Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 09.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кюнци  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 13:50



Я кажете как седи въпроса с гърнетата. Че мойто едното е продупчено бая. Тия Крафт май не стават за нищо. За Walker също чух че били ментета. Оригинални в Unitrade не смея и да питам. Има ли качествени гърнета на приемлива цена? За Б3 89 става въпрос.



Тема Re: Кюнцинови [re: Цeцo]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.11.02 14:30



значи, да поясня относно гърнетата!
Тия на Kraft са същите като на другите сервизи.
Kraft са оторизирани сервизи за монтаж на ауспуси, аналогично на "ЕМ Комплект 33". Така, че Kraft са просто едни от клиентите на вносителите за БГ. Това за обща информация.

Принципно, ако ти се дават много пари, няма защо да ходиш в Юнитрейд, те пак монтират на Walker.

Принципно завода-гигант, има производство в целия свят, вкл. и в Туция (оргиналдъ Walker).

В БГ има и други, които са още по-скъпи на BOSAL, конкурентни на Walker.
Иначе, има аналози, с достатъчно добро качество на "АСПО", така известните Алумнизирани гърнета и на "Хан Крум - ТЕРЕМ" Търговище например, които са и на достъпни цени!

@>-'-,-'—

Редактирано от Eva* на 07.11.02 14:34.



Тема Re: Кюнцинови [re: Цeцo]  
Автор TheDrill (Porshe Killer)
Публикувано07.11.02 15:22



Ami az sum sus Walker (B3 90god. ) zasega sum dovolen,izglejdat mi po zdravi4ki v sravnenie s turskite,vse edno sa napravini ot vodosto4na truba,basi
Bqh si slojil takuv turski predi i to4no za 6 meseca i go smenqh pak.Mislq 4e walker sa dobri ...mow mnenie za cenata si
Az go vzeh za 72 leva



Тема Re: Кюнцинови [re: Eva*]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 17:05



Evi4ke.. sha proverish li i ti.. ama az kato proveriavah ostanovih 4e za moito Scirocco WALKER ne e vnasian :(

Scirocco GTX 1987
dvigatel KT(112PS)



Тема Re: Мнови [re: M]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.11.02 18:26



Това, което са ти казали, може и да е вярно , защото наскоро търсих гърне за един модел Рено 5, произвеждан само 1 година. И няма. Не внасят - именно на Walker.

Моя съвет е да идеш в специализиран сервиз, имащ всякакви съоръжения и да ти пригодят нещо аналогично.
Щом Walker не се внася, надали ще има аналог от БГ.
А Bosal са си цифромания. Но все пак ще питам.

@>-'-,-'—


Тема ЕВАнови [re: Eva*]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано07.11.02 18:46



Нали ми каза, че BOSAL са боклуци, защо тогава са и най скъпи?
Аз се набутах за 2 резонаторни гърнета и едното вече е загнило здраво.
Последно коя марка ми препоръчваш да си вземам занапред?



Тема Re: ЕВАнови [re: AudiV6]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано07.11.02 19:05



Remus



Тема Re:нови [re: AudiV6]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.11.02 20:14



Не съм ти казала, че са боклуци, бре!

А, че са много скъпи и са на качеството на Walker, стига да не е "оргиналдъ" и със съкращение TR

Принципно за качествено - Walker!
За добра цена с компромисно качество - алуминизирано на ASPO BG
Това е!

@>-'-,-'—


Тема Re: Mugagaнови [re: Mugaga]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.11.02 20:16



Да ти го дръпнат публично на паркинга! с въже за теглене!

@>-'-,-'—


Тема Re: ЕВАнови [re: Mugaga]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано07.11.02 22:54



REMUS добре "вечен" ауспух, ама не ми е спортна колата иначе......

само като се сетя как ще почне да бучи тоя ми ти ремус, направо откачам, а и ще ми загрози задницата ще стане една такава "гъзарска".Много си ме кефят оригиналните ми накрайници!



Тема Re:нови [re: Eva*]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано07.11.02 22:57



Извинявай, аз съм те разбрал грешно явно

Значи Walker OK!



Тема Re:нови [re: AudiV6]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано08.11.02 09:18



Eto ti malko statistika ot moq li4en opit:
4 godini izkarah s edni Walker(+ oshte 6 meseca, no kyrpih krainoto :))
3 godini- tri kraini s neqsen proizhod + dwe sredni(polsko i bylgarsko) smenei
Sega pak slojih Walker, ubedih se w ka4estwoto im, ina4e kolata se kara sutrin i we4er po 10- 18 km, predimno gradsko i studena(polu4awa se strashen kondenz).
Prepory4wam ti Walker



Тема Re:Сравнение!нови [re: AudiV6]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано08.11.02 10:18



За да не е голословно твърдението ми ще дам един пример за: АУДИ КУПЕ; 80 КАТ СЕДАН; АВЕНТ 1.4; 1.6; 1.8; 1.9; 2.0Е Autom. 08/86-12/91-92

кат. № на Walker 13379 - цена 88,00 лв
универсално Walker /черна ламарина/ 43,00 лв.
универсално Walker алуминизирано 60,00 лв.

