Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 17.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Нови гуми?нови  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано16.04.02 12:31



Надявам се да не съм ви писнал с въпросите си.

Трябват ми нови летни гуми.
Ще се радвам ако ме ориентирате и за размерите.
Стила ми не каране определено не е спортен, дори по-скоро е пенсионерски.

Сега, почнах да се заглеждам по 185/65/14, ама незнам дали няма да са ниски за нашите пътища.
А какво казва производителя? Щото по мойте книги нищо не пише по въпроса.

Иначе си хресах Nokian за около 140-160 лв, много ме изкефиха като шарка.
Иначе Тoyo също ме кефят. Ама идея нямам как вървят като цени. Да ми посочите къде да ида да гледам тук в нета или на живо?
Semperit Sport Live е доста по-евтин, ама Semperit нещо не ме кефят по принцип.

Сега съм с FireStone 175/70/14 зимни.
Също така, колко горе долу ще ми искат за 4 читави железни джанти?

Thanx!



Join the freeride everybody!


Тема Re: Нови гуми?нови [re: TheSaint]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано16.04.02 13:17



в клуб OPEL едни продава четири джанти 14" за 50 лева ... има и телефон оставен

иначе 65 е екстра ... аз кво да кажа кат съм на 50

'94 2000 16V

Тема Re: Нови гуми?нови [re: TheSaint]  
Автор ThUnDeR RS4 ()
Публикувано16.04.02 13:29



Samo edno shte ti kajq.Michelin Pilot XGT Z4 ZP, 195x50x15 shte sa ti dobre
ili 195x60x14
prosto ...
http://tires.michelin-us.com/catalog/tires/pilotxgtz4zp.html



Тема Re: Нови гуми?нови [re: SunFlower]  
Автор ThUnDeR RS4 ()
Публикувано16.04.02 13:32



65 sa ebati visokoprofilnite gumi za pensioneri, kolata nema da ima nikakva stabilnost, na vseki po ostyr zavoi shte se iznasq s po 10cm



Тема Re: Нови гуми?нови [re: TheSaint]  
Автор Mugaga (непознат )
Публикувано16.04.02 14:15



И аз искам да питам същото, само дето при мен спецификациите са различни:

Audi 80 B4 2.0E 16V
15" лети джанти
гумите ми по спецификация са:
205x60x15 или 195x65x15

трябват ми гуми за сравнително бързо каране

Интересно ми е също така има ли смисъл да си сменя джантите с 16" и съответно гумите на 225x50x16 ? При нашите дупки дали няма да съм малко "бос по пресечената местност" ?



Тема Re: Нови гуми?нови [re: Mugaga]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано16.04.02 14:38



ми ще спечелиш готин дизайн, по добра устойчивост на пътя ... но ще вози по твърдо, ще разбиваш предницата по лесно и с тия нископрофилни гуми ще кривиш джанти при по големи дупки

а и забравих да ти кажа ... цените на 16" гуми са доста по дебели ... и аз мислех да си слагам но се отказах ... 15" 205/50/15 ми е екстра

'94 2000 16V

Тема Re: Нови гуми?нови [re: TheSaint]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 14:43



>imame gumi FULDA 185/60/14 CARAT ATTIRO
>inex H - cena s DDS 1 br. 108.70 leva
>Ako proiavite interes, molia obadete se na
>telefon 944 1181 - Pepi Angelova

tova e otgovora mi na edno zapitvane za letni gumi kam D&N

togava ot Fulda Center (simeonovsko shose) mi biaha predlojili i Marangoni HERON za okolo 110lv, sashto imaha gotina sharka, ama ot priateli znam 4e Marangonito trudno izdarja pove4e ot 30 000 - 35 000km.

togava gledah i niakakvi gumi na GENERAL za 88lv i te biaha sravnitelno dobri (borda im beshe twardi4ak, samia protektor mi se stori dostata4no mek, sharkata ne beshe losha).

