Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 12.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: :))))нови [re: Oпeлиcт]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано11.10.02 11:47



Безгрешни хора няма. Умните хора се учат от своите и чуждите грешки. Посредствените хора - само от своите. Глупаците се смятат за безгрешни и съответно не се учат.



Тема Подкрепям Ascona83 напълно!нови [re: silent]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.10.02 11:44



Великата наука като физиката. Нея трябва да погледнем за подобни ситуации.
Там е обяснението на всичко което не заобикаля.

Аз също имам много хиляди за волана. Не са 300. Малко по-малко са. Но тези хиляди не ме правят безгрешен шофьор или пък шофьор видял и разбрал всичко.

Та за фаровете говорех.... На някой модели коли са монтирани фабрично такива. В борнята. Със специялни отражатели да разсейват светлината. Не да я фокусират както при къси и особено дълги светлини. Тези фарове светят НАСТРАНИ а не напред, за да можеш да видиш банкета, маркировката крайпътният знак. Също така тези фарове НЕ СА с крушки светещи с бяла светлина. Повече информация за светлината - учебника по физика.

Малките лампички използвани за габарити са сложени на такова място във фара, за могат да дават колкото се може повече разсеяна светлина. По-слаба но блешукаща и забелязваща се се отдалеч под всякакъв ъгъл.
Силната и фокусирана светлина на късите/дългите светлини почти винаги не е гаранция за по-доброто забелязване от насрещно движещият при мъгла.
Дори в ЗДВП е записано, че при мъгла или силен снеговалеж е препопръчително да се кара на КЪСИ светлини, защото светлината не е фокусирана както при дългите.

Wipe them out! All of them!


Тема V BG ne moze da go izpitashнови [re: Mugaga]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 13:07



... a kvo da kazeme za dvizenieto ot iztochnite kvartali Mladost i Druzba kym centyra sutrin ot 7:30 do 9:00.... mi to e njakakyv AD... nali na spirkite za gradskija transport ne moze da se spira... shto ne zastanat tam katadzii i da ne razreshavat da spirat tam mezdugradskite rejsove ... takiva koliizi sa tam ... ama ako stane tezka katastrofa i zaginat hora shte se raztyrchat i shte reshat problema ama do togava ej taka shte byde ... a ot tjah se iska da nakarat vsichki da spazvat zakona, demek da ne razreshavat na chastnite avtobusi da sprat tam ili da gi nakarat da vlizat v lokalnoto platno ima si nachini nali zatova plashtame danyci i im sformirame biudzet ot kojto vzimat zaplati



Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: Spander]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 20:03



aide i az da se vklu4a.. predi vreme edin kato teb zasilen, ve4er (kam 02:00am) iavno podgotven dobre da se4e zavoite (makar 4e vse si mislia 4e trea da mi e vidial farovete).. i izlizam si az ot zavoia.. i shto da vidish.. svetlina posredata na platnoto.. e de triabvashe da izbiagam???
izbiagah.. i kakvo:
I) blagodaria na gospod 4e v toia u4astak imashe niakakv banket, a ne kanavka (i az si biah pozasilen 70-80 na izlizane ot zavoi4eto)
II) blagodaria 4e bez da znam kak.. si uvladiah kolata i ne se vartiah kat pumpal
ve4erta prespana na patia, shte ia prejiveia.. zashtoto ot izlizaneto mi v banketa imah dve izkriveni djanti, a samo edna rezervna guma! e s edna sma4kana djanta se dobrah do nai-blizkoto naseleno miasto.. ama do sutrinta neashe kakvo da se napravi.
1-2 sedmici sled tova kato karah ve4er si misleh 4e vseki v nasreshtnoto kara v moito platno.
e hubavo.. hubavoto e 4e ot cialata situacia ostanah samo s 1 kriva djanta i edna preebana guma (ednata djanta ia izpraviha)

e otkade da znam 4e sledvashtia pat nea mi naletish i ti frontalno?



Тема Re: Искам да изпитвам УДОВОЛСТВИЕ от шофирането!нови [re: Mugaga]  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано16.10.02 13:41



'Ми що не звънна едно телефонче на Варадинов бе батка Сигурно щеше да отървеш актчето.

---- live and learn ----


Тема Re: Летиш в пространството........нови [re: silent]  
Автор Vectra 1.4 ()
Публикувано17.10.02 23:26



На всички които смятат, че могат да минат по-бързо от другите ще дам следният пример: в началото на годината един такъв "бърз" със спортен Мерцедес решил, че ще мине на червено преди другите. Да ама не, за нещастие по от дясната страна на кръстовището брат ми се спря в него. И двете коли отидоха за части. А единственото което е спасило брат ми е било това, че е бил с колан. Та ако искате карайте и с 200 но не в града, където могат да пострадат невинни хора. И между другото ви препоръчвам да карати винаги с колан - действително има случаи в които нараняванията с него са повече, но те са по-малко от останалите в които може да ви спаси.
Успех на всички по пътищата на България !!!!



Тема Re: Лети си, ама и мислинови [re: Eva*]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано18.10.02 14:43



За какъв адреналин говориш при каране на БУС?!?



Тема Re: Истини......нови [re: syglasen]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано18.10.02 15:34



Тва с аварийките е вариант и на ДА ТИ Е... майката....

А иначе при пътуване извън България съм забелязал, че при възникване на някаква ситуация, веднага всеки включва АВАРИКИТЕ и по този начин се предава назад предупреждение, че нещо не е наред и се предотвратяват верижни катастрофи..... това важи за магистралите, а на запад се кара доста бързо.....



Тема За съжаление...нови [re: silent]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано23.11.02 01:11



...изписаха се сумати редове, но без ГРАМ файда !

Във моя роден град Враца, вече 3-и пореден ден, на едно и също място се отне живота на НАД 4 души вече

На 20-и ноември - Сряда вечерта БМВ удря мъж около 40 годишен - пребива го на място ! Човкеа е с психични отклонения !

НА 21-и ноември - Четвъртък, Бял Микробус удря 60 годишен човек НА СЪЩОТО МЯСТО - след което още 3 (ТРИ) автомобила довършват нещастният човечец !!! ИЗдирва се бус-а от МВР !!! Аз лично видях какви бяха псоледиците от случката - УЖАС !!!

По късно вечерта се съобщяват за още убити хора по подобен начин !!!

НА 22-и нопември - ПЕТЪК ОТНОВО на близо до същотто място - ПАК има жертви(и)

Каква е причината ли ? НЕЪСОБРАЗЕНА ВИСОКА СКОРОСТ Липса на осветление на улиците !!! ЛИПСА НА ВЪЗПИТАНИЕ - БЪЛГРАСКИЯТ СИНДРОМ

Така че, Имало убити, има убити и ще има убити по подобни НЕЛЕПИ случаи !!!

Защото НИЕ Българите СМЕ ЕДНА НЕВЪЗПИТАНА НАЦИЯ, ЗАТОВА СМЕ НА ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ !!! Много хора можеби ще ме упрекнат мен за тези ми думи, но се замислете ВИЕ самите !!!

Редактирано от ADH-Honda на 23.11.02 01:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.