Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 11.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Летиш в пространството........  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.10.02 14:17



..Всичко отлита покрай теб. Ти си птица ти си бог ти си единствения. Едно твое движение и светът се засилва или забавя пред теб. Прилиташ край полета гори планини и реки. Около теб свисти вятърът и уморен изостава. Едно движение и пространството около теб гръмва с любимата ти музика. Адреналинът те изпълва с живот. Чустваш се по жив от всякога. Искаш още още още... Но откъде идва този срещу теб?! Какво прави този охлюв този педал този капут този шебек ?! Защо взима пътя ти?! Мамка мууууууууу...... Последното което може би виждаш е изкривеното лице на този отсреща и в него е отразена истината че полета ти свършва тук и сега..."
Това е посветено на загиналите в катастрофи заради тъпотата невежеството и невероятното самочуствие на нашенските шофьори. 90% от катастрофите стават защото Сульо Пульо и Мара си мислят че пътя е специално за тях и колата която карат до вчера е била на Шумахер. Настръхвам когато видя на живо или на снимки остатъци от хора умрели само защото някой си решил че е по-голям тарикат от другите. Същия някой за когото да почака минута или да не изпревари на завой без видимост в мъгла и дъжд са непознати явления. Същия за когото изпреварването на 3 тира един след друг е забава а прережданато на колоната и карането в насрещното е въпрос на чест.
Уверил съм се от много години че българина не разбира от убеждения когато седне зад кормилото. Мисля че трябват жестоки средновековни наказания за откачалките по пътищата. Взимане на книжка доживот глоби в хиляди и затвор веднага. Може ли някой да изчисли колко струва смъртта на младите хора в които са влагани много пари и надежди? Загубата от неродените им деца и внуци? Аз не мога...
Преди около месец в един старопланински проход видях следното. Кола излетяла от завой с може би 90 това при дъжд и мъгла. Счупила някакви дръвчета и се кротнала по покрив в дерето. Шофьора заминал а до колата стоят и се тръшкат две жени от задната седалка разминали се с по един разбит нос и едната беше с счупена ръка. И пищят и се дерат и кълнат пътя и времето. А не оня мухльо дето явно не знаел че при мокро време колата се носи. Такива да се трепят сами. Какво са криви другите че да ги завличат и тях? Спомням си и катострофата с някаква таксиджиийка на Тракия. Това в колата мязаше на чукани пържоли. Абе от простотията по-срашно няма........
е това е........не съм толкова умен аз да го напиша.......така че това е на INFINITY.........но пък понеже съм съвестен и добросъвестен и знам че тъдява има доста мари от предишни "включвания" реших да ви го покажа......разбира се знам че виртуози на волана като вас с виртуозни коли като вашите никогаЖ няма да се хързулнат в някой проход щото са с куатро.......ма все пак вий да си знаете........пък ако трябва да бъда по сериозен ще ви кажа че който от вас четящите иска да се трепе да се трепе ........но пък искрено се надявам в момента си на слабост когато изпусне топките на господ оръдието на това деяние да бъде неудошевен предмет......пък тогава кой когото надвие...........

незабележим


Тема направо отлитат.............нови [re: silent]  
Автор бeзУмиcъл (парий)
Публикувано09.10.02 14:40



"По-добре 30 минути по-късно, отколкото 40 години по-рано"

ама кой да помисли.................... вчера чета за буса в Клокотница............ 21-годишно момче............... решил да изпревари.........................


миналата седмица се прибирах по този път в дъжда................ няма ви казвам къв ужас е....... ТИР-ове, камиони и то в неделя.................. и всеки 3-ти не си пуснал фаровете......... и всеки втори бърза да отиде при дедо боже................ мани, мани................

лошото е, че кандидат самоубийците най-често повличат и още невинни хора с тях..................



Тема Re: направо отлитат.............нови [re: бeзУмиcъл]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано09.10.02 14:46



ми не ги пускат ...........като че ли ектромери имат в колите.........тая сутрин
в мъглата на автомагистрала тракия половината коли бяха на габарити.......сигурен съм че поне половината от тях си мислят че щом е магистрала и няма насрещно движение що да пускат фарове........пък ако това не е простотия............

незабележим


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано09.10.02 14:56



Silent, много ти благодаря за хубавата тема.От време на време трябва да припомнят такива случки за да се замисли човек.

За мое съжаление и аз съм бил такъв, идиот не ,но полу-идиот и съм карал бясно и много тъпо, без да се съобразявам с други фактори освен моите желания.

За щастие сега няколко години по-късно съм коренно различен човек, карам максимално разумно и ако щете вярвайте пичове може да ви се стори преувеличено и смешно, но кълна се НЕ КАРАМ С ПОВЕЧЕ ОТ 100км/ч.-НИКЪДЕ!!!!!!!!!!!
Нищо, че колата ми е 150к.с. Обикновено карам между 70-90км/ч. извънградко и ми е страшно кеф.

Аз съм от Карлово и редовно пътувам по подбалканския път - там масово се кара със 120км/ч. като минимум и то по тесни участъци , колко пъти са ме принуждавали да откачам като ме принуди някой педераст да се забивам в канавката щото решил да ме изпреварва и му излиза кола в насрещното.Или пък другата "гледка"- на завоите на "Гълабец" ти изкачат две коли които са се "захапали" и шофьорите си мерят пишките-мамка им като са решили да се трепят да се трепят какво ме замесват и мен

Та изводът е ясен, но все пак да го припомня:
НЕ СМЕ САМИ НА ПЪТЯ





Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: AudiV6]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано09.10.02 15:57



Всеки път като изляза на пътя се чувствам като в абсурдна ситуация. Пешеходците да мръсни твари, които трябва да пресичат на прибежки даже на зелено. Децата - майките да си ги пазят. А шофьорите...онзи ден в едно задръстване чакайки се загледах в очите на другите участници в движението...имаше такива, които истински ме погнусиха - озлобени, нахакани и самоуверени очи...да не споменавам каква реч се четеше по устните им...защо трябва да е така? Какво си доказват на пътя? Ясно е, че всички сме изнервени в този луд и пренаселен град, но ... Доказваме колко сме уверени и смели...доказваме каква бърза таратайка сме си спретнали...доказваме, че сме нещо повече от онази патка, която кара в дясното платно с 80 и се чуди дали след баира няма да се наложи да направи бърза маневра, за ни пусне безопасно да се разминем с отсрещния убиец.
Касае се за култура на движение по пътищата...или по-скоро за култура на общуване...защото все е навик да сръчкаме някого, за да се наредим по-бързо и по-лесно.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано09.10.02 17:16



"Познатия път е най-коварен" Но надали повечето шофьори се замислят над това.
Колко много карат бясно и безрасъдно и колко от тях си дават сметка, че по-добре да късно да пристигнеш, отколкото въобще да не стигнеш до крайната точка въобще.
Забелязала съм, колко много самонадеяност има в повечето шофьори. Невежеството и самочуствието на нашенските шофьори до голяма степен определя и рисковата ситуация, в която изпадат. Но тя не рядко води до смърта на съвсем невинни хора или до съвсем безмислени катастрофи.

У нас е резонно и безспорен факт да се смята, че, фаровете да не се включват при мъгла, мигачът да е аксесоар на колата, ръчната средство за влизане в завой, "трамвая, да кара след мен!", "червения светофар ни привлича като бик на арена", Колата ми е над 2000 кубика и ми дава Предимство!

Лично аз например много се притеснявам, не толкова, че няма да мога да спра, колкото, че някой зад мен или в страни от мен, няма да успее!
Страх ме е, че ще ми връхлети някой, на когото с нищо не съм му виновна и може и да ме пребие.

@>-'-,-'—


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор syglasen (новак)
Публикувано09.10.02 18:08



Mnogo hubawa tema, no uwi towa e Inet, a Inet ne po wsqka weroqtnost ne se polzwa ot tiq deto trqbwa da q prochetat. Te edwa li znaqt kak da si pusnat PCto, a moje bi i imeto si neznaqt kak da napishat. Obache zatowa pyk umeqt kakto kaza Eva da wlizat w zawoi s rychna i kup drugi raboti deto "muhliowcite" s slabite si koli hich i ne umeqt.

