Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 05.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано05.08.02 15:42



Така...Това което ще кажа си е лично мое мнение и наблюдения и не искам да ви ангажирам с него.За Тези които не са съгласни или вече го знаят нека не го превръщаме в спор,просто искам да бъда полезен и да помогна на някой.Достатъчно ни ЕБАВАТ в тази държава

За какво става въпрос:отнася се главно за по-старите до средно стари модели на VW и AUDI с ремъчни(зъбни) километражи(не с електронни!)

Както повечето от вас знаят,че VW и AUDI(като една производствена група-V.A.G.) използват табла (интериорни) на фирмата VDO.Таблата включват-скоростомер(задължително) и оборотомер (за повечето модели за другите или има стрелкови часовник или нито едно от двете)
Близо до центъра(отляво и от дясно)на скоростомера и оборотомера(часовника) има две прикрепващи винтчета(черни)с един надлъжен нарез за отверка.За да се превърти един километраж трябва да се отвият тези винтчета(поне за този начин знам ако има друг-лошо!).Фабрично(чрез специална технология)тези винтчета се завиват така,че като продължиме мислено посоката на техните нарези то те се събират в една точка(която ако си представиме окръжноста на скоростомера като скала на стрелкови часовник то тази точка се пада точно на числото 12 на часовника т.е. в най горната точка) Така трябва да бъде.Сега ако отидете до колата си и се загледате в това нещо най вероятно ще видите,че нарезите на винтчетата на оборотомера(часовника) сочат точно 12часа ,а тези на скоростомера сочат на съвсем други посоки ако е така значи километражът е отварян(по някаква причина) и най вероятно е превъртян.
Ако сте собственици на VW,AUDI което е купено ново или сравнително ново потвърдете тази теза!Би трябвало нарезите на винтчетата да се събират в една точка(12) и на оборотомера и на скоростомера.
Предполагам,че завиването на тези винтчета след като веднъж са били отвити е невъзможно да бъдат върнати в оригиналните позиции и едновременно с това да бъдат силно завити(технология!)
Друг белег е и при по груба работа(защото това си е часовникарска работа и не е за слаби нерви) самите винтчета са наранени и/или обелени и после се мазнати с черна боя ,която си личи!!!!!

Искрено се надявам да съм ви бил полезен!
Споделете вашите наблюдения по въпроса

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови [re: AudiV6]  
Автор CORRADO_16V (нерегистриран)
Публикувано05.08.02 17:06



ще провера

'94 VW Corrado 2000 16V

Тема Re: КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови [re: AudiV6]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 17:54



Хе, хе, надали някой, който си е купил кола на около 10 години, карана в западна Европа живее с илюзията, че тя е на 1XX 000 километра, РЕАЛНИ . Естествено, че километражите са превъртани, ама това си е простотия наложена от пазара ... Всички са превъртани.

Оня ден, в събота, ходих на Горубляне, ей така, да позяпаме с едни приятели. Най-впечатляващото беше, че всяка 4-та кола е Ауди B4 "с всички екстри" (от Италия). Но ако пробваш, ей така за спорта, на Горубляне, да намериш кола, на която километража да показва повече от 200 хиляди, сигурно можеш да си обикаляш и събота и неделя, че и в понеделник и пак се съмнявам че ще успееш.

Между другото, не виждам никакъв проблем "цялото" VDO от една кола да бъде прехвърлено на друга (тука някои от клуба вече го правиха). Така могат да се крият километри ....

