Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 22.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Култура на пътя  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 10:13



Ето тук предлагам да поговорим за това явление-Културата на пътя.И има ли то почва у нас?...Споделете преживявания и някакви идеи ако имате.Ега помогне нещо.Щото ми писна като съм по шосето да се потя от нерви вместо да ми доставя Удоволствие шофирането.Всеки се вре!Всеки бърза!Много е зле.Не е кеф така.Писна ми тия "представители" на закона само да седят под сенките и да те дебнат за глупости,а през това време на един метър от тях хората буквално се избиват.Не можем да направим кои знае какво...Но ако се организираме с другите клубове и се съберем всички даже може и някакво шествие с коли от всички клубове да организираме.Може и да стане нещо.Щото НЕ СЕ ТРАЕ!!!



Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано02.07.02 10:27



Мога само да кажа краткото "Мама им д******* комплексарска". Купил си гробница за 3000 DM и вече се мисли за велик. Българина е прост и комплексиран. За това е такава джунгла по улиците.

Не се трае наистина. Всяка сутрин минавам през едно и също кръстовище и не се е случило някой кретен от лентите за десен и ляв завой да не се навре за направо. За маршрутките и бакшишите няма да споменавам. Преди ги пусках кретените , които се бутат ама ми писна и вече ги засичам ако мога.






Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано02.07.02 11:32



Мда, пълно е с идиоти, които хем не могат да карат, хем правят дивотии, хем карат бангии.



Тема Re: Култура на пътянови [re: Spidercho]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано02.07.02 14:00



kato stana duma za idioti se seshtam za edin deto mnogo obicha da kara s 180+ km/h na Tzarigradsko....


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Nasti]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано02.07.02 14:53



Да бе, и аз съм чувал за него



Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 15:04



naistina ima mnogo idioti...
ne sym protiw da se kara byrzo, no ako move[ i ako znae[ kakwa ti e kolata
karal sym na dosta mesta w stranata, no move bi naj-lo[ite dvigiti sa w burgas:))
nqma lenta za lqwo, dqsno, naprawo, nqma sfetofar i t.n.
wseki minawa kakto si iska i ne mu puka ot ni]o
po-lo[oto e, `e nikoj na nikogo ne dawa predimstwo a i knivki qwno sa wzeli q s agneta q sys suha para...



Тема Re: Култура на пътянови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано02.07.02 15:50



Защо ли пък се сещам, че го познавам лично ?
Той точно това разправя. Как имал А Бе Ес и спирал 2 пъти по-бързо от другите. :)) Ама незнае как спира автомобил ударил се в предният или с блокирал двигател.
Ама то така е. Като се качиш от Уно 50 коня на Алфа 150 коня... нормално е да си мислиш, че си хванал господ за ташаците.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор The One (избраният)
Публикувано02.07.02 15:57



Идеята е готина.
Но ще има ли ефект ?
Ще стресне ли това другите шофьори ?
Ще се сети ли Бойко Борисов да спре да прави демонстрации по телевизията а да стегне старшините да не седят под сенчестите дървета да дебна с радарите. И онези пък които седят по светофарите и си бъркат в носа.
Всичките те трябва да излезнат на улицата и да помагат на движението. Да глобяват минаващите на жълто и червено. Неправилно престрояващите се за ляв завои. Неправилно навлизащите в задръстено кръстовище.
На всички такива нарушители трябва да им се късат книжките на място. Да им се взимат точките. Тогава ще се научим на култура.

Ще разбере ли, че полицията не е репресивен орган всяващ страх а контролиращ орган, всяващ респект.
Така както е там накъдето сме тръгнали.

Но неможе аз да имам респекта и уважението на един шибан катаджия, дето си докарва повече от мен, чрез подкупи и бакшиши.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.07.02 16:01



Лесно Ви е на Вас.
Ами що не питате дамите!
Вярно, че и мен понякога ме дразни някоя кака впила пръсти във волана и забила поглед напред, забравила, че не е сама на пътя, ама като жена зад волана с дългогодишен "без книжка и с книжка" опит искам да споделя, че ме засичат редовно "цървули" с лъскави автомобилчета в правото си на по-силните.
Да не кажем, че не стига, че движението по пътищата в градовете е лошо регулирано, а пък се намират и такива, дето от барзане не стигат по-напред от мен. Нагли, псуващи, запотени от ЗОР. Нерядко забравили и обноски и възпитание. Пък и какво пък - пука ми. Работя и без това при авточастите. Каквото и да става, пак ТУК се спират.
Жалко, че именно такива глупави нахалитети чупят колите и на другите, не само своите. А цените са равни за всички.