Poradi wsichko towa, weche sym se zarekyl, na mejgradki pyt widq li nqkoi koito e nawleznal w nasreshtnoto dwijenie opasno da mu zapomnqm nomera i da se obajdam na chengetata, naistina che e malko weroqtno neshto da mu naprawqt, no wse pak e nqkakwa stypka basi



Тема Истини......нови [re: syglasen]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 18:59



Сори че ви се намесвам в клуба но темата за летенето.. си е много истинска.
На колата ми нямаше никаква индикация дали съм на габарити или съм на къси.
Но сега вече имам защото..
Имах случай в който пресекох цяла София на габарити, минах даже през полицейски пост и .. никой, ама никой не се опита да ме подсети. Не знам защо се бях заблеял, но по осветените улици виждах добре... а дали са ме виждали другите.. не знам.

Нека да създадем тема за ЕТИКА И КОЛЕГИАЛНОСТ на колела. Нека се учим от хубавато, не да се плашим с лошото. Както е писано по горе тук сме грамотни хора и би трябвало да разбираме от добро:)))
Повечето грешки идват от непознаване на ЗДП и неспазване най вече.
Най много са загиналите с ПРЕДИМСТВО.
Т. че спасението ни е в нашите ръце.
Нека като начало изброим неща които знаем.
Примерно.
- 1-път аварийни след маневра без предимство или наша грешка: Благодаря , Извинявай в зависимост от случая.
- Дълги един път кратко: Премини пръв.
- Дълги един път за по дълго време +клаксон: Изчакай ме, не мога да спра.
И.т.н ако някой знае други неща които би трябвало да са всеизвестни моля да ги напише. Това са неща които съм чувал от професионалисти.
Но от всичко най добре си остава да гледаме и да се пазим, а и да се опитаме да обърнем внимание на грешките които допускат другите на пътя, като просто се опитаме да им напомним. На идиотите не мисля че ще успеем , но сме длъжни да се опитаме.
И да пишем къде има големи опасности по пътя.



Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано09.10.02 20:13



Десен мигач в движение без да намаляваме скоростта-
-Заповядай, изпревари ме, няма да ти преча (и ти на мен-да ми душиш във врата)

Когато не сме сигурни в способностите си както и на тези на колата в дадена извънредна ситуация и чувстваме несигурност(силен дъжд,сняг и др.)-пускайте аварийните светлини!

При дъжд,сняг,мъгла и когато е наложително (спешно) да се кара бързо-задължително вкл. фаровете

Препоръчително е да имаме трети (допълнителен)стоп отзад- не с цел "гъзария", казвам за тези които не знаят, че третият стоп е предназначен за водачите след непосредствено движещия зад нас автомобил , за да имат възможност през стъклата на предният автомобил да видят вашите стоп светлини и да спрат навреме без да се получава верижната закъсняла реакция на спиране и в последствие-верижни катастрофи!



Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор syglasen (новак)
Публикувано09.10.02 23:48



towa za awariinite ne go znaeh, dosega se izwinqwam s mahana na ryka, no za w bydeshte shte znam :))



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
АвторPesho (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 00:18



Нека и аз да пусна едно мнение по темата.
Аз съм в Англия в момента и карам кола от 3 месеца тук и да ви кажа в началото преди да купя колата малко се притеснявах от десния волан и въобще лявото движение, но: В момента карането тук ми доставя удоволствие, което в БГ никога не съм изпитвал, и всичко това благодарение на “железните правила които имат тук, и най-вече от факта че Всички ги спазват”. Ще споделя някои от тях без значение че те са известни на всички, но у нас не се спазват.
- За шест месеца тук съм видял някой да изпреварва на двупосочно шосе с по една лента (с маркировка за позволено изпреварване) само 3-4 пъти (със 100% видимост). Знам че повечето ще кажат това е невъзможно и може би глупаво но заради това правило всеки знае, че в неговото платно “никога” няма да срещне кола идваща отсреща и поради това средната скорост на практика е по-висока – да по-висока, защото когато си в твоята лента просто колкото и да е натоварено движението и колкото и да е тесен пътя (а това тук в провинцията е нещо нормално) просто си караш бързо без да се притесняваш и да си нащрек непрекъснато за поредния “тарикат”. Мен от началото (в първите няколко дни когато карах по-внимателно и бавно) ме притесняваше, че задържам движението и просто се принуждавах да карам по-бързо. От друга страна, ако настигнеш камион или бавно движеща се кола просто я следващ докато отбие.
- Коректността – Почти винаги всеки е готов да ти направи път да минеш ако излизаш от малка пряка или си спрял и т.н. просто като чакаш да се включиш в трафика или имаш нужда просто да излезеш само чакаш някой да ти при светне с фаровете и просто знаеш, че той е готов да намали ако се наложи и никога не тръгваш преди очакваното при святкане (става въпрос за натоварено движение където е трудно да се включиш). Разбира се всяко правило си има изключение и най-вече да не забравяме, че ти самият трябва да си готов да направиш жест по всяко време на този който се нуждае).
- Максимална скорост – винаги съм се учудвал, когато чета или чуя за някой който казва че кара със скорост ~200км/ч. Аз лично повече от 150км/ч не съм вдигал и то при изпреварване (става дума на многолентово шосе) и то може би само няколко пъти. Но това не се отнася само за мен а за всички участници. Независимо че повечето шофъори карат нови коли и то коли. От време на време и на мен ми се кара по-бързо, но като изпреваря 5-10 чисто нови Аудита, БМВ-а и т.н (образно казано) и се замислям – аз ли съм най добрия тук с най-добрата кола (на 10 години) и намалявам.
- Закона – всеки го спазва без изключение. Наказанията са толкова строги, че просто не си заслужава риска да ги извършваш. Без кола тук си като в инавалидна количка.
- Маркировки, знаци и подобни – нищо общо с нашата действителност. Навсякъде и Винаги където трябва и каквито трябва. Ограничения за скорост – просто показват че трябва да се намали, не защото там някъде чака гладен полицай, а защото просто е опасно да караш по-бързо. Опасни завои и т.н. и т.н. винаги където е необходимо и каквото е необходимо. Просто се вижда защо са измислени и защо са поставени – да те ориентират и да ти помагат
- И много други, но се получи доста дълго, а и предполагам доста отегчих повечето от вас.
Заключенията които си правя – за престоя ми тук (не само тази година) досега не съм видял катастрофа (не казвам че няма) , а само съм чул за такива и съм видял отбито движение, което на фона на числеността населението и на факта, че всеки от 17-70 години има не само книжка, а и кола, и я използва пълноценно просто е много показателно. Нека всеки да се замисли, покрай колко катастрофи е минал в БГ, за колко катастрофи е чул (аз когато съм си вкъщи почти всеки ден), колко човека познава претърпели катастрофа и колко приятеля/познати има загинали в катастрофа (аз имам само един и се надявам да остане един). Но сигурно ние сме най- най-
Извинявам се, че се получи толкова дълго.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Pesho]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано10.10.02 00:53



Никого не си отегчил, бъди сигурен.
Много се радвам, че сподели своите наблюдения и направи съпоставка.
Поздрави!




Тема silent...нови [re: silent]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано10.10.02 02:45



... нямам думи!!! Наистина добре казано...

Ох, добре, че съм само с предно...
Малко съм огорчен, че не е в нашия клуб това есе, но ще го преживея...

Благодаря ти все пак!



Тема Kakto Gilles Villeneuve kazvaнови [re: silent]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано10.10.02 05:48



Predi godini ,kogato vyv BG cykahme po spisaniq paraleli ,beh prochel tam edno izkazvane na Gilles Villeneuve koeto ne pomnq duma po duma ,ma moga da mu predam smisala:

Nai dobriq shofior spored Villeneuve ,ne e tozi koito vidga ogromni skorosti ,vzima zavoi sqkas e zalepen za asfalta ,pridvizva se vyv trafik sqkas leti i taka natatyka ,NAI-DOBRIQ shofior e tozi koito moze da se pazi NAI-DOBRE ot IDIOTITE NA PYTQ...

