Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 21.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Датчик за температура на водата  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 11:59



Здравейте! Имам проблем с датчика за температурата на водата и вече не знам какво да правя Проблемът е, че от време на време нещо прекъсва и стрелката пада долу за известно време. Прекъсванията са напълно незакономерни - не зависят от температурата, от неравности и т.н. Спомням си, че някой тук обясняваше че имал подобен проблем, който бил в самия датчик, а не в таблото, но при него стрелката падала винаги когато се достигне определена температура, защото е била повредена втората степен на датчика, но при мен явно това не е проблема. Заведох я на лекар и ми казаха, че проблемът най-вероятно е в датчика на самото табло или някъде другаде в таблото. Като отворихме таблото уж намерихме някаква студена спойка и като я препоихме проблемът изчезна за 2 седмици, но после пак се появи. Тая събота аз пак го свалих, измерих всичко и пак препоих въпросната спойка, но без никакъв резултат и вече не знам какво да правя Та дайте някакъв съвет ако сте имали подобен проблем или препоръчайте някой свестен майстор при който да ида, защото оставам с впечатлението че майсторите са някаква разлигавена каста, дето не искат да се занимават с такива "глупости"...



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано18.11.02 12:21



Zaminawa si dat4ikyt, koito izprashta informacia kym tabloto.
Ima 3 wida - s 2, 3, i 4 kra4eta. Cenata e ot 20-30 do 180-190 lw.
Imash li klimatronik => 190 lv.

Ako karash taka ne e strashno, zashtoto perkata se puska ot drug dat4ik. No e opasno, ako ti se skape termostata - niama kak da razberesh, 4e temperaturata na wodata e sko4ila riazko i stawa zle ...



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Spidercho]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 12:33



Мерси! Явно ще трябва да го сменя тоя датчик, дано да е от него. Надявам се само да не е от тия по 190лв, поне един плюс да имам от това че имам климатик, а не климатроник

Иначе перката се включва нормално, тествал съм го



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 13:45



Януари месец имах идентичен проблем. Просто не ми работеше въобще уреда на таблото. И тъй като в този момент нещо поправях на колата, споделих с майсторите за кахърите си. Те ми препоръчаха ф-ма ТРЕЗОР - всичко по ел. и електрониката. Отидох там и ми свършиха работа. Направи ми впечатление, че хората от тая фирма са много спокойни и за никъде не бързат.
Не се сещам за телефона (ще гледам да го намеря в къщи, ако ти трябва), но се намират в първата пресечка от ляво на Баучър след Факултета по математика и информатика. На последното "кръстовище" преди края й от ляво.
Ако имаш желание пробвай там.
Айде със здраве.



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Пaвeл]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано18.11.02 14:03



Мерси много, ако не се оправи като сменя датчика, за който говори Spidercho или се окаже много скъп, ще се обърна към тях



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор FERO ()
Публикувано18.11.02 22:08



С КОЙ МОТОР СИ.АЗ СЪМ С NG И МИ ГРЪМНА ДАТЧИКА И.... ПОЗНАЙ 167 ЛВ. ЛУДА ЦИФРА И ГО ИМА САМО НА VDO НИКАКВИ ЗАМЕСТИТЕЛИ НЯМА.НЕ ДА ТЕ ПЛАША НО АКО ТИ Е ОТИШЪЛ ДАТЧИКА И ГОСПОД НЕ МОЖЕ ДА ГО ОПРАВИ ПРОСТО СЕ СМЕНЯ А МОЖЕШ И САМ ДА ГО НАПРАВИШ УСПЕХ

КОЛАТА СТАВА АВТОМОБИЛ КОГАТО Е QUATTRO


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: FERO]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 10:47



Бахмааму и датчика! Тия понякога наистина прекаляват с цените... Двигателят ми е 6А с климатик - предполагам че и при мен положението няма да е по-различно



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Авторvzp (Нерегистриран)
Публикувано19.11.02 11:32



Abe namirat se i po evtioni datchici.
Na men datchika sasho mi beshe 180 leva a as si go vzeh za 68 pak germanski.
Triabva da pogledna tochno kakva marka beshe.
The One triabva da znae talefon na magazina. Firmata vnositel beshe neshto ot roda na "Imahidju"