Тема Re: Култура на пътя (moderatori)нови [re: The One]  
Автор julys (205)
Публикувано02.07.02 16:04



zashto pyk da ne se napravi edna tema v avtomobili, sys zaglavie da rechem 'auto-idiot' ili neshto podobno...

tam moje da pisheme za auto idioti-te (ne che ne se sluchva navsekigo)...

primerno ako niakoj prochete, che e bil vidian (kola, marka, cviat, eventualno nomer) kakvi gi vyrshi.. moje i da se stresne...

iasno mi e che e mnogo povyrhnostno hrumvaneto mi, ama sega niamam vreme da go oblislia v podrobnosti, znam samo che maj ima rezon v tova neshto...



br:)


Тема Re: Култура на пътянови [re: Eva*]  
Автор julys (205)
Публикувано02.07.02 16:07



abe to niakoi kato imat neshto za smiana otzad, se nahakvat pred niakoja jena, cepat spirachki i posle opa, eto koj plashta... tyj-che si imaj edno naum....



br:)


Тема Re: Култура на пътя (moderatori)нови [re: julys]  
Автор The One (избраният)
Публикувано02.07.02 16:09



Мислиш ли, че тоя които го напишат тук ще се стресне ?
Че каквото и да направи, идиота винаги се мисли за прав! Той няма винаги ще си мисли, че другият е виновен. Няма да осъзнае вината си, докато не му разширят аналното отверстие някъде или не му подвият ламарините.

Ей тва е!

Пък и аз няма да си взема едно тефтече в колата и да си записвам кой какво е направил.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Култура на пътянови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано02.07.02 16:09



Всъщност не става дума за Танчо, а за Спайдерчо



Тема Re: Култура на пътя (moderatori)нови [re: The One]  
Автор julys (205)
Публикувано02.07.02 16:12



da de, ama predstavi si
cheta i gledam niakoj poznat zapravil idiotshtina, shy go spukam ot byzici, shy zeme da se stresne..
shtoto go ima i toz moment, nahakanite idiotcheta si padat malko strahlivi i goliama chast si misliat chudo goliamo, nikoj ne vidia...

maj triabvashe da go obmilia izcialo i da izloja vsichki syobrajenie (eh vreme, vreme:)



br:)


Тема Re: Култура на пътянови [re: julys]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано02.07.02 18:42



abe wie ludi li ste kwi ste... dai ako iskate da karam s 43.5km/h za da ne prewishawam skorostta...!?? ili da ne karam po liniite shtoto e zabraneno... kato karam zad nekoi 75 godishen dqdo s miskvich 8-ca s 17 km/h.... wie ne ste w chas... ako spazwam wsichkite prawila shte pytuwam ot Zonata do Mladost okolo 2 chasa...aaa ma ha... eto moita kola e Audi qice...natocheno s golemi djanti... cherweno ama kolkoto si iska cherweno... registracia C7507PC... koito iska kato me widi da prawim zolumi da pishe.. dreme mi kura!!!


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Nasti]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано02.07.02 19:02



Добре де, ама идиотът онзи път караше някво микробусче, ако не се сещаш и плачеше за тръба в главата. А, че аз съм тъп пубер е друга опера



Тема Re: Култура на пътянови [re: The One]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано02.07.02 19:07



Що си мисля, че за мен иде реч
Само да припомня, че аз от 136 коня се качих на 133

И не смятам, че ABS е чудо. Познаването на материята обаче помага.



