Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 20.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Летиш в пространството........нови  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.10.02 14:17



..Всичко отлита покрай теб. Ти си птица ти си бог ти си единствения. Едно твое движение и светът се засилва или забавя пред теб. Прилиташ край полета гори планини и реки. Около теб свисти вятърът и уморен изостава. Едно движение и пространството около теб гръмва с любимата ти музика. Адреналинът те изпълва с живот. Чустваш се по жив от всякога. Искаш още още още... Но откъде идва този срещу теб?! Какво прави този охлюв този педал този капут този шебек ?! Защо взима пътя ти?! Мамка мууууууууу...... Последното което може би виждаш е изкривеното лице на този отсреща и в него е отразена истината че полета ти свършва тук и сега..."
Това е посветено на загиналите в катастрофи заради тъпотата невежеството и невероятното самочуствие на нашенските шофьори. 90% от катастрофите стават защото Сульо Пульо и Мара си мислят че пътя е специално за тях и колата която карат до вчера е била на Шумахер. Настръхвам когато видя на живо или на снимки остатъци от хора умрели само защото някой си решил че е по-голям тарикат от другите. Същия някой за когото да почака минута или да не изпревари на завой без видимост в мъгла и дъжд са непознати явления. Същия за когото изпреварването на 3 тира един след друг е забава а прережданато на колоната и карането в насрещното е въпрос на чест.
Уверил съм се от много години че българина не разбира от убеждения когато седне зад кормилото. Мисля че трябват жестоки средновековни наказания за откачалките по пътищата. Взимане на книжка доживот глоби в хиляди и затвор веднага. Може ли някой да изчисли колко струва смъртта на младите хора в които са влагани много пари и надежди? Загубата от неродените им деца и внуци? Аз не мога...
Преди около месец в един старопланински проход видях следното. Кола излетяла от завой с може би 90 това при дъжд и мъгла. Счупила някакви дръвчета и се кротнала по покрив в дерето. Шофьора заминал а до колата стоят и се тръшкат две жени от задната седалка разминали се с по един разбит нос и едната беше с счупена ръка. И пищят и се дерат и кълнат пътя и времето. А не оня мухльо дето явно не знаел че при мокро време колата се носи. Такива да се трепят сами. Какво са криви другите че да ги завличат и тях? Спомням си и катострофата с някаква таксиджиийка на Тракия. Това в колата мязаше на чукани пържоли. Абе от простотията по-срашно няма........
е това е........не съм толкова умен аз да го напиша.......така че това е на INFINITY.........но пък понеже съм съвестен и добросъвестен и знам че тъдява има доста мари от предишни "включвания" реших да ви го покажа......разбира се знам че виртуози на волана като вас с виртуозни коли като вашите никогаЖ няма да се хързулнат в някой проход щото са с куатро.......ма все пак вий да си знаете........пък ако трябва да бъда по сериозен ще ви кажа че който от вас четящите иска да се трепе да се трепе ........но пък искрено се надявам в момента си на слабост когато изпусне топките на господ оръдието на това деяние да бъде неудошевен предмет......пък тогава кой когото надвие...........

незабележим


Тема направо отлитат.............нови [re: silent]  
Автор бeзУмиcъл (парий)
Публикувано09.10.02 14:40



"По-добре 30 минути по-късно, отколкото 40 години по-рано"

ама кой да помисли.................... вчера чета за буса в Клокотница............ 21-годишно момче............... решил да изпревари.........................


миналата седмица се прибирах по този път в дъжда................ няма ви казвам къв ужас е....... ТИР-ове, камиони и то в неделя.................. и всеки 3-ти не си пуснал фаровете......... и всеки втори бърза да отиде при дедо боже................ мани, мани................

лошото е, че кандидат самоубийците най-често повличат и още невинни хора с тях..................



Тема Re: направо отлитат.............нови [re: бeзУмиcъл]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.10.02 14:46



ми не ги пускат ...........като че ли ектромери имат в колите.........тая сутрин
в мъглата на автомагистрала тракия половината коли бяха на габарити.......сигурен съм че поне половината от тях си мислят че щом е магистрала и няма насрещно движение що да пускат фарове........пък ако това не е простотия............

незабележим


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано09.10.02 14:56



Silent, много ти благодаря за хубавата тема.От време на време трябва да припомнят такива случки за да се замисли човек.

За мое съжаление и аз съм бил такъв, идиот не ,но полу-идиот и съм карал бясно и много тъпо, без да се съобразявам с други фактори освен моите желания.

За щастие сега няколко години по-късно съм коренно различен човек, карам максимално разумно и ако щете вярвайте пичове може да ви се стори преувеличено и смешно, но кълна се НЕ КАРАМ С ПОВЕЧЕ ОТ 100км/ч.-НИКЪДЕ!!!!!!!!!!!
Нищо, че колата ми е 150к.с. Обикновено карам между 70-90км/ч. извънградко и ми е страшно кеф.

