Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 28.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано23.05.02 22:03



Момчета, ходих там.
Бензиностанция (газстанция) и сервиз като слънце!
Ако заредиш до горе (над 60л.) бонус вътрешно и външно измиване. Което е яко!

НО: Отидох за диагностика на мотора.
Първо, човека който беше на диагностиката, 10 минути не можа да намери моя мотор и 2 пъти ми иска талона за да се увери, че мотор като моя наистина има и аз не го ебавам (беше много подозрителен).
Накрая го намери (с помоща на собственика (Дуев?)).

Закачи сондите и каза, че според него нямам никаква грижа (ама сигурен ли съм, че не ми работи смукача (не, баси, измилсям си!)

Малко тромаво се ускорявам до 2200 оборота (при идеално загрял мотор). След 2200, без да съм мръднал и мм карка си надолу, мотора се развърта чувствително по-леко. Е и за това нямаше обяснение.
Според него, искам много от 8V мотор.
Всичко това трая не повече от 10 мин. = 15 лв.
ОК, наистина толкова струва диагносткиката, ама тоя тип не барна и едно винтче.

2-ро: От маса време нещо ми дрънчи по паважа (направо съм като Вартбург).
Намерих 2 неща които можеха да дрънчат така и ги fix-нах.
Не престана.
В сервиза поисках да я качат на крик за да я видят отдолу.
За щастие веднага намериха проблема (една от пружинките на предна лява накладка не беше сложена като хората и тракаше (незначително звучи, но на можете да си представите колко досадно дрънчеше).
За вдигане на крик, сваляне на колело, сваляне/слагане на една накладка = 12 лв.

3-то: Доливане на хидравилчна течност 200 ml. = 9 лв.

Ами как да кажа, сега като се замисля, за 2-ро и 3-то цената не е много дебела, ама за диагностиката само ми взеха парите (преди мен с една лада си играха половин час!)

Иначе е най-чистия и подреден сервиз в който съм влизал.


Истината е там някъде...


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувства [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано25.05.02 11:52



Пардон, т.е. Дунев.


Истината е там някъде...


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: TheSaint]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано25.05.02 18:42



ми кво да ти кажа .........аз ходих там преди месец може би.........и от дума на дума от лаф на лаф оставих сто лева сменях свещи диагностика и прочие............озадачи ме обаче факта че хлапето на стенда зяпаше със стробоскопа ремъчната ми шайба на мотора пък аз не съм сигурен че там имам белег за момента на запалване/при мене е на маховика/ и такава центровка избара че я спъна колата и после си я оправях сам........тъй че долу горе и моето мнение е такова.........но поне имат техника остава да почакаме да се научат да работят по-добре с нея..........

незабележим


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: silent]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано25.05.02 19:57



Мисля, че никоя кола няма другаде белег за момента на запалване, освен на маховика.
Всъщност съм 99,9% сигурен...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: Vento]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано25.05.02 21:07



Забележка!!!
На някой модели като моя например а и на някой други коли с предно и дори задно предаване трудно би било да се гледа белег на самия махових, според мен е някоя шайба на коляновия вал това за което говоритя?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.05.02 10:13



200гр. 9лв ?
Ако добре си спомням, то аз си купих хидрвалично масло на Шел полвин литър за 4 лева.


Що се отнася до центровката. Юнитрейд си е Юнитрейд! Няма сервиз в България който да има нужната информация за двигателите произвеждани от VW/Audi.

Искам да дам един пример за това колко е важно да отидеш в сервиз където занят какво правят. Той се отнася за Голф 2, 1.6 двигател.
Има 3 такива двигателя произвеждани от VW тогава. 2 от тях са с ъгъл на запалване 10 градуса. Третият е с ъгъл 16 градуса (абе различен от другите два). И като отидеш при някой който няма нужната документация, на какъв ъгъл ще настрой запалаването, след като те е питал какъв е двигателят и ти си му отговорил - 1.6 ?

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано27.05.02 10:28



Otnosno tehnika i dokumentacia si praw. Edinstwenite koito mogat da pomognat s takowa neshto sa BOSCH Service, Unitrade i Autotechnica (za nashite koli imam predwid). Samo che problema w Bulgaria e che wseki se prawi na po-golqm razbirach ot kolkoto e. Az do sega w serwiz ne sym chul da mi kajat "NEMOJEM" a problema e che w mnogo sluchai te izobshto ne se otwariat za kwo stawa wypros, a karat po intuicia ili na sluka.


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано27.05.02 11:54



Ами да, толкова е в Шел, даже моя майстор ми каза оттам да си купя и да сипвам смело.
АМА, според Vento, а и според Дунев, онова в Шел е за друг вид хидравлика (за Ситроен).
А това което ми сипаха, струва 35 лв. литъра в Юнитрейд. Тука ми обявиха 45 лв./литъра, но авантата е, че можед а си купиш 200 гр. само.
Що се отнася до центровката, май сам ще трябва да намеря проблема, щото на стенда всичко е на 6!
Междудругото как змерват компреся при работещ мотор и без да манометър?! Обясниха ми, че имам много добра компресия и вече не било нужно да се слага манометър за да се премери...


Истината е там някъде...


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.05.02 11:57



Бош Сървиз в БГ НЯМА!!!
Скоро ще отварят такива сервизи. Мисля, че Бош БГ сега започват изграждане на мрежа.

Да... гадно е някой да ти базика по колата без да знае какво е и да прави предположения.

Единственият сервиз в който са ми отказвали ремонти е: D&N.
Първият път ми отказаха смяна на тампони, тъй като нямали нужната преса за да ги извадят/набият и ремонта може да стане некачествен!

Вторият път ми отказаха ремонт на едно потропване отзад на автомобила, тъй като 4 човека се въртяха около него слушаха, повдигаха, натискаха и какво ли още не и това в продължение на полвин час.
Накрая казаха: Незнаем от какво е! Предполагаме, че има проблем в амортесиорите, но не сме сигурни.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Дуев Мотор Спорт - смесени чувстванови [re: TheSaint]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано27.05.02 18:04



по отношение на спецификацията на мотора........насти и единствения малко са се поувлякли щото тая информация я има за всеки един мотор в базата данни на всеки един квалитетен стенд елкон или каквото и да е друго.......когато аз ходих при тях на техния стенд търсиха данните на мотора по означението му а не по кубатурата или нещо друго и да викажа верно бе чудо на чудесата оказа се че го има вътре...................по отношение на въпроса за компресията който задава светеца............... не съм сигурен но мисля че процентите които ти ги дава на екрана на стенда са относителна величина спрямо най добре работещия цилиндър.........

незабележим



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.