Редактирано от LordDigital на 10.10.02 05:50.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано10.10.02 06:47



Taka.... prochetoh wsichko do tuka i nqkak mi idwashe da otgoworq na wsichkite ...
...
silent, ewalata che powdigna temata.

Az lichno winagi sym se strahuwal ot drugite mnogo poweche ot kolkoto ot sebe si. Az sym dosta strahliwo kopele i mnogo wnimawam. Kat zawali silen dyjd ne se prawq na welik po magistralata a si namalqwam na kolkoto precenq che trqbwa... i na 70 sym padal shtoto sym reshil che nqma da se chustwam siguren s poweche ... a pokrai mene letqt wsqkwi baraki a i ne do tam baraki s 140-160 ... Drugo neshto - znaete li che bawnoto karane e syshto gotino? Az nqkolko pyti sym uspqwal da mina cqlata trakia sys 100-110 km/h - karash si krotko w dqsnoto platno i wsichko e super. Daje e dosta relaxirashto ...
Zabelqzah w sebe si neshto mnogo stranno - pyrwo karah edna lada samara - bqh mnogo agresiwen i narushawah na porazia :) S neq mi e i edinstwenata katastrofa po moq wina :)) posle karah edno uno, bqh pak mnogo agresiwen no wse pak po-malko. Posle si wzeh Audi 90 i ako ne broime rychkite pyrwite 2-3 sedmici karah dosta po-spokoino... sega sym sys Audi S4 i chestno kazano ako ne broime 3-4 izolirani sluchaq karam po-spokoino ot pensioner :)) Weche ne narushawam pochti prawilnika, ne se predrejdam po swetofari .. abe stanal sym edin pochti primeren shofior... propuskam, winagi blagodarq ako nqkoi me propusne i go prawq po nqkakyw nawik s wdigane na ryka. Otnosno onowa za farowete - az winagi karam na farowe! Realno poglednato i prez denq kogato sreshtu tebe idwa kola ako e sys pusnati kysi se wijda mnogo po-dobre.
Wse si mislq che chowek trqbwa da mine prez edna po-lekichka katastrofa za da se poukroti. Mene pyrwata mi katastrofa mi se otrazi dosta pouchitelno .. but then again - imam edin priatel koito weche wtori pyt si prawi prekrasnata 90ka na zadnik i zarejete drugoto - po syshtia typ nachin. Momcheto probwalo da wzima pytq kym telewizionnata kula sys 120 po zawoite i 180 na prawite... poznaite kakwo - i quattro ne pomaga w takiwa sluchai :(( slava bogu pone e jiw i zdraw no weche ne iska da kara kola. Wtylpil si e sega che e losh shofior (i ne e daleche ot istinata)
Syshto s risk da prozwuchi gadno ama trqbwa chowek da e widql pone 1-2 tejki katastrofi ... hei taka... wijdal sym da se tyrkalq otkysnata glawa na pytq ... wijdal sym i trupowe do smachkana kola ... sled towa ti ide da spresh i da prodyljish pesha che nai-sigurno
Mechtaq si da imame edna hubawa podredena dyrjawa w koqto ima zakoni koito se spazwat ... s ogromen kef shte spazwam wsichki zakoni i shte mi e kef i spokoino. Bil sym i po ewropa i sym gledal ... ciwilizowana rabota. Kef da ti e... u nas - kato karash i treperish ako ne e slynchewo, suho i bez dwijenie!
Wednyj otiwam na razhodka do Velingrad s edin priatel ... gadno wreme beshe - waleshe. Karam si az krotko sys 60-80 po onezi gadni zawoi i w edin slawa bogu mnogo shirok lqw zawoi che i sys banket gledam otsreshta leti edin samolet tip Kadet sys jult cwqt sys nad 100 i trygwa picha da wzima zawoq pri koeto predstawete si ne e za wqrwane ama mu podnasq i toi pochwa da se nosi napreko na pytq slawa bogu pone prodyljawaiki da wzima zawoq ... e po sredata na zwoq se razminahme ama bukwalno na nqkolko santimetra... slawa bogu che beshe shiroko tam i skochih w banketa... e mama mu deba s kakyw akyl kara s tazi skorost na mokro i na onezi zawoi ... imam chustwoto che polowinata narod se misli za scumaher deba! Chestno kazano chesto mi minawat mnogo loshi misli po adres na takiwa hora kato "a dano katastrofirash ama w dyrwo che da nqma newinni jertwi" ... opitwam se da podtiskam takiwa misli ama kat ti se izcepi nqkoi sreshtu tebe kakwo da prawish a?
Sigurno naistina sym wi ottegchil :) Sorry :) Dosta mi e bolna tazi tema ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 09:17



Ако ти е писана да се обесиш няма да се удавиш!!!
Млади ора мрът не само по пътищата, мрат навсякъде!!!
Нема кво да плачем сега колко много са жертвите по пътищата щото всички знаем как се взема книжка, мойта мадама си я купи за 20$ и сега след като счупи няколко коли, не сериозно но фар броня калник такива дреболии, за щастие без жертви, реве да я науча да кара, страх я е вече да се прави на отворен с кола дето тежи тон и кусур и се движи със 80 км/ч!!!
Само че това е тя, а знаете ли колко има дето си мислят че са родени научени да карат и хоп в мощната кола и се размаже некъде и после много злополуки имало, ми ше има как няма да има!!!
Не може да си отворен като кенефна дупка и да не миришеш на лайна !!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: направо отлитат.............нови [re: silent]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 09:19



Зависи от мъглата брат, понякога е по-добре на габарит, явно не си бил в качествена мъгла да видиш как фаровете правят стена, а на габарит видимостта е доста по-голяма!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 09:27



Дълги къси клаксони и прочие щуротии...
Дълги и клаксон изчакай ме щото не мога да спра, ми що караш така че да не можеш да спреш?!?!?!? Ми я си представи и аз ако не мога да спра кво ше правим?
Требе да се кара така че да можеш адекватно да реагираш в ситуация, а не така че да даваш сигнал на отсерщния и да го караш да предприема действия за които може да се окаже че не сте на едно мнение!!!
Нема кво да говорим и да плачем или караш и внимаваш в пътя или се трепеш некъде е това е истината!!!
Не мога да спра, ми кат не можеш да спреш що се качваш да караш ти си убиец бе човек като не можеш да спреш така ли е?
Ай че се ядосах да го еба...

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 09:38



... mnogo neshta moze da se kazat oshte, te edva li shte vyrnat njakoj ot zaginalite, no dano poveche hora gi prochatat i se vrazumjat .... lipsva ni uzasno mnogo uvazenieto kym drugija chovek ... ako pazime drugite i te ako ni pazjat njama da e taka .... i az sym hodil po chuzbina i e uzasno razlichno ... priznavam si che i men me e strah kato sedna da karam i nikoga ne znam dali shte izleza ziv ot kolata, i moze da mi se smejat vsichki no ot kydeto trygna do kydeto stigna vsichko zivo me izprevarva, a az karam s max dopustimata skorost, no za men e naj-vazno da stigna ziv i zdrav, samo po magistralata karam s po-malko o t max dopustimo zashtoto s nad 100 ne mi e got, no pri tazi skorost vjarvajte mi njama kola deto az da izprevarja i njama takava deto da ne me izprevari... chetoh otdavna edno interviu s Niki Lauda kojto kazvashe che kato kara kola si kara pensionerskata, zashtoto e prezivjal ada i znae kakvo e i to pri systezanie kydeto ima ogranichen broj opitni uchastnici s pochti ednakvi avtomobili, dvizeshti se v edna posoka i spasitelni ekipi koito reagirat za po-malko ot 30 secundi i che poneze kato ne e na systezanie teja neshta ne sa izpylneni i riska e milioni pyti po-goljam sledovatelno dori i skorost ot 100 km e bezumna ... neka da pomislim dali ne e taka naistina



Тема Много ми е приятнонови [re: silent]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано10.10.02 10:16



Да видя че тук наистина хората мислят като мен. Благодаря на silent че го сложи това тук. Това го написах когато прочетох за убитите до Хасково от некадърен шофьор изпреварващ тир без видимост.
А иначе отдавна съм престанал да водя статистики колко катастрофи съм видял. но всеки път е ужасно да виждаш едно и също. Не мога да свикна с трупове и кръв. След всяка такава гледка ако мога спирам защото почват да ми треперят ръцете. Карам стара но добре подържана кола с която без проблем мога да вдигна 150-160 на прав път. Никога на го правя! Винаги си карам под ограничението пускам който иска да ме изпревари и не се нервя от това. Давам път влизам бавно на завоите на проходите винаги съм на фарове и мигача ми е станал като скоростите ако ще и да ми се смеят за това. Всичките ми светлини работят дори съм си подсилил отзад габаритите за по сигурно.
В последната седмица поне десет пъти улучвам в София на коли без стопове и габарити! Гадаеш кога ще спре. Ей тия бих им взел книжките на секундата.
Много ме зарадва това което прочетох тук и се надявам още хора да постъпват по този начин.
Преди време бях в Италия. Разлика от земята до небето! Който каквато и кола да кара се движи културно. Мечта просто. Може да висиш два часа в задръстване и никой не се изнервя. Никой не гони като луд по магистралите. Никой не ти святка и псува. Влизайки в Бг пак се запознах с реалността

Истината не е някъде там...


