Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 27.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не ме винете!нови [re: The One]  
Автор TK3C ()
Публикувано27.06.02 16:02



Прав си, да
Сега гледам брошурата на брц дето я взех от автосалона. Има и трета система, Flying sequent, която най-много се доближава до принципа на инжекторите.
Ама какво ли ги спорим, и без това не гледаме към тези системи. Според мен с ламбда-контрол ще е достатъчно.



Тема РЕЗУЛТАТА Е ПОТРЕСАВАЩ!нови [re: The One]  
Автор The One (избраният)
Публикувано28.06.02 11:30



Условия:
BRC Изпарител (<=100kW) със Lambda Control EcoGas Junior.
Двигател: NG 100kW
Монтирана във официалният вносител на BRC за БГ.
Предишни тестове на автомобила:
Ускорение от 0 до 100 на отсечката над Технополис с бензин 98Н: 10.1sec, 11.1sec, 10.5sec, по каталог: 9.1sec.

След монтажа на АГУ-то, ускорение на същото място:
На бензин(98Н): 12.5sec, 12.9sec
На газ: 12.9sec, 13.5sec
Разлика газ/бензин -> около 0.5 секунди.

Държа да спомена, че сегашните времена са засечени със още един човек в колата с тежест около 80кг, газова бутилка с тежест около 10кг, 30 литра газ.
Което прави около 120 кг допълнителна тежест.

Теста на магистралата:
В колата бяхме 3ма човека и пак с пълна бутилка газ.
Разлика в динамиката при 120-140 км/ч при газ и бензин неможах да усетя. Просто невероятно. Колата върви по същият начин като на бенизин.
Разлика има при по-висока скорост. Около 180. ускорява малко по-бавно.
Всъшност, още от началото забелязах, че около 4000-4500 оборота има леко намаляване на мощността. Но колко пъти караме на такива обороти ??
Другият "проблем" който забелязах е, че сле излизането от София на магистралата има леко баирче, след него десен завой и веднага след това ляв завой. Там има един мост, след който почва изкачването.
Та, на въпросното изкачване с трима човека неможах да вдигна 200. Просто колата вдигна 5000 оборота и повече неможа. Но за сметка на това, ускоренито при 3000, 3500 и 4000 оборота е _идеално_. Но на равно проблема е никакъв.
Газовата уредбва е монитарана по учебник. Изпарител, смесител, клапани, вакуми и всички други щуротии са монтирани идеално и ако не се лъжа по каталог от BRC за този двигател. Аз лично по-добър вариант за монтаж - невиждам.

Ето сега и истинските недостатъци:
Цената: 850 лефта. Не е малко, но за 13К км ще си ги избия.
Закъснение при подаване на газ. Ето ситуацията: Караш равномерно на 3та с 60 км/ч. Отпускаш газта докрай. Колата намалява. Изчакваш около 2-3 секунди или повече. Подаваш газ до предишното състояние, т.е. продължаваш да се движиш равномерно с 60. Тук двигателят не реагира като при бензин. Реагира след около 1/3 от секундата с рязко дръпване. Докато при бензин двигателят реагира по-плавно и по-бързо. Предполагам, че при другите двигатели може да няма този проблем, тъй като при NG смесителят се монтира в началото на всмукателният колектор, който е доста дълъг.
Но, това не е нещо заради което може да не си слагаме газова уредбва. При това, ефекта е _само_ ако отпуснеш газта изцяло.
Другият проблем който видях: Появи се нестабилен празен хода след изпитанията вчера. Предполагам, това е с настройка на изпарителят който е в "разработка".

Разхода... да.. разхода....
По първични данни, вчера съм минал около 100км. Смесено градско и извънградско. Карането бе _ЗВЕРСКО_. Разход около 10л. газ от ОМВ. което прави; 7лв и 40 стотинки. На бензин, това ми струва 15лв и 60 стотинки.


Личното ми мнение, базирано на резултатите от последните 24 часа:
Резултатите надминаха многократно очакванията ми.
Ако така продължават нещата - съвсем скоро ще почна да се ядосвам защо не съм сложил газ преди това.
На следващата среща, ще дам колата на всеки който иска да я изпробва на газ и бензин и да разбере, че разликата е почти неосезаема. Повече психическа отколкото физическа.

