Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 20.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблеми с "жегите"нови  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 01:01



Здрасти на компанията!

Абе, темата за температурите, термодатчиците, вентилаторите и перките е обсъждана няколко пъти, ама на мен ми се появи един проблем, ей така, както си карах (то пък как ли се появяват на другите проблемите ) и реших да попитам тез дето имат повече опит.

Значи тази вечер, след като покарах колата не повече от 10 километра, при това в ненатоварено време (след 10 часа) , без чакане по светофари, изведнаж светна датчика за температурата, горе вляво, между двата циферблата. Гледам другия датчик, малкия, долу вляво - то показва че нямям и 90 градуса . Баси случая, спирам отварям капака - нищо не изглежда да съм тръгнал да прегрявам двигателя. Паля, тръгвам, след 100 метра пак. карам още 2 километра, то си свети, спирах да оставя едни хора, пак тръгвам, пак си светна и така се прибрах, т.е. още 10 километра, през цялото време си свети. Иначе колата си върви добре, двигателя си има нормалната мощност. А, забравих да кажа, че шибаните вентилатори не се въртят.

Нищо не мога да разбера. Имам чувството че цялата ми охладителна система се е побъркала. Двигателя не може да не достигне нормална работна температура (около 93 градуса) за цялото това време. Защо тогава малкия циферблат показва под 90, даже на моменти 80. От друга страна, аре, да кажем той се е прецакал, аз наистина съм прегрял двигателя, що не се включват вентилаторите? Един приятел ми подхвърли нещо за термостата, ама той се е отворил, щото радиатора си беще топъл, е можеше да се пипа с ръка, ама явно нещо минава през него. Единственото за което си признавам, че съм виновен, е че нивото на антифриза ми е с 1 пръст под MIN-a. Ама то си е така от 2 месеца, що чак сега светна таз ламба?

Някякви идеи?

Абе, аз си знам какво ще ми кажете (най вече stax ), да ходя на копютyра в Autotechnica, ама досега по форумите за таз фирма не сам чул много добри неща (най-вече като отношение към клиентите). А случаино да знаете дали в Unitrade нямат също такъв стенд? По-точно този Unitrаdе, дето е между Горна Баня и Люлин. Ако не, някой да каже къде точно в Дружба са Autotechnica и дали ако отида ще ми тестват колата веднага или трябва да се записвам нещо, да чакам и т.н.

Аре, и предварително мерси за съветите .



Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: BullDog]  
Автор sewi (безразличен)
Публикувано14.11.01 07:38



Преди да тръгнеш да се ръсиш с пари защо не пробваш просто да си долееш антифриз.На шефа ми Вектрата 2000 16v направи точно подобно нещо но се оказа че на самото разширително казанче има нещо като датчик за налягането и като му паднал антифриза под минимума ,запали подобна червена лампа.



Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: sewi]  
Автор Nasti ()
Публикувано14.11.01 09:02



Spored men e ot niskoto niwo na antifriza ... lqtoto na mene mi se sluchi slednoto:
Na moreto si parkirah kolata na edin ohranqem parking w hotela w koito pochiwah, bqh i slojil sennika i q zaebah 3-4 dni taka. Posle trqbwashe da izlqza s neq i kogato q zapalih wyprosnata lampa pochna da mi sweti neprestanno... taka de da mi miga... dolqh woda i wsichko se oprawi.. syshtia nomer mi go prawi kato na 2-a ili na 3-a se izreja do 4-5000oborota i niwoto na antifriz e nisko. Probwai da doleesh antifriz i ako ne stane otidi w Unitrade-a ... koito si izberesh zashtoto w Autotechnica oswen che sa po-slab serwiz ot Unitrade naistina imat otwratitelno dyrjanie kym klientite si, a kazwam w koito si izberesh zashtoto i w dwata imat ednakwa tehnika i do kolkoto chuh w momenta prawiat specializiran serwiz na Audi, a puk drugia sluh koito chuh e che Unitrade w momenta se boriat za da si wyrnat prawata za prodajbite na Audi w Bulgaria i da stane kakto se prodawa Opel - nqkolko firmi da sa oficialni predstawitelki.



Тема Re: Проблеми с "жегите" [re: BullDog]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.11.01 10:22



Предполагам че караш Ауди и ти е светнала лампата дето е между спидометъра и оборотомера (часовника) от горната част на таблото.
Тая лампа има 2 функции. 1вата е за ниско ниво на охладителната течност в разширителният съд. 2рата е за прегряване.
Ако не се лъжа, тази лампа почва да мига, а не да свети постоянно.
Ако говорим за същата лампа, като начало долей вода в разширителният съд.
На моята от време на време като позагрее и изпуска отнякъде вода. Мого рядко се налага да доливам.
Но преди да доливам, лампата почва да ми примигва. Най-вече на десен завой. Явно датчика за нивото е от лявата страна. Може и да примигне и при рязък старт или бързо ускоряване.
Това са симптомите на ниско ниво на охладителната течност.