Тема Искам да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от шофирането!нови [re: lnfinity]  
Автор steppenwolf (фенът!)
Публикувано10.10.02 10:50



Здравейте Фенове!Какво да кажа-всички виждаме за какво става въпрос...Некъв Ад,който сами си го правиме...Като мина двапъти през центъра на София и после все едно съм изпил десет кафета.Майка му дебааааа.Идва ми да се бия със всеки пети шофьор.Бях един месец в Германия и Чехия...Ми там няма такова нещо...Култура!Култура!Културааааа...Тук после десет дни нямах желание да карам.Това с аварийните е вярно-като те пусне някой,или нещо ти помогне-цъкаш два пъти-много е гот!Оня ден-задръстване на Раковска и Гурко-нечовешко.Светофара не работи!И точно на крастовището(дето е шоурума на Любимите ни автомобили),една ладичка с 4 шушумиги вътре(разбирай органи на реда...)Седят и Четат вестници!Мамицата им гадна.Идваше ми да се засиля и право в тях!А хората на десет метра се избиват..
Та викам аз-дайте да се организираме-да напишем някакво открито писмо ли?Едно шествие ли да направим заедно с другите клубове.Да се опитаме да направим нещо,защото всички патим...Даите и вие предложения!Ако трябва да се срещнем със шефа на КАТ.Но ни трябва масовост за да ни забележат.Пичове,ТАКА ПОВЕЧЕ НЕ МОЖЕ!



Тема Neprawilno mislish.нови [re: Ascona83]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 11:22



Тук точно за това говорим , не да обвиняваш другите че не могат да карат.
ГОворя за ситуация от сорта. Караш с 50 на 30 метра пред теб на хлъзгаво време има кръстовище с някой който не можеш да предвидиш дали ще се опита да мине пред теб. Не говорим че не мога да спра изобщо, а че не мога да спра ако ти се направиш на тарикат и се опиташ да отнемеш предимство.
Въпроса е как да го предупредиш да не мърда, щото вече е късно, или поне да те забележи. Щото някой като те засече и ти за да не го удариш се отбиеш леко в мантинелата- Като дойдат катаджиите пишат акт за НЕСЪОБРАЗЕНА С ПЪТНИТЕ УСЛОВИЯ СКОРОСТ лично на теб.
Идеята ми беше да пишем за начини на комуникация различни от псуване и показване на среден прист през прозореца...... но както винаги има някой който е с лично мнение по високо от другите.
Това което е тук е изцяло още със началния постинг, т че няма нужда да спорим просто трябва да се замислим.



Тема Re: Neprawilno mislish.нови [re: Opelist]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 11:56



Как да комуникирам с някой който кара в най-лява лента с 60 км/ч сутритна в 7.20 по ул.202, аз се задавам отдоло със сто и кусур км, мигам му с дългите от едно кило време, настиган го вече, свиря с клаксон и мигам с дългите а оня отпред със знаци ми показва че ако искам да мина пред него може и от дясно да го изпреваря, или може би се надява да го прескоча ли? А аз бързам за работа щото съм от 7.30 на бач!!! Ми редовния номер е аз му свиркам и му мигам а оня ми натиска спирачки!!! Пред него и го правим да слиза от колата и да пуши разтреперан на тротоара!!!
Некой дори не дават да ги задминеш бе ти мръднеш в десно и той в десно, ти мръднеш в лево той пак в лево и те ебава, не стига това ами и псува по теб!!!
На сфетофар на кръстовище БМВ вътре тупан говори по гсм а зелено свети вече 30 секунди той не тръгва, кафе ли да му занеса че бави 7 коли зад него? А аз отивам на работа и бързам, щото като закъснееш и прас 50 кинта вътрешно отделение за закъснение. Караш ти на кръстовище ще правиш десен завой, пред теб бакшиш, маха му няква коза от тротоара и прас спирачките блокира целото кръстовище, много гот нали, а ти бързаш за работа, слизаш от колата и му обясняваш любезно че не се прави така нали?
Пак тъй сутрин си караш за бачкане и нещеш ли тъпа путка с лъскава кла на сфетофара пред теб и кво не може да тръгне щото и гасне колата, а що и гасне щото татко или гаджето и е купило книжка, полсе и кола и те ти моме вози се, нищо че не можеш да караш а по пътя е опасно, нищо че има ора дето бързат за рбота и ти ше ги ебаваш, ми маршрутните таксиа за тях да говоря ли?
Ми нощем карал ли си из софията да видиш гъзетата с голфчетата, натоварили стадо тъпи изрусени кози и газ да свирят гумите, пафнат и една трева и вече са нуязвими, газ червено зелено нема значение, стоп, път без предимство нема такива работи братко!!!
Сред вълците ако не си вълк шете изядат в случая щи смачкат колата!!!
Мен ме спира полицая със 108 отивам към работа и ми пише акт, спира дупето зад мен дето иска да ме догони с мерцедеса, оня вади 10-15 кинта и си тргва преди мен, ама това е щото съм кътил и не давам пари на куки!!!
За каква култура ше ми говориш по пътя и за каква колегиалност?!?!?!?
Правилот за предимство отдавна не е на дясно стоящия а на по-скъпата кола!!!
Обаче и на мен ми е през кура вече аз за 500 кинта ше взема купе в иделано състояние а оня да се оправя с гражданската отговорност, най-много некой бой да хапна и това ше е!!! Завивам си на дясно и не чакам никой и не ме бръсне можеш ли да спреш или не може да спреш, кат не можеш да спираш да си се научил бе, щото на мое място може да е 10 годишно дете дето разбира от мигания и гледа в съвсем друга посока, бори се с съученика си и си пресича и с товйто неможене да спреш ше ги утрепеш и двете!!!
Е за това нема положение пусни ме че не мога да спра, като не можеш немаш работа на пътя, като не можеш да караш ракета що не идеш на космодрума и да им кажеш на хората там пуснете щот не мога да карм ракета аз да литна пръв а?
Аз казах или можеш и караш или не можеш и се трепеш, ако и мен утрепеш още по-зле!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Ne sporqнови [re: Ascona83]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 12:59



А удрял ли си се до момента????
Щот аз за 70К градско още не съм. И казах караш с 50 и въпреки това не можеш да спреш.
А като бързаш за работа...(казваш карам със 100, къде в София има такова място на което да е разрешено) ще успееш ли да опазиш децата за които говориш????
И не мислиш ли че в отсрещната кола виждаш себе си .. и щот сам се мразиш го правиш по този начин:))))



Тема Re: Neprawilno mislish.нови [re: Ascona83]  
Автор ququ (непознат)
Публикувано10.10.02 13:29



Totalno ne si prav! Haresvali ti tozi nachin na karane v BG, ne! Ami za da se promeniat neshtata triabva da se pochne ot niakude. Naj-lesno e da se obviniavat drugite, opitaj da se promenish ti. Za poslednite 2 god imam 70000 km. Ot tiah samo 15000 v BG. E kosata mi se izpravia kat si pomislia che triaba da si idvam za koleda. No migachi, predimstvo svetlini i t.n. ne zabraviam, puk kakvoto e pisano. No poneje niakoj e idiot az da se pravia na takuv... ne vurvi!

