Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 02.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Охлаждане  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано06.05.02 07:42



Към колко градуса трябва да се включи перката на радиатора? При мен това става при 100 (едностепенна е), така ли е?. Иначе нормалната работна темпреатура ми е 90 (при дълъг път).



Join the freeride everybody!


Тема Re: Охлажданенови [re: TheSaint]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано06.05.02 23:38



normalno e na izwyngradsko da ti dawa po-niska tempreatuwa na wodata wse pak radiatora ti e nai-otpred a temeraturata e dosta niska kogato si s 90. ako te iskaram pri +20 na prednia kapak i karam s 90 (primerno imam predwid) siguren sym che sled 20-ia kilometyr shte umresh ot stud


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Охлажданенови [re: TheSaint]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 00:12



При мен перката се включва при 93-95 някъде.



Тема Re: Охлажданенови [re: Nero]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 09:51



Нормалната температура ми е 90.Преди около година и половина сменях термостата.Преди да го сменя,перката ми се вкл.на около95.С новия термостат се вкл.при над 100.Зависи от термостата.Има зимни и летни.



Тема Re: Охлажданенови [re: steppenwolf]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 10:24



Няма такива филми.
Аз никога и никъде не съм видял или чел официялна информация за зимни и летни термостати.
За мен, това е измислица на някой гаражен разбирач.
И невиждам защо трябва да има такива.
ДВГ си има температурен режим който трябва да спазва през зимата и лятото. За него се грижи термостата. Или ще отвори повече, или по-малко, или нямя да отвори.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Охлажданенови [re: Nero]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 10:27



Споко Ник, ;)
не ти е верен датчика за измерване на температурата.
Преди да сменя моя, перката включваше на 101 градуса (както е по разписание). След като го смених (новият е BEHR) перката включва на около 95.
Вярно е, че сменях и този дето вклюва перката, но и при стария и при новия - ситуацията е една и съща.

Wipe them out! All of them!


Тема Напълно съгласен!нови [re: The One]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано07.05.02 12:20



Подкрепям те!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема ДА,нови [re: The One]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано07.05.02 12:23



и това е вярно, и при мен така се получи...
Развали ми се датчика на стрелката на температурата и си купих нов от Юнитрейд за 55-60лв. Монтираха ми го в (м)оторизиран сервиз. Преди това на загряла кола ми ковеше 90', а сега - 95'. Питах ги да няма проблем, те ми обясниха, че сериите са различни и малко се различават показаничта, но само на стрелката. Няма страшно!!!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re:нови [re: Vento]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 12:30



Аз не съм сменял датчика.Тогава можеш ли да ми обясниш факта,че след като смених термостата перката започна да ми се вкл.при 100 градуса.



Тема Преположениенови [re: steppenwolf]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.05.02 12:36



Сигурно има различни серии термостати.



Join the freeride everybody!


Тема Предположение 2:нови [re: steppenwolf]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано07.05.02 12:41



1. Датчик менте!
2. Датчик от друга партида (макар и оригинален). Все пак няма 2 еднакви детайла, всички си имат допуски и отклонения. Може да са заложили и такъв допуск производителите.

А ти как иначе ще ми обясниш този ефект, който се получи при мен, при положение, че дадох почти 60лв. в Юнитрейд за датчик и още 25-30 за монтаж в оторизиран сервиз?!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема На мен проблема ми е със загряванетонови [re: The One]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 13:22



Абе много е мързелива тая кола докато загрее сутрин (докато се отлепи стрелката от крайно дясно положение). Като подам газ и оборотите леко падат, мотора гъгне секунда-две и тогава се качват и то забрави да ускорява много-много. Чудя се нормално ли е, ама обикновено забравям след втория завой

Иначе празния ход е на по-високи обороти докато загрее, колата е Ауди 90 В3 2.0.



Тема Re:нови [re: steppenwolf]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 13:46



Огледай термостата.
Отговора се намира там.
Това е клапан с би-метална пластина и пружина.
С времето, с броя на разширенията, с корозията и с отлаганията - термостата си губи свойствата. То и затова се развалят.
Та... ако старият ти е отворен по-рано.... изглежда нормално, защото термостата няма "отворено" и "затворено". Той ЗАПОЧВА да отваря при 87 и е НАПЪЛНО отворен при 103 (май толко беше). Което ще рече, че той е като кран за чешма.
Като сметнеш и факта, че термоключа за вкл./изкл. на перката е на долният край на радиатора... Мисля, че се досещаш. Че колата още не ти е загряла добре, но въпреки това ти има достатъчно топла вода в долният край на радиатора.

Отделно, счети и паралакса. Май паралакс се казваше това когато гледаш два обекта под различен ъгъл.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: На мен проблема ми е със загряванетонови [re: Nero]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 13:49



Ник,
защо крайно дясно ?
Данеби, крайно ляво на температурата ?

Имай предвид, че имаш термоключ за инжекциона който трябва да изключи допълнителното подаване на гориво когато колата загрее някъде към 70 градуса. Ако е развален .... може да прави тези проблеми.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: BAUнови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано07.05.02 15:00



Znachi 90 B3 2.0 e s motor 3A. Koeto znachi motor kato moq. Koeto znachi che na studeno imash winagi nqkakyw problem. kato oprawish edinia ima drug. Koeto znachi che i dwamata imame edin i sysht problem pri studen awtomobil. Koeto pyk ot swoia strana znachi che towa e serien defekt w 3A motora i oprawiata e sreshtu nqkakwa palawa suma w Unitrade spored men. Koeto znachi che sega shte go ostawia da prawi kwoto iska


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: На мен проблема ми е със загряванетонови [re: The One]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 17:06



Грешка, крайно ляво имах предвид - когато е съвсем студена. Като се позатопли съвсем малко се оправя, дори още под 50. Този ключ същия който вдига оборотите на празния ход ли е? Щото ако е той си работи.