Много важно нещо:
Според мненията които събрах: Резултата много зависи от изработката.
На следващата среща ще Ви покажа нагледно и ще Ви обясня какво имам в предвид.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: РЕЗУЛТАТА Е ПОТРЕСАВАЩ!нови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано28.06.02 11:46



DRYN DRYN GLUPOSTI SAMO NI LUJESH ZA DA NI NAKARASH I NIE DA SI SLOJIM GAZ... AAAAAA MAHA IZMAMNIK TAKYW... NABUTAL SE 850LW. I SEGA ISKA I NAS DA IZRABOTI

da ne se wyrjesh neshto


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: РЕЗУЛТАТА Е ПОТРЕСАВАЩ!нови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано28.06.02 11:51



Отначало се вързах :))
Не. Не карам никой да си сложи газ.
Просто ще ти дам да я настъпиш на газ и на бензин като се видим.
На газ върти гуми като на бензин. Спокойно можеш да оставиш 10 лева гуми на асвалта при тръгване. На газ естествено!

Wipe them out! All of them!


Тема Re: РЕЗУЛТАТА Е ПОТРЕСАВАЩ!нови [re: The One]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано28.06.02 12:08



Прекрасен научен труд, Влади
Наистина много полезно. Радвам се, че си доволен!



Тема Честито!нови [re: The One]  
Автор TK3C ()
Публикувано28.06.02 15:22



Браво на теб, браво и на момчетата от BRC.
С кеф да си я караш на газ и дано газта спре да се вдига, може пак да падне на 50 стотинки.
Бих дошъл на срещата ви, да я видя. Кога и къде ще е тя?
Че сега и аз се замислям за Фиестата дали да не и сложа газ.

Хайде, дано да нямаш проблеми.
АА, да, забравих. Може да отидеш на газ анализатор, да провериш дали ламбда-газ работи добре. Защото може показанията на ламбдата ти да са грешни или пък калибровката да не е направена както трябва. За всеки случай.
И друго, с външно зарядно ли си? Ако да, къде ти е закачено? В смисъл, ако са ти рязали ламарините, добре е да обработиш разаната повърхност, защото съм виждал много коли с ръжда около зарядното.



Тема Re: РЕЗУЛТАТА Е ПОТРЕСАВАЩ!нови [re: Nasti]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано28.06.02 15:29



Abe, ne lyje, ima swideteli :))



Тема Re: Честито!нови [re: TK3C]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.07.02 10:30



Благодаря ТКЗС!
Тея там си имат газоанализатор. Какво са тествали незнам - ама имат със сигурност и са ми я тествали.

Зарядното е сложено точно по десният стоп. На много Аудита е така.

За срещата - ами... хммм... ще прочетеш тук, като има среща.

Wipe them out! All of them!


Тема BRC-BG!нови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано04.07.02 17:12



Разговор м/у мен и човек от BRC-BG:

АЗ: Слагате ли предпазаен клапан?
BRC: По принцип не. Правим ги да не гърмят. При добре регулиран изпарител и др. Овен това... (опит да ми се обясни, че при моя тип инжекция, файда от предпазаен клапан няма)
АЗ: Добре, но все пак не е невъзможно да гръмне нали?
BRC:Невъзможни неща няма...
АЗ:И какво правим тогава?
BRC:Ами който се бои от мечка не ходи в гората.

После ми обясниха, че толкова много държа, може да се измисли нещо.
Това беше част от разговора. Общо взето звучаха компетенто, но това с мечката ме издразни максимално!

Истината е там някъде...


Тема Re: Честито!нови [re: The One]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано04.07.02 20:12



Виж, Владо искрено те съветвам като изгориш 2-3 бутилки газ да отидеш пак на газ-анализатор, защото при мен се получи обедняване на сместа след около 1000-1500км.Това доведе до придръпване на колата докато е студена и един, два добри гърмежа след които имах една хубава дупка в хартията на филтъра.Е при мен гърмежите не са чак толкоз фатални защото моя инжекцион няма такива дебитомери като при вас(само датчик за положението на дроселовата клапа и някакъв датчик за абсолютно налягане), но при теб нещата стоят по друг начин.Е ти си сложил там и оная джаджа дето се управлява от ламбда сондата и би трябвало наистина да нямаш подобни премеждия(обеднена смес до "гърмежна"степен) ама ми е интересно какво е това устройство дето ти обеднява и обогатява сместа според показанието на ламбдата-някакъв вид електромагнитен вентил?И откъде се захранва с газ-от маркуча след изпарителя?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.