Why I have to drink and drive, when I can smoke and fly!


Тема Re: Истини......нови [re: Oпeлиcт]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано10.10.02 13:57



малко допълнение:

- като ти се извинят/благодарят с аварийните - пресветни му, че си разбрал жеста

а - Дълги един път за по дълго време +клаксон: Изчакай ме, не мога да спра.

да стане

- Дълги един път за по дълго време +клаксон: Изчакай ме, нямам намерение да спирам че да не се пали Асконката толкоз



Тема Re: Ne sporqнови [re: Opelist]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 13:59



Много пъти съм писал и пак ще го напиша:
Откакто карам асконата имам едно проишествие, на път за работа, карайки с по-малко от 50 дори, щото аз не съм самоубиец все пак, нищо че карам бързо, на същото това место където минавам със 100 когато може, минах с такава ниска скорост щото беше зима и пътя беше лош и какво получих в замяна че пазех другите и бях примерн шофоьр а познай, изкривена ламарина от една бездарна лелка, дето освен всичко останало иксаше и да ме бие даже!!!
Описвам случая отново:
Карам си зимата към работа и тъкмо ми е стоплило парното и си грухтя вътре и едвам се движа на Т-образното кръстовище пред гробищата там дето улица заводска по която върви 79 и завива по улица 202, си навлизам в кръстовището с подобавоща скорост от около 40 км, щото виждам че е лош пътя виждам че хлъзгаво, нищо че съм с предимство и мога да се излетя, така че да не могат да ме целнат дори и нарочно, бавничко и съвсем културно си влизам в кръстовището, е отсерща иде синята жигула с доста по висока скорост и ето че и предстои завой на 90 градуса, аз съм у кръстовището вече, подминавам кръстовището и поднеслата жигула се приближава до мен и нали съм си добра душа почвам да бягам от удара и ето вече съм на тротоара качилм спрял, а тъпанарката в жигулата газ до ламарината ломбур в мен както съм си на тротоара и съм спрял!!! Не стига това ами слиза и вика, къде летиш бе момче ти уред ли си с такава скорост да минаваш през кръстовището, не ме ли виде че идвам а ? Кой ти е дал на теб книжка?
Аз съм шах разбира се и се хила като тиква, вада мобилния обаждам се на куките, те идват проверяват документите и какво се оказва мислиш ? Жигулката не е минавала на преглед с години, няма платен данък няма зимни гуми няма нищо по нея, а аз извадих триъгълника сложих го на пътя, пъснах си авариините мигачи седнах си в колата с новичките зимни гуми семперит, запалих си и си киснах вътре на топло, продължавайки да си гръхтя!!!
И ето как защото не прелетях през кръстовището ми отвориха работа и ми създадоха неприятности, нищо че лелкатана има знак стоп нищо че съм се качил на тротоара за да избегна катастрофата, нищо че нейния кенеф дори спирачки няма. В резултат и спряха колата от движение на нея и и написаха такъв акт че в него имаше поне 17 нарушения, мен ме пуснаха да си ходя със смачканата кола!!!
Ми ако не се бях качил на тротоара? Щеше да ме усвитка дъртата кокошка бе приятелю, не е първия случай това, на колегата с колата щеха да ми откъснах ръката щото не ни бил видел един, ми преди години един москвич дето помля колата на баща ми и за нещастие се удари във вратата дето аз стоях та ме шиха и ме лепиха и ми наместваха кокалите на 31 декември в 21 часа влезнах в болницата щото не ни видял, ама баш си ни видя ама беше къркан та къркан, мога да ти разказвам много случай дето съм минавал на косъм ей тъй щото някой не ни е видял или щото не е могъл да спре, аз как успявам да спра я кажи, как все виждам, ми на цариградско в една катастрофа участвах дето писаха във вестниците за нея и там минах метър само със счупен телефон, знеш ли заради един идот с кафяв кадет дето беше спрял в средното платно преди плиска на баира каква катастрофа стана и как съм се катерил по мантинелата щото таксито зад мен не видял че намалявам? Ти хабер си немаш за каква вандалщина става дума, ама дано и не разбираш щото е страшон!!!
Как нема да съм идиот на пътя, идиот ше съм и още как!!! А маршрутките умишлено ги вкарвам в канафката!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Истини......нови [re: Жпpнчo]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 14:04



Е в такъв случай ако видите червена аскона дето на вашите звуково светлинни знаци отговаря с включване на дългите да знаете че значи:
ДРЕМЕ МИ НА СЪЕДИНИТЕЛЯ ЩО СИ МИСЛИШ ЧЕ АЗ ИМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА СПИРАМ!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: направо отлитат.............нови [re: Ascona83]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано10.10.02 16:17



не те знам откога караш кола но имам чувството /след като прочетох по долу писанията ти / че не си от отдавна зад кормилото.........пък ако греша да ме прощаваш ама зрелостта явно подминава някои хора без да остави отпечатък в каквото и да е отношение..........ако един автомобил няма фарове за мъгла е абсурдно да кара на габарити през ноща при каквато и да е мъгла особено пък на магистрала........ако е на разсъмване е друго но пък е частен случай на габарит да имаш толкова по добра видимост че да си заслужава да рискувашх да си трудно забележим..........аз за 15 години шофьорлък и около 300 х. км.........не си спомням да съм карал на габарит щото има по добра видимост/щото вярно не ти блесва бялата стена на десет метра от автомобила ма пък габарита ти осветява пътя три метра пред него/ ..........пък в конкретния случай за който говоря пък въобще не може да става въпрос за по добра видимост.........пък не знам може и да съм си мислил че пътувам по тая магистрала по тва време в такава мъгла и да не съм забелязал............

незабележим


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Eva*]  
АвторSpander (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 16:39



Започнах да чета темата от началото и първоначално ми стана тъжно за този в прохода, след това обаче ми стана тъжно за този "тихия" постнал творението си, на Ева не можах да устоя и въпреки убеждението, че няма смисъл все пак ще споделя своето мнение.
Като начало да си призная съм от "водачите" които в общоприетия смисъл на тази темата "са ненормални" и карат доста над ограниченията на скоростта, както се изрази един мой близък "спазваш ограниченията със 100 "на ум"".
Винаги съм се учудвал на моралистите които за всяко произшествие намират основна причина "високата скорост"... Ами тогава да вземем да си бутаме колите, че е най-безопасно. Който и да ме убеждава, че Трабант и Ауди А6 трябва да се движат с 90км/ч изпада в ситуацията на сержанта от КАТ който търси оправдание за рушветче. Знам ли го оня от дерето с колко промила в кръвта е, знам ли го дали на завоите не е решил да си усили чалгата в купето, а може и да си е мислил, че ще направи удара на живота си купувайки гуми на 4 години, "нанайста употреба", може за него стед на преден мост да е някакво непознато понятие.... и още много други причини, който иска може да се сети поне за още 5.
Какво като шофирам със 160км/ч?!?! нали спирачният ми път от 160 е по-къс на половина от Асконата на преди мен пишещия, нали когато той тръгне "на шеина" с ASP ще обърна на 180 градуса без да свирят гуми по асфалта, нали quattro-то ще ме измъкне от завоя в кото той е "на пумпал"...
Изобщо ми се струва, че тази тема се подхранва от неосъществени бабаити които искат другите да не ги изпреварват на пътя защото те шофират с 90 тъй като са си купили добре изглеждаща играчка, но не могат да я поддържат в техническа изправност, а и не могат да преглътнат разхода когато карат над 100.
Първото нещо което ще направя когато си сменя автомобила е да си монтирам неприбираем теглич, на стария имам "набучени" едно Ауди 90 на магистралата на Горни Богоров и един Сеат на улица Прага. Въпреки стилът ми на шофиране няма до сега удар отпред.
Ако всички спазват златното правило да шофират така, че да могат да спрат безопасно няма да има проблеми по пътищата. Всяка комбинация автомобил, пътни условия и водач има лимит на скоростта, но той никога не е написан на знаците за ограничение на скоростта.
Не разбирам и раздразнението на преди мен написалите мнение от това, че са отбили в банкета за да дадат на някой да изпревари насрещно движеш се камион, като че ли те не са правили това поне веднъж в практиката си.
Толерантност на пътя, това е непознато за доста водачи по нашите пътища.
Имам странното усещане, че повдигналият темата и поддържащите го с мнения не съзнават, че някои в седмицата изминават по бизнес около 2-3 хиляди и ако спазват 90 или 120 ограничения времето им ще мине в пътуване и няма да остане за това за което са тръгнали.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано10.10.02 16:53



аз мисля че си прост селянин скокнал от волската каруца на баща си директно в автомобил..........е и в манталитета има сходство.........следващия път аз искам товарния влак да ти набута теглича в задника щото то с задник не се кара кола пък кой задник ща намери разлика между влак на жп прелез и ауди или сеат...........и трите искат да те преебат и минат преди тебе..........

