Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Значението на маслотонови  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано23.08.02 17:42



Днес докато разговаряхме с Peshone и ... какво се оказа!!!
След като смени минералното със синтетика и разходът му градско паднал драстично до невероятните 8.4 л/100км ГАЗ !!! А той никак не кара бавничко, защото аз с 2.3 136 коня на бензин мога да преценя това, когато гоня 1.8 90 коня на газ.

Peshone, дай още подробности, какво то е маслото и т.н.

Ами аз! Като отидох на море и тогава преотких колата си! 220 км/ч с Nasti до мен. Яко ръчка (за 4 часа София-Приморско през деня) и разход 10.3 бензин 95.
И днес се усещам, че преди морето смених минералния Elf с любимото ми масло Fina Excel (полу-синтетика).
Освен това тоя минерален Елф го изпаряваше като спирт - долях над 1 литър за 8000 км.

Така че вече съвсем не вярвам на приказките, че минералното масло било идеално за автомобили над 100'000 км пробег.

Power Player

Редактирано от Spidercho на 23.08.02 17:46.



Тема Re: Значението на маслотонови [re: Spidercho]  
Автор julys (205)
Публикувано23.08.02 17:50



a nabljudenia za zagriavaneto imate li? (ti i pehone)

chudeh se da ne bi ako s (polu)sintetika syprotivelnieto da e po-malko, shto li?

p.s. predpolagam che stava duma za edin i sysht viskozitet mineralno i (polu)sintetika



br:)


Тема Re: Значението на маслотонови [re: julys]  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано23.08.02 18:52



На мен не ми работи уреда за темп на водата. Иначе температурата на маслото не съм забелязал да има разлика, а и тя много се мени в зависимост от конкретния режим на каране и за минута се сменя.

Минералното ми беше 15W40, а полусинтетиката 10W40.

Power Player

Тема Re: Значението на маслотонови [re: Spidercho]  
Автор peshone ()
Публикувано23.08.02 18:58



Значи и мойто инфо:

Първо - колата е Ауди 80, 90 година, двигателя е 1.8 карбуратор (NE са му буквите). Газта - Ловато, вакуумен изпарител. Разхода го смятам лесно - винаги пълня догоре, нулирам малкия километраж и после карам докато свърши газта и пак пълня. Бутилката ми е 50 литра. (което води до малък багажник )

В момента съм на 580 км от пълнене и още имам газ в бутилката... В тия километри имам и 100-ина извънградско, останалото всичко е в София.

За маслото и т.н. - точно преди последното пълнене смених маслото с Castrol GTX 3 Magnatec - имаха промоция в Метро и струваше 49 лева май за 4 литра, купих го още преди морето, ама го смених миналата седмица. Смених също и въздушния филтър. Преди това разхода ми беше около 7.2-7.5 на извънградско с около 120 и около 9-10 градско на газ, сега ще видим колко ще дойде, но определено вече ме изненадва

Преди бях с минерално Тотал, 15W40, Castrol-a пише на кутията синтетично масло, но е 10W40, не го знам какво ще излезе накрая... Разликите - не изтропват повдигачи сутрин, по-тихо бачка мотора на празен ход (аз лично го усещам това), малко по-равномерно бачка. Аз доволен

Масло колата не ми харчи (в сми за 10 хиляди пада докъм средата на мин-мах и не доливам) и затова се реших да пробам с по-добро масло, засега си струва според мене

Колкото до температурата на двигателя - засега няма никакви отклонения от положението, което си държеше стрелката и преди да сменя маслото...

Това се сещам засега, сори, че толкоз дълго се отплеснах... Ако има още нещо -питайте



Тема Re: Значението на маслотонови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано23.08.02 19:54



Polu sintetikata chisto teoriticno ne trqbva da ima nikakvo vliqnie vyrhu razhoda na gorivo ili zagrqvaneto na kolata.

Fakta che ima ,pokazva che nai-veroqtno predisnoto maslo ne e imalo dostatycno ili kachestveni dobavki.

Inache razlikite mezdu mineralno i ultra-kachestven sintetik sym gi pisal nadylgo i nashiroko nqkyde (bazirani na nabludeniqta mi vyrho 4-te koli na koito sym pravil takiva prehodi) ,no obsto vzeto sa mezdu 3 i 5 procenta kato KPD na motora.



Тема Re: Значението на маслотонови [re: peshone]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано23.08.02 19:56



Ahum

Dalaverata e che si smenil i vyzdusniq filtar - stariq kolko zle beshe? Stoto edin dostatycno zapusen vyzdusen filtar moze da ima mnogo po-golqm negativen efekt vyrhu rabotata na motora ,dori i ot razlikata mezdu rusko nalivno maslo i Amsoil:)



Тема Re: Значението на маслотонови [re: peshone]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано23.08.02 20:30



начи

Castrol GTX3 Magnatec е полусинтетично моторно масло със специални молекули в състава си, които при преминаването на маслото през триещите части на мотора остават по тях в продължение на 14 часа. Новата формула (за която в момента има промоция) според самите Кастролци има до 8 пъти по-добра защита за мотора. Далаверата е там, че това масло е много по-добро за ритъма на градското шофиране - точно поради тези "магнетични молекули". При риъма "карам 10 мин. спирам за 10 мин., пак карам" двигателя не влиза в номинален режим и малото не "работи" оптимално... докато магнатек-а осигурява непрекъснат оптимален режим...

в тази връзка при читав мотор, не виждам причина разхода да не пада... :)

п.с. не претендирам за истинноста на горното - по-скоро са разсъждения на базата на информацията, която имам от кастрол - докат бачкам некви реклами за туй масло шлякано дет ми писна да го гледам вече ...



Тема Re: Значението на маслотонови [re: Aвaтapчe]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано24.08.02 00:33



Moeto info pak e che tova na koeto Castroladziite vikat """"""Magneticni Molekuli"""""" e nisto povece ot pribavka kym izkopaniq ot zemqta i posle rafiriran petrol sys koqto mozes da imas avarien prehod - demek da karas 50-60km ako si pernes kartera i ostanes bez maslo. Ma znam li ,moze i az da gresa:)



Тема Re: Значението на маслотонови [re: LordDigital]  
Автор Spidercho (rising ninja)
Публикувано24.08.02 12:43



Незнам нищо освен, че съм сменил само масло и ми се вдигна максималната скорост над 20 км/ч и ряза е по-добър. Бензина си е от едно и също място - Дунев Мотор Спорт.

Power Player

Тема Re: Preporuchaite dobavkaнови [re: LordDigital]  
Автор NickZ (aLudi)
Публикувано24.08.02 12:57



Ia preporuchaite kva dobavka za maslo da sloja , karam s mineralno Agip 20w40, kajete marka , ..

The Mythical Bird Rose From The Ashes Young Again

Редактирано от NickZ на 24.08.02 13:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.