Тема Вероятно е от датчика...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано20.11.02 14:36



... за температурата водата на изхода на блока.
Цената му е около 60 лева в Имахиджу, както VZP спомена. Ако ти трябва - кажи да ти търся телефона.
Това е проблем среща при почти всяко Ауди.
Ето как да го познаеш:
Датчика е 2 степенен. До около 80 градуса - 1ва степен и 2ра степен за след 70.
Когато е развалена 2ра степен, стрелката ти отива рязко до над 80 градуса след като ти загрее двигателят и пада рязко до 0 като засилиш автомобила по магистралата примерно.
Ако е 1ва степен, стрелката пада рязко веднага след като мине 80 градуса темпертурата. Но иначе плавно се вдига до към 80 градуса.

Вероятността да е от стрелката на таблото е много малка. Струва ти се, че е много произволно, защото незнаеш каква е точната температура на водата.

Тъй като си с климатик, вероятно датчика ти е с 4 извода. Незнам защо, обаче в Юнитрейд пише, че всички датчици се заменят с такива с 3 извода (поне за моята кола). Имай на предвид, че ако е развален - може и климатика да не ти се включва.

Ето ти още един начин да го изпробваш. Той е малко по-рискован и доста груб, но аз съм го правил.
Дачтича се намира на изходният щранг за охл. течност от блока на двигателят. От долната страна (отгоре е термоключа на инжекциона, които е с 2 извода). Откачаш куплунга на датчика за температурата и правиш следният експеримент.
Даваш на късо с друг проводник всеки един от изводите с маса (май беше с маса). След около 10 секудни стрелката трябва да почне да отлепя. При един от вариянтите - стрелката трябва да се вдигне до 80 градуса.
При друг вариянт стрелката трябва да се вдигне до над 80 градуса.
Ако това стане - значи проблема е в датчика.
Предлагам ти, предварително да замериш с волтметър дали на някой от изводите на куплунга не излиза 12 волта. Ако е така - този извод не го свързвай към маса.
Ако имаш такъв извод и нямаш резултат при даването на другите изводи на маса, пробвай с този извод да съединш всички останали изводи.

Предупреждавам те, че ако не разбираш поне малко от жичкаджииство - може да направиш поражения върху таблото. Също така, недей опитвай това ако те е страх, че можеш да увредиш на автомобила.

Аз лично това съм го пробвал и поражения не съм нанесъл.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Вероятно е от датчика...нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано20.11.02 17:37



Мерси много за инфо-то! Най-вероятно проблемът наистина ще се окаже в тоя датчик. Аз го видях къде се намира - с 4 извода е и днес като минах през Симеон ми го предложиха за 65лв. Аз още преди време бях чел тук за проблемите с тоя датчик, но това, което ме накара да мисля че не е от него е произволното изключване. Аз от месеци карам така и общо взето не съм забелязал никаква закономерност. Освен това при мен като изключи това не е за постоянно, често малко след това се оправя и затова мислех че не е от датчика до блока. При теб случвало ли се е такова поведение все едно че има лош контакт или като изключи изключва докато спре да се ползва съответната степен? Единственото, което съм забелязал досега е, че като запалвам винаги (или почти винаги?) работи и после изключва в произволен момент. От друга страна не ми се иска да правя теста, който ми описа, защото ако се изложа ме е страх от последствията Един път така поради лично скодоумие не погледнах какви крушки са ми продали и си стопих бутона, на който сменях крушката.



Тема Re: Вероятно е от датчика...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 10:42



Казах ти как са разпределени степените на датчика. Отделно, може понякога да работи понякога не. При мен май имаше подобно нещо. Някога работеше 1ва степен понякога не. Абе... кофти положение.
Смени си датчика. Така или иначе, рано или късно ще се развали (освен ако не е сменян преди това).
;)) :))
Ами... кажи ми как точно се държи стрелката (какви градуси показва) от като запалиш двигателя, минеш през градско каране и излезнеш на извънградско.
Ще се опитам да позная дали е от датчика.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Вероятно е от датчика...нови [re: The One]  
Авторtino (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 11:06



Вече няколко месеца карам така датчика е с 3 извода и стрелката се държи много непредсказуемо и странно почти никога по един и същи начин някой път със седмици си е нормално, друг път въобще не отлепя не сам го сменял но явно е датчика.