Debica sas sashtia razmer e okolo 95lv (ne sa za podceniavane)

nakraia si vzeh Viking ProTech 500 za 100lv i sam strashno dovolen ot tiah! (tiah mi gi prepora4a priatel) dosta dobre se darjat i pri dajd i na suho, stabilni sa v zavoi, dobre spira kolata s tiah. vednaj mi se slu4i da karam i po poleden pat s tiah (taman na beshe iznenadal edin martenski sniag).. goliama shenini4ka se okazaha! ama kakvo pak da o4akvam ot letni gumi de :)

mi tolkova znam az ot priklu4eniata si s gumite!

btw.. spored mene shtom sega si s FireStone, vsiakakvi drugi shte ti se struvat hubavi :))



Тема Re: Нови гуми?нови [re: SunFlower]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 14:49



Аз на мойто Ауди 80 съм със Нокиан 195/65R14> По каталог ми ги дават 185/65/14.Ако сложиш по малки от 60-50,направо ще ти разбие мозъка!Тези гуми са за много спортно каране.Аз лично съм много доволен от Нокиана,имам и зимни такива,само че за зимата съм си взел 185/65 /14.За тази цена това е страшна гума.Препоръчвам ти също и Вредестейн,или Викинг.И те са добри.



Тема Re: Нови гуми?нови [re: M]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано16.04.02 17:12



Znachi 16" sym az. Minalata godina edwam iskarah sys starite gumi shtoto smao deto koncite im ne se bqha pokazali205/45/16 ama i neznam ot koga bqha, mislq che bqha ot 1998 godina. Sega sym s 205/50/16 i woziata e sywsem druga.

Hubawi gumi mnogo ima. Za awtomobilite koito karame i skorostite koito prawim wsichkite sa ekstra... w smisal che nemojem da gi oplashim te sa praweni za hubawi pytishta i wisoki skorosti. Ako si s po-nisyk profil ili ne gledash kyde karash ima opasnost da se poluchi balon jaba ili kakto iskate mu wikaite ... edno takowa kato podutina na gumata.

Nqkoi pitashe za 16-ki tuka. Az sym super dowolen kolata q chuwstwam mnogo po-stabilna a za wida da ne goworim.

Samo che ako iskash sega da si kupish nowi 16-ki naistina hubawi shtoto inache nqma smisal da xodish do gorna bqna wseki den da ti gi izprawiat si prigotwi okolo 2500-2600lw. s gumite.
AZEV, RONAL, BORBET, OZ RACING, ATS, BSA, D&W, BBS, towa sa wse janti s titanow bord. Za da ne treperish w kolata kogato minawash po-nqkoq po-razbita ulica kato Dragan Tzankov naprimer.
Inache na B4-ka nai-mnogo wyrwqt tynki petolychki s shirok wynshen bord i nikelowo pokritie ama za markowi takiwa djanti s gumite trqbwa da ostawish okolo polowin B4 oshte.

Za gumite GENERAL. Mi te sa USA-ski po princip ama sa neshto kato MATADOR tuk za tamoshnia pazar imam predwid. Ne sa nekwi neweroqtni gumi. Lorda da kaje ama do kolkoto znam tam wsichki sa ludi po toyo, kumho i yokohama.

Na Barum nowata letna sharka ne e losha i sa chuwstwitelno po-ewtini gumi a wse pak sa markowi.



M - zashto kakwo im e na FireStone za men twa sa edni ot nai-dobrite gumi kogato ne stawa wypros za 275/35/18 primerno


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Нови гуми?нови [re: Nasti]  
Автор Maverick_bg (непознат )
Публикувано16.04.02 17:39



Samo niakoi da ne se izluje da vzeme gumi LASSA.Edin priatel mi gi preporacha,uj bili mnogo hubavi,chist Brigstone ama praveni v turciq.Pulen bokluk sa.Slojih gi chisto novi 4 broia po 118lv parcheto,195/60/14 sega sum na 16 000 km i mi sa za smqna,a sum karal povecheto vurhu sniag.Kakvo li shte stane ako biah gi vzel liatoto,sigurno niamashe da moga da mina i 10 000km.Sega veche i az ne znam kakvi da sloja.Mislia da sloja 205/50/15 (taka go davat v knigkata),ama ne znam na koia marka da se spra.Daite suvet.A mi i triabvat i djanti,ako znae niakoi da se obagda.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.