Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 23.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дългоочакваната нова А8нови [re: syglasen]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано17.07.02 13:04





Uhh na tati tatinotooooooooooooooooooo

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 17.07.02 13:05.



Тема Re: Дългоочакваната нова А8нови [re: Cherepaha]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано17.07.02 15:38







Тема Re: Дългоочакваната нова А8нови [re: Cherepaha]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано17.07.02 15:39



Аз лично предпочитам едно такова



Не е нужно да чакате рождения ми ден, за да ми го подарите

Някой да се смили над бедния Calibra16V и да му покаже какво се случва след малко тунинг на спортен модел на Audi. Между другото, до такива висоти може да бъде издигнато и BMW M3/M5, но цената за това е около 5-6 пъти цената за тунинговане на S4-ка.



Тема De sa BMW-tata:))нови [re: Cherepaha]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано17.07.02 20:20



Iskah da doidat tuka da kazat ,aaaaaaaaaaah kradlivi Audi-ci otkradnali ste ni I-Driva-to:))

Inache kvo da kaza ,super aftomobil si beshe i super si ostana - dobre che ne nabiha nekvi dzverski promeni. Obsto zeto obache A8 ne me vylnuva ,sha chakam da vidq ssssssssssssssssssssssssssssssSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS8 - te tva ste da e Mashinka:P



Тема Тука, сме тука....нови [re: LordDigital]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано18.07.02 09:17



:) но нали няма се заяждаме ся?

И все пак, попаднах на интересна статия, ще приведа само данни, изводите оставям на вас:

Сравнение на немските компании в Европа през 2002 и 2001(извадка)
(източник: сп.Авто-Журнал, бр.Юли 2002, стр.74-75)

BMW 7-series:
продадене през МАЙ 2001 (от старата Е38): 3160 бр.
продадени през МАЙ 2002 (от новата Е65): 5208 бр. (+64%)
продажби първите 5 месеца на 2001: 15636 бр.
продажби първите 5 месеца на 2002: 25160 бр. (+60%)

Audi A8:
продадене през МАЙ 2001: 1013 бр.
продадени през МАЙ 2002: 862 бр. (-14%)
продажби първите 5 месеца на 2001: 5740 бр.
продажби първите 5 месеца на 2002: 4720 бр. (-17%)

Mercedes S class:
продадене през МАЙ 2001: 8282 бр.
продадени през МАЙ 2002: 7002 бр. (-15%)
продажби първите 5 месеца на 2001: 42375 бр.
продажби първите 5 месеца на 2002: 34815 бр. (-17%)

Знам, знам, BMW са извадили нов модел и вероятно ествено е да има бум в продажбите и вероятно според вас сравнението не е коректно (и все пак при BMW положителните тенденции са от 3 години на сам непрестанни). Интересни са данни и за другите модели (примерно BMW 3 series vs Audi A4 vs Mercedes C class), ама тях ще ги оставим за друг път. Общата тенденция която е следната: само за 5-тия месец BMW отчита ръст в продажбите от 13%, докато при Ауди ръст е -12% (т.е. намалението), а при Mercedes е -3%. За първите пет месеца данните са съответно за BMW ръст от 20%, за Ауди -8%, за Мерцедес -3%.

Е, това са фактите...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема LandShark, goworish gluposti!!!нови [re: Land Shark ll]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано20.07.02 00:05



Minalata godina imashe izwadna w AutoBild spored koqto Audi beshe drypnala s prodajbite s okolo 8% i dyrjeshe 10.5% ot pazara na awtomobili w ewropa a prodajbite na MB i BMW bqha padnali i BMW dyrjeshe 8% a MB samo 4.5 ... taq izwadka daje na wremeto q bqh pusnal w clubowete!!! taka che tiq kak Audi sa im padnali prodajbite tazi i minalata godina ne mi gi gowori... znachi kwo a? S klasata prodali 42xil br. minalata godina BMW 15 a Audi 5?!? ti kyde gi namirash tiq cifri wyw fen klub mercedes li ... ili balkanstar sa gi napisali na whoda?!?!?

Nedei taka...minalata godina ima podpisan aneks kym dogowora m/u Audi i EU centralata spored koito za nujdite im dogowora e uwelichen s 2300 awtomobila A8 4.2 quattro towa e ot Mai 2001 do september 2001... kak go wijdash twa MB da prodade 42 hil BMW 15 a Audi 5... to spored twoite danni Audi i BMW e po-dobre da puskat kepencite...to ako se upowesti oshte nqkoi aneks kym dogowora na Audi s EU shte se okaje che Audi s tiq kerliwi 5 xil br. rabotiat samo za EU centralata... dobre che sa te inache trqbwashe da se razprodade potochnata linia za A8...


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Фактите са си факти...нови [re: Nasti]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано22.07.02 13:28



съвсем ясно съм си посочил и източника - ще прегледам пак статията може би става въпрос само за вътрешно-германския пазар. Мисля че и в автобилд съм виждал аналогични данни, но трябва да ги потърся - но тенденцията беше в същия дух. Това че БМВ постоянно си увеличават печалбата през последните 2-3 години съм 100% сигурен, като най-силните са им американския и западно-европейски пазари, за Ауди - незнам... Това че в БГ Ауди са на мода (всяка мода с времето си...) в момента си е отделна тема (но между другото гледах и извадки от СВАБ - съюза на вносителите на автомобили в БГ - и според тях миналата година Дарукар са продали повече нови БМВ-та отколкото общо вносителите на Ауди - факт който лично мен ме ме изненада понеже си мислех че е обратното). А сравнение на цените на резервни части за нова 7-ца и ново А8 съвсем не са в полза на А8-цата... но който има пари да си позволи А8 едва ли ще се интересува от това...

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема поначало...нови [re: Nasti]  
Автор Land Shark ll (ентусиаст)
Публикувано22.07.02 13:35



... не исках да се заяждам с тази тема, май сбирках че я постнах тук. Трябваше да проявя повече съобразителност като видях цифрите... но просто реших да предам това което четох - явно не добре избрах мястото и момента... няма смисъл да се занимаваме с това: трябва да решим кога и къде ще правим общата среща!?

Land Shark II
BMW: The ultimate driving machine



Тема Re: поначало...нови [re: Land Shark ll]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано22.07.02 15:17



ne stawa wypros za zaqjdane... a za twa che ne sa logichni cifrite.

Inache za sreshtata az predlagam da e septemwri mesec


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: поначало...нови [re: Nasti]  
Авторsteppenwof (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 10:03



Доколкото и аз съм чел по темата за ръста в продажбите-навсякъде наистина пише че БМВ имат доста голям скок.Доста много нови разработки направиха в последните 2-3 години.Ауди мисля че не е мода,нито в БГ нито другаде,просто си е отличен автомобил.Другото е въпрос на предпочитение.Струва ми се че шапката VW ги спира донякъде...За една голяма среща-ОК!Ще се разберем и с др.клубове-да е по колоритно.Пък по натам може да обсъдим и разни други неща-шествия,гонки и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.