Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 23.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Датчик за температура на водатанови  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 11:59



Здравейте! Имам проблем с датчика за температурата на водата и вече не знам какво да правя Проблемът е, че от време на време нещо прекъсва и стрелката пада долу за известно време. Прекъсванията са напълно незакономерни - не зависят от температурата, от неравности и т.н. Спомням си, че някой тук обясняваше че имал подобен проблем, който бил в самия датчик, а не в таблото, но при него стрелката падала винаги когато се достигне определена температура, защото е била повредена втората степен на датчика, но при мен явно това не е проблема. Заведох я на лекар и ми казаха, че проблемът най-вероятно е в датчика на самото табло или някъде другаде в таблото. Като отворихме таблото уж намерихме някаква студена спойка и като я препоихме проблемът изчезна за 2 седмици, но после пак се появи. Тая събота аз пак го свалих, измерих всичко и пак препоих въпросната спойка, но без никакъв резултат и вече не знам какво да правя Та дайте някакъв съвет ако сте имали подобен проблем или препоръчайте някой свестен майстор при който да ида, защото оставам с впечатлението че майсторите са някаква разлигавена каста, дето не искат да се занимават с такива "глупости"...



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано18.11.02 12:21



Zaminawa si dat4ikyt, koito izprashta informacia kym tabloto.
Ima 3 wida - s 2, 3, i 4 kra4eta. Cenata e ot 20-30 do 180-190 lw.
Imash li klimatronik => 190 lv.

Ako karash taka ne e strashno, zashtoto perkata se puska ot drug dat4ik. No e opasno, ako ti se skape termostata - niama kak da razberesh, 4e temperaturata na wodata e sko4ila riazko i stawa zle ...



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Spidercho]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 12:33



Мерси! Явно ще трябва да го сменя тоя датчик, дано да е от него. Надявам се само да не е от тия по 190лв, поне един плюс да имам от това че имам климатик, а не климатроник

Иначе перката се включва нормално, тествал съм го



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 13:45



Януари месец имах идентичен проблем. Просто не ми работеше въобще уреда на таблото. И тъй като в този момент нещо поправях на колата, споделих с майсторите за кахърите си. Те ми препоръчаха ф-ма ТРЕЗОР - всичко по ел. и електрониката. Отидох там и ми свършиха работа. Направи ми впечатление, че хората от тая фирма са много спокойни и за никъде не бързат.
Не се сещам за телефона (ще гледам да го намеря в къщи, ако ти трябва), но се намират в първата пресечка от ляво на Баучър след Факултета по математика и информатика. На последното "кръстовище" преди края й от ляво.
Ако имаш желание пробвай там.
Айде със здраве.



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Пaвeл]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 14:03



Мерси много, ако не се оправи като сменя датчика, за който говори Spidercho или се окаже много скъп, ще се обърна към тях



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор FERO ()
Публикувано18.11.02 22:08



С КОЙ МОТОР СИ.АЗ СЪМ С NG И МИ ГРЪМНА ДАТЧИКА И.... ПОЗНАЙ 167 ЛВ. ЛУДА ЦИФРА И ГО ИМА САМО НА VDO НИКАКВИ ЗАМЕСТИТЕЛИ НЯМА.НЕ ДА ТЕ ПЛАША НО АКО ТИ Е ОТИШЪЛ ДАТЧИКА И ГОСПОД НЕ МОЖЕ ДА ГО ОПРАВИ ПРОСТО СЕ СМЕНЯ А МОЖЕШ И САМ ДА ГО НАПРАВИШ УСПЕХ

КОЛАТА СТАВА АВТОМОБИЛ КОГАТО Е QUATTRO


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: FERO]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 10:47



Бахмааму и датчика! Тия понякога наистина прекаляват с цените... Двигателят ми е 6А с климатик - предполагам че и при мен положението няма да е по-различно



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Авторvzp (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 11:32



Abe namirat se i po evtioni datchici.
Na men datchika sasho mi beshe 180 leva a as si go vzeh za 68 pak germanski.
Triabva da pogledna tochno kakva marka beshe.
The One triabva da znae talefon na magazina. Firmata vnositel beshe neshto ot roda na "Imahidju"



Тема Вероятно е от датчика... [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано20.11.02 14:36



... за температурата водата на изхода на блока.
Цената му е около 60 лева в Имахиджу, както VZP спомена. Ако ти трябва - кажи да ти търся телефона.
Това е проблем среща при почти всяко Ауди.
Ето как да го познаеш:
Датчика е 2 степенен. До около 80 градуса - 1ва степен и 2ра степен за след 70.
Когато е развалена 2ра степен, стрелката ти отива рязко до над 80 градуса след като ти загрее двигателят и пада рязко до 0 като засилиш автомобила по магистралата примерно.
Ако е 1ва степен, стрелката пада рязко веднага след като мине 80 градуса темпертурата. Но иначе плавно се вдига до към 80 градуса.

Вероятността да е от стрелката на таблото е много малка. Струва ти се, че е много произволно, защото незнаеш каква е точната температура на водата.

Тъй като си с климатик, вероятно датчика ти е с 4 извода. Незнам защо, обаче в Юнитрейд пише, че всички датчици се заменят с такива с 3 извода (поне за моята кола). Имай на предвид, че ако е развален - може и климатика да не ти се включва.

Ето ти още един начин да го изпробваш. Той е малко по-рискован и доста груб, но аз съм го правил.
Дачтича се намира на изходният щранг за охл. течност от блока на двигателят. От долната страна (отгоре е термоключа на инжекциона, които е с 2 извода). Откачаш куплунга на датчика за температурата и правиш следният експеримент.
Даваш на късо с друг проводник всеки един от изводите с маса (май беше с маса). След около 10 секудни стрелката трябва да почне да отлепя. При един от вариянтите - стрелката трябва да се вдигне до 80 градуса.
При друг вариянт стрелката трябва да се вдигне до над 80 градуса.
Ако това стане - значи проблема е в датчика.
Предлагам ти, предварително да замериш с волтметър дали на някой от изводите на куплунга не излиза 12 волта. Ако е така - този извод не го свързвай към маса.
Ако имаш такъв извод и нямаш резултат при даването на другите изводи на маса, пробвай с този извод да съединш всички останали изводи.

Предупреждавам те, че ако не разбираш поне малко от жичкаджииство - може да направиш поражения върху таблото. Също така, недей опитвай това ако те е страх, че можеш да увредиш на автомобила.

Аз лично това съм го пробвал и поражения не съм нанесъл.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Вероятно е от датчика...нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 17:37



Мерси много за инфо-то! Най-вероятно проблемът наистина ще се окаже в тоя датчик. Аз го видях къде се намира - с 4 извода е и днес като минах през Симеон ми го предложиха за 65лв. Аз още преди време бях чел тук за проблемите с тоя датчик, но това, което ме накара да мисля че не е от него е произволното изключване. Аз от месеци карам така и общо взето не съм забелязал никаква закономерност. Освен това при мен като изключи това не е за постоянно, често малко след това се оправя и затова мислех че не е от датчика до блока. При теб случвало ли се е такова поведение все едно че има лош контакт или като изключи изключва докато спре да се ползва съответната степен? Единственото, което съм забелязал досега е, че като запалвам винаги (или почти винаги?) работи и после изключва в произволен момент. От друга страна не ми се иска да правя теста, който ми описа, защото ако се изложа ме е страх от последствията Един път така поради лично скодоумие не погледнах какви крушки са ми продали и си стопих бутона, на който сменях крушката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.