Може би трябва просто да я загрявам на място 3-4 минути преди да тръгна, ама немам нерви.



Тема Re:нови [re: The One]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 17:10



Искаш да кажеш че термостата още не е напълно отворен а перката вече се включва (95-100 градуса)? Странно.



Тема Re: На мен проблема ми е със загряванетонови [re: Nero]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 17:20



Ами не е точно така.
Аз май се обърках. Имаш ключ, който се отваря при достигане на определена температура от двигателя и така съобщава на ECU-то, че не е нужно повече да се дообогатява горивната смес.
Значи, ако прави проблеми при загряване на колата - възможно е този термоключ да е развален.
При теб проблема е обратният. Това не изключва повреда в този ключ. Ако е запецнал на постоянно заворен. Това се мери с мултицет. Намира се точно на изходният шланг за охл. течност от блока на двигателят. От горната страна. От долната е temperature sender за показанията на таблото. Провери точно как са в ЕТКА-та.

Отделно, когато двигателят е студен имаш допълнителен инжектор, който обогатява сместа. На моя двигател е точно под всумкателният колектор. Той също е възможна причина, ако не работи правилно.
Гледах някъде една графика на KE-Jetronic как работи при студен двигател. Даже, май беше 2 литров.
Освен температурата, този инжектор обогатява сместа до към 1700 оборота. След тези обороти се изключва.

Обаче, оборотите се контролират от ECU-то. Моята държи около 1000 оборота при студен двигател. Предполагам и че при теб е така. Тези обороти зависят точно от този инжектор и термоключа. А... и от клапата за ниски обороти. Ама тя в случая не мисля, че не работи, щото тогава ниските обороти са много нестабилни. Изобщо двигателят е страшно нестабилен.

Мен ако питаш и ако не ти е проблем сега - мини на една диагностика и VAG1551 в Юнитрейд. 30 кинта е, ама мисля, че си заслужава.

Иначе, така само си предполагаме тука и проблема едва ли ще го решим.
Може пък и самият двигател да си се държи така, както казва Насти.

Wipe them out! All of them!


Тема Re:нови [re: Nero]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 17:26



Ами да.
Странно, но съм го чел поне на 2-3 места.
Има логика. И мисля, че тя е в дебита на охладената вода влизаща в блока.

Абе... убедил съм се, че охладителната система е изчислявана много яко спрямо налягане, дебит, обороти на двигателя и прочее.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Охлажданенови [re: TheSaint]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано07.05.02 17:34



Моята перка още не се е включвала
Ще ходим на доктор, защото идва лято.



Тема Re: На мен проблема ми е със загряванетонови [re: The One]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 18:21



Ще мина на диагностика, само да намеря свободно време че както се моткат в Юнитрейд ще отиде половин ден... Този път ще отида в този на Овча Купел, в другия се мислят за толкова велики че чак ме дразнят. А нали ти казвам че след втория завой забравям за проблема, не ми пречи особено.

Сетих се за още една причина да намина към Юнитрейд, ама тя е за нова тема.



Тема Жив да си!!нови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.05.02 22:35



Мдаа, сега разбрах защо ми се струва на моменти доста тромава колата докато достигне 2000 оборота!!!
Просто при мен тази дюза не работи. Колата дойде с разкачени кабели към нея, след като ги закачих, нищо!

Обясниха ми, че представлявала една биметалан пластина която отваря дюзата. Ама май не е само това, защото при загрял мотор нали трябва да дообаогатява сместа при обороти < 1700 (по твои думи).

Ходих на диагностика в Юнитрейд (Младост). Обясних им, че не работи "смукача". Казаха ми: "Какво да му гледаме, един "смукач" е 350 лв."

Уф, ако успея да го подкарам, май пак трябва да регулирам обороти на празен ход...



Join the freeride everybody!


Тема Re: Охлажданенови [re: Spidercho]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.05.02 22:37



Моята пък като се включи дига джангър до небето! Само се моля да не ме изостави някъде преди да съм я сменил (има зверски луфтове в лагерите).



Join the freeride everybody!


Тема Re: Жив да си!!нови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано08.05.02 10:37



Чакай сега...
Ти карбуратор ли си или инжекцион ?
Ако си инжекцион, тогава за какъв смукач си говорим ?
Ето сега, сместа се дообогатява от този инжектор само при студен двигател. Под 70 градуса.
Значи, дюзата работи САМО когато двигателят е студен и оборотите са някъде под 1700. В другите случай се изключва.
Към нея има едни кабели (поне при мен) и предполагам, че не е на би-метална пластина. Предполагам ECU-то спира или пуска притока на гориво през някакъв електромамагнитен клапан към който водят тези кабели. Казвам, това е мое предположение и не съм сигурен, че е точно така.
Трабва да ти я огледат в сервиз в който разбират и имат документация.

Около 350 лева е клапата за празният ход. Възможно е това да са имали в предвид. Но това не е смукача. Тя е за съвсем друго нещо.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Охлажданенови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано08.05.02 10:39



Spidercho,
незнам защо още не си я оправил.
Но както не ти работят и двата датчика, за перката и за температурата, моли се да не си направил беля.
Защото като гледам моята как почна да се включва от ония дни.....

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.