Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 29.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към Vento?нови [re: Vento]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано25.04.02 09:16



Taзи "ръчка", дето била за регулиране на бензиномера, виждал ли си я някога да работи? Аз и на пълен и на празен я въртя като за световно, ама стрелката не мръдва. Има вариант при мене нещо да се откачила, да се е счупило и т.н. Или някой нещастен тример да се прецакал. Обаче има и друг вариант: това да не ръчка, а да е капаче, т.е. отваряш го: с въртене (не става), с дърпане (не става), с бутане (не става), други идеи? И тогава отдолу въвираш една по дълга отверка и регулираш (или по скоро ръчкаш направо потенциометърчето). Май и за такъв вариант съм чувал?

Та ако си го правил, кажи да не се мъчим и да го дочупим Става въпрос за Audi де, не за VW.

А иначе за ламбите (ако някои още се интересува) имам освен стандартните три (масло, охлаждане, алтернатор, (и едно празно)) още: ръчна, ABS (има и още, ама сега не съм в колата и не се сещам, важното е че като запаля, всички угасват) Като съм на габарити (ама аз никога не съм само на габарити) и на къси няма ламби (само таблото свети). На дълги - синя лампа. За резерва на бензина - няма! Тва е.



Тема Re: Въпрос към Vento?нови [re: BullDog]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано25.04.02 09:21



Ами навремето като карах АУДИта, разбрах за това за бензина.
Работи като се върти наляво-надясно. Сигурно нещо не ти е в ред ако не ти мърда стрелката като го въртиш...
На VW-тата няма такава екстра, само на АУДИ...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Въпрос към Vento?нови [re: Vento]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано25.04.02 09:45



10x за инфото.

Моито сигурно се е счупило и тримера е останал в някое крайно положение. Сега като напълня резервоара на мах, трябва да изгоря поне 10 литра за да мръдне стрелката. В замяна на това, след като премине средното (вертикалното) деление направо се "срива" надолу до червеното за няма и 15 литра. Ех, мъка ....

Ама то бензина си е пак над 1.50 и не му дреме от моя бензиномер



Тема Re: Out of fuelнови [re: Mugaga]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано25.04.02 11:15



Ne na vsichki tabla ima takva lampa ..

WWell BE COOL



Тема Re: Out of fuelнови [re: TheSaint]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано25.04.02 11:17



Tochno po sredata na lampichkite .. tazi za gabariti e edinstvenata, koiato e na kabel, a ne na samoto tablo .. inache ima mai 12 lampichki s fasonki na samooto tablo .. abe nemoga da ti go obesnia .. dai da se razberem da se vidim she ti svalia tabloto i shte ti obesnia

WWell BE COOL



Тема Re: Въпрос към Vento?нови [re: BullDog]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано25.04.02 11:18



Kato se vidim she si donesa i staroto tablo i she ti pokazha kak stava nai-lesno ..

WWell BE COOL



Тема Re: Out of fuelнови [re: Vento]  
Автор SpiderchoМодератор (Entusiast)
Публикувано25.04.02 14:28



Аз нямам за късите.



Тема Re: Out of fuelнови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано25.04.02 14:31



Има доста лапмички по таблото.
Има една която е май точно до 3000 оборота. Между горният ляв ъгъл и оборотомера.

На мен пък не ми свети около 7000 оборота, а там няма лампичка. Не ми свети добре и стрелката на километража и няма лампичка около километража която да е изгоряла.
Предполагам, има лампички вътре при самите стрелки които за да ги смениш трябва да свалиш самият уред. Но толкова навътре още не съм разглобявал.

За бензина.
Ауди 80 се славят с неточното показание на Fuel Gauge. Имай го на впредвид.
Но ако си забелязал, точно м/у километража и бензиномера има една малка врътка, която е по-прибрана в таблото. Чрез нея можеш да настройваш стрелката на бензина. Ако може да я завъртиш де. Но не те съветвам да го правиш.
Просто да го имаш като информация и да знаеш, че стрелката може да бъде размествана ръчно.

Ако неможеш да го завърти ръчно от това лостче, трябва да свалиш таблото и от задната страна на бензиномера ще видиш едно зъбно колелце. Чрез него също става промяната на показанието.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Out of fuelнови [re: TheSaint]  
Автор SpiderchoМодератор (Entusiast)
Публикувано25.04.02 14:33



Аз нямам и за бензина.



Тема Re: Out of fuelнови [re: coredump]  
Автор The One (избраният)
Публикувано25.04.02 14:35



Значи, за дълги ТРЯБВА да имаш.
Няма кола която да не притежава такава индикация. Мисля, че това е нещо като задължение. При това, трябва да е синя.

Ако ти свети мигача когато дадеш на дълги или си със включени фарове.
Отвори таблото и погледни всички лампички вътре дали са завъртяни точно на 90 градуса от положенито в което се слага/свалят.

Ако имаш лампичка която е "пренавита" това е нормално да се получи.
Знам го от собствен опит.
Първият път бях "пренавил" една такава и се ошашардисах докато разбера каква е.
Вторият път съвсем случайно докато се движа се получи този ефект. Проблема бе лампичка.

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.