Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 29.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема cherven alarmнови  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 17:35



Eugene(ime) znaeshe kolko e strashna novata bmw 7-ca predi da si ya kupi!
no bmw 7-cata e malko minala granicata sas elektronikata!
Kogato Eugene e izlyazal ot magazina sas novata si kola e ochakval horata vse nego da gledat.no ne e ochakval da go obijdat i psuvat!prichinata e che vodata na chistachkite zapochnali sami da praskat i to varhu horata koito varvyat v trotoara!
i sled 1 km vodata e svarshila i kolata zapochnalo da dava alarm che vodata svarshi.napravili sa pregled i e vidyano che kolata ima problemi sas lektronikata!...i drugi problemi e imalo i bmw e smenil kolata sas nova!
edin drug sluchay:
joachim zurn sas novata si 7-ca takmo e isprevarval v avtomagistralata i i lampite na tabloto mu zapochnali da svetyat kato diskoteka
pak problmi s elektronikata!
edin sobstvennik na mersedes320 kazva:
chesto se razvalya distancionnoto zakluchvane na vratite i ponyakoga tabloto mi ne pokazva nishto(izkluchva se)...i oshte ne namerene prichinata!

v tiya dni vw lupo 3L gi kanyat na serviza...tryabva da s smeni programata na komputara za skorostnata kutiya!
noviyat model vectra sashto e smenen lektronnata pragrama!
nissan almera imal problemi sas elektronniyat pokazatel oborotomer!
Eto dannite na ADAC:
otbivane v serviz(prichina)
35.1(procent)-elektronika
14.2-zapalitelna sistema
5.8-injeksiyonna sistema
10.6-dvigatel
7.4-ohladitelna sistema
6.8-gumi,janti
5.8-gorivna sistema
5.0-skorostna kutiya
4.7-karoser
4.7-drugi
statistikite na adac pokazva che vseki den poveche problemi izliza ot elektronikata



Тема до Nasti [re: instinkt1979]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано10.05.02 17:53



Батка, не трии тая тема, с Instinkta имаме приказка.
Иска да почне тема за електрониката в новите модели, ама както я е почнал ще ни наплюват от BMW веднага

Редактирано от Spidercho на 10.05.02 18:00.



Тема Re: cherven alarmнови [re: instinkt1979]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано10.05.02 18:39



35.1% problemi za smetka na 351% optimizaciq ,tva e ravnosmetkata ot elektronikata. Ratio ot 1:10 mislq che e priemlivo.



Тема Re: cherven alarmнови [re: LordDigital]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 20:27



tvardo i az zastavam zad Lorda!
tova e.. niama nakade da se hodi.. elektronikata e na4ina za dostigane na novi i novi varhove.

taka e.. dneshnite avtomobili ne sa tolkova prosti i trudno moje ve4e da se poddarjat garajno, ama pak i harakteristikite im niamat nishto obshto s tia otpredi 15 godini.

vaprosnite lude sa imali problem sas BMW-tata si, ama 4estno kazano nadali da imat problemi i s podmenenite si broiki (osven ako ne sa basi kucuzliite :))

hubavo.. 31.5% ot avtomobilite vlizat v serviza zaradi problemi s elektronikata, ama aide da poglednem i drugo - interval m/u dva otkaza, obshtia broi avtomobili posetili servizite za 2001 i za 1985 godina naprimer. i da go sapostavim s obshtia broi avtomobili prodadeni v tezi godini.. e smiatam 4e shte se vidi 4e savremennite avtomobili deto sa full s elektronika sa dosta po-redki posetiteli.



Тема Re: cherven alarmнови [re: M]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано11.05.02 00:31



Obsto zeto sym opredeleno na mnenieto che specialno ECU-to kato nai-serioznoto elektronno ustoristvo vyv vsqka kola ,samo ULESNQVA garaznata podryzka. Eto 2 primera

Naebani mi beha EGR Valvite ,za da okriq che ne rabotqt (ako izobsto se setq nqkoga da gi proverq) stese da mi trqbvat dni i nosti. ECU-to na ednata kola svetna sys cod koito se dekodira kato precakan EGR solenoid (filtyra na vakum generatora beshe qko zacapan) a na drugata kato Solenoid ili EGR valva (valvata bese blokirala). Smqnata verno si e tashak ma realno sys elektronikata se edno imas ured za diagnostika na borda na kolata. EGR mezdu drugoto izobso moze da ne e elektronika i go ima na 90% ot Nivite primerno.