Тема Re: Вероятно е от датчика...нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 12:45



Абе направо ще го сменя датчика и дано да се оправи, защото ако не не е от него съвсем няма да знам от какво може да е Сега чакам да ми доставят един маркуч за водата защото моят е много подут и като ми го докарат следващата седмица ще сменя и датчика заедно с него, пък после ще споделя резултата 10x за помощта!



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Spidercho]  
Автор Fanatic ()
Публикувано21.11.02 13:45



Zdrasti, i az imam sushtia problem, tu raboti tu ne raboti, kak da razbera kakuv e moia dadtchik za da si kupia nov i da si go smenia. I kade da go tursia ako znaesh?

It is sport edition


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор Fanatic ()
Публикувано21.11.02 13:54



Razer, kade ti se namira datchika, i az sum s 6A i imam absoliutno sushtia problem. Shte spodelish li i kolko struva za da sum podgotven.

It is sport edition


Тема Датчика..нови [re: tino]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 14:14



Радучой,
ти не го ли сменя тоя датчик ? Май при теб беше нещо от рода на 40 лева.
Поне така ми беше споменал Адаша.

Wipe them out! All of them!


Тема Най-лесният начин...нови [re: Fanatic]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 14:18



... да не го объркаш е да му свалиш кода по VAG.
Както по-горе описах, датчика се намира на изхода на охл. течност от блока на двигатлят. Или началото на маркуча които влиза в радиатора.
Предполагам е от долната страна на щранга. Има 3 или 4 извода в квадратен цокъл.

Сваляш датчика и на него има едни цифрови означения, примерно:
805 602 738. Това е кода по VAG.
Всеки уважаващ себе си продавач на резервни части за VW/Audi би трябвало да има каталог с кодовете по VAG.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Fanatic]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 14:54



Датчикът се намира на края на един дебел маркуч, който идва от радиатора покрай алтернатора и влиза в блока на двигателя. Точно до двигателя има едно разклонение на което е завит датчика. Моят е с 4 извода и вчера на Симеон ми казаха че струва 65лв. Вероятно ще го сменя следващата седмица и ще споделя резултата



Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Razer]  
Автор Fanatic ()
Публикувано21.11.02 15:56



Ako ima polojitelen rezultat shte go smenia i az vednaga, taia strelka me drazni veche ciala godina. Ama mnogo kadurnite maistori pri koito hodih mi obiasniavaha che bilo problema v tabloto. 10x

It is sport edition


Тема Re: Най-лесният начин...нови [re: The One]  
Автор Fanatic ()
Публикувано21.11.02 16:07



Merci, ei sega shte go vidia

It is sport edition


Тема Майсторите...нови [re: Fanatic]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 16:36



... пич са много кадърни.
Само дето незнаят за често срещаните проблеми при различните марки автомобили.
Какво да му е на таблото ? Те изобщо сваляли ли са таблото на Ауди за да видят какво представялява то отвътре? Едва ли, иначе щяха да знаят, че да прекъсне стрелката е почти невъзможно. Все едно километража или оборотомера да ти прекъсне. Те всички са електронни.
Това да не е лада, бе мамка му стара. Пък и лада да е - пак няма да прекъсне стрелката толкова лесно. Бившият москвич на баща ми беше на 26 години и всички ел.уреди по таблото (всичките, без километража) работеха изправно. Дори и осветлението на таблото работеше добре без изгоряла крушка.

