Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 24.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема E to tova e TDIнови [re: julys]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано17.09.02 17:43



TDI - Дизельный двигатель с системой непосредственного впрыска топлива, очень надежный, долговечный и экологически чистый. Сконструирован и сделан с использованием элементов высоких технологий.

Принцип состоит в том, что топливо подается из топливного насоса в общую магистраль, а из нее на форсунки, каждая из которых управляется индивидуально электронной системой двигателя. (Аналогично работает бензиновый инжекторный двигатель.) Такая система управления подачи топлива позволяет полностью управлять процессом его сгорания в цилиндрах двигателя. Избавлен от многих "болезней" традиционных дизелей, таких как: высокий уровень шума и вибраций, меньшая чем у бензиновых двигателей удельная мощность, низкая экономичность и высокий уровень токсических веществ в выхлопных газах.

Благодаря этой технологии над которой Ауди работает с 1976 года, двигатель 1.9 TDI с 81 кВт. (110 л.с.), установленный на Ауди А6 расходует за городом около 4.6 л дизельного топлива на 100 км. При емкости бака 70 литров этим достигается невероятная дальность до 1500 километров! Дизеля с непосредственным впрыском топлива отличаются также хорошими динамическими характеристиками. Крутящий момент 235 Нм. для 1.9 TDI и даже 310 Нм. для 2.5 TDI обеспечивают автомобилю отличные разгонные характеристики даже при небольших оборотах коленчатого вала (начиная с 1500 об. в мин.)

WWell BE COOL



Тема Tи пък...нови [re: AudiV6]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано17.09.02 19:47



... !

Нищо подобно -в ДОБРИЯТ смисъл съм го казал - че ме кефят такива ФЕНОВЕ

Поздрави !



Тема Re: E to tova e TDIнови [re: HlTMAN]  
Автор julys (205)
Публикувано17.09.02 21:10



evala na poeta i na hitman,
za men tova beshe novost.

ami sa kvo po logica, ako e sled 2001/2 da rechem tdi e injection, ako e predi e tdi e intercooler:?)
anyway...

btw, a4 1.9tdi, kolko mu e max-a po katalog i po kilometraj? i takova porychkovo (ama kakvo porychkovo ne e iasno) moje li da poddyrja 260? (bratcheda me uspiva neshto:)



br:)


Тема Re: E to tova e TDIнови [re: julys]  
Автор drv (Фен)
Публикувано18.09.02 09:33



Не знам на А4 колко му е по каталог, но силно се съмнявам, че може да поддържа над 200, камо ли 260. Мисля, че най мощното 1.9 TDI е 110 к.с. и най вероятно максималната му скорост е от порядъка на 180-200 km/h. Незнам какво може да му е поръчковото на дизелово А4. В края на крайщата дизела човек си го взима за да се вози по-евтино.



Тема Re: E to tova e TDIнови [re: drv]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.09.02 09:49



На стандарното А4 TDI (90к.с) му дават максимално 183 км/ч реални,а на скоростомера може да покаже и 200.
На А4 TDI (110k.с)-192км/ч
На А4 TDI (115к.с)-196км/ч
сега знам,че са искарали и 1.9TDI 130к.с.

AUDI-Vorsprung durch Technik

Редактирано от AudiV6 на 18.09.02 09:55.



Тема Re: E to tova e TDIнови [re: AudiV6]  
Автор drv (Фен)
Публикувано18.09.02 10:03



От къде я взимаш тази информация? Можеш ли да ми дадеш за мойта такива данни , защото съм чел много противоречиви неща, а и експериментите ми не дават убедителни резултати, 100 C4 2.5 TDI .



Тема Re: E to tova e TDIнови [re: drv]  
Автор julys (205)
Публикувано18.09.02 13:43



e i az ne znam kakvo mu e po drugo, za tova i pitam
bratcheda mi kaza che na standartnite km bil do 220, a na tova do 260...

p.s. za evtinkoto...
shefa mu sigurno go e vzel za da e po evtino, ama ne si e naprail smetkata s bratcheda (krychmaria de:) i vse pak i pri naj zdravo jurkane (a vervajte mi verno e zdravo, taz kola inercia ne poznava, postoianna skorost syshto:) ne moje d akachi nad 7/100:) (a bachka i klimatika:):)



br:)


Тема И аз да не знам!нови [re: drv]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.09.02 13:54



Лелеее! Имаш стотица и то ТDI.Браво,трябва да се видиме на всяка цена!


Audi 100 C4 2.5 TDI
Двигател:.......................AAT,/ABP(без Кат.)
Кубатура:............................................2461
Мощност:.................................85Квт(4000)
Върт.мом:................................265Нм(2250)
Бут.раз:........................................81.0x95.5
Компр:......................................................20
Цил/ред:.......................................1-2-4-5-3
Макс.ск:.................................................195
Разход 90...............................................4.4
..градско.................................................7.5

Koефициент на челно съпротивление.....cx=0.29
Това е което знам

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема В подкрепа на HITMANнови [re: AudiV6]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.09.02 14:15



TDI
At the 1989 German International Motor Show in Frankfurt am Main, Audi presented the world's first diesel engine for passenger-car use, with direct fuel injection and all-electronic engine management and give this revolutionary technology the name TDI

Ten years of tradition and success thus provide a welcome opportunity to look back, but also to examine future prospects and developments. Audi will continue to pioneer TDI progress in accordance with its famous "Vorsprung durch Technik" slogan and to play a leading part in the competition to supply the products that the market and the customers demand.

1999



AUDI-Vorsprung durch Technik

Тема Re: И аз да не знам!нови [re: AudiV6]  
Автор drv (Фен)
Публикувано18.09.02 15:37



Много благодаря за информацията. Тези данни отново са различни с тези дето съм чел, ха сега кажи на кого да вярвам.
За виждането (пиенето на БИРА ) с най голямо удоволствие, когато кажеш. Аз съм съвсем редовен на сбирките на клуба. Ти сигурно имаш 100-ца 2,6 ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.