Inache golqma chast ot problemite si idvat ot razebano ECU. Mi zaradi tva az kato garazno momche imam veche 4 ECU-ta vyv mazata. Do sega chesno sym go smenql samo edin pyt ,zastoto nekoi drypnat umnik beshe resil che sha e Funny kato mi se precaka alternatora da mi svetva i lampata za spirackite primerno:)

Ta taka sys elektronikata ,seki koito tvyrdi che e tashak - prav mu pyt kym kamennata era ,samo kamyka e stabilna sistema!



Тема Re: cherven alarmнови [re: LordDigital]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано11.05.02 09:04



Spidere - OK! be az ne triem wsichko

ABE WIE RAHITI LI STE DEBA MAAMU?!?!?!?.

KAK PROBLEMA W ELEKTRONIKATA SHTOM E PREODOLIM NE E TOLKOWA STRASHEN WIE S 2 DUMI TWA ISKATE DA MI KAJETE.

A IA SI PREDSTAWETE CHE KARASH S 230 NA 50km OT MUNICH I KOLATA TI IZGASNE I NA TABLOTO POCHNAT DA TI SWETIAT RAZNI NESHTA I WSICHKO BLOKIRA. KAKWO PRAWIM TOGAWA S TAQ TOLKOWA WELIKA ELEKTRONIKA?!?!?

Tuka imam sysed s Peugeot 406 Comfort Edition. Mi egati elektonikata! Kato mine 9800km. I kolata blokira dokato ne doide awariina kola na Sofia France Auto da go zakara do serviza da mu smeniat masloto. Ako pa tiq po zawodite si mislqt che az shte dawam wseki pyt po 1 chuwal s pari za da mi smeniat masloto shtoto tam e lyskawo ne sa poznali!

Drugo. Nowoto BMW 7-a Seria imalo problem s internet portala. E mersi. Kato shte ima problem s internet portala po-dobre izobshto da nqma internet portal. Da se nauchaw w Munich kak se prawi internet portal i togawa da go slagat.
Chak padal akumulatora i nemojelo sutrin da naprawish nishto s kolata. SUPER, BRAWO, DAI PYRWO DA PLATIM ZA PLATENI REPORTAJI PO TV I W SPISANIATA. DA NAKARAME HORATA DA MISLIAT KOLKO E WELIKA NOWATA NI KOLA I POSLE DA OPRAWIM "DREBOLIITE" S ELEKTRONIKATA!

WSICHKO TOWA CHE ISKAT DA PRAWIAT KOLATA KOMPUTERIZIRANA E MNOGO MILO AMA NEKA PYRWO IZPIPWAT NESHTATA DO KRAI I TOGAWA DA NI KAZWAT CHE ELEKTRONNIA OGRANICHITEL E DO 250. SHTOTO AKO ISKAME DA SPIRAME OT 250KM/H SHTE SE NALOJI DA RABOTI ELEKTRONIKATA, NA KOQTO KAKTO IZLIZA PO POSLEDNITE MATERIALI W SPECIALIZIRANITE IZDANIA, MAI NEMOJE MNOGO DA I SE WQRWA!!!


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: cherven alarmнови [re: Nasti]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 09:57



Според мене електроницата е неизбежна...Е,това си има и хубави и лоши страни.Аз съм за това да има възможност някои от системите да могат да се изключват!А също така мразя и пренатруфените неща от които няма кои знае какъв смисъл-безброй досадни датчици,които почват да се побъркват по някое време.Колите трябва да имат два режима-спорт и комфорт.При спорта да действат само наи необходимите с-ми!



Тема Re: cherven alarmнови [re: Nasti]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано11.05.02 12:40



Правилно! Добрите намерения не са оправдание.



Тема Re: cherven alarmнови [re: Nasti]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано11.05.02 13:23



Ne sum suglasen. E ako si kupuvam kola na staro ot Gorubliane shte gledam da e kolkoto se moje po-elementarna. Az puk se kefia mnogo da mi pishe na tabloto , che primerno moga da izmina 170 km predi dozarejdane s benzin, ili puk, che v momenta avtomobila mi harchi tochno 7.6/100 i oshte hiliadi drugi podobni neshta. A che i avtomobila se durji po-drug nachin na putia blagodarenie na elektronikata, veche si e za otdelna i slojna tema





Тема Re: cherven alarmнови [re: Cherepaha]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 14:32



а виждал ли си примерно като тръгнеш на сфетофар и ти покаже разход 40-50/100?Или не можеш да минеш и пет метра без да си сложил колана.Или не можеш да запалиш гумите ако искаш.Ако ти изгори крушка през пет минути ти се обажда някакъв немски гласец...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.