Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 10.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: danni za диагностика...Ako..нови [re: M]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 20:16



Voda beshe. W plastmasovo shishe ot Shopsko pivo... Evala na Unitrade-a

Specialno go pitah za taq woda ne e li vredna za dwigatelq, no mi kaza che nqma strashno... Pone pomognaha da si otkriq problema

Kakva ti e garanciata che w benzina koito si sipwash ot nqkoq sluchaina benzinostanciika kato ti se naloji nqma da ima dori i poweche woda otkolkoto zasmuka togawa?



Тема Да ви кажа....нови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано03.04.02 20:03



Днес бях при JP-то на колата.
Пипна 2 неща.
1 -во под лосчето на газта на инжекционна има един демпфер. Работата му е като пуснеш рязко газта, плавно да връща някаква клапа дето била за празния ход. Регулира се с болт и гайка. Сред реглажа, това падане до 200-300 оборота изчезна.
Остана проблема с нестабилния празен ход.
Тука майстора регулира количеството въздух за празен ход. Наистина обортите се вдигнаха, но после пак започнаха да се колебаят. Тогава заразкача, разни датчици (чак угаси мотора дърпайки нещо).
Накрая извади маркучето което дава вакум към делкото, увери се че е здраво и го запуши с едно винтче. Оборотите се стабилизираха.
Изкарах я за test drive. Работеше перфектно. Като пусна рязко газта, обноротите плавно падат до 1000, а след 1-2 секунди до 900. Стабилна работа на празен ход.
Сега. Според майстора, проблема (за нестабилните обороти на празен ход) е в спукана мембрана на вакум регулатора на делкото, според него не изпуска непрекъснато, а само понякога. Тогава оборотите падат защото сместа се обогатявала на въздух.
Пак според него няма грижи да си карам така, разликата във вървежа щяла да е минимална, щяло да се усеща над 4000 оборота.
Засега карам така. Май 60 лв струва мембраната, ще я сменям.
Като повъртях нагоре надолу след това, проблема с падането под 900 оборота при отнемате на газ отсъстваше (надявам се така и да остане), но на 2 пъти при недобре загряла кола (около 75-80 градуса) имах същия проблем с празния ход. При при нормална температура, за сега работи стабилно. Но ще покарам още и ще разправям.

Btw. днес смених и опорите на макферсона, баси тия 2 смотани гумички каква разлика дават във возията. (старите бяха доста смачкани )



Join the freeride everybody!

Редактирано от TheSaint на 03.04.02 20:04.



Тема Re: Да ви кажа....нови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.04.02 10:42



Това за клапата ми изглежда логично.
Хаиде, следващият път като се събереме да ми покажеш къде точно се намира и какво и е направил JP-то.

А това за клапата в делкото.... хммм.... ще изчакам да я смениш и да кажеш резултата.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Да ви кажа....нови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано04.04.02 16:08



Ако погледнеш под лоста на за газта (но под тялото на инжекционна, гледаш по продължението на остта) при мен е едно малко бяло кръгло като акордион. Баси какво описание!
Като го видиш ще разбереш как се регулира.
За съжеление не е у мен колата иначе щях да ти го снимам.
Ако до събота не го намериш, ще ти пратя снимка.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Да ви кажа....нови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.04.02 17:23



Не си давай зор.
Аз не бързам. Следващият път, като се събере клуба - тогава.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Абе аз си плача за диагностика, ама да ви питамнови [re: M]  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.04.02 16:10



Разглеждам сега този сайт. Наистина много добре са описани системата на действие.
Обаче, 2 неща ми се набиват в главата.
1во: Continuous буквално означава продължителен, но другото му значение е АНАЛОГОВ. CIS може да бъде преведена като Аналогова Инжекционна Система.
2ро, наистина в сайта пише, че горивото се впръсква непрестанно, обаче не е уточнено какво трябва да значи "непрестанно" в случая. Т.е. непрестанно може да значи и непрекъсното докато всмукателният клапан е отворен.
Пак не ми става ясно дали наистина горивото се впръсква постоянно или само когато клапана е отворен. А това е интересен въпрос. Поне за мен...

Допълнение:
Разглеждайки по-долу http://www.diakom.ru:8000/spravka/vprisk/kj/forsvpr.html
може да се види, че инжекторите имат 2 положения. Отворено и Затворено, коеот се влияе от налягането на горивото. Ако ще го правят инжекциона да впръсква постоянно, за какъв ... ще правят инжекторите да имат и състояние Затворено ?

Интересно е следният цитат:
--
При недостаточной чистоте бензина давление слива резко падает, что в свою очередь может затруднить пуск (особенно горячего двигателя).
--


Wipe them out! All of them!

Редактирано от The One на 05.04.02 16:28.



Тема Диагностика в Юнитрейднови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано14.04.02 18:19



Направиха ми такава. Според тях, мембраната на дустрибутора е ОК, проблема е в кабела на свеща на първи цилиндър. (баси, аз съм бил велик).
Казаха, че го сложили на 2-ри цилиндър и дал същата грешка.

Свещите са пътници. (имало за още 5000 км макс. живот в тях).

За щастие всичко друго си е ОК.

Сега, кой беше пъви цилиндър? Откъм купето или откъм радиатора (къде ми е мануала мамка му )?

И съм пред дилема какви кабели да си купя. Лемарк (?) за 40 лв или Бош за 130 лв. Ейде свещите не се толкова скъпи и ще си ги взема с кабелите...
Знам, ще кажете Бош, ама разликата е 3 пъти в парите, дали е така и в качеството?



Join the freeride everybody!


Тема За денпферанови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано14.04.02 18:27



Понеже не се знае кога ще следващата клуба среща, ти щракнах демпфера:

Ето как изглежда инжекцията:



Пекарваш мислена права през остта на лостчето на газтта и тябва да видиш тази джаджа:



Тук се е разгънала, натислан съм газта с ръка.



Реглажа става посредством вината за който е захванато цялото устройство и се законтря с гайката.

Успех!



Join the freeride everybody!

Тема Re: За денпферанови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано15.04.02 10:14



Благодаря за снимките които сложи тук.

Инжекциона ми е същият, обаче нещо не ми пасва точно този демпфер.
Аз май нямам такова нещо.
Ще проверя де, сега колата не ми е под ръка.

Още веднъж благодаря ти!

Wipe them out! All of them!


Тема Re: За денпферанови [re: The One]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано15.04.02 10:19



Няма проблем!
Може при теб да не е така или да са го махнали (да е изпаднал?).



Join the freeride everybody!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.