Аз съм от Карлово и редовно пътувам по подбалканския път - там масово се кара със 120км/ч. като минимум и то по тесни участъци , колко пъти са ме принуждавали да откачам като ме принуди някой педераст да се забивам в канавката щото решил да ме изпреварва и му излиза кола в насрещното.Или пък другата "гледка"- на завоите на "Гълабец" ти изкачат две коли които са се "захапали" и шофьорите си мерят пишките-мамка им като са решили да се трепят да се трепят какво ме замесват и мен

Та изводът е ясен, но все пак да го припомня:
НЕ СМЕ САМИ НА ПЪТЯ





Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: AudiV6]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано09.10.02 15:57



Всеки път като изляза на пътя се чувствам като в абсурдна ситуация. Пешеходците да мръсни твари, които трябва да пресичат на прибежки даже на зелено. Децата - майките да си ги пазят. А шофьорите...онзи ден в едно задръстване чакайки се загледах в очите на другите участници в движението...имаше такива, които истински ме погнусиха - озлобени, нахакани и самоуверени очи...да не споменавам каква реч се четеше по устните им...защо трябва да е така? Какво си доказват на пътя? Ясно е, че всички сме изнервени в този луд и пренаселен град, но ... Доказваме колко сме уверени и смели...доказваме каква бърза таратайка сме си спретнали...доказваме, че сме нещо повече от онази патка, която кара в дясното платно с 80 и се чуди дали след баира няма да се наложи да направи бърза маневра, за ни пусне безопасно да се разминем с отсрещния убиец.
Касае се за култура на движение по пътищата...или по-скоро за култура на общуване...защото все е навик да сръчкаме някого, за да се наредим по-бързо и по-лесно.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.10.02 17:16



"Познатия път е най-коварен" Но надали повечето шофьори се замислят над това.
Колко много карат бясно и безрасъдно и колко от тях си дават сметка, че по-добре да късно да пристигнеш, отколкото въобще да не стигнеш до крайната точка въобще.
Забелязала съм, колко много самонадеяност има в повечето шофьори. Невежеството и самочуствието на нашенските шофьори до голяма степен определя и рисковата ситуация, в която изпадат. Но тя не рядко води до смърта на съвсем невинни хора или до съвсем безмислени катастрофи.

У нас е резонно и безспорен факт да се смята, че, фаровете да не се включват при мъгла, мигачът да е аксесоар на колата, ръчната средство за влизане в завой, "трамвая, да кара след мен!", "червения светофар ни привлича като бик на арена", Колата ми е над 2000 кубика и ми дава Предимство!

Лично аз например много се притеснявам, не толкова, че няма да мога да спра, колкото, че някой зад мен или в страни от мен, няма да успее!
Страх ме е, че ще ми връхлети някой, на когото с нищо не съм му виновна и може и да ме пребие.

@>-'-,-'—


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор syglasen (новак)
Публикувано09.10.02 18:08



Mnogo hubawa tema, no uwi towa e Inet, a Inet ne po wsqka weroqtnost ne se polzwa ot tiq deto trqbwa da q prochetat. Te edwa li znaqt kak da si pusnat PCto, a moje bi i imeto si neznaqt kak da napishat. Obache zatowa pyk umeqt kakto kaza Eva da wlizat w zawoi s rychna i kup drugi raboti deto "muhliowcite" s slabite si koli hich i ne umeqt.

Poradi wsichko towa, weche sym se zarekyl, na mejgradki pyt widq li nqkoi koito e nawleznal w nasreshtnoto dwijenie opasno da mu zapomnqm nomera i da se obajdam na chengetata, naistina che e malko weroqtno neshto da mu naprawqt, no wse pak e nqkakwa stypka basi



Тема Истини......нови [re: syglasen]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 18:59



Сори че ви се намесвам в клуба но темата за летенето.. си е много истинска.
На колата ми нямаше никаква индикация дали съм на габарити или съм на къси.
Но сега вече имам защото..
Имах случай в който пресекох цяла София на габарити, минах даже през полицейски пост и .. никой, ама никой не се опита да ме подсети. Не знам защо се бях заблеял, но по осветените улици виждах добре... а дали са ме виждали другите.. не знам.

Нека да създадем тема за ЕТИКА И КОЛЕГИАЛНОСТ на колела. Нека се учим от хубавато, не да се плашим с лошото. Както е писано по горе тук сме грамотни хора и би трябвало да разбираме от добро:)))
Повечето грешки идват от непознаване на ЗДП и неспазване най вече.
Най много са загиналите с ПРЕДИМСТВО.
Т. че спасението ни е в нашите ръце.
Нека като начало изброим неща които знаем.
Примерно.
- 1-път аварийни след маневра без предимство или наша грешка: Благодаря , Извинявай в зависимост от случая.
- Дълги един път кратко: Премини пръв.
- Дълги един път за по дълго време +клаксон: Изчакай ме, не мога да спра.
И.т.н ако някой знае други неща които би трябвало да са всеизвестни моля да ги напише. Това са неща които съм чувал от професионалисти.
Но от всичко най добре си остава да гледаме и да се пазим, а и да се опитаме да обърнем внимание на грешките които допускат другите на пътя, като просто се опитаме да им напомним. На идиотите не мисля че ще успеем , но сме длъжни да се опитаме.
И да пишем къде има големи опасности по пътя.



Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано09.10.02 20:13



Десен мигач в движение без да намаляваме скоростта-
-Заповядай, изпревари ме, няма да ти преча (и ти на мен-да ми душиш във врата)

Когато не сме сигурни в способностите си както и на тези на колата в дадена извънредна ситуация и чувстваме несигурност(силен дъжд,сняг и др.)-пускайте аварийните светлини!

При дъжд,сняг,мъгла и когато е наложително (спешно) да се кара бързо-задължително вкл. фаровете

Препоръчително е да имаме трети (допълнителен)стоп отзад- не с цел "гъзария", казвам за тези които не знаят, че третият стоп е предназначен за водачите след непосредствено движещия зад нас автомобил , за да имат възможност през стъклата на предният автомобил да видят вашите стоп светлини и да спрат навреме без да се получава верижната закъсняла реакция на спиране и в последствие-верижни катастрофи!



Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор syglasen (новак)
Публикувано09.10.02 23:48



towa za awariinite ne go znaeh, dosega se izwinqwam s mahana na ryka, no za w bydeshte shte znam :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.