Мога да ти кажа още куп такива други проблеми, някой от който дори имат Service Recall от Ауди.
Ето ти още няколко такива:
1. Осветлението в купето, често се разваля като не свети когато се отворят вратите. Не помня точно къде бе проблема.
2. Жабката не се затваря добре. Сменя се ключалката. По български може да се оправи като се махне една гумичка, сложена там за да омекотява удара и да не скърца ключалката.
3. Свистене от завихрен въздух при скорост около 120 км/ч. Проблема е в огледалата. Има един улей които се намира отстрани на огледалата. Може да се залепи със скоч или да се запълни със силикон.
4. Омекотен педал на съединителят. Случва се обикновенно лятото при по-големите жеги. Педала пропада без никакво напрежение и не се връща. След като се понапомпа педала (само в празният ход) - проблема изчезва. Проблема е в помпата. Има две цилиндрични буталца. Master и Slave. Ако тече спирачна течност от вътрешната страна - сменя се Master буталото. Ако не - сменя се Slave буталото (външното). Такива буталца в БГ няма да намериш лесно. Затова се сменя цялата помпа, която е около 120 лева.

Това са проблеми и начини за отстраняването им които се сещам на момента. Иначе има доста други.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Fanatic]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:39



Абе и двамата майстори, който съм питал за тоя проблем, също ми казаха че е от таблото Първо сменихме някаква интегрална схема с 3 крачета (може би стабилизатор на напрежение, не съм я гледал), после отворихме самия датчик и най-накрая препоихме въпросната спойка, но както се вижда без разултат. Иначе и на мен първото което ми дойде наум, когато започна да отказва, беше че се е скапал датчика до двигателя, но заради мнението на тия майстори не тръгнах да го сменям и затова питах за друг майстор...



Тема Re: Майсторите...нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:52



Евалата за това мнение, TheOne! Явно тези проблеми наистина се случват много често и е много добре да се знае че има лек и какъв е. От общо 5 проблема при мен (и явно не само при мен) е скапан датчика за водата и ми се затваря трудно жабката, а на един колега не му се връщаше педала на съединителя и се оказа от помпата! Бтв и аз бях попаднал на тази информация по разните сайтове, че на Ауди по принцип им се скапва въпросния датчик за температурата...



Тема Re: Майсторите...нови [re: The One]  
АвторMojito (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 17:05



Еииий пич моля те сети се къде може да е проблема с осветлението в купето, че на мен не ми светва лампата, като отворя задна врата и това доста ме дразни



Тема Тая информация...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:02



... както и доста друга такава (примерно за Check Engine Codes) ми струваше 20 $. ;)
Малко са майсторите които отварят книга преди да решат да оправят автомобила.

Wipe them out! All of them!


Тема На мен не ми светванови [re: Mojito]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:08



като отворя която и да е врата. :)) Обаче, алармата ми работи, а тя е вързана на същите ключове.
Ама наистина не се сещам. Преди около година и полвина - две години ги четох тия работи.
Всъшност, на задните врати включва ли се осветлението ?
Ако само на едната задна врата не се включва - провери ключето на вратата. Трябва да е на страничната колона при пантите. Под една гуфрирана гумичка, издадена напред и дълга около 2-3см.

Wipe them out! All of them!


Тема С оборотомер ли си ? (НТ)нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:12



.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: С оборотомер ли си ? (НТ)нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 11:55



Да. Бтв и оборотомерът ми от време на време се държи странно. Показва повече обороти, от колкото са всъщност. Често стрелката при загрят двигател стои някъде около 1100-1200 оборота на празен ход, а оборотите ми се виждат нормални по шума на двигателя. Един път дори стрелката се качи до към 1500 оборота и стоя там известно време и после след 5-6 мин. изведнъж слезе до нормалните обороти все едно че нещо, което и е пречило се е откачило, а шумът от двигателя не се промени.



Тема Интегралната схема...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 14:18



... която са ти сменили вероятно е за часовника които се намира под оборотомера ти.
Ако оборотомера ти прави тези неща... има няколко причини.
1во, повреда в датчика на Хол в делкото.
2ро, неизправен уред.
Може и двигателят ти наистина да мени оборотите, но това трябва да го засечеш много внимателно.
Предполагам, че най-възможната причина е проблем на оборотите на двигателят.

Wipe them out! All of them!


