Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 26.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови  
Автор nov chovek v cluba (непознат)
Публикувано22.05.02 18:04



Гледах стари дискусии и съм горе-долу наясно с разхода на двата мотора? (т.е. бензина е с към 3 литра по-голям разход).
предлагат ми да ми внесат бензин 1993 за около 12 000 лв или дизела 1993 за 14 000 лв.
Питане към собствениците на такива коли - по тромав ли е дизела и по капризен ли е (през зимата)?
По груба сметка, карам 20 000 км/година, т.е. 800-900 лева по икономичен е дизела?

Кое да избера ?????



Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: nov chovek v cluba]  
Автор Caмo Дизeл (нинджа)
Публикувано22.05.02 20:32



Какви са тия цени???
Както и да е. За двигателите (останалото не коментирам, щото са еднакви):
Тука има доста хора, които могат да ти напишат повече подробности за всеки един от двата двигателя, но аз се намесвам щото ги карам и двата. Едното на Ауди 100 2,5 TDI, другото е 2.3 бензин, ама на 90 quattro. И двата не са икономични и разхода е доста чувствителен към теглото на обувката. Все пак, дизела разбира се е с ПОНЕ 3/100 по икономичен, но разликата може да стане и двойна. При бебешко каране дизела дава към 6,5/100, докато на бензина май под 9/100 не съм успявал да сваля, ама с него не съм се и старал много. Настъпиш ли ги обаче, дизела скача до малко над 8, докато бензина не ми се смята колко, ама може и двойно да е.
Дизела е доста пъргав, честно казано, усеща се като че караш бензинов, ускорява много добре, но още от най-ниски обороти. Забрави за проблеми зимата, няма такива. Свещите са специални, бързо-подгряващи (ако е студен двигателя само няколко сек., ако е топъл, хич), горивния филтър е с подгряване и тнт.
Бензина се събужда някъде след 3500 оборота, което за мен, като дизелджия, е неприемливо. А тогава и разхода става един...гледам де превключа компютъра на нещо друго, че да не показва.
Мен ако питаш, ако ще взимаш бензиново Ауди, то просто е задължително да е quattro, иначе няма смисъл. Ауди 100 дизел quattro няма за съжаление.

Само Дизел


Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Caмo Дизeл]  
Авторnov chovek v cluba (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 10:10



много благодаря, че си си направил труд да ми напишеш толкова подробна информация - за мен тя е много ценна, и въпреки, че досега дизел почти не съм карал, май решавам за него.

Кажи обаче за цените - какво им е ? Как вървят в момента, щото аз много не съм наясно? Гледах в www.mobile.de и на сайта на ауди за Германия (second hand), (информацията и на двата е само на немски), но за България не знам?
Какви са сега тук цените на 100 2.5 ТДИ 1993 (1994) година ?



Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.05.02 11:07



Аз лично имам наблюдения и върху двата модела, преди години татунеца ми имаше такова 2.3Е ама не беше куатро, в съшност не беше ясно какво е точно щото беше вкарано като 1.6S a по номера и спецификацията на мотора в юнитрейд казаха че е 2.3Е. Имаше катализатор, който някой беше махнал. Требва да ви кажа че вървеше като ненормална тая пущина. Вдигал е татун 260 с нея по нейния си километраж, Разхода при висока скорост не е засичан но по думи на баща ми не е бил повече от 17 литра. Правихме си експеримент с него веднъж по магистрала тракия, между софия и пазарджик. Скорост между 90-100, инерция използвана, каране зад тирове и прочие, абе всичко възможно за най-нисък разход и за 98 км. изяде 5.3 литра. изчислението е направено като на шел след пазарджик се пълни до капачката и на църна маца пак се пълни до капачката. Аз тогава нямах книжка още и съм го карал по някви затънтени пътища и из махалата, обаче и аз съм с впечатления че върви като изоглавено това чудо. Тукмо идваше момента да взема книжка оставаше ми една година и баща ми го продаде, аз разбира се бях бесен но както и да е. Изтъкна като факт за продажбата че тая кола била ненормална и не требва един млад шофоьр да кара таква кола, въпреки че аз още нямах книжка .
Сега пак взе едно ауди 100 А6 С4 2.5 ТДИ, купето му е като на 100 от '92, тия големите само че А6 било модификация С4 казаха в юнитрейд, не знам кво значи това хем е А6 хем е С4, има всички екстри, без кожен салон. На Само Дизел 100 не знам с къв мотор е ама това е с ААТ мотор. За разхода кво мога да ви кажа, аз го карам само на извън градско щото за града ми е голямо и все се притеснявам да не го жулна някъде та за това избягвам да го карм градско, обаче на извънградско му скъсвам шошона просто. Вероятно разликата от аудито на Само Дизел е в това че тази кола е с 6 скорости и задна. При скорост от 180 км/ч оборотомера показва 3200 на 6-та, разхода е около 7.5 при тази скорост по магистрала тракия. Взе го някъде към края на зимата, в смисъл след нова година и требва да ви кажа че абселютно нема проблем с паленето през зимата, въртиш ключа изгасва лампата на подгревателните свещи и бръм палиш, никакви ядове.
Един съвет към собствениците на такива аудита имам само като пострадал вече: Има едни оточни отвори на отсека където е климатика и вентилатора на парното с едни гуменаци от долната им страна. Та запушвт се тия гуменяци и става да си ебе майката момчета, почиствайте ги редовно щото някой хубав ден след пороен дъжд като се кажите и запалите ще установите че през отворите където требва да духа въздух излиза вода, щото парния отсек се пълни и става като аквариум вервайте ми !!!
Ей туй знам аз. Въпреки всичко ако от мен зависи дали да взема дизел или бензин мога да кажа следното Ауди дизел ще взема с резерви, бензин без да се замислям обаче вземам, на мерцедес дизел обаче вземам без да се замисля а към бензина имам някой резерви.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: nov chovek v cluba]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано23.05.02 11:07



