Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 20.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Интересно....нови [re: wicca]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.02.02 16:47



Това за изнесеният напред двигател не съм го забелязал, но ми се струва много логично и правилно.
Една от причинте A8 да няма 12 цилиндров двигател е точно недостатъчното пространство в двиг. отсек.
Мисля, че само A8L може би има 12V двигател, но не съм сиурен.

Със сигурност, проблема при BMW и MB не съществува заради задното предаване. Скоростната кутия идва под купето, което позволява двигателят да бъде по-назад. Така е и на москвича и на ладата.

Обаче, сравненията ти не са достатъчно обективни.
Ауди, било то и Купе, е различен клас кола от Клио, 205, Голф.
Единствено може да го сравняш с 405 и малко по-малко с Корадо.

Логично е че ако взема една лагерна количка и я напомпам с двигател 150 коня, ще трябва да и сменя окачването и естествено, лагерите.
Колите от рода 205, Голф или Клио с такива двигатели са направени за някой пичове дето могат да впечатляват подмокрени ученички с рязък старт, огромно ускорение и подобни усещания. Но за сметка на това никакъв комфорт или удобство. На всяка дупка им дрънкат пластмасовите тапицерии и ако седнат двама (като мен примерно) в едно 205 един до друг на предните седалки си опират раменете.
Особено ако вземеш да чукаш. В едно 205 неможах презерватива да си сложа, поради факта оная ми работа опря в жабката :)) :))

Забравих да кажа още едно преимущество на тези коли. Обикновенно, шофьорите им нямат проблеми с бъбречните камъни.

За сметка на това, Ауди седан не е много бърз или устойчив и притежава някакъв комфорт. Купето придава спортен дух и прочее. Няма да се впускам в подробности, защото всички ги знаем.

Та мисълта ми беше, че Ауди и 205 не са един клас автомобили.
Ауди 80 е в класа на 190 или на 3х серията.
Ауди 100 е в класа на 124 (или C класа) и 5та серия.
A3 вече може да бъде сравнявано с 205 или Клио.

Но както и да е.... Всеки харесва различни коли поради техните предимства пред другите.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Интересно....нови [re: The One]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано26.02.02 17:06



Един приятел кара 205-тица и тя винаги ме е учудвала как в толкова малки външни габарити има толкова простор отпред(повече от кола от среден клас).Така, че комплименти за размера на оная ти работа.



Тема Re: Интересно....нови [re: sewi]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.02.02 18:01



Това беше казано шеговито. ;)
Значи, относно размерите на автомобила, може би аз малко преувеличих теснотията в тези видове автомобили, но като цяло - те пак си остават по-нисък клас.
Съгласен съм, че всички производители се стремят да добият максимален комфорт и пространсво от минимални размери за средният и ниският клас автомобили.
Но все пак, тези коли са насочени към друг пазар и едно от основните им неща е ниската цена. От там веднага пада качеството на материалите и т.н.
Евтиното излиза по-скъпо.
Но това е за размера и прочее, но по темата сравнението е субективно в този случай.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Интересно....нови [re: The One]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано26.02.02 18:41



Така де , майтап да става.А иначе 205-ицата си е доста тесничка отзад но отпред определено впечатлява.



Тема Re: ППП (Първо и Последно Предупреждение)нови [re: Nasti]  
АвторCalibra 16V (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 18:57



do germania imam s koi da hodia,no shtom kato iskash da doida s teb
ostavi si gsm i she se razberem,no ne sum siguren dali shte imam vuzmognost
zashto si imam i drugi angagimenti tukmo she dokarame avtomobili,a ne toiagi!
Az ne iskam da se re4pia nito da se pravia na expert neznam ti kakuv drygel imash
ama moiat drygel e v perfektno sustoianie i az si go poddurgam i znam kakvi sa mu
vuzmognostite.kakto i znam,4e ot 150 do 170 razlikata ne e goliama!



Тема KAMEI Grillнови [re: Nasti]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано26.02.02 20:31



Интересува ме решетка за B3.
Ако искаш остави си GSM-a на arsel@rocktmail.com да ти звънна да се разберам.
Можеш ли да подадеш линк към снимка на подобно решетка?



Join the freeride everybody!


Тема Те французите...нови [re: sewi]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.02.02 10:48



са си автомобилостроители.
Никога не трябва да бъдат подценявани тези коли. Немогат да се конкурират с японските резачки и немските ниско летящи самолети, но за сметка на това аз незнам друг автомобил с такава возия като на Ксантия Актива или XM.
Да не говорим за C5 където нещата са съвсем други.
За 607 няма да споменавам.

Между другото, ако не сте гледали филма Такси на Люк Бесон.
ГОРЕЩО ВИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Гледайте Такси 1 и после Такси 2. Такси 2 излиза скоро на видео от Тандем.
Гарантирам Ви 1h20m абсолютен смях и забавление от високи скорости.
Съжалявам, че звучи като реклама.... но няма как да го кажа по друг начин.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: ППП (Първо и Последно Предупреждение)нови [re: Nasti]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано27.02.02 13:08



Donesi 1 i za men za B3 .. mislia da si vzema

WWell BE COOL



Тема Re: ППП (Първо и Последно Предупреждение)нови [re: HlTMAN]  
Автор du (неадекватен)
Публикувано28.02.02 01:17



И тая за В4 я давай!!!



Тема KAMEI Grillнови [re: The One]  
Автор Nasti ()
Публикувано28.02.02 11:11



Opss... znachi ot reshetkite ostana samo 1 za B3 a tazi koqto mislex che e za B4 se okaza za A4 sajalqwam...
Tazi ednata shte q donesa


S Cars - Crazy Cars!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.