сега за БГ производство:
на "Хан Крум" Търговище - кат.№ ХК - 121 - 62,00 лв.
на ASPO - кат. № 14.10.60 - 54,00 лв.

и като за последно: внос на BOSAL 105-017 - 111,91 лв.

и, много ми се иска да вметна една забележка, относно произхода на Walker.
Принципно, както и други големи компании като "Нестле", "Крафт Якобс Сушард" и много други и Walker се произвежда в целия свят вкл. и в Турция. Е, какво да се прави, като ние сме включени именно към Турското производство. Все пак сме на Балканите.

Оригиналния Walker е чувствително тежък, много добре натъпкан, с цел да се обезшуми максимално. Аналогичен случай е и BOSAL, тежко, масивно гърне, което едвам се носи, особено ако е голямо.
Съответно ауспусите са скъпи.
Сравнени Walker / BOSAL = 88,00 лв. / 111,91 лв.

@>-'-,-'—


Тема Re: ЕВАнови [re: AudiV6]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано08.11.02 12:08



Nali chu zwuka na onowa A6 s nitroto - e towa e REMUSa za ABC dwigatel :))
Neka go zagrozqwa :)) zwuka e nenormalen prosto ... dori wytre se chuwa mnogo specifichno :)) mania e! I ot kilometri se chuwa/zabelqzwa.
Az tezi dni sha prowerq kolko shte mi struwa da si donaprawq cqlata exhaust sistema da e remus :))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Кюнцинови [re: Цeцo]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 12:28



Obiasnete mi neshto- za vsichkite li gurneta komentirate ???? Stava vupros te sa dve a predi tiah e katalizatora,nali ? Vuprosa mi e kakvo pravim s katalizatora kato se zapushi , ZASHTOTO SLED 100000 km e utopia niakoi da si misli che ima katalizator , loshoto e che i moshnosta na kolata namaliava ot zapushvaneto. Chuh mnogo neshta - smeniat katalizatora s gurne i t.n. no neshto vse ne e nared s shuma ??



Тема Re: Кюнцинови [re: Цeцo]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 12:33



Setih se i neshto drugo-kujete kude rabotiat nai-dobre i na umereni ceni za smiana i zavariavane na gurneta ? Chuh za niakakvi arabeli na okolovrusnoto !?



Тема Еванови [re: NGG]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 15:38



Ясно, че твойто мнение клони към Валкера (как мразим да сменям кир/лат). Кажи сега откъде да купим НЕ турски, а малко по европейски валкер и къде ще го сложат като хората, на прилична цена. А тия другите скъпите Босцал къде може да ги види човек? Абе искам гърне, като го сложа и да го забравя. За какво да давам 40-50 лева всяка година? И да се прибирам 100 км с рев на ЗИЛ? Как може оригиналното да кара 10 години бе мама му стара? От титан ли е направено бе?



Тема Re: Кюнцинови [re: NGG]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано09.11.02 21:00



Значи за катализатора: Слага се така наречената пура като пак има най различни, ако си сложиш някаква евтина ще ти се увеличи шума, а иначе аз повече при араби НЕ ходя....



Тема Re: И аз искам да кажа как стоят нещата...нови [re: Цeцo]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано09.11.02 22:54



Карам Голф 2 16v gti. И ми се скапа средното гърне (питата) , реших да го сменям. Обиколих доста сервизи и доста мислех какво да взема. За моя голф това гърне оргинално на Wallker струва 180лв. на Bosal пак толкова. И реших да не взимам толкова скъпо. Накрая си взех от тея българските ASPO-нямаше точно каквото ми трябваше но сложих такова което е само за GTI модел. Гърнето е от алуминии и издава добър звук, разлика в мощноста не се осеща. Цената му е 48лв-18месеца гаранция.
Сам си прави сметка кое е по изгодно.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Re: И аз искам да кажа как стоят нещата...нови [re: KR-16V]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 23:19



Tova me obnadejdava no ima li takiva firmeni "puri" kakto kazvash,zashtoto ako e samo suedinenie niama da ima zaglushavaneto koeto ima ot katalizatora ?



Тема Az ne sum ti govoril za ''puri''нови [re: NGG]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано10.11.02 21:24



Mai postinga ti ne e za men?


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Отденови [re: Цeцo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 10:13



Откъде да купя Walker (не турски). A Bosal. А Аспо къде се продава, фирмен магазин имат ли?



Тема Re:нови [re: Цeцo]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано11.11.02 10:50



В събота, направих едно по-конкретно и обстойно проучване, относно произхода на Walker :-) и установих, че тези, които се продават в България са от Европа.
Значи производството на Walker е в страните: Германия, Испания, Франция, Англия, Чехия и Полша.
Складовете за Източна Европа се намират в Полша и от там се "теглят" количествата ауспуси за България.

Bosal имат една по-особена търговска политика, ауспусите са малко по-скъпи от тези на Walker. Именно Bosal имат два завода в Турция, а Walker - не.

А, колкото до сервиза за монтаж, това е въпрос на личен избор.
Не искам да звучи като реклама и затова няма да споменавам конкретен адрес.

И да се извиня, че съм Ви подвела за турския Walker, грешката е покрай Bosal.

@>-'-,-'—



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.