Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 17.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Chiptunning na Audi 80 - 6Aнови  
Автор Sportista ()
Публикувано16.09.02 13:36



Ne che sum reshil da dam 700 lv. za niakakauv EPROM no vse pak iskam da pitam dali niakoi ima predstava moje li da se sloji takova neshto. Po saitovete za chiptunning ne figurira kato vazmojnost, no bulgarite sme nacia technicheska takache znam li?

Moeto Audi e 80 2.0 16V - 6A motor.

It is sport edition


Тема Re: Chiptunning na Audi 80 - 6Aнови [re: Sportista]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано16.09.02 13:55



По принцип трябва да може. То на всичко дето има ECU май може да се направи чип тунинг. Въпроса е какво ще спечелиш и дали си струва.

И аз съм с B4-ка с 6A двигател, и си мислех по едно време да правя чип тунинг, ама сега мисля за по-яка газова уредба, че разхода на гориво ме разглоби


Погледни тук

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;>

Между другото, колко ти харчи колата ?
Аз съм с 98H (OMV) и ми харчи 10-11 извънградско (при около 120-140 km/h) и 15-17 градско (при здраво юркане ). Ламбда сондата ми е малко заминала, та от това може да ми се вдига разхода, ама чак толкова ?!

Редактирано от Mugaga на 16.09.02 14:04.



Тема Re: Chiptunning na Audi 80 - 6Aнови [re: Mugaga]  
Автор Sportista ()
Публикувано16.09.02 14:13



strashno mnogo ti harchi :(
moeto harchi 8.5-9 gradsko i 7.5-8 izvungradsko pri ne poveche ot 3000-3500 rpm koeto e okolo 130 kmh. Sugurno verno sondata ne ti e nared, + tova az go karam s 95.

It is sport edition


Тема Re: Chiptunning na Audi 80 - 6Aнови [re: Sportista]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано16.09.02 14:27



Баси, ти направо ме разби. Отивам да си сменям ламбдата веднага щом докопам пачка. Ще я избия за нула време.



Тема Re: Chiptunning na Audi 80 - 6Aнови [re: Mugaga]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано16.09.02 14:58



az twa ti go kazah oshte w unitrade.. moita kato mi beshe zaminala lambdata mi harcheshe 25!!!

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Абе...нови [re: Mugaga]  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.09.02 15:04



... Mugaga.
Казах ти, ти недей да сменяш 02 сенсора преди да си убедил, че е повреден.
Според мен, стила на каране е много важен за разхода. Ако обичаш да се заседяваш повечко на втора и не включваш трета преди 4500....
Нормално е толкова да ти харчи.

Иди при Дунев да ти го измерят... Абе ти всъшност беше.... Нали ти казаха, че не е това проблема ?

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Абе...нови [re: The One]  
АвторAUDl_GT (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 15:09



TheOne absolutno si prav:))
+tova Landata se zamerva mogo lesno s multicet no sega neznam tochno kolko i beshe Om -te shte provera i shte kaza!!!!





Тема Re: Абе...нови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано16.09.02 15:10



Абе, The One, не карам с повече от 3500 оборота обикновено - не е от това.

Nasti беше с мен в Unitrade и знае какво ми казаха - "Всичко ти е наред, но ламбда сондата не ни харесва. Работи, но не ни харесва !".

Като ми я мериха в Дунев, казаха същото - "И на нас не ни харесва!". По-конкретно проблема е в това, че читавата ламбда сонда реагира много бързо и дава по няколко показания в секунда. Моята е прекалено инертна - реагира МНОГО бавно. Жива е, но е тръгнала да си заминава.

Ще я сменям, и то ASAP. Да еба и сондата да еба (да ма прощава детската аудитория ) !!!


P.S. За всеки случай пак ще мина през Unitrade. Този път обаче един познат ще ме прати при свой човек - приемчик в Unitrade-Овча Купел, да ми погледне СПЕЦИАЛНО шибаната сонда.

Редактирано от Mugaga на 16.09.02 15:28.



Тема Re: Абе...нови [re: AUDl_GT]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано16.09.02 15:18



Мултицет-а ще ти каже само дали е жива или умряла, но няма да ти каже дали е точна. Каква полза от жива сонда, която не си върши работата ?

Трябва да се мери с осцилоскоп или на стенд, който да то покаже графика с много измерени стойности в рамките на 1 секунда, иначе няма смисъл.

Ето тук пише как може да се тества с подръчни средства, но аз така или иначе знам, че моята вече издиша.





Тема Re: Абе...нови [re: Mugaga]  
Автор Sportista ()
Публикувано16.09.02 15:27



Kolko parichki e tazi sonda?

Sashto propusnah da kaja, che dava takuv razhod samo ako nastupvam do mekata chast na pedala.

Kato mi beshe novo Audito go ruchkah biasno i davashe po-visok razhod, no pak ne beshe kato tvoia, nikoga ne mi e davalo poveche ot 15, tova e pri karane do prekusvach.

It is sport edition



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.