И накрая, няма нужда да се заничаш толкоз в болтчетата. Отзад на корпуса на VDO-то има една лепенка, която е от тези, дето един път се залепят и после като се отлепят не "лепнат" повече (поне аз имам, за другите не знам, може и да са им ги изчегъртали). Е, таз мойта лепенка се вее "като прани гащи". Какво повече има да се чудя дали е пренавиван или не



Тема Re: КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови [re: BullDog]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано05.08.02 18:35



Абе има хора които живеят с тази илюзия аз затова и го написах(преди малко говорих с едно момче с Golf II 16V 91' и казва,че колата му била на 150хил.км. та и затова се амбицирах да го напиша този роман.
Благодаря,че каза още един начин за измама но ако избираш кола от авто пазара надали някой ще ти даде да му разглобиш таблото
Поздрави на всички авто маниаци

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: Аз обещахнови [re: AudiV6]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано05.08.02 22:04



Значи казах че ще проверя и на един приятел Ventoto. Направих го абсолютно по еднакъв начин ни се намират нарезите на винтовете, а тои си го купи чисто ново. Неговото венто е 92 година. Затова казвам че не са ми пипани винчетата. И другото което е аз Golfa си го купих от познат човек невервам да ме лъже.

Няма значение дали караш бавно,
важното е да не спираш.


Тема Re: Аз обещахнови [re: KR-16V]  
Автор AudiV6 (V.A.G-forever)
Публикувано05.08.02 22:18



Ами извинявай тогава, просто от около 20 автомобила които съм виждал не съм срещал такова разположение но ще ти се доверя а ако Голфа ти е наистина на 150хил.км то ти си късметлия
В такъв случай не си слагай никакви добавки и не прави никакви компромиси с маслото
С здраве да си караш 16V-то и да си го пазиш

AUDI-Vorsprung durch Technik


Тема Re: КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови [re: AudiV6]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано06.08.02 08:33



Братюга инфото е ценно, обаче ако има пъпеши тука дето вярват че в българия влиза кола преди 95 година и е под 200 000 км. значи нема абцелютно никакъв смисъл от писанието ти.
Една хубава кола има се проектира да върви около 300 000 км без сериозни проблеми щото на запад хората я карат 5 години и я фърлят, вземат новата и готово. След това я дават я на детето си я в някоя автокъща от където я взема друг бедняк като нас търкаля я още 5 години и чак тогава стига до нас колата вече не на реални 200К км а на 400К км. Повечето измами обаче не се правят в българия а още там в германия или италия.
Е това е истината. Да не говорим за тия новите километражи електронните щото те пък се препрограмират с желаните километри точно за 30 сек.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Многа сте мнителни бе хора....нови [re: AudiV6]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано06.08.02 09:54



На моя Голф са по две болтчета на скоростомера и две на часовника. Едното е на 10, а другото на 2 часа. Мойта е на 227 000 и мисля, че са реални. Абе много сте мнителни бе хора. Не съм спец, обаче ... Защо пък да трябва всяка кола да е на 200К+? Аз не слизам от моята. И боклука като изхвърлям пак съм с кола. Карам я всеки ден, (най-малко отиване и връщане от работа) и евентуално няколко разходки в провинцията в годината, ама и 10 000 на година не мога да направя, което за 10 години са си 100 000. Много хора си карат колите предимно до работата и обратно и за 10 години може и да не могат да направят 100 000. Незнам как успявате да ги навъртите тези километри.



Редактирано от Cherepaha на 06.08.02 09:58.



Тема Re: КАК ДА ПОЗНАЕМЕ ПРЕВЪРТЯН КИЛОМЕТРАЖ?нови [re: Ascona83]  
АвторBepблюдa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 09:55



Pri men e roveno................abe maika im da e........
a az si misleh che mi e na malko km puuuuu
Thanks



Тема Re: Многа сте мнителни бе хора....нови [re: Cherepaha]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 10:04



Аз ползвам колата си точно като теб (до боклука, до пазара, до работата, няколко пъти до село, един път до морето) и правя и аз 10 000 км. Ама в България ...

В Германия, поне каквото съм видял, е най-нормално да ходиш на работа на 20-тина километра, че дори може да е на 70 и повече (т.е. 150 км на ден!).
Така, че в Европа е "нормално" да и правиш по 30-40 хиляди на година. Е как тогава след 10 години ще е на 100К км




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.