Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 29.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дайте съветнови  
АвторPEM (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 06:03



Здравейте, ауди-фенове
значи мисля да си вземам кола и се спрях на АУДИ(90,80 б4 или купе такова)
до 8000-9000 лв.
Та ще се радвам да чуя някакви мнения по въпросите ми ,а ето ги и тях:
1. Избор на двигател: тук от двулитровите само има 3 разновидности
2.0 90 к.с. , 2.0 115 к.с. и 2.0 16 V към 140 к.с. Бихте ли ми казали
кой от тях е най-добрият. Ще се радвам да чуя мнението ви също за 2.3
и 2.6 литровия двигател.
2. Бихте ли ми казали някакви ориентировачни данни за разхода на гореспоменатите двигатели.(гледах някои руски сайтове, ама там немаше за всички модели инфо)
3. Как седи въпроса с цените на частите?
Има ли разлика в цените например на купето и седана.
4. Като всяка кола и АУДИ си има слаби места.
Ако може да ми кажете какво/къде да гледам(смятам която кола харесам да
отида до сервиз за оглед).
5.Евентуално да ми препоръчате някоя автокъща с по-добро реноме.
(значи ще гледам първо от частните обяви, ама ако не харесам....)
Благодаря ви предварително и съжалявам ако съм ви досадил с многобройните си въпроси ама какво да се прави нямам опит почти никакъв с автомобилите.



Тема Re: Дайте съветнови [re: PEM]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано08.05.02 08:59



Razlikata m/u 2.0 90ps i 2.6 150ps. e ogromna. Zawisi kakwo tyrsish. Byrzo nabirane, ekstremni skorosti, ili nisyk razhod wechen dwigatel, i wisoka no ne chak nenormalna skorost?
Znachi za 8-9000lw. nemojesh da si kupish Audi Coupe B4, no za okolo 8500 mojesh da si namerish dosta dobra B4 sedan s klima i ABS naprimer, koeto spored men sa i edni ot nai-wajnite ekstri. Cenite na Coupeto nezawisimo dali e B4 ili staroto kupe sa dosta po-wisoki ot tezi na sedan-a.
Razhoda na 2.0, 2.0 16V, 2.3 i 2.6 e m/u 11-15l gradsko. A pri izwyn gradskoto e pochti ednakyw. Towa se poluchawa zashtoto po-malkia motor dyrji po-wisoki oboroti za da dostigne skorost 140 primerno otkolkoto po-golemia. Kogato e w po-spokoen rejim motora, awtomobila harchi chuwstwitelno po-malko benzin.

Za chastite nqma kakwo da si kriwim dushata, ne sa nai-ewtinite w smisal che ne se poddyrja kakto Golf II 1985 godina naprimer ili Opel Corsa 1.2S 1985 godina. No i kachestwoto koeto poluchawash e dalech nad towa na tezi 2 koli. Samo che ako priemem che Mercedes, BMW i Audi sa koli ot edin klas i srawnqwame poddryjkata im trqbwa da ti kaja che Audito se poddyrja znachitelno po-ewtino. M/u drugoto imam priqtel s Calibra koiato mu izliza po-skypo otkolkoto moito Audi. A kato imash predwid che e winagi sled mene kato karame

Otnosno slabite mesta da ti kaja ne sym zabelqzal wseki da se oplache ot edno i syshto. Da ima problemi poqwqwat se tuk tam no ne bih kazal che sa znachitelni. Dobre e kogato haresash kolata da q zakarash w serwiz na VW/Audi (UnitradeX raboti wseki den) i tam da ti kajat dali towa e twoita kola. Edna nedelia bqh tam na diagnostika i dokaraha edno Audi 100 za pregled tochno zashtoto iskaha da go kupuwat edni hora. Momchetata ot serwiza bqha mnogo tochni. Drypnaha gi na strana ot prodawacha i im kazaha za kwo stawa duma.

Kogato stawa duma za awtokyshta ne mislq che ima takawa za koqto da ima chowek koito da se podpishes 2-te ryce che stawa i che sa 100% chestni tyrgowci.


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Дайте съветнови [re: PEM]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано08.05.02 12:13



Аз ти препочъчвам 2.3 10V.
• 2.6 вероятно върви малко повече, но и харчи повече. Освен това 2.6 е само на B4 и съответно са по-скъпи.
• 2.0 8V върви по-малко, а харчи по-малко само в града.
• 2.0 16V вероятно върви много малко повече, но харчи повече.

Ще те насоча към 2 автомобила, за които 8000-9000 лв е добра цена:
• Audi 80 B4 2.3 10V
• Audi Coupe 2.3 10V

Задължително ABS и климатик. quattro е почти задължително.

Ако искаш да ти се докара от Германия се обади.

Редактирано от Spidercho на 08.05.02 12:21.



Тема Re: Дайте съвет [re: Spidercho]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано08.05.02 13:06



A za tia pari nemoje li da si vzeme edna 100-tarka 92'g da rechem????






Тема Re: Дайте съветнови [re: Spidercho]  
АвторDEMON (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 13:37



Za men 2.0 16v e po dobar zashtoto razhodat e malko po malak ot 2.3 i varvi malko poveche osobeno v visokite skorosti, 2.3 e malko po zdrav i po balansiran dvigatel. Abe koito i da vzemesh niama da sbarkash.Ne vzimai samo 2.0-90hp.Vsichki ostanali dvigateli sa dobri.



Тема Re: Дайте съветнови [re: PEM]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано08.05.02 14:31



Аз лично ти препоръчвам моторите 2.3E и 2.0Е 16V.
Аз друг не бих си взел по доста причини...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Дайте съветнови [re: Vento]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано09.05.02 07:49



Spidercho ia az da ti dam na teb 8-9000lw. i ti da mi dokarash Audi Coupe B4 2.3E s klima i ABS, quattro ako moje syshto da ima ... stawa li ?!?!? kaji kyde gi dawat po tolkowa. Shtoto twa i Vento ti go kaza w edna tema wchera. Cenite na Audita w Europe w momenta sa tolkowa debeli che sa po-skypi ot tuk. Ne balamoswai momcheto za 9xil. nemoje da si wzeme swestno Coupe B4 s klima i ABS!


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Дайте съветнови [re: Nasti]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано09.05.02 11:10



Ей подпалкин ще ти подаря един джобен пожарогасител
Я погледни и виж дали съм казал Coupe B4.



Тема Re: Дайте съветнови [re: Nasti]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано09.05.02 11:14



Не си го разбрал, доколкото аз схванах, той каза Coupe или В4, а не Coupe B4!!!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: До Спайдърчо и останалитенови [re: PEM]  
АвторPEM (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 16:32



Благодаря ви за изразените мнения.
Значи аз не си измислям че има б 4 купе под 9000.
В атвооказион и автокъщи има не една и две такива, друг
е въпроса в какво сътояние са. Дори в един от последните оказиони имаше S2
za 10500 лв. Не знам дали му е имало нещо или тия от списанието са объркали цената.
Спайдърчо би ли дал малко повече инфо за докарване от Германия.
М/удругото каква е разликата межди ауди купе, б 4 купе, 90 купе. Гледам имат една и съща муцуна(купе и б4 купе) и гамата от двигатели съвпада в общи линии.
А към Насти и Венто един въпрос- с каква слава се ползва автокъща Любо кар.
Гледам че сте запознати и да питам.
А и още нещо от някоя автокъща ако си харесам кола ще се съгласят ли
да идем в сервиз по-мой избор да им направят преглед преди да я взема.
Щото ако не са съгласни нема смисъл тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.