Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 28.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Lambda Probe  
Автор The One (избраният)
Публикувано29.01.02 11:57



Някой има ли представа какво става когато се развали Ламбда сондата ?
Нека някой който е виждал кола с развалена Ламбда сонда да опише симптомите на двигателят ?
Интересното е когато тя не поддава данни извън установените граници, а просто подава грешни и несъответстващи на истината данни.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Lambda Probeнови [re: The One]  
Автор Nasti ()
Публикувано29.01.02 12:27



Znachi ne samo sym wijdal ami lichno moita beshe s razwalena Lambda Sond.

Nai-lesno shte go usetish po razhoda... w zawisimost ot defekta moje da ti dade uwelichenie na razhoda m/u 20 i 120% moita specialno harcheshe 35/100 gradsko 2 dena dokato q smenih. kolata pochwa da pushi adski mnogo chuwase pukane ot auspuha kakto kogato ne e centrowana dobre kolata... izobshto ne iska da wyrwi ... moita s myka praweshe 130 kogato se sluchi towa. Na mqsto meni oborotite i na oborotomera mi praweshe razliki ot 600-1400rpm(nali twa beshe sykrashtenieto za oboroti?).
Lamda Sondada moje da ti dawa greshka na stenda ako imash puknatina nqkyde po izpuskatelnata sistema NO SAMO AKO E W KOMPONENTITE KOITO SA TI PREDI NEQ (IZPUSKATELEN KOLEKTOR ILI DWUCEWKA) pone na moito audi sa taka... twoito ne go znam kak e ....

Jelatelno e da q smenish maksimalno byrzo ako e swyrshila zashtoto tq oswen che kontrolira izhwyrlqneto na izgorelite gazowe podawa informacia kolko goriwo da wliza w injectiona, a kogato dawa ne tochni stoinosti za izgarqneto stawat falowe zashtoto se poluchawa nedostig ili prenasishtane s goriwo.

W unitrade ako ti naprawiat test s VAG 1551(mislq che taka se wikashe) shte ti kajat dali e swyrshila lamda sondata ili imash defekt nqkyde predi neq, no ako ti e skochil razhoda i to znachitelno...po-skoro shte e ot neq...
cenata na udowolstwieto kato si gledam fakturite ot mart minalata godina e 271lw. i shte ti izlezne okolo 300 i nqkolko s montaja i centrowkata sled towa zashtoto kato se razwali lambda sondata komputera se pobyrkwa i posle ima nujda ot malko nastroiki (TWA TE TAM MI GO KAZAHA)


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Данови [re: The One]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано29.01.02 13:43



И аз имах проблеми с Ламбда-сондата на Пасата на баща ми...
По едно време взе да гори повече, на празен ход менеше оборотите и не можеше да поддържа постоянни, пъшеше много черно отзад, трудно палеше, гадно вървеше и предърпваше... Отидох на KTS в сервиза на BOSCH в Пловдив и веднага по кода на грешката ми казаха, че е изгоряла и дава грешни данни (тя управлява, като й се променя съпротивление-то).
Обаче баща ми каза, че ще си я кара така, докато върви...
И една нощ ми се обади, че на връх Шипка колата угаснала и повече не можела да запали, та да ида да го дърпам... Отидох, огледах я и разбрах, че напълно е изпушила сондата. Как се дърпахме посред нощ - не ме питай!
Та, за нова сонда, труд, изчистване на грешката ми взеха около 130-150лв. (забравил съм).
Значи, изгоря на около 150,000км. и досега над 20,000км след смяната няма проблеми.
Това е, моят съвет също е час по-скоро да я смениш...

Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Lambda Probeнови [re: Nasti]  
Автор The One (избраният)
Публикувано29.01.02 13:57



Благодаря за информацията.
Моят проблем е следният:
Увеличаване на разхода не съм забелязал. Обаче има следните симптоми:
1. Тотално неравномерен празен ход на двигателят. Така подскача, че цялото купе се тресе.
2. Много голяма загуба на динамиката при ускорение. Подаваш газ - двигателят все едно е задавен. Много бавно качва обороти и то неравномерно. След отнемане на газта или влизане в равномерен ход - двигателят се държи що-годе нормално.
3. При каране на високи обороти и отнемане на газта (дин вид моторна спирачка), намаляването е неравномерно. Става на тласаци.
4. При каране на високи обороти и изключване от скорост, двигателят намалява оборотите до 1200-1300. Задържа тези обороти за около 1-2 секунди и после намалява на около 800 оборота.
5. По същият начин като 4 само, че не задържа на 1200 оборота ами пада на 500-600 оборота, след което повдига оборотите 800-900 и ги нормализира.
6. Трудно палене сутрин. Не че неще да запали, ами запалва за около 1-2 секубнди и веднага след това гасне или оборотите падат на 200-300.
7. Има наистина някакъв странен шум при ускорение. Все едно като малък ъгъл на запалване. Плющи през ауспуха като все едно горивото детонира извън ауспуха. Пък да не ти казвам как пуши отзад. Все едно гори по 2 литра масло на хиляда километра. Един такъв синкаво-бял пушек....