За термостата. Незабравяй, че термостата се намира на ИЗХОДА от радятора, а не на входа. Т.е. той е монтиран на долният край на маркуча който идва от радятора и влиза в блока. Точно преди изхода за парното.
Така, че ако ще го проверяваш, то трябва да провериш долната част на радятора и маркуча, а не горната част или железният щранг преди входа в блока.
Казвам радятора и маркуча, защото железните щрангове се нагряват от блока и неможеш да бъдеш сигурен че през него минава топла вода.
Горната част на радятора и входящият маркуч към радятора може да бъдат също топли, дори ако термостата не е отворил!

Ако модела на Аудито ти е 90, за да достигнеш долната част на радиятора и маркуча трябва да махнеш пластмасовият капак който е точно пред радятора. Обаче, ако имаш климатик.... нямам идея как да го направиш.
Да пипаш през перката е малко опасно и то добре го знаеш.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: The One]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.11.01 10:33



Mi durpash kabela na perkata ili mahash akumulator-a :)

WWell BE COOL

HITMAN


Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: BullDog]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано14.11.01 11:45



На мен ми "гори" вода и като падне нивото в казанчето на завои ми светва лампата за прегряване. Ако покарам още така започва да свети и не само на завои. Доливам вода+а и се оправя.

(__\=OOOO= /__)
Vorsprung durch Technik
Ех, тези клубове !!!


Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: BullDog]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано14.11.01 19:58



Абе както повечето предположиха, и аз съм 90% сигурен, че ти е малко антифризът. Оня ден един Пасат ми го направи същото. ОБАЧЕ!!! Внимавай, защото знаеш ли какво беше станало на тоя Пасат.
Ами замига лампата за антифриза. Температура - нормална. Отворих капака - приливникът празен. И в момента, в който започнах внимателно да го отварям, взе да блика водата. Не само, че се напълни казанчето, ами и взе да прелива.
Като разгледах внимателно и се замислих, установих, че клапанчето на капачката на преливника (която не е оригинална), се беше запушил и така се вдигаше налягането като загрее колата. И казанчето се пълнеше с въздух (невероятно, но факт!) и мига лампата.
Еми това е! Провери си нивото, виж си и клапанчето...


Volkswagen е моят автомобил!


Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: BullDog]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 22:20



Здрасти!

10х на всички дето дадоха идеи. За съжаление не е нколичеството на антифриза.:
1. Напълних го до средата между MIN и MAX на студен двигател (даже по-нагоре, макар че трябва да е по-надолу).
2. Тя ламбата светва на 30-та секунда, като запаля колата, даже и рано сутринта, когато сигурно двигателя я има, я няма 30 градуса.

Така, че е нещо от датчика (или най-общо електриката). Ама утре сутринта сам на сервиз и дано там да си признае.

BTW, само не мога да си обясня защо другия датчик, със стрелката, ме лаже, че съм на 80 градуса, когато е ясно че съм загрял, т.е съм поне 90. А до оня ден показваше 95. Шубе ме е да не е наистина термостата (т.е. И термостата). Защото един датчик все ще го преживея да го купя от Unitrade, ама за термостат и най-вече за труда по смяната му сигурно ше ми резнат главата.

Хайде, дано утре да има какво да разправям .



Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: BullDog]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано21.11.01 18:29



ми тоя датчик ще ти струва в юнитрейд около стотина лева ако това е преглътване здраве му кажи иначе струва наполовина.........ако е тоя за който се сещам иначе са абсолютни мърлячи в юнитрейд......чудя се как ги търпят швабите като официален вносител..........

незабележим


Тема Re: Проблеми с "жегите"нови [re: silent]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 23:01



Gore-dolu tolkoz :-)

50 lefa datchika, 10 lefa trud i 20 lefa za diagnostikata (samo na ohladitelnata sistema) = obshto 80 lefa :-)) Da sa jivi i zdravi .... i te deca hranyat.

Ama sega neshto drugo vze da me machi: Abe vyzmojno li e da sa mi barnali neshto po dvigatelya (t.e. da sa mi "slojili shapka")? Shtoto izrichno gi popitah moje li da prisystvam na pregleda i remonta: NE!
Da de ama predi si paleh sutrin bez problemi, a sega sutrin neshto vze da se davi dvigatelya. Inache kato zapali e pushka ... Nadayavam se da ne sa napravili nyakoya prostotiya, vse pak zastudya naposleduk, benzina e kalpav i az na dva pati izprazvah rezervoara do dupka, koeto bilo zle za injekciyata (makar i mono), ama znae li chovek .... moje da sa reshili da me pravyat postoyanen klient :-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.