Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 11.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Май ще слагам АГУ...  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано05.05.02 08:32



Хич не ми се щеше, ама при тез цени...
Просто като си помисля, че със същите пари които отделям сега за бензин, ще мога да карам 2 пъти повече!
Ей сега е момнта да ме развите.
То май няма хора в клуба които са с АГУ, но ако има, нека споделят впчеатления, че чувам много страшни истории за АГУ на пълен инжекцион.
Иначе истинате е това:
http://brc.hit.bg/flygas.htm
Ама две торби $$$ струва.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Май ще слагам АГУ...нови [re: TheSaint]  
Автор ThUnDeR RS4 (Power User)
Публикувано05.05.02 18:22



Molq te ne pravi tazi greshka, az slojih che oshte syjelqvam, karah 1 mesec i ... dotam. Karai si na bentza i ebi mamu na AGU-to :)



Тема Re: Май ще слагам АГУ...нови [re: TheSaint]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 22:24



Един приятел сложи скоро на Ауди 90 2.0 и засега е доволен... но съм чувал че много зависи как ти я сложат: нали ти пробиват цилиндрите, ако го изместят от идеалното място може да не работи никак добре. Аз лично не искам да поемам такива рискове, нито пък да ставам взривоопасен

Ама ако ти харчи 9.3 градско както беше писал не знам има ли смисъл да го правиш . Сметни си твоя месечен пробег, виж кога ще ти се изплати...



Тема Re: Май ще слагам АГУ...нови [re: ThUnDeR RS4]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано05.05.02 23:46



Ti s kakwo takse si - da ne bi da si s takowa ot snimkata ?!
Ako ne e tayna de !

Редактирано от ADH-Honda на 05.05.02 23:47.



Тема сметкинови [re: Nero]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано06.05.02 06:56



Ами навъртам около 700 км и спирам защото се изчерпва бюджета за бензин. Просто наливам резервоара до горе на заплата и карам докато свърши (обикновенно това става доста преди заплата). Примерно сега, от 28 миналия месец до днес 06.05 съм навъртял 480 км (с една разходка до Пловдив).

Ето сметките:
Да кажем, че 1400 км/месец ща са ми достатъчни:
Сега съм засичал 9,3/100 чисто градско и 7,7 извънградско ( 480 км магистрала и първокласени пътища + 50км София градско).
Но понежа ще се кара предимно в града:
на бензин: да приемем: 10/100км за 1400 км -> 214,2 лв. (при бензин 1,53 лв.)
на газ: 13л./100км за 1400 км -> 145,6 лв. (при газ 0,8 лв.)

Разлика:68,6 лв/месец. Ако едно АГУ е около 600 лв., то 600/68,6 = 8,74 месеца, се изплаща.
Уф, абе може и да не си струва много целия този масраф за 70 лв. на месец икономия, ама...

Просто не ми се ще да я спирам в края на месеца, или да работя за бензин само.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Май ще слагам АГУ...нови [re: TheSaint]  
Автор Cпpaвkи Aвтoчacти (шмекерче)
Публикувано06.05.02 18:26



Привет,
Направи си маркетинг за цените на уредбите и ела, да ти продам уредба по евтино....
Ще те напътя и към сервиз, за монтаж.

23 01 22 - може би ще спестите време и пари! МОЖЕ БИ...


Тема aloooooнови [re: Cпpaвkи Aвтoчacти]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано06.05.02 23:25



ei momche nema smisal ot tiq raboti. Pyrwo si misli che kolata se mychi. Az sym komputerjia i ne sym fen na overclock-a po slednata prichina. Znachi ima edni malko po-umni ot men i te sa kazali che procesora trqbwa da raboti na 500 primerno sled kato taka sa reshili znachi nqma smisal az da go duia na 550 ili 600!
Syshtata rabota s AGU-to. Oswen towa kolata nqma da ti wyrwi kakto sega. Oswen towa i pada cenata shtoto potencialnia kupuwach misli che si q gledal losho i oswen towa kupuwachite sa ot drug tip (tia deto se pazariat i za 1lew).
Oswen towa aide hubawo shte q izbiesh ot cenata na goriwoto ama nali se seshtash che ima izpariteli i wsqkakwi takiwa idiotii deto se smeniat na neznam si kolko. I nali se seshtash che za da ti se zapazi dwigatelia trqbwa da karash X kilometri na gas i X na benzin shtoto gazta e po-suha.

