Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 18.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Спешно, проблемнови  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано19.09.01 20:50



Както съм споменавал напоследък, обикаляме да търсим Ауди Куатро из Германията. Общо-взето навъртяхме пари колкото за един Голф 2-ка, но си бяхме обещали, че бараки не взимаме. Накрая намерихме Колата!

Супер-запезено Ауди 90 В3 Куатро, 2.3Е, 90-та год., 140 хил. (по всичко личи, че са истински), борд-компютър, климатроник, др. др., отвътре е като непипвано, двигателя блести и бачка като швейцарски часовник. Отвънка обаче е поумърляно, че е седяло почти година, ей-така. Леле, утре го взимаме. Дадохме капаро даже, с което си изпортихме пазарлъка за цената, ама ще умра, ако ни го вземат под носа. Писна ми от кочини и бараки. Баси, що боклук огледахме.

Добре де, стига съм дрънкал, утре ще разправям.
Та проблема какъв е. Покарахме го насам-натам, и по едно време, хоп, светна индикатора за прегряване (на борд-компютъра ). Гледам температурата на водата - нормална, на маслото-нормална, а онова си свети?!
Спираме, отваряме капака, гледам в казанчето почти няма вода. Отваряме внимателно капачката (леле как съм се горил така), каза леко шшшт и се напълни пак с охладителна течност и индикатора загасна.

Та въпросът ми е, мога ли да се надявам това да е от повреден клапан на капачката? Случвало ли ви се е така?

Абе, притесняват ме тия компютри по колите, изобщо им нямам вяра. Сега ще ги уча на това Ауди май.

Пишете, че утре го взимаме



Тема Re: Спешно, проблемнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор stax (zaпознат)
Публикувано20.09.01 02:30



mene sushti dvg mi go pravi sushtia nomer
predpolgam che ne e bilo obezvuzdusheno kato sa smeniali antifriza
samo che prei mene ne pokazva che e pregrialo a sedi na 100 gradusa strelkata
inache nikakvi griji ne mi sazdava

QUATTRO Rulez


Тема Re: Спешно, проблемнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор sewi (нервак)
Публикувано20.09.01 07:23



Шефа ми имаше подобен проблем с вектрата си.Доля си антифриз и всичко се оправи.

Искай и ще ти се даде,търси и ще намериш.


Тема Re: Спешно, проблемнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор SunFlower (цветеЗамирисане)
Публикувано20.09.01 09:42



случайно да имаш надблюдения ауди 100 2.3 92-93 на каква цена са в Германия??



Тема Re: Спешно, проблемнови [re: SunFlower]  
АвторNasti (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 10:00



Abe neznam za toq problem samo che shte ti kaja neshto drugo ;-)
Kogato si wzeh moito AUDI i si go dokarah tuk to syshto ne beshe karano 1 godina i malko. Imai predvid che towa e nai-golqmata razsipia na edna kola i go ogledai dobre predi da go wzemesh zashtoto moje da ti izleze zlatno.

Az lichno imah 1000 drebolii deto trqbwashe da oprawia zashtoto se bqha sysipali ot sedeno na kolata.
Werno bqha ewtini raboti samo che ti se kysat nerwichkite i kato sa nqkolko raboti po 20 lewa naprimer sam se seshtash ce stawat 100-200-300-400 i t.n.

Dano da e hubawa kolata... ama pone dobre q opiswash ;-)



Тема Re: Спешно, проблемнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор The One (избраният)
Публикувано20.09.01 10:18



Незнам на кое точно казваш "индикатора за прегряване", предполагам че това е най-горната голяма червена лампа, м/у оборотомера и километража, която мига ако не си запалил двигателя.
Ако е за същата, тя показва че нямаш достатъчно вода в казанчето.

На мен същият двигател ми го прави често. Особено на десен завой. Проблема е да долееш малко вода, както казваш. Имам чувството че отнякъде на моя двигател има теч (съмнявам се за маркуча дето влиза в радиятора). Не съм сигурен, но май някъде има и клапан дето изпуска налягането ако то е много голямо.

Но... не е нищо особено. Като цяло получавам този ефект като мина 5-6 хиляди на топло време. Иначе - никъв проблем.

Wipe them out! All of them!


Тема Страничен въпроснови [re: Caмo Дизeл]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано20.09.01 10:23



Колко пари ще ти излезе тази страхотна кола? Без пътя и митото.

Гледайте звездите...


Тема Re: Спешно, проблемнови [re: The One]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано20.09.01 11:47



Абе има дисплей между оборотомера и скоростомера и там излизат разните съобщения от компютъра. В този случай показваше знака за прегряване - термометър топнат във вода Иначе, по всичко останало, двигателя си беше в нормите.
А клапан има на самата капачка на разширителното казанче.



Тема Re: Спешно, проблем [re: stax]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано20.09.01 11:48



Мда, обезвъздушавене. Има логика, ще проверим.



Тема Re: Спешно, проблемнови [re: sewi]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано20.09.01 11:49



Когато двигателя е спрян, нивото на антифриза е в нормите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.