Тема Re: Култура на пътянови [re: Nasti]  
Автор julys (205)
Публикувано02.07.02 21:23



samo edna podrobnost..
ne govoreh za narushavane na pravilnika...
govoreh za avto-idioti....
ima si razlika... pone spored men:):):):):)

p.s. kyde v mladost idvash, shte mi sa da razgledam audioto



br:)


Тема Re: Култура на пътянови [re: julys]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано03.07.02 09:08



mi az ne idwam chesto ama kato trqbwa da idwam neshtata winagi sa za wchera. W bloka w koito se namira pan service... dnes shte xodia nqkyde kym 10-11 chasa


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Eva*]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 10:03



Абе автопарка ни е много мизерен и това създава много проблеми!Вчера щях да се нахендря в една умрела лада щото не и работят мигачите естествено...И вътре седнал един потен гол охлюв...Ама те тия дето ги пускат на прегледите тия трохи са за е...КОРУПЦИЯЯЯЯЯ.



Тема Re: Култура на пътянови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано03.07.02 10:08



Аз нямах предвид теб, а един познат на Nasti.
;))
М/у другото, купето ти е 136 коня а не 133. 133 коня са тези дето са като Б4 отпред.
Това го бях написал добре в материалите които трябваше да сложиш на сайта :)) :))

Иначе, предишната ти кола е 2.23l и е 136 коня, ама няма екология в нея. А сегашната ти е тъпкана с Carbon Canister-и, Каталитични конвертори и още куп други клапи дето трябва да се отворят, ако има вероятност CO-то стане с 0.0000001 % повече.
Ама повече дърпаше маи от 90-ките.

Wipe them out! All of them!


Тема Извиняваи пич....нови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано03.07.02 10:17



... ама не съм съгласен с теб.
Затова се получават задръствания и още куп други проблеми. Преялите пенсионери немогат да бъдат изчистени. Те в интерес на истина са много по-малко и много по-рядко се срещат отколкото идиотите които се мислят за безсмърни.
Един като се прави на тарикат - още 5-6 се заразяват моментално почват да правят същите неща. И така нататък. Идиотщината е като оръжие за масово поразяване. Разпространява се много бързо.

Неможе да правиш каквото си искаш, защото някой 85 годишен изкуфелник е забравил, че колата му има и 2ра скорост. Ще го изчкаш 2-3 минути докато доиде мястото където може да го изпревариш. Но лошото е, че ако ти не го изрежеш на момента и не се изфорсираш веднага и не му удариш маината - веднага ще го направят другите. И ще ти се смеят, защо ти не си го направил.
Това ли е геройството и маисторлъка на шофиране ? Да се перчиш на пенсионери или девойки ? Медал за това няма да ми да дадат.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.07.02 14:12



Аз си признавам че съм от идиотите дето карат като ненормални кенеф на колела, асконата ми е 20 годишна с номер 2546 червена с ръжда по задните вежди. Натискам газ до ламарината и прелитам от лента в лента, като се старая да не се ударя никъде, пешаходците ги уважавам обаче и ги пазя много. Имам хиляди глоби за превишена скорост и мнаване на червено, дори сега съм с акт за превишена скорост.

Това движение ми се налага защото както някой от вас споменаха има разни нафталини и голи охлюви дето едвам дишат а са седнали кола да карат.
Съжалявам ако съм стреснал някой по пътя обаче ми се налага да се придвижвам бързо от точка А до точка Б из софия и карам според времето.
Ако не бързам което е рядкост съм примерен шофьор.

Моля да бъда извинен от всички бъдещи жертви дето четат тук но така е в моя живот бързам и се бутам за да успея.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Ascona83]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано03.07.02 14:26



На мен само не ми е ясно, колко точно време ще спестиш изпреварвайки ме отдясно и аз се нацепя в теб, защото маса хора имат навик да гледат преди престрояване само наляво. Също така, колко точно време ще спестиш като се навреш във дясната лента, защото има най малко коли, а всъщнаст искаш да направиш обратен завой.






