Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 02.07.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Audi Exhaust System  
Автор ThUnDeR RS4 (Power User)
Публикувано05.05.02 15:41



Interesuvam se ot exhaust systemite, nqkoi ima li planove ili kakvoto i da e bilo otnosno tova?



Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: ThUnDeR RS4]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано06.05.02 07:39



Аз се бях запалил нещо в началото.
Примерно за спортен филтър за около 200 лв. (в последствие се оказа, че 1-во няма за B3, "cone" филтър и 2-ро ако тръгне да се прави (приспособява) като хората, ще излезе доста над 400 лв.).
Гърнета: само крайното на Ремус е м/у 350 и 480 лв. Иначе ако тръгнеш да разплиташ тръбите и смениш всички гърнета 1000-1200 лв. не ти мърдат! И какво печелиш: Да кажем от 5-9% от фитлъра (да кажем 7 средно) и 10% от гърнетата (което ми се вижда множко) 17% процента повишение на мощността (за сметка на разхода разбира се ). Конкретно при мен (90 коня), ще ида на 105,3 коня.
15 коня за 1400 лв. При условие, че 2,3 обурудван мотор настаро е под 1000 лв.
Незнам, безсмислено ми се видя поне за мен и изоставих състезателните амбиции.

Но, виж ако ще правиш тоя змей от картинката...
Ти какво караш всъщност?


Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 06.05.02 08:34.



Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: ThUnDeR RS4]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано06.05.02 18:23



Нямаш проблеми- имаме най молко 4-5 вида такива.
Ако си по близо до Павлово, ползувай тел 574784 и поискай приемчика, за да ти направят справка и по телефона.
Привет...

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 10:32



Как 17% ?!?
Това е много.... При 136 коня това си е доста...
Дори и при теб, 15 коня са си много.... и то доста. Просто нямаш представа колко са. Карай един Голф 75 коня и после твоето Ауди и ще разбереш колко много са 15 коня.

Единственото което не ми се вярва е това за процентите дето ги пишеш. Чак толкова - много се съмнявам.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.05.02 12:20



За въздушния вилтър го четох на сайта на К&N filters, даваха м/у 5 и 9 % повишение на мощността.
За Exhaust-а си го изсмуках от пръстите признавам.
Прав си 15 коня си е доста, съотношението коне/лв. е в полза на това да си купиш по-голям мотор поне при мен.
Затова и писах, че зависи каква кола ще се прави.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.02 14:01



Абе аз бих дал 500 кинта за Чип тюнинг само за 10-12 kW, ама нещо не ми вдъхват доверие тия в БГ дето са.

Предполагам, че 5-9 процента давата ако смениш целият въздушен колектор а не само филтърчето.
Отделно, за ауспусите. Наистина, и те имат голямо значение за мощността.
Защото, малко или много буталото при изхвърляне на изгорелите газове отдава от мощността си за тази процедура. Ако трябва да "избутва" и на другите цилиндри газовете.... сметката е ясна. Колото по свободно излизат газовете - толкова по-голяма мощност.

Аз лично никога няма да си сложа ремуси и прочее само заради това да ми бръмчи колата. Хората дават луди пари да ги направят по-безшумни... а пък аз да давам пари за по-шумна кола. Просто невиждам смисъла.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: The One]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано07.05.02 14:15



абе тез за които си говорихме GTMax са представители на superchips ... така че можеш да им се довериш :)) само цените са им височки ...

а за REMUS ... и аз го имам в близките си планове ... харесъл съм си модела RACING ... мноо е як :))

'94 2000 16V

Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: SunFlower]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано07.05.02 14:52



losho bilo kato shumialo na tebe moje da ti e zle ama mene mi hareswa shtoto imam chuwstwoto che shte izlitam. Ela da widish moia kiunec. KOlata s nego q kupih ot Germania. Posle idi da potyrsish nqkoi po-shirok po Sofia. . Az mnogo se kefia shtoto hem wdiga wrqwa hem nqma drug takyw nikade


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: SunFlower]  
Автор ThUnDeR RS4 (Power User)
Публикувано08.05.02 08:37



Samo se chudia zashto vsichki govorite : "remus ta remus"? Nikyde po sveta pochti nikoi ne polzva Remus, Osobenno v Anglia e pulen absurt da se nameri takova neshto. Tam se prodava Jetex, Magnex, JanSpeed, Mangoose i ot chasti Peco. Vyv Francia karaha izcqlo s JanSpeed mai. Za Germania nqmam nabliudenia. Mai Gyrcite ni zatrupvat s skupa i nekachestvena stoka ot strana na Remus Sports Exhausts ;-))



Тема Re: Audi Exhaust Systemнови [re: Nasti]  
Автор ThUnDeR RS4 (Power User)
Публикувано08.05.02 08:38



Koe mu e shiroko, Tail pipa ili backboxa ili trybite mejdu gyrnetata ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.