Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 27.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Не ме винете!нови  
Автор The One (избраният)
Публикувано25.06.02 12:02



Знам какво ще стане като прочетете какво ще напиша по-долу, но моля не ме винете и не се опитвайте да ме разубеждавате. Решението е взето!

Четвъртък следобяд ще мога да Ви дам сведения как се държи моето Ауди с NG двигател на газ.
Да, правилно прочетохте. Ще си слагам газова уредба: BRC с Ламбда Контрол.
Според сведения от хора, ползващи газова уредба с Ламбда Контрол, това е един много добър компромис. Почти няма влошаване на динамика. По-малък разход от обикновенна газова уредба.
Естествено, цената е с 300 кинта отгоре. Цялото удоволствие ще ми излезне около 850 лефта. Естествено, ще я монтирам при официалният вносител на BRC за БГ. Ония ми се кълнат, че ще я направят _ИДЕАЛНО_. Няма да гърми, няма да има никакви вмешателства. Че имат ли друг избор ? Нали ще ги взривя после! Този вид коли трабва да са по-нежни от жените. Да носят наслада повече от ебането. ;) Да носят и спортният дух съчетан с комфорта на Ауди.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано25.06.02 12:06



Na syseda mu ostanaha okolo 2 litra boq zashtoto q wze na dalawera kato si pryskashe Vectrata. Imam i mnogo dobyr boqdjia. Tabelkata obache sam shte xodish da si q kupish ot bitaka. Ako iskash moje sled kato ti slojat gazenkata da deistwame toi shte ti kaje kak se wliza w 9 1280 nai-byrzo.

Pone da beshe kazal che si uwolnen ot firmata shtqhme da ti namerim nachin za prepitanie.. ama chak taxi da stawash


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Хахаха....нови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано25.06.02 12:21



Хехехе....
:)) :))
Наистина. Много оригинално ме обвини в прегрешението :)) :))
Споко, няма да ставам такси! :)) :))
Хахаха....
Как пък ти текна точно така да го кажеш ?
:)) :))

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 17:01



Дано всичко да е наред, пък ще разправяш после. Ако за тия пари ти монтират уредба, която гарантирано да не гърми и да е по-добре от обикновените това ми се струва изгодно и ще се замисля и аз за такова решение



Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 17:53



mi neznam.. tvoia si e kolata, ama 850lv..
da predpolojim 4e razhoda ti se ka4i s ~20%
10/100 - benzin
12/100 - gaz

14.40lv/100 - benzin
8,4lv/100 - gaz

6lv/100 - po-malko
850/6 * 100 = 14 167km
za edna godina shte gi minesh li? ili za 2?
tia po4ti vsiaka investicia (razumna de) se vazvrashta, ama interesno e kolko vreme shte i triabva da se vazvarne.



Тема Разбирам те... ;)))нови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано25.06.02 18:14



Беше с механична инжекция нали?

Питай подробно как ти слагат предпазения клапан, защото аз като поразпитах газаджиите, установих, че не е възможно да се постави такъв на механичния инжекцион (може и да може, но не намерих един който да го прави). Някои "майстори" режат и после залепват по-слаба гума на гофирания маркуч дето идва от филтъра. При гърмеж, поддава лепеното място...

Колкото до ламбда конторла мисля беше 200-250 лв. +, незнам защо ти искат 300. Питай и затова.

Сподели впечатления после.


Истината е там някъде...


Тема Re: Разбирам те... ;)))нови [re: TheSaint]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано26.06.02 00:06



slagaite si bombi zad zadnicite slagaite... posle moje da wi zakarame na boqna na lasticite... i onq dokato rychka pyrwa i wtora az otzad s edna jigula shte wi shibna po edin pyt i shte go duhnete kato sprel... ako shte i s yeron da e


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 00:29



Imam syshtia dwigatel i izparitel BRC, samo che bez lambda sistemata.
Doskoro ne karah na gaz, no weche se prejalih Otidoh w syshtia serviz na BRC i mi q reguliraha dosta dobre. Dnes karah 350km mejdugradsko i opredeleno ne se useshta razlika mejdu karaneto na benzin ili na gaz, nito w maximalnata skorost (i na 2te poweche ot 205-210km/h ne mojah da wdigna) nito w dinamikata, daje kato sednah za pruv put da karam na gaz imah chuwstwoto che wurwi daje po-dobre otkolkoto na benzin (moje bi sa mi pozadrusteni injektorite)
Edinstweniq problem zasega mi e s prazniq hod, osobeno sled dulgo karane s ravnomerna i to wisoka skorost na gaz ako natisna suedinitelq ne se stabilizirat idle oborotite dostatuchno burzo, qwno ECUto natrupwa greshki ot rabotata samo na gaz no towa se oprawq s prevkljuchwane za 1-2 s na benzin, ti s lambda emulatora nqma da imash podobni problemi predpolagam..
Razhoda ne e osobeno maluk, zasqkoh 13.5/100 gaz no po magistralata karah s 160+ pri takowa karane na benzin mi e 11.3 taka che e normalno, okolo 20% po-wisok e razhoda na gaz za da wyrwi kolata kato na benzin.

Za gyrmeneto kakwoto i da ti kazwat maistorite imai si edno na um, na men drugi maistori za druga lambda gaz sistema mi kazaha che osven da mi namali razhoda i zamursqwaneto na okolnata sreda pak mojelo da se poluchat gurmeji. Pichovete ot BRC syshto mi kazaha che ako ima gurmeji to naj-veroiatno ne sa svurzani s izparitelq.. Taka che kakwa garancia mogat da ti dadat? Shte ti izbie nqkoi hubaw den nqkoi kabel i gotowo. Pri men imashe gyrmeji i se nadqwam che otkrih i otstranih prichinata - okaza se che klemata na kabela za wisoko naprejenie ot bobinata kym distr. kapachka ne e dawal dobur kontakt i ot iskrite behse izqdena kapachkata na nqkolko mesta i cqlata plastmasa beshe pochernqla, e towa se namira na 2cm ot izparitelq...
Predlagam ti da si ohlabish nqkoi markucheta prosto za wseki sluchai, naj-veche markucha za wyzduh ot ISV klapana koito wliza otdolu w injekciona, kogato mi gyrmq gazovata beshe otkachen tozi markuch, posle mi go zategnaha s skoba i izbi naprawo prez gumeniq kapak na airflow meter-a

Btw tes momcheta ot BRC malko me hfurliha w jaza Probwaha da otkachat kuplunga na ISV klapana pri rabotesht i zagrql dwigatel i oborotite se wdignaha mejdu 1000 i 1100, spored tqh bi trqbwalo kolata da ugasne ako se otkachi tozi kuplung. Shte probwash li pls pri teb kakwo e povedenieto?



Тема Re: Не ме винете!нови [re: coredump]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано26.06.02 00:51



moita e 2.0 3A motor i go prawi syshtoto otkacham go towa neshto na koeto ti mu znaesh nauchnoto nazwanie i wdiga na 1000-1100 oborota...


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано26.06.02 07:44



Ей, реши се най накрая.Браво.Няма да съжаляваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.