Тема Re: Култура на пътянови [re: Ascona83]  
Автор julys (205)
Публикувано03.07.02 14:30



spored men naj-vajnoto e da ne pravish predpostavki za crash...
da ne zemesh da stresnesh niakoj, da se izkefish na spirahckite vypreki che zad tebe ima niakoj, abe takiva mi ti raboti
da recheme ima obrazi deto po carigradskoto karat na zigzag, losho niama, byrza choveka i taka e rpecenil, ama kvo shte stane ako tozi deto e pred nego reshi da go pusne i mine i toj vdiasno... s migach spored men nema da ima griji...
az (poveche ot 130 ne moe kolicata) s ednoto oko si gledam nazad i ako niakoj me priblijava si puskam desen migach ta da si znae che shy mu praa miasto... kato karam zad niakoj, ne mu se lepvam na borniata (te maj i zatva ne se mestiat ako ne im svetna:) pak si davam desen migach i go minavam....

abe osnovnata ideja e kato se dvijish da razberat i drugite nakyde shte se dvijish, ama ne kato stane kysno:)



br:)


Тема Re: Култура на пътянови [re: Cherepaha]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.07.02 14:32



Батка ти говориш вече за големи идиоти, аз не съм чак толкова голям идиот че както си карам в няй-дясна лента да правя обратен завой на дясно
Иначе разчитам че като изпреварвам от дясно ще имам късмет и няма да се случи нищо лошо, но ако се случи случи, прглъщам кривите ламарини и толкоз.
Но пък мойта тъжна статистика показва е когато карам като идиот никога нищо не става а когато карам нормално все ще се намери кой да се удари в мен. Това е факт и мога да го докажа с 4 катастрофи, протоколите към тях и изплатени суми от застрахователи!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Ascona83]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано03.07.02 14:39



Просто не ми е ясно какъв е смисъла и защо се абиш. Да хвърчиш с 200 до морето. Ще престигеш 1 час преди мен ама ще си парцал. . А в София, ами ще ме задминеш отдясна, ама на задръстването пак ще си виснем заедно. .






Тема Re: Култура на пътянови [re: Cherepaha]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.07.02 15:16



Батя едва ли бих могъл моя нужник да го засиля с повече от 150, но виж с хубава кола си пътувам с 180 км без проблем, аудито на баща ми визирам.
Нема да се изхвърлям че карам с 220 постоянна скорост, имал съм и такива пътувания но са много много редки, верно че слизаш парцал от колата тук си адски прав, но за прекрасното ауди на татун 180 са средна скорос вярвай ми!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: Ascona83]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано03.07.02 15:19



C4-ka li e na bashta ti AUDI-to. Iskaaam i az takova. Ebal sum im maikata na raznite A4 i A6. Teya sami liubimi. Ebati kita e :)))





Тема Re: Култура на пътянови [re: Cherepaha]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.07.02 15:33



Мдааааа 2.5 TDI с 6 скорости и климатроник, абс и прочие глезотии, няма шибидах само и много ме нерви това

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Култура на пътянови [re: julys]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 17:28



Da kaja i az neshto :)
Spored men, trqbva da ima uvajenie kym uchasntnika v dvijenieto do nas. Do kolegata. Bilo to peshehodec ili shofior. Naj-mi e gadno kogato nqkoj se zalepi zad men na 10 cm i pochva da bibitka i da miga, pri polojenie, che pred men kolata e na 5 metra - tova spored e pochti bezopasno razstoqnie pri skorort nad 100 da ne se naredite.
Zabelqzal sym, che na esen kato pochnat da padat listata i padne pyrviq po-seriozen dyjd ili pyk zimata se narejdat edni grupichki po carigradsko :) Izvodite samo moje da si napravite, zashto se poluchava taka !
Edva li ima nqkoj tuk, kojto da ne e pravil narushenie :) no neka da ne syzdavame situacii kakto be kazano po-gore :)
ade i ludata, no umereno :)



Тема Re: Култура на пътянови [re: Ascona83]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.07.02 18:13



Свеждаме глава пред откровенноста ти.

Все пак пази се ти.
Те .... пешеходците вече и сами се пазят, като във вица.