Тема The One,нови [re: The One]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано22.11.02 20:00



с каква информация разполагаш? Haynes или Bentley service repair manual да ти се намира случайно?
Почти година търся нещо подобно за Ауди, но само откъслечна информация съм намирал. И тази книжка на АутоПойнт личи си че от ценен ресурс е са крали ама са си оставили ръцете и почти не върши работа

За VW Passat, Peugeot 405, Citroen, Vectra 4x4 съм попадал и има ценни неща в тях, но ме е яд че за Ауди няма нищо по нета.. Дайте ако някой е купил книжката или CD с такива мануали да вземем да ги сложим на сайта. Навит съм за някакв членски внос за такива неща, да се поръчат за около ~50$ мисля че сме доста хора с Ауди 80/90/Coupe и няма да ни струва много...

Pyros of the world... IGNITE !!!


Тема Виж тованови [re: int 27h]  
Автор The One (избраният)
Публикувано23.11.02 15:02




Ето от тук четох и нещо свалих.
Има доста информация за Ауди. Но не е кой знае колко. Ама върши работа.
Ако наистина има навитаци - може да се съберем и да напазаруваме малко акаунти.
Аз имах, ама изтече и сега не ми се дават 50 кинта. Наистина имаше Service Recals от Ауди. Както и manuals и прочее пращани до сервизите им.
Почти всичко е прилежно обяснено и онагледено с картинки. Кофтито е че почти навсякаде използват кодове, които някъде незнаеш какво са.

Други книги "Haynes" и прочее - нямам. Не съм и виждал какво представляват.

А това за книгата за Ауди на Аутопоинт е ЕБАСИ И БОЗАТА! НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА Я КУПУВАТЕ.

Wipe them out! All of them!

Тема Re: Виж тованови [re: The One]  
Автор FERO ()
Публикувано26.11.02 00:38



The One ДАЙ АДРЕСА НА МАГАЗИНА ЗА ДАТЧИЦИТЕ ЩЕ ТЕ ЧЕРПЯ ЕДНА БИРА НЯКОЛКО ПЪТИ

КОЛАТА СТАВА АВТОМОБИЛ КОГАТО Е QUATTRO


Тема Re: Виж тованови [re: FERO]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.11.02 10:21



Имахиджу ООД

Офис:
София,
ул. Овче Поле 144-148
тел. 313142, 318126

Магазин:
бул Сливница 203
тел. 32 47 78

Аз го закупих от офиса им. Тръгваш по Симеон от Хр.Ботев към Константин Величков (май така се казваше). Овче Поле е пресечка на Симеон, ако добре си спомням. Магазина е на около 20-30 метра по пресечката в дясно, като вървиш по Симеон.
Пресечката се пада някъде 5та или 6та. Може и следваща да е.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Виж тованови [re: FERO]  
АвторVas (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 11:51



Fero...zdravei
imam sashtiq problem kato tvoq...molq te pishi mi kakvo stana ,nameri li tatchika na dadeniq ti ot tuk adrez i za kakva cena stava duma.......shte sam ti mnogo zadaljen vas_mail@mail.bg



Тема Re: Виж тованови [re: Vas]  
АвторPuhcho (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:33



Syshtia poroblem na mojata 90tka.. datchika si se puska i spira kogato si poiska, za godina i polovina nikakva zakonomernost ne otkrih. Ako naistina v magazina deto go dava The One ima datchici po 65 lv si kupuvam, ne mi e riskuva da kupja datchik na staro pri polozenie che problema mai e pochti pri vsichki.



Тема Re: Виж тованови [re: Puhcho]  
АвторPuhcho (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:35



.. i molja te pishi v cluba, za da ne ti ostavja i az mail:))



Тема Малко са Аудитатанови [re: Puhcho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано20.12.02 10:24



без такъв проблем. Да не кажа всички. Това им е заводски проблем и това си е!
Ако си купиш втора употреба - нама гаранция, че ще си вземеш такъв който е изправен.

От магазина който съм ти го дал съм купувал този датчик. Stax ми го даде, след като той също е купувал от там. Немога да се сетя кой още беше купувал от там.

Може да погледнете сайта им (засега няма кой знае какво):

.

Най-добре е да имате кода на датчика по VAG. Така там ще го намерят по-лесно и няма да сгрешат. Погледнете в ETKA-та кой е кода или свалете датчика.

The shroud of the darks side has fallen.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.