Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 28.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Тема Климатици, радиатори и т.н.нови  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано24.06.02 12:52



Абе да питам нещо, тука, бандата ... Може някой да е решавал подобен проблем ....

Значи, миналата седмица реших да си направя "диагностика" на климатика. Майстора предложи да ми разглобял там незнам какво си, да ми измиел радиатора и да напълни пак с фреон, целия масраф - 170 кинта. Отчитайки факта, че колицата подкара 11 - тата си година, реших че всякакви разглобявания може да се отразят неблагоприятно на разни съединения, уплътнения и матракучи и въведох "корекция" на траекторията - само пълнене с фреон и масло - 60 кинта. Така и направихме. Обаче ....

Радиатора на климата е пред основния радиатор на колата и си е вярно, че той "отнася" всички мухи, песъчинки и прочие мръсотия. Като пусна климатика, вентилаторите автоматически се завъртат, за да охлаждат радиатора на климата, ама няма как, охлаждат и този на двигателя, които сам по себе си е чист. Така стигам до обсурдната ситуация, да седя на кръстовище, да чакам колона от 50 коли и да гледам как температурата ми вместо да се качва, да ПАДА !!!! Отделно от това, компресора на климата се "гърчи" и вдига налягане над 2 бара (майстора каза че трябва да е 1.4 - 1.5) и това рано или късно ще спука или маркуч или радиатора ....

Отидох на една авто-мивка и ги питам могат ли някак си "тарикатски" да измият радиатора, без да си "разкулачвам" колата, те най-напред казаха "Да" ама после биха "отбой" и ме помолиха да си сваля предната маска, да да сме били "разцепели" двата радиатора и тогава щели да ги мият един, по един, без да разкачаме маркучите, ама това пак не ме кефи като решение ... Отделно ме е шубе да не ми прецакат вентилаторите с тая пароструйка ли се казва там ....

Та въпроса ми е: Успял ли е някой да си измие външно радиаторите (изрично подчертавам че са два), без много-много да "разкача" разни неща ...?



Тема Re: Климатици, радиатори и т.н. [re: BullDog]  
АвторPeGaz (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 19:42



Аз я направих тая работа. Свалих си маската ,разкачих водния радиатор в горния край /при мене е лесно не знам как е на Аудитата/ колкото да открехна леко радиатора за да може да се пръсне между двата радиатора.
Бая боклук излезе
Тая процедура я правих преди десет дена и нищо не ми се е прецакало досега. На вентилаторите също нищо не им стана.
Ама трябва много да се внимава да не ти спукат радиаторите.
Днеска един ми каза че трябвало да се прави с водоструйка а не с пароструйка.



Тема Re: Климатици, радиатори и т.н.нови [re: BullDog]  
Автор valkata (електрончик)
Публикувано29.06.02 01:09



Абе,приятел! Не мога да ти дам точна информация за това как да го измиеш, но мога да ти дам една идя как да не се цапа!
Купуваш си едан мрежичка от фирмите, които търгуват с алуминиева и др. дограма. Това е мрежа за комарници, ама не е тази найлоновата дето я продават във всеки магазин ,а точно тази, която я слагат на комарниците на новите дограми.Тя е от порядъка на 7 лв. м., но за целта излиза евтино и е доста здрава. Опъваш я пред радиаторите и губиш грижа! Един приятел го е пробвал и ефекта е сериозен!



Тема Re: Климатици, радиатори и т.н.нови [re: valkata]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано29.06.02 10:43



BullDog - idi na SofAvto koeto e na Knqjewo ne na st. grad. Pitai gi dali shte ti go izmiqt i gotowo. Stoi da gi gledash kwo prawiat, kaji im da wnimawat i taka.


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Климатици, радиатори и т.н.нови [re: BullDog]  
Автор Vectra 4x4 (теоретик)
Публикувано29.06.02 22:24



По отношение на налягането, не се безпокой ни най-малко. В системата задължително има датчик за температурата (или за налягането на фреона в кондензатора). Когато темп. или налягането минат зададените параметри, датчика пуска втора степен на охлаждане.

P.S. Това на климатика не е радиатор, а кондензатор. Не, не е едно и също. Там газообразния горещ фреон кондензира в течност и се засмуква обратно в компресора.



Тема Nqkoj napravi li go tova?нови [re: Nasti]  
Автор Nero ()
Публикувано12.07.02 11:42



che i na men mi preporychaha pochistvane na radiatora, a ne shta da razglobqvat vsichko po red prichini...

Kade e tova SofAvto?



Тема Re: Климатици, радиатори и т.н.нови [re: BullDog]  
Автор Bonovox ()
Публикувано12.07.02 21:53



Я кажи каде е този майстор?

...имаш два избора взимаш синьото хапче и продължаваш да вярваш в каквото си искаш..."



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.