Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:43 20.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Майсторите...нови [re: Fanatic]  
Автор The One (избраният)
Публикувано21.11.02 16:36



... пич са много кадърни.
Само дето незнаят за често срещаните проблеми при различните марки автомобили.
Какво да му е на таблото ? Те изобщо сваляли ли са таблото на Ауди за да видят какво представялява то отвътре? Едва ли, иначе щяха да знаят, че да прекъсне стрелката е почти невъзможно. Все едно километража или оборотомера да ти прекъсне. Те всички са електронни.
Това да не е лада, бе мамка му стара. Пък и лада да е - пак няма да прекъсне стрелката толкова лесно. Бившият москвич на баща ми беше на 26 години и всички ел.уреди по таблото (всичките, без километража) работеха изправно. Дори и осветлението на таблото работеше добре без изгоряла крушка.

Мога да ти кажа още куп такива други проблеми, някой от който дори имат Service Recall от Ауди.
Ето ти още няколко такива:
1. Осветлението в купето, често се разваля като не свети когато се отворят вратите. Не помня точно къде бе проблема.
2. Жабката не се затваря добре. Сменя се ключалката. По български може да се оправи като се махне една гумичка, сложена там за да омекотява удара и да не скърца ключалката.
3. Свистене от завихрен въздух при скорост около 120 км/ч. Проблема е в огледалата. Има един улей които се намира отстрани на огледалата. Може да се залепи със скоч или да се запълни със силикон.
4. Омекотен педал на съединителят. Случва се обикновенно лятото при по-големите жеги. Педала пропада без никакво напрежение и не се връща. След като се понапомпа педала (само в празният ход) - проблема изчезва. Проблема е в помпата. Има две цилиндрични буталца. Master и Slave. Ако тече спирачна течност от вътрешната страна - сменя се Master буталото. Ако не - сменя се Slave буталото (външното). Такива буталца в БГ няма да намериш лесно. Затова се сменя цялата помпа, която е около 120 лева.

Това са проблеми и начини за отстраняването им които се сещам на момента. Иначе има доста други.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Датчик за температура на водатанови [re: Fanatic]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:39



Абе и двамата майстори, който съм питал за тоя проблем, също ми казаха че е от таблото Първо сменихме някаква интегрална схема с 3 крачета (може би стабилизатор на напрежение, не съм я гледал), после отворихме самия датчик и най-накрая препоихме въпросната спойка, но както се вижда без разултат. Иначе и на мен първото което ми дойде наум, когато започна да отказва, беше че се е скапал датчика до двигателя, но заради мнението на тия майстори не тръгнах да го сменям и затова питах за друг майстор...



Тема Re: Майсторите...нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:52



Евалата за това мнение, TheOne! Явно тези проблеми наистина се случват много често и е много добре да се знае че има лек и какъв е. От общо 5 проблема при мен (и явно не само при мен) е скапан датчика за водата и ми се затваря трудно жабката, а на един колега не му се връщаше педала на съединителя и се оказа от помпата! Бтв и аз бях попаднал на тази информация по разните сайтове, че на Ауди по принцип им се скапва въпросния датчик за температурата...



Тема Re: Майсторите...нови [re: The One]  
АвторMojito (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 17:05



Еииий пич моля те сети се къде може да е проблема с осветлението в купето, че на мен не ми светва лампата, като отворя задна врата и това доста ме дразни



Тема Тая информация...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:02



... както и доста друга такава (примерно за Check Engine Codes) ми струваше 20 $. ;)
Малко са майсторите които отварят книга преди да решат да оправят автомобила.

Wipe them out! All of them!


Тема На мен не ми светванови [re: Mojito]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:08



като отворя която и да е врата. :)) Обаче, алармата ми работи, а тя е вързана на същите ключове.
Ама наистина не се сещам. Преди около година и полвина - две години ги четох тия работи.
Всъшност, на задните врати включва ли се осветлението ?
Ако само на едната задна врата не се включва - провери ключето на вратата. Трябва да е на страничната колона при пантите. Под една гуфрирана гумичка, издадена напред и дълга около 2-3см.

Wipe them out! All of them!


Тема С оборотомер ли си ? (НТ)нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 11:12



.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: С оборотомер ли си ? (НТ)нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 11:55



Да. Бтв и оборотомерът ми от време на време се държи странно. Показва повече обороти, от колкото са всъщност. Често стрелката при загрят двигател стои някъде около 1100-1200 оборота на празен ход, а оборотите ми се виждат нормални по шума на двигателя. Един път дори стрелката се качи до към 1500 оборота и стоя там известно време и после след 5-6 мин. изведнъж слезе до нормалните обороти все едно че нещо, което и е пречило се е откачило, а шумът от двигателя не се промени.



Тема Интегралната схема...нови [re: Razer]  
Автор The One (избраният)
Публикувано22.11.02 14:18



... която са ти сменили вероятно е за часовника които се намира под оборотомера ти.
Ако оборотомера ти прави тези неща... има няколко причини.
1во, повреда в датчика на Хол в делкото.
2ро, неизправен уред.
Може и двигателят ти наистина да мени оборотите, но това трябва да го засечеш много внимателно.
Предполагам, че най-възможната причина е проблем на оборотите на двигателят.

Wipe them out! All of them!


Тема The One,нови [re: The One]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано22.11.02 20:00



с каква информация разполагаш? Haynes или Bentley service repair manual да ти се намира случайно?
Почти година търся нещо подобно за Ауди, но само откъслечна информация съм намирал. И тази книжка на АутоПойнт личи си че от ценен ресурс е са крали ама са си оставили ръцете и почти не върши работа

За VW Passat, Peugeot 405, Citroen, Vectra 4x4 съм попадал и има ценни неща в тях, но ме е яд че за Ауди няма нищо по нета.. Дайте ако някой е купил книжката или CD с такива мануали да вземем да ги сложим на сайта. Навит съм за някакв членски внос за такива неща, да се поръчат за около ~50$ мисля че сме доста хора с Ауди 80/90/Coupe и няма да ни струва много...

Pyros of the world... IGNITE !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.