Предполагам, че говориш за Audi 100.

Дизел
Няма да си пръв на светофара, но на дълги разстояния си върха, караш с 160-180 без проблем и плащаш много по-малко от бензина.

Бензин
Ако парите не са проблем ... е тогава ... аз бих взел бензиновия. По-безшумно и малко по-мощно.

Съветът ми към теб е да вземеш дизела и да си правиш 20-30 хиляди км. на година - това е доста по-рентабилно.



Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано23.05.02 11:16



За сведение: моето Coupe е 2.3 без quattro и над 9 л/100км междуградско досега не съм правил, а понатискам педалчето. Най-малко съм падал до 7.8 с 100-120 и 1/4 от времето климатик.
При 100-тица нещата ще са с до 1 литър отгоре предполагам, заради масата.

Засега впечатлението ми за quattro, от чужди впечатления, са - разхода е 1-2 литра отгоре.



Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Ascona83]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано23.05.02 11:24



Е ти накрая нищо не каза Ако ми обясниш какъв е проблема на дизела на Audi ще съм ти благодарен.

Относно 260km/h на Audi 100 2.3 10V - това е невъзможно. Оттам нататък всякакви истории са възможни



Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Ascona83]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.05.02 11:33



Забравих да кажа само една дребна подробност на пича, цени на частите са убииствени според мен да знаеш. За 2.5ТДИ купи баща ми ремонтен комплек за хидравличната рейка, който представлява едн опликче с гумени опръстени и няколко пластмасови и струва 130 кинта, докато се ровехме в магазинния компютър за тоя комплект се оказа че тампоните на мотора са някви специални нещо беше хидропневматични с датчик и мерат вибрациите на мотора и единия струва 560 лв. Това за инфо само го давам. Не че се развалят просто случайно попаднах на тях в компютъра и се загледах щото видех че некъв куплонг оди в тех и ми стана интересно. Фар с лупите дето е 780 лева нов окомплектован с крушки в кашонче с доставката, мога да посъветвам хората дето имат такива фарове следното: НЕ СЛАГАЙТЕ ПО-СИЛНИ КРУШКИ ОТ ПРЕДПИСАНИТЕ ЩОТО РЕФЛЕКТОРИТЕ СА ПЛАСТМАСОВИ И СЕ ТОПЯТ И ИЗГАРЯТ, ОПУШВА СЕ И МЕТАЛНИЯ РЕФЛЕКОТР ГОЛЕМИЯ И ФАРА СЕ СМЕНЯ НЕ СЕ РЕМОНТИРА!!! Баща ми за това купува два нови щото предишния собственик взел че сложил някакви 90/100 лампи и един ден вика баща ми както си карам и хоп нема фарове, слизам гелдам нещо свети във фара обаче не където требва, като го отворихме и вътре оня мазал със силикон, лепил правил щото беше стопил рефлекторите зад лупите, които са пластмасови.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Spidercho]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано23.05.02 11:38



Абе няма проблем с дизела просто съм малко резервиран към дизелови мотори дето на са на мерцедес. Няма точно обяснение на това явление, просто дълго съм ползвал мерцедес дизел и му имам доверие, докато на другите марки нямам впечатления и за това съм малко по скептично настроен. Нали знаеш най-доброто зло е познатото зло

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: 2.3E или 2,5 TDI ? Това е въпросът ? Help !!!нови [re: Ascona83]  
Автор Caмo Дизeл (нинджа)
Публикувано23.05.02 15:06



Ами това Ауди 100 дето карам е 93-та и си се води Ауди 100 С4, а не А6. Също е със 6 скорости и ААТ двигател. Току що го заредихме - 6,3/100 при доста градско.

Само Дизел



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.