Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 27.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Pitaneнови  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 19:22



....i edin den spre da pali.......Skapanata bubina opukala komutatora i niama iskra ....ili obratnoto.
Ta pichove nekoi znae li kakva druga bobina moje da se polzva? Niakoi s novo Coupe (B4) ako moje da si vidi bobinata s komutatora i da kaje, kva e, dali e goliama cilindrichna ili malka cherna kutiika. Tva se otnasia za 2,3NG dvigatel, shtoto m/u 4 i 5 cilindrovite ima razlika.
Vtori vapros - niakoi ima li idea ili shema kak e napraven komutatora/mama mu deeeba Bosch-ska - zaliali sa go sas silikon i niama optechatvane/.
Mnogo MOLIM za malko help, shtoto mi iskat 370 kinti za nova bobina s komutator. To ne e vaprosa parata a tva, 4e ot 30 do 45 dena e dostavkata v Bosch.



Тема Re: Pitaneнови [re: stax]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 10:59



Стакс,
бобината ми е цилиндрична. Сигурен ли си че е бобината ?
Провери ли дали не е датчика на Хол ? Защото аз скоро го сменях тоя датчик в делкото. Ремонт+Датчик (ориг. Бош от Юнитрейд) за около 120 лева.
Предполагам, комутатор казваш за този датчик (датчика на Хол) дето при руските возила е "чукче и наковалня" ?
Ако се съмняваш в датчика на Хол, мога да ти кажа как да го изтестваш. То това е и тест за бобината де.

Wipe them out! All of them!


Тема Samo na staro:)нови [re: stax]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 12:12



Датчика на хол няма нищо общо, той се намира в дистрибутора (делкото)
За някой модели автомобили наистина комутатора е във бобината, и мойта е така то даже си се чува тихичко цъкане от нея ( не знам дали поради напрежението издава такива звуци, или наистина е някакво реле дето цъка).
При мен също е неразглобяемо, и мисля че най добрия вариант е да си намериш втора ръка(временно) и после да се запасиш с едно оригинално устройство и да си го носиш с теб. Мисля че сманата му е 2 болта + един куплунг, т.че можеш да го направиш и когато си на дълиг път.Интересното е че тез работи се скапват относително рядко по принцип, ако кабелите свещите и цялата електрика е наред. Т че преди да го смениш потърси и причината за скапването му, за да не се повтаря историята!



Тема Re: Pitaneнови [re: stax]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 13:54



pri men komutatora i bobinata(cilindar e i moiata) sa na edna jelezna planka i dvete. 99% sam siguren v tiah , zashtoto gi svalih i probvah na edna b4 s sushtiaa dvigatel i efekta beshe sushtia - ne pali. v bobinata sushto ne sam siguren, che e opukana , shtot mi kazaha , che mngogo goliam zor triabva da vidi ta da grumne. naj-veroiatno e komutatora/ usilvatel na naprejenieto, koito si govori s injekciona koga da pusne bobinata iskra i koga ne/
the one-4o: kaji kak da go testvam?



Тема Тестване. [re: stax]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 14:33



Това съм го пробвал аз, след като на мен ми изгоря датчика на Хол. Остави ме на пътя да го.... Даже докато изпреварвах угасна двигателят. А преди това ми прави подобни проблеми. Изгасне и неще да запали. След малко - пали без проблем.
Ето ти начини за тестване.
Първо изпробвай 1:
Вадиш кабела то бобината дето влиза в дистрибуторната капачка (откъм капачката). Приближаваш го до маса (примерно, всмукателният колектор) на около 2-3 милиметра. Караш друг човек да завърти на стартер през това време за кратко (ДВГ да направи няколко оборота). Трябва да прескача искра. Ако има искра - проблема не е в делкото, бобината или комутатори и прочее.
Няма ли искра, свали дистрибуторната капачка. Нека пак да завърти другия човек на стартер да провери дали палеца се върти. Не-върти ли - скъсан агренажен ремък или проблем с делкото.

Начин 2, ако не излиза искра и палеца се върти.
В делкото влиза един куплунг с 3 кабела. Вадиш го.
Вадиш и кабела които излиза от бобината и влиза в дистрибуторната капачка.
Кабела от бобината го приближаваш до маса на около 2-3 милиметра.
Влючваш колата на контакт.
На куплунга които влиза в делкото има 3 дупки. Едната е плюс, втората е за оборотомера, третата е за бобината.
Взимаш малко кабелче и почваш да пробваш да даваш на късо 1 с 2, 1 с 3 и 2 с 3. (2 с 3 няма да се наложи, предполагам).
Ако не излезне искра от кабела които идва от бобината (при някоя от комбинациите) - значи проблема е в този датчик в делкото.
Давай на късо и после веднага махай кабела. Не защото е опасно, а защото времето за затваряне на веригата трябва да е малко.
Препоръчвам ти да изпълниш следното:
Затваряш, веднага отваряш веригата няколко пъти последователно. трябва да излезне искра при всяко затваряне или отваряне.

Ако и в случая нямаш искра, то проблема тогава е наистина в бобина, комутатор, кабели или ECU.

А... и да те предупредя, кабела идващ от бобината го дръж с някакъв вид изолация, че ако прехвърчи искра може да те поразтресе.

Успех.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Тестване.нови [re: The One]  
Автор1Ox (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 15:22



10x pi4 chast ot neshtata gi robvah i shte si eba komutatora(vica za programista)



Тема tva otgoreнови [re: 1Ox]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 15:24



tva gornoto biah AZ Stax Victorius Cesar Purvi



Тема Re: tva otgoreнови [re: stax]  
Автор julys (205)
Публикувано22.11.02 16:22



mi za da niama takviz obiasnenie shto ne se regnesh:?)


br


Тема Неразбрах...нови [re: 1Ox]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 17:38



Каде се оказа проблема ?
Комутатор/бобина или датчик на Хол/агренаж/делко ?

Wipe them out! All of them!


Тема i az veche nishto Неразбiраm...нови [re: The One]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 17:54



ni v ednoto ni v drugoto...i az ne znam kade e problema. kupih raboteshta bobina s komutator - kur neshte pak
podoziram veche naj-loshoto da sam opliakal kompota

NIakoj , niakakvi idej kak da razbera dali sam izgarmial kompiutera?
naj-stranoto e che kato podam masa na komutatora s kabel ot akumolatora dava iskra na centralnia kabel, inache neshte hich

Loshoto e che ne moga da mrudna s kolata i metur. sedi si zakotvena v garaja.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.