Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 27.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ъгъл на предварениенови  
Автор tron (непознат )
Публикувано12.06.02 08:49



чудя се има ли значение как е настроен ъгъла на предварението при работа с различните бензини - 98 95 и 92
предполагам, че ако колата е настроена да работи добре с бензин 92 може би няма да работи отлично с 98... нали по-високото октаново число предполага по-трудно възпламеняване и съответно по-голям ъгъл на предварение...
на моето ауди едни му праснаха 18 градуса предварение!!! ама май е много, щото в книжката му пише 6-7 градуса

моля ако някой може да ме осветли малко по въпроса



Тема Re: ъгъл на предварение [re: tron]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 10:43



Не съм сигурен, дали ъгъла на предварение трябва да се променя в зависимост от октановото число на бензина, според мене ДА. Просто зареждай с такъв, какъвто е предписан за двигателя ти .

За едно съм сигурен, че ъгъл 18 ти е много. Остава открит въпроса обаче колко точно е измерено това 18 градуса. Сега ще ти кажа какво имам пред вид:

1. Отивам на диагностика при "Дунев Мотор спорт". Стенда им е "SUN 4000" ако си спомням вярно. Момчето каза "всичко ти е наред, ама нямаш никакво предварение, ей сега го правим на 6 градуса и си готов". Колата стана "резачка" (колкото може да е резачка кола тежка 1650 кила с 90 конски сили , ама на мен ми е идеална). Разхода на гориво съществено падна (но така беще за кратко и не успях да засека точно колко стана). Единствения ми кусур беше, че на по студен двигател, ако се опитам да потегля на 1-ва с недостатъчно газ, можеше и да загасна.

2. Една седмица по-късно отивам на "Юве". Да не си помислите че съм идиот, просто часа за "Юве" си го бях записал преди да ходя при "Дунев" и така и така бях оставил капаро, реших да получа "second opinion". Там имат "SUN 1500" и "CRYPTON" стендове. И те казват " двигателя ти е добре, ама какво е това предварение 15 градуса, я сега да го върнем на 6". И го върнаха. Изрично подчертавам че никой не е "бъзикал" колата междувременно. Излиза че едно и също нещо за единия стенд е 6 градуса, а за другия 15 !!!!

3. Е да, ама след това колата се "спъна". Не много, ама не беше както преди. Най-накрая, случаино бях при мойте майстори за нещо по предницата, шефа на сервиза я покара за да чуе кое хлопа - предницата на колата или мойта глава, и като слиза ми вика "ми на тебе ти е спъната колата бе момче, ето аз я карам 2 километра на 4-ва със 100, тя не ускорява, а трябва!" Той няма стенд, ама така "на слух" я нагласи на нещо дето него го кефеше (и мисля че не сбърка). След това пак се качи, превъртя гумите на един чакъл два - три пъти при старт-а да ми покаже какъв "дзвер" е станала и ме пусна да си ходя.

Резултата е: след два стенда (и общо 52 лева дадени за тях) ъгъла на изпреварването ми е настроен "по слух" и само Господ знае колко е. Ама става



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: BullDog]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано12.06.02 12:43



Само да кажа, че колата ти не е повече от 1300 кг



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: BullDog]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано12.06.02 12:48



Вече изобщо не се учудвам на подобни разминавания на прочутите стендове.Ако на някой му се занимава, има свободно време и излишни пари може да направи упражнение подобно на твоето но с гумите.Убедих се ,че стендовете за баланс са същата история както се е получило при теб със стендовете за запалването.Да не говорим , че с очите си видях как една балансирана гума на стенд Байсбарт, след балансирането се наложи по мое настояване (да видя как е изправена джантата) пак да я вдигнат и завъртят и даде отклонение 10гр. от едната и 15 гр от другата страна.Явно зависи как са я стегнали там на оста първия път.Същата гума на същия ден без въобще да е слагана на колата даде още по -големи отклонения на стенд Сън, като операторът на последния започна да ме убеждава ,че неговия стенд бил "мерцедеса" на стендовете.Абе голяма фалшификация е всичко с две думи.



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: BullDog]  
Автор ssilent (silent бе)
Публикувано12.06.02 13:23



на мен пък ми намалиха ъгъла на изпреварване на стенда на дунев ...........и я спънаха..........след това си я гласих на слух и стана добре..........обаче като пътувах извън градско усетих че по баирите ми потропва аванса и малко го намалих ъгъла обаче пак си върви много добре..........така че аз също имам не едно ми повечко наум към стендовете и операторите им..........



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: tron]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 13:55



Ъгъла на запалване на карбураторните Audi 80 B3 (за другите не знам) наистина е 18 градуса при 900 оборота (празен ход). При увеличаване на оборотите ъгъла се увеличава от центробежния регулатор. Сигурно има различни начини за нагласяване на този ъгъл. На мене ми го нагласиха с една светкалка като блиц ефект (стробоскоп маи се казва). С него се осветяват маркерите на коляновия вал през дупките на скоростната кутия. Доколкото знам не е проблем +- няколко градуса (на мен ми беше 14 градуса).
Колкото до бензина - според мен е най-добре да си нагласиш ъгъгла колкото е по книга и да я караш с бензина, които ти е препоръчан, макар че ако е написано 98 не е проблем да се кара с 95. Така съм чувал де... на моята пише min 91 и аз я карам с 92



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: tron]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 14:15



Сега чета в някакъв сайт, че ако двигателя е за 98 (за дв. NE ставаше въпрос), за да върви с 95 трябва да се сложи ъгъла на 10 градуса.
А за различните стендове - то сигурно зависи и от хората, които бачкат с тях...
Аз също бях най-доволен както ми я нагласи един бай от махалата - само по слух - без стендове, компютри и такива простотии



Тема Бирата не е...нови [re: Hipo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано12.06.02 15:25



... това което е.

Тоя ъгъл на запалване е различен на всеки тип двигател.
Т.е. на 1.8, 50 коня може да е 5 градуса, а на 1.8 52 коня да 7 градуса. За сметка на това, 1.8 90 коня ще е примерно 15 градуса.

За да знеш колко точно е предписан от завода производител, трябва да провериш характеристиката на двигателят. С две думи по кода на двигателят да извадиш точните данни.

Тези данни ги има и са най-точно в Юнитрейд. Отделно, те си носят гаранция за ремонта. Затова, че един го направил на 15 а друг на 12 а трябвало да бъде на 6 градуса.... зависи от кадърността на работниците и от тяхната квалификация.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: Spidercho]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 15:29



Е, не знам и аз вече колко е. На табелата в коша пише 4-ри числа
1. 1650 (това трябва да е колата, ама с багаж или без ???)
2. 2980 (това изби рибата, сигурно с каравана или ремарке)
3. 980 (преден мост)
4. 880 (заден мост)



Тема Re: ъгъл на предварениенови [re: tron]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано18.06.02 17:22



A kak moga da razbera za kakav benzin e nastroena kolata???
az zarejdam samo 95 ama... mi gori okolo 10l na 100km... a dvigatelq e 1.3 monoinjekcia...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.