незабележим


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Автор julys (205)
Публикувано10.10.02 17:52



i dvata fronta sa pravi:)
spander mislia che nikoj ne e protiv 'nespazvaneto' na zakona za dvijenie (v nego si ima dosta nedomislici otnosno skorostite, no tova e druga i diskutirana veche tema). kofti e da izprevarvash bez da si siguren che shte mojesh da zavyrshish ili otkajesh manevrate bezopasno za vsichki , vkljuchitelno i tezi koito biha mogli da se poiaviat ot zavoja...
v zakona si ima pravila za dvijenie (izkljuchvam skorostite, zashtoto sa smeshni dosta chesto), haresvat ili ne te syshtestvuvat i niakoi hora karat po tiah, ne mojesh da gi vinish. karaj si kakto ti haresva, no bez da prechish na drugite da karat normalno (da ne otbivat v kanavkite)
predimstva, svetofari (bez niakoi samo peshehodni) triabva da se spazvat, ako ne za drugo, to poradi fakta che ima i shofiori, koito rachitat na tez pravila i ne se oglejdat kato periskop na 360 gradusa non-stop.
p.s. naj-vajnoto e dakrash vyv vyzmojnostite si, vyv usloviata na pytnata obstanovka, na pytia i chak togava na kolata!


br


Тема Re: направо отлитат.............нови [re: silent]  
Авторsaq (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 18:03



Momcheto ima knijka ot ne poveche ot 5 godini i e mlado na 23-5 max To i si lichi po tona mu.



Тема Re: направо отлитат.............нови [re: silent]  
Автор1.7miTXE (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 18:06



Има едни дето се движат на къси, пък те късите им са като мойте дълги. Аз като включа на дълги в мъгла и пред мен става стена, за това в мъгла съм на къси ( + халогени ), а тези с "дългите къси" виж к'ви ги вършели.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано10.10.02 18:09



Maika mi raboti w speshno priemno otdelenie, kato ostanesh tam polowin 4as i widish posledicite ot takiwa, koito karat "sys 100 na um", togawa shte razberesh
btw, prejiwqwal li si PTP, az sym bil w 3 i da ti kaja, we4e karam s ne powe4e ot"30" na um, i winagi s kolan...



Тема Re: Летиш кат бяла птица, ама не лебед .....нови [re: Spander]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано10.10.02 18:22



Не си прав!
Моя позната с тези разсъждения лежи за убийство заради непреценена скорост в Затвора. Просто, защото за нея не съществуваше понятието - спирачки! Така, че това е живота.

Иначе, ако много ти е мерак да се трепеш по пътищата, по-добре иди на някое тихо, неоживено място и си избий комплексите. Или излез из малките квартални улички в 4,00 сутринта и си ръчкай в завоите, колкото ти душа иска, без да се съобразяваш със знаци и пешеходци.

Няма значение колко е мощна колата ти, важно е да караш съобразно другите по пътя, без за пречиш или да застрашаваш някого. Иначе, като бивша собственичка на Трабант, мога да ти кажа, че надали ще имаш моите нерви да издържиш на вечния натиск на някой несъобразителен и забързан като теб - самоубиец.

Знаеш ли колко ще ми пука, ако се забиеш в някой стълб.
В най-добрия случай ще извикам Бърза Помощ.
Но, определено ще ми създадеш проблеми ако се врежеш в мен със 100-120 км. на ум!

И да вметна, че за мен добър шифьор е този, който може да мине по ул.Цар Симеон в отсечката от Хр.Ботев до Опълченска без да псува и на полусъединител!
А ти нещо не с вместваш в това!

@>-'-,-'—

Редактирано от Eva* на 10.10.02 18:39.



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано10.10.02 18:21





shte pocherpish batko i ti nqkoj den... towa poneve ne si lichi e peugeot 205 gti... predpolagam audito ti shte e maksimum 2 pyti po-razpynato ako predpolovim che e qko i izdyrva na udar po-dobre ot puga... za swedenie - shofiora e statistika...


| и майка ти не е права...
|

Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Авторrev (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 18:24



Това което си писал са глупости на търкалета! Комплексари като теб, кат седнат в по-лъскава кола си мислят че патката им става метър и 20. Да, ама не! Има други начини да се докажеш колко си велик, но на кой колкото му стига акъла! Гробищата са пълни със супер шоьори карали супер автомобили. От това не мен не ми пука, ама покрай кретените и невинни хора си отиват. Аз съм един от тия дето правя 1000 км седмично по бизнес. Тук такива като теб дето карат със 100 на ум, след 10 км, карат само на сън поне за 6 месеца! Ако повторят може и няколко години. Засичали са ме и не в канавката бягам ами и в нива съм влизал. Та на е такова копеле му счупвам главата с кеф!

П.С. Сбъркал си форума, ама и незнам дали има "Кретени"



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 18:49



Бива брат карай с 10 на ум даже, лошо няма!!!
А дали си преживявал ПТП в което колана ти е трошил ребро и е пукал още две? Пък тези без колан дето са са минали с охлузвания и изкълчвания?
Аз пак казвам ако не можеш немаш място на пътя, купи си колело о со го карай кротко по алеята за колоездачи нема проблем!!!
Обаче да караме с 90 щото некой не можел да спира или да си владее колата нема да стане!!!
А пича дето е писал че спирачния ми път ще е 160 метра по-дълъг от неговия при 160 КМ/Ч не е прав щото мойта кола такава скорост едва ли подържа повече от 10-15 минути, освен това аз не съм самоубиец максималната ми скорост на магистрала едва ли ще надвиши 130 км/ч с асконата, виж с на баща ми колата дето е голяма стабилна и с разни системи си пердаша със 180 и не съм притиснен!!!
Сега понеже искам да изтествам как спира асконата ше замоля тоя пич да каже колко му е спирачние път от 100 ама не по книжка а ако го е засичал случайно ще ми е много интересно да знам кви са резултатите!!!

Моралисти на пътното платно колкото искаш, лошото е че са останали много малко шофьори!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: направо отлитат.............нови [re: saq]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.10.02 19:03



Така е приятелю на 25 съм но книжка имам от както съм бил на 18, а карам от доста преди това, да и в градски условия също само че не в българия.
Тихия щом за 15 години е направил едва 300000 км си е жив неделен шофьор, а по-надоло има един дето прави по 1000 на седмица, на мен лично ми се налагаше в един ден да отида до боровец и да се върна 5 пъти и както всички знаем до там са 60 км и на връщане още толкова та 120 по 5 600 км за един ден, съгласен съм че за пътя кум боровец скорост от 60 км е напълно прилична и когато не съм пришпорен от времето с удоволствие пътувам с нея, ама като съм на зор карам с 80, което ми дава 20 минути по-малко пътуване по 5 пъти са си 100 минути това са час и четиресе минути по малко съм на пътя!!! Дали има защо да карам с 80?
За сведение моя пробег е около 80000 годишно и освен по работа пътувам много за удоволствие из българия, особенно ако времето е хубаво, за пример мога да кажа че това лято в 15 дневния ми отпуск за да видя някой прекрасни места в българия не съм падап под 300 км на ден средно, но не съм летял като идиот по пътищата!!!
Аз осъзнавам че риска да се пречукам е голям обаче някой хора имат работа която трябва да се свърши щото иначе нема папо!!! А като нема папо моем да трепем ора и без да съм на пътя залетян със 120!!!
Разберете ме правилно, аз не съм привърженик на яростното каране просто ми се налага!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: rev]  
АвторSpander (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 19:09



Когато в една дискусия аргументите се заменят със заявления "Ти пък си син на селски раруцар", "кретен", "копеле", "глупости на таркалета" ... етц. не намирам място за мен в нея. Инак рискувам да падна до това ниво някой ден (за съжаление може и да е заразно ;))))
Ако някой не може да се държи нормално, да сдържа първичните си инстинкти седейки пред компютъра защо ли искам да се владее на пътя?!?!?
Такива "камикадзета" са много по-опасни от тези които карат със 160. Каква е разликата ако те блъсне някой див трабантадйия с 80 ?!?!? или това, че е бил с 10 км/ч под ограничението ще ти е някаква утеха?
И тъй като съм селянче ще завърша с поговорка (селска) "На бодлива крава Бог рога не дава!"
Карайте си таралясниците колкото с можете и следете да не влезете в преразход, че няма да вържете семейния бюджет.