Как мислиш, дали е ламбдата ?
Аз така и така утре имам час в Юнитреид и ще проверя. Искам да знам да ги накарам да инспектират колата пред очите ми. Но не ми е ясно защо трябва да ти донастройват компютъра ?
Всъшност, незнам с какъв компютър си де. Моят е CIS-E-Motronic и ако трябва ще ги питам какво точно ще ми пипат по него, щото няма ни памет ни нищо.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Данови [re: Vento]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 12:25



4ak da ne moje da zapali kolata zaradi lambda sonda ne sam wijdal. Po princip mnogo lesno moje da si izmerish lambadata s multicetche! Pri zakachena lambda sonda se meri naprejenieto - trjaa da se meni neprekasnato, kato srednata stojnost e 0.46V. Varti se v porjadaka 0.1 - 1.0. (Meri se pri zagrjal DVG razbira se.)

Po princip wsichki koli koito imat lambda sonda trjabva da mogat da rabojat i bez neja, razbira se s povishen razhod i ponijena dinamika. Wse pak e wazmojno sondata da e davala greshni danni i da e barkala computera, ama ako si ja bil razkachil e trjabvalo da zapali kolata!
kakto i da e
P.S. Losho wazdejstvie warhu LS okazva gazovoto ustrojstvo. Ne mi e mnogo jasen himicheskija proces, no pri prodaljitelna rabota na gaz LS se "zapushva" i prestava da otchita. Trjabvat i njakolko minuti da se savzeme sled kato se prevklju4i na benzin. A njakoj pat ugasva zavinagi!!!
Derzajte



Тема Re: Данови [re: Sgromolenko]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.02.02 13:50



Искам само да дам няколко допълнения относно Ламбда сондата. Изчетох доста информация за нея покрай моят проблем, но реално Ламбда сондата нямаше нищо общо с проблема. По-скоро, имаше косвена връзка.

Ламда сондата е нещо като електронен ключ показващ количеството на кислород в изгорелите газове. Стандартно се смята, че оптималната смеска въздух/гориво е 14.7:1. Така че, ламбда сондата е един вид "настроена" за тази смеска.
Състой се от нагревател и "засичащ" елемент. Ако не се лъжа някъде бях чел, че всъщност "засичащият" елемент е нещо като резистор менящ съпротивлението си спрямо температурата. И колкото е по-голямо количеството кислород, толкова повече се охлажда съпротивлението.

Напрежението за което говориш е (аз знам, че е 0.45V, но няма значение) всъщност напрежението което ECU-то подава към засичащият елемент и то нее генерирано от ЛС. Към нея отиват 12 волта които всъщност се ползват за подгряване на елемента.

Най-често срещаният проблем е мудността на ламбда сондата. Един вид, тя реагира (или изобщо не реагира) със закъснение на промяната в изгорелите газове и подава един вид грешни данни. Всъщност, те не са актуални.
Проблема е, че по-старите ECU-та нямат вградена функционалност за засичане на този проблем. По-новите, правят контролна проверка по количестовото въздух и впръскано гориво.

А що се отнася до газта и ламбда сондата. Според мен, това е тотална измислица. Аз не виждам какво толкова може да излиза от ауспуха на един автомобил работещ на газ освен: вода и въглероден двуокис. Е... нормално и да излиза вредният въглероден окис. Но в количества грандиозно по-малки от бензина. Пък да не говорим и другите съединения които излизат през ауспуха при бензин. Така, че не ми изглежда изобщо логично ЛС да се разваля от това.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Данови [re: The One]  
Автор sosad (странник)
Публикувано01.02.02 15:18



Развалят се, защото са някакви химически съединения не се сещам точно какви, но по-скъпите са титаниеви . . .трябва да проверя какво беше . . .
Те генерират сигнал който управлява дюзите, във връзка с поставянето на газови уредби на двигатели с електронен инжекцион, ве4е има разработен електронен генератор който имитира сигнала. Защото доста проблеми има напоследък с "газифицирането"
PS вчера дискутирахме разликите м/у механичните инжекции и електронните "дижифант"



Тема Re: Данови [re: sosad]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.02.02 16:12



Абе то имитатора е елементарен.
Видях му схемата на един руски саит. Мисля, че беше с 555

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Данови [re: The One]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано02.02.02 00:06



Vij one,
Toz problem s gazta ne go kazvam tuka, shtoto sam go chul ot njakoj papesh, a zashtoto sam go vidjal s o4ite si na dosta koli. Ako kaja dvadesetina njama da preuvelicha.
Za 0.45V sam saglasen. Greshkata sigurno e v multiceta mi. 0.01V za tezi uredi e ponosima razlika.
Ne wsichki LS imat otoplenie! To se slaga, za da moje po-barzo da vleze sondata w rejim na rabotosposobnost, shtoto kato se startira studen dvg i tja e studena i ne raboti.



Тема Re: Данови [re: Sgromolenko]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.02.02 11:44



За отополението съм готов да се съглася с теб, че не всички ЛС имат отопление. Но си признавам, че не съм чел за или виждал ЛС без отопление.
Както и да е. Не съм и виждал много ЛС де.

Доколкото съм чел, ECU-то на автомобила не взима под внимание ЛС, Knock Sensor както и други данни докато колата не загрее на работна температура.
Та мисля, че отоплението не за подгряване (като свещите при дизела) а просто самият датчик се загрява и колкото повече се охлажда от изгорелите газове - толкова повече кислород има в тях.

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.