Abe s 2 dumi e da si ebe maikata. Ne ti e jylta kolata i nqmash aparat za da gi prawish takiwa


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Май ще слагам АГУ...нови [re: TheSaint]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано06.05.02 23:47



Aбсолютно съм съгласен с колегата Nasti! И аз щях да ти пиша нещо подобно, но просто досега ме мързеше...
Та, идеята ми е - още един агрегат = още един проблем! Още повече, че не е монтиран в завода. Кой каквото ще да ти разправя, че ставало като заводско, че за 5г. нито веднъж не е ходил на майстор или диагностика и други такива приказки от 1001 нощ! Това си е просто още един допълнителен проблем.
А че може да не я караш на майстор 5г. - наистина може! Аз и колата мога да не я карам 5г., ама след това и за моргата няма да става... Ама аз така не мога! Обичам всичко да ми е в ред - затова на 3 месеца я карам профилактично да си я прегледам, а стане ли и най-малкия проблем по нея - за часове го отстранявам (още повече става ли въпрос за безопасността ми на пътя - спирачки, гуми, окачване, амортисьори... В това число и АГУ-то)! И затова тя ми се отблагодарява - досега никога никакви проблеми не съм имал и знам, че никога няма да ми изневери. Е, да де - само веднъж, ако трябва да сме честни - тъкмо си помислих, че ще направя невероятно нисък разход на гориво, почти я бях научил да върви без бензин (2 дни стрелката на бензина не отлепя от пирона) и тя взе, че угасна на един светофар...
Абе колата е като жената - иска внимание и разбиране - да се глези малко! И после - искай каквото пожелаеш от нея и ще го получиш!!! КАКВОТО И ДА Е!!! Повярвай ми!
А, и сметката ти не е съвсем точна, защото не слагаш в разходите парите за евентуални ремонти и диагностика (напълно нормални според мен - все едно да не си караш колата на майстор иначе), както и забравяш факта, че ако караш на кратки разстояния, трябва да караш в началото на бензи докато загрее. Освен това е препоръчително поне веднъж в седмицата да се кара на бензин, за да не остават на сухо елементи, които са направени нормално да работят в бензин, иначе се скапват за отрицателно време.
Така времето за изплащане ти скача почти двойно. А и виж, че непрекъснато някой се оплаква от нещо в новия клуб АГУ. Толкова бързо нарастват мненията там, че почти не успявам да ги чета всичките...
Освен това единствено досега одобрявам тия АГУ-та на BRC Gas (поне като чета, на живо не съм се запознал още), ама те са си бая цифра...
Още нещо ще ти кажа: аз карам по 50 до 80км на ден само градско. И няма да си слагам АГУ, макар че също не ми е много евтино на бензин (гори около 8,5-9л./100км градско). Просто защото не искам да загубя сегашното перфектно състояние на колата - динамика, ниско ниво на шум, безпроблемна работа и т.н.

В заключение ще кажа: според мен голяма грешка ще направиш, ако сложиш АГУ! Това не е само мое мнение - разрови се в клуб АГУ и виж - има доста мнения на колеги, споделящи, че ако не са били сложили АГУ преди година или две, сега никога нямало да сложат...
Още много има да се пише по темата, но сега ми се спи...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: сметкинови [re: TheSaint]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 23:59



ако сега не можеш да си позволиш да караш колкото ти се иска, а на газ ще можеш, слагай агу-то взел си я да я караш тази кола все пак.

провери си сметките освен това, газовата май има допълнителни консумативи, и възд. филтър се сменял по-често май... повече ядове ще имаш, по-малко багажник ... виж къде да ти сложат безпроблемна газова и каква точно не знам.



Тема Re: aloooooнови [re: Nasti]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано07.05.02 08:01



Примера с компютрите не беше удачен!
Аз също съм компютърджия, но съм фен на overclock-a (BUT -> for home use only, иначе не си струват ядовете които може да береш).
Смятам, че тактовата честото за която пише на процесора се определя не от неговите възможности, а от пазара.
Затова си мисля, че от разумен (не екстремен) overclock, човек само печели!
Пример Duron 700@850 работи у нас вече 1 година и 4 месеца без никакво допълнително охлаждане (със стандартен cooler) и си е в нормален температурен режим.
Преди 2 дена едни приятел донесе у нас Duron 600 който боднахме на моето дъно и си тръгна на 850 като пич! Даже държеше с 1-2 градуса по-ниска температура от моя при натоварване!!

Но това което пишеш за АГУ-то го приемам. Ще мисля.



Join the freeride everybody!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.