P.S. Навярно според rev трябва да дават категория с метър мерейки патките...
а! и да не пропусна: много се притесних да не би да ми счупи главата...



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
Авторrev (Нерегистриран)
Публикувано10.10.02 19:42



Много добре си ме разбрал за патката, но не ти оттърва. Всъщност идеята ти е добра. Комплексарите да си направят един клуб и да си мерят пишките там, вместо да трепят хората по улиците. За главата, нямам конкретно теб предвид, а всеки който застрашава сигурността на пътя. Както ти обясних тоя форум не е за теб.



Тема Re: Искам да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от шофирането!нови [re: steppenwolf]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано10.10.02 23:04



S dwe ryce sym ZA! Samo kaji kakwo prawime?
BTW po powod onowa za rakowska i gurko - syshtoto samo che wseki den e na krystowishteto na parlamenta (do konq) - tam ako ne si po carq nqmash shans da minesh ako nqma regulirowchik! Ponqkoga izdiwqwam i pochwam da nagleq riskuwaiki! A w syshtoto wreme stoqt 2-3ma ushawi i si lafqt ili pa sa se zalowili za izkarwane na pari (razbirai spirane na koli) ... i mene mi e pisnalo .. i az sym gledal po sweta kakwo e... choweshko e.. kef da ti e! U nas - ami az dnes ne bqh minal i 1 km ot kak trygnah ot nas i weche bqh pobesnql... kakwo da wi kaja ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Искам да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от шофирането!нови [re: steppenwolf]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано10.10.02 23:21



Говори ми на мен за Гурко и Раковска - квартирата ми е точно в масивната кооперация на това кръстовище. Още рано сутринта се будя от свирене на клаксони

Имам 2 вдигания с паяк за 1 месец Втория път разчистваха паркинга зад театъра заради шибаната натовска делегация, дошла на посещение в министерство на отбраната. Вдигнаха ми колата от паркинга, където винаги е стояла и на никого не е пречела, отказаха да ми я свалят, въпреки че ги хванах още там, и накрая ми написаха акт !!! Бил съм спрял на по-малко от 2 метра от сграда, при условие, че най-близката сграда беше на 5-6 метра от мен Разбирам, че искат да осигурят периметъра и трябва да разчистят колите, АМА ЗАЩО ЗА МОЯ СМЕТКА БЕ, МАМИЦАТА ИМ МРЪСНА !!! Че и акт ми написаха - вече вземат точки за такива неща. В този случай са много експедитивни, обаче ако е за нещо да подпомогнат движението (демек да си свършат работата) никакви ги няма



Тема Re: Neprawilno mislish.нови [re: ququ]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано11.10.02 00:12



Ne trebe da se pravis ,a da se pazis ot tqh

Tova e maistrosrtvoto pri shofiraneto osoveno vyv BG.

A inak az kato si otida vyv BG ,pyrvata sedmica sym kato paniran ,na vtorata pocvadam da se otpuskam ,3-tata i 4-tata veche psuvam qko i pocvam da vlizam vyv tempo ,a veche kym sredata na 2-riq mesec psuvam samo na Bylgarski i karam kato Taksist sys 5 godini staz:P



Тема Re: Истини......нови [re: Ascona83]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано11.10.02 09:26



всеки си намира майстора рано или късно......................

да дава Господ да не ти се случва, ама................


гледам че доста караш - особено до Самоков и обратно ( в неделя ще ходя натам - кажи кога минаваш, че да се пазя)

сега сериозно:

гледам че и ПТП-а имаш доста....................

ще ти доде акъла, когато (не дай си боже) имаш ПТП, ама с твоите деца на задната седалка..................

на никого не го пожелавам , щото на мен това се случи - и тогава няма, АМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ колко си бил бързал за работа



Тема Re: Истини......нови [re: Жпpнчo]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.10.02 09:54



Тук си прав, когато возя хора в клата не карам така, аз не съм убиец!!!
Ако ше се трепа сам е едно ако ше трепем други е съвсем различно.
Може и да не са децата ми но когато возя други хора съм доста по внимателен и не си позволявам да карам бързо и рисковано.
А когато карам рисковано не застрашавам околните, в смисъл не засичм не изпреварвам без видимост и такива работи, които доста идиоти движещи се с по-ниска скорост правят, ако карам със 100 и има кола пред мен и следва завой, намалявам, вземаме завоя и тофава я изпреварвам, не разчитам на шанса че отсреща няма кола, за да притеснявам шофьора в другата кола.
А тия дето ме обвиняват че карам с 100 из софия и ме питат как ще опазя децата спокойно и с чиста съвест мога да им кажа че като отивам на работа и се връщам минавам по 202 улица, ако не знаят къде е може да си погледнат картата и ще видят че тая улица свързва орландо семетари с надежда таун и минава през промишлената зона на жп завода и тец софия, къде рядко може да видиш куче на пътя камо ли човек!!! Да не говорим за деца!!! Още повече в 7.20 сутринта нали!!!

А за ПТП-а имам много, и за много не съм писал, имаше тук едно в софия за окето аз също имах вина но то не беше ника тежко,става дума за счупен фар щото се нанизах на един камион който реши да завива на ляво без мигач точно в оммента в който ги изпреварвах, мойта грешка бече не предвидих тая работа и че се движех по ресите на трамвая и колата ми се хлъзна, но нищо сериозно за щастие, туй с на баща ми колата беше и току що бях взел книжка!!! А имам и доста тежки ПТП за които съм виновен но за щастие пострадали няма, тъй като се учех да карам на доста обезлюдено място, и като пита сега някой критикар къде пък ще е това място толкоз чак обезлюдено, спокойно и отново с чиста съвест ще му отговоря че става въпрос за пустиня, в африка където концентрацията на хора е по-малка от 1 човек на квадратен километър!!! Та там из пясъците съм се търкалял и съм мачкал коли на воля без да застрашавам никой освен себеси!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 11.10.02 10:00.



Тема Re: Истини......нови [re: Ascona83]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано11.10.02 11:13







Тема Re: Лети си, ама и мислинови [re: Ascona83]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано11.10.02 11:26



Как в градски условия "летиш" с 160 км. в час?
Чудя се на шофьори, които се изживяват като състезатели по бул.България, по бул.Сливница или на Цариградско шосе!

И бих попитала такива ентусиасти, адже ба! за тях магистрали няма ли?

Мой близък скоро обясняваше, как "лети" с 140 км.ч. по "Цар Борис ІІІ" за да хване зелената вълна ?????? и в случая става въпрос за Мерцедес 600S.

Е, ако се наложи в един сублимен момент внезапно да намали и да спре, кое ще му помогне? ABS ли?

Иначе, всички сме виждали ниско прелитащи автомобили по магистралата София - Пловдив с 200-220 км./ч. и сме се кефили на усещането! Ама в града - това си е направо лудост.

В пресата наскоро имаше публикация по случая катастрофата с двата ТИР-а и буса, в който загинаха 6-ма!
Бащата на загиналия шофьор стръвно обяснява, как "глада е убил" сина му, че се налагало често да пътува и да бърза!