Тема Re: Онзи ден гледах на живо!!!нови [re: Cherepaha]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.07.02 18:18



Българина шофьор - Екшън герой!
1-вия запотен и забързан "охлюв", "наби" спирачки щото светна червено. Втория, неспазващ дистанция и той бързащ се "цапна" в задницата му. И "черешката" на мелбата беше Бус на някаква фирма, които връхлетя, "невидял ги" с над 60 км./ч. и "омаза" съвсем положението. И всичко това бе придружено с порой псувни, викове на зяпачи, стъкла, клаксони, свирене на гуми. Абе, филм не е по-зрелищен. И цялата работа, заради задъхан, запотен и забързан Ганьо. Бърза за Застрахователното дружество, че го чакат с нетърпение.
Естествено, след всичко това настъпи пълен хаос на кръстовището и особенно след вещата намеса на КАТ



Тема Re: Онзи ден гледах на живо!!!нови [re: Eva*]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано04.07.02 21:41



Това да не е било близо до ъгъла на "Константн Величков" и "Стамболийски"? Щото и там се бяха нанизали 3-ма.

Истината е там някъде...


Тема Re: Онзи ден гледах на живо!!!нови [re: TheSaint]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано05.07.02 10:05



Snishti na krustovishteto v druzhba imashe 3-4 koli prasnati na kup

WWell BE COOL



Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано05.07.02 10:35



ААААААААААААААА, писна ми от лайнариииииииииии. Днеска щяхме да се наковем с един от тия лайнари който все най-отпред трябва да се наврът. . Ебаси, не е нужно да се скача с бънджи за да си изразходва човек адреналина. Малко градско в София е напълно достатъчно.............






Тема Re: Позна.нови [re: TheSaint]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано11.07.02 09:59



Явно и ти си бил там.



Тема Re: Онзи ден пък...!!!нови [re: HlTMAN]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано11.07.02 10:05



Една мацка с чистак ново Пежо 206, с онзи разкошен портокалов цвят, металик, в опита си за "прескочи" или по скоро да заобиколи рейс 11 така си сгъна задната врата, че сърцето ме заболя.
И си тръгна, така както се появи. Бързичко.
Бе, кой им дава книжките на тези мацки. Или и те са "мерили джапанките на тавана".
Абе на всеки може да се случи да не прецени ситуацията, ама ......
Що пък да размазват хубавите коли.



Тема Re: Култура на пътянови [re: Cherepaha]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано11.07.02 10:20



Излизам с колата таз сутрин по малка квартална уличка и за три пряки намразих всички шофьорки.
Айде, де и аз съм жена, ама и това е прекалено.
Още на първата пряка една ме засече от дясно и...... мина.
Сто метра "по-надолу" друга "бяла птица, ама не лебед" от един подземен паркинг с "мръсна газ" изхвърча набрала скорост, без да намали скочи на платното, а от там аз пък на педала на спирачката. Очаквах, че поне ще намали или ще се огледа.
Но това не беше всичко, то като е тръгнало...
От гараж в блока на следващата пряка още една, този път на заден и с оная тъпа машинка за заден ход с мелодийка тип "Ламбада" без дори да се обърне, щото си гугукаше на GSM-а просто си слезе от бордюра, а аз съответно се пробвах да заобиколя едно дърво, за да не ме прати на ремонт за калник или врата.
Е, накрая успях да се измъкна от тази уличка и да излезна на Големия Широк Булевард и някак ми олекна, че съм се разминала само с нерви.



Тема Re: Култура на пътянови [re: steppenwolf]  
АвторRado (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:14



Напоследък съвсем не се трае. Сутрин, вечер то си е героизъм човек да кара с кеф без да се изнерви. Най лошото е че положението непрекъснато се влошава.



Тема Re: Култура на пътянови [re: Rado]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:43



Kak nqma da e geroizym :)
to nali sega e lqto, i trqbva da se pokaje majstorlyt i tarikatlyk inache nqma da se vidqt novite lyskavi koli ili starite karucu deto gi sduhvat. Tq edvam kreta, ama nal trebe da se pokajem kato "majstori" shafiori ....
Nqkoj da znae kyde moga da si montiram po edna relsa otred i otzad i po edna stranichno ?



Тема Re: Онзи ден пък...!!!нови [re: Eva*]  
АвторLamer (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 11:49



Ti da ne si uchastvala sluchajno v skrita kamera :PPPP
To chovek da ne posmee da si kupi nova kola (ne che ima izgledi skoro de), no vse pak ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.