Е, чудно ми е само едно. ТИР-овете имат ограничение в скороста. На всички отзад има символи 60-70-80. Доколкото знам имат и едни карти, които отразяват на запис като диаграма - пътя, скороста и времето на движение.
В този ред на мисли се питам, кой е бил "лудия" на пътя? тираджиийте или шофьора на буса, който не е съобразил скороста и възможностите си при изпреварването.

Или оказва се, че и по-важен адреналинът при настъпването на газта, отколкото краткия ни живот?

@>-'-,-'—


Тема :))))нови [re: Ascona83]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 11:36



Значи вчера си бил в темерутски режим и за тва си писал тия работи по негоре, или шефа ти се е накарал, или жената:))))))))))))))))))
Или като стана сутрнита си запя песничката - Да пазиш писмото ми в тайна .. щот е... съм ти п... майна. (глей го пък ти психоаналитика се извъдих значи)

И се сетих за стар лаф, нищо общо с темата но.
От собствените си грешки се учи кръглия глупак.
От грешките на другите - посредствения човек.
Умният... не допуска такива.
И ИНТЕЛЕКТА НА ЗЕМЯТА Е КОНСТАНТА ... а населението расте ли расте.



Тема Re: :))))нови [re: Oпeлиcт]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано11.10.02 11:47



Безгрешни хора няма. Умните хора се учат от своите и чуждите грешки. Посредствените хора - само от своите. Глупаците се смятат за безгрешни и съответно не се учат.



Тема Подкрепям Ascona83 напълно!нови [re: silent]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.10.02 11:44



Великата наука като физиката. Нея трябва да погледнем за подобни ситуации.
Там е обяснението на всичко което не заобикаля.

Аз също имам много хиляди за волана. Не са 300. Малко по-малко са. Но тези хиляди не ме правят безгрешен шофьор или пък шофьор видял и разбрал всичко.

Та за фаровете говорех.... На някой модели коли са монтирани фабрично такива. В борнята. Със специялни отражатели да разсейват светлината. Не да я фокусират както при къси и особено дълги светлини. Тези фарове светят НАСТРАНИ а не напред, за да можеш да видиш банкета, маркировката крайпътният знак. Също така тези фарове НЕ СА с крушки светещи с бяла светлина. Повече информация за светлината - учебника по физика.

Малките лампички използвани за габарити са сложени на такова място във фара, за могат да дават колкото се може повече разсеяна светлина. По-слаба но блешукаща и забелязваща се се отдалеч под всякакъв ъгъл.
Силната и фокусирана светлина на късите/дългите светлини почти винаги не е гаранция за по-доброто забелязване от насрещно движещият при мъгла.
Дори в ЗДВП е записано, че при мъгла или силен снеговалеж е препопръчително да се кара на КЪСИ светлини, защото светлината не е фокусирана както при дългите.

Wipe them out! All of them!


Тема V BG ne moze da go izpitashнови [re: Mugaga]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 13:07



... a kvo da kazeme za dvizenieto ot iztochnite kvartali Mladost i Druzba kym centyra sutrin ot 7:30 do 9:00.... mi to e njakakyv AD... nali na spirkite za gradskija transport ne moze da se spira... shto ne zastanat tam katadzii i da ne razreshavat da spirat tam mezdugradskite rejsove ... takiva koliizi sa tam ... ama ako stane tezka katastrofa i zaginat hora shte se raztyrchat i shte reshat problema ama do togava ej taka shte byde ... a ot tjah se iska da nakarat vsichki da spazvat zakona, demek da ne razreshavat na chastnite avtobusi da sprat tam ili da gi nakarat da vlizat v lokalnoto platno ima si nachini nali zatova plashtame danyci i im sformirame biudzet ot kojto vzimat zaplati



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 20:03



aide i az da se vklu4a.. predi vreme edin kato teb zasilen, ve4er (kam 02:00am) iavno podgotven dobre da se4e zavoite (makar 4e vse si mislia 4e trea da mi e vidial farovete).. i izlizam si az ot zavoia.. i shto da vidish.. svetlina posredata na platnoto.. e de triabvashe da izbiagam???
izbiagah.. i kakvo:
I) blagodaria na gospod 4e v toia u4astak imashe niakakv banket, a ne kanavka (i az si biah pozasilen 70-80 na izlizane ot zavoi4eto)
II) blagodaria 4e bez da znam kak.. si uvladiah kolata i ne se vartiah kat pumpal
ve4erta prespana na patia, shte ia prejiveia.. zashtoto ot izlizaneto mi v banketa imah dve izkriveni djanti, a samo edna rezervna guma! e s edna sma4kana djanta se dobrah do nai-blizkoto naseleno miasto.. ama do sutrinta neashe kakvo da se napravi.
1-2 sedmici sled tova kato karah ve4er si misleh 4e vseki v nasreshtnoto kara v moito platno.
e hubavo.. hubavoto e 4e ot cialata situacia ostanah samo s 1 kriva djanta i edna preebana guma (ednata djanta ia izpraviha)

e otkade da znam 4e sledvashtia pat nea mi naletish i ti frontalno?



Тема Re: Искам да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от шофирането!нови [re: Mugaga]  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано16.10.02 13:41



'Ми що не звънна едно телефонче на Варадинов бе батка Сигурно щеше да отървеш актчето.

---- live and learn ----


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Vectra 1.4 ()
Публикувано17.10.02 23:26



На всички които смятат, че могат да минат по-бързо от другите ще дам следният пример: в началото на годината един такъв "бърз" със спортен Мерцедес решил, че ще мине на червено преди другите. Да ама не, за нещастие по от дясната страна на кръстовището брат ми се спря в него. И двете коли отидоха за части. А единственото което е спасило брат ми е било това, че е бил с колан. Та ако искате карайте и с 200 но не в града, където могат да пострадат невинни хора. И между другото ви препоръчвам да карати винаги с колан - действително има случаи в които нараняванията с него са повече, но те са по-малко от останалите в които може да ви спаси.
Успех на всички по пътищата на България !!!!



Тема Re: Лети си, ама и мислинови [re: Eva*]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано18.10.02 14:43



За какъв адреналин говориш при каране на БУС?!?



Тема Re: Истини......нови [re: syglasen]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано18.10.02 15:34



Тва с аварийките е вариант и на ДА ТИ Е... майката....

А иначе при пътуване извън България съм забелязал, че при възникване на някаква ситуация, веднага всеки включва АВАРИКИТЕ и по този начин се предава назад предупреждение, че нещо не е наред и се предотвратяват верижни катастрофи..... това важи за магистралите, а на запад се кара доста бързо.....



Тема За съжаление...нови [re: silent]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано23.11.02 01:11



...изписаха се сумати редове, но без ГРАМ файда !

Във моя роден град Враца, вече 3-и пореден ден, на едно и също място се отне живота на НАД 4 души вече

На 20-и ноември - Сряда вечерта БМВ удря мъж около 40 годишен - пребива го на място ! Човкеа е с психични отклонения !

НА 21-и ноември - Четвъртък, Бял Микробус удря 60 годишен човек НА СЪЩОТО МЯСТО - след което още 3 (ТРИ) автомобила довършват нещастният човечец !!! ИЗдирва се бус-а от МВР !!! Аз лично видях какви бяха псоледиците от случката - УЖАС !!!

По късно вечерта се съобщяват за още убити хора по подобен начин !!!

НА 22-и нопември - ПЕТЪК ОТНОВО на близо до същотто място - ПАК има жертви(и)

Каква е причината ли ? НЕЪСОБРАЗЕНА ВИСОКА СКОРОСТ Липса на осветление на улиците !!! ЛИПСА НА ВЪЗПИТАНИЕ - БЪЛГРАСКИЯТ СИНДРОМ

Така че, Имало убити, има убити и ще има убити по подобни НЕЛЕПИ случаи !!!

Защото НИЕ Българите СМЕ ЕДНА НЕВЪЗПИТАНА НАЦИЯ, ЗАТОВА СМЕ НА ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ !!! Много хора можеби ще ме упрекнат мен за тези ми думи, но се замислете ВИЕ самите !!!

Редактирано от ADH-Honda на 23.11.02 01:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.