Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 22.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диска на коляновия вал...  
Автор drv (непознат)
Публикувано27.08.01 11:29



Диска на коляновия ми вал играе(на който е закачен ремъка дето върти почти всичко).Някой има ли представа от какво може да е? Или къде да намеря такъв на разумна цена. Става въпрос за AUDI 100 '92 2.5 TDI с климатик.



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: drv]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.08.01 12:04



Хммм.... Странно ?!?
Как разбра, че играе ? Всъшност, какво точно е проблема ? Ако играе, това означава, че трябва да къса поголовно ремъците дето са на него.
Ако шайбата (мисля че така се казваше) на коляновият вал играе, това означава че или тя е крива или не е закрепена добре към коляновият вал.

По принцип, мога да ти препоръчам едно магазинче на Хр. Ботев, където пича много ги разбира и няма да обърка. При това частите не са много скъпи, но не са оригинални.
Ако тръгнеш от Симеон надолу към Сливница по Хр. Ботев, от дясната страна има едно чеинч бюро на ъгъла с една пресечка. Не помня как се казваше. След чейнч бюрото има едно магазинче, където отвън пред вратата има един Мотор. Фирмата се казва Софрост, търси Вальо.

Ето ти телефона на който може да се обадиш и да питаш:
СОФРОСТ
931 08 48 - Валери Александров.
Бул. "Хр. Ботев" 104

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: The One]  
Автор drv (непознат)
Публикувано27.08.01 16:45



10x. Наистина става въпрос за шайбата(диск беше първата дума за която се сетих :)). Просто играе докато се върти, до сега не ми е късала ремък, но никога не е късно. За съжаление не знам от кога е този ефект, откриха го като ми ремонтираха климатика преди 2 семици.



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: drv]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.08.01 16:54



Хммм.
Ами... спомни си откога не си сменял ремъците, погледни ги. Ако са доста изядени, значи имаш проблем. Ако им няма нищо - значи е нормално.

Всъшност, проблема може да не е в самата шайба.
Убеди се че това е приоблема и тогава го сменяй.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: The One]  
АвторPSYLON (Нерегистриран)
Публикувано27.08.01 19:57



W samata shaiba na tija motori ima edin gumen dempfer. Naj werojatno ot nego e problema. Ne se remontira, taka che smenjaj smelo.



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: PSYLON]  
Автор drv (непознат)
Публикувано28.08.01 12:14



На майстор е в момента и чакам да си кажат тежката дума. Има ли някой представа за цена ако евентуално се наложи...



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: The One]  
Автор drv (непознат)
Публикувано28.08.01 16:17



Оказа се, че диска не е разхлабен. Остава възможността да е сложена накриво шайбата. В Unitrade искат 730 лв. а в Аутотехника 500 !!! Ебати шайбата. В магазина на Христо Ботев я нямат. Чудя се какво да правя :(((. Някакви идеи ???



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: drv]  
Автор peshone (aide bez tekst)
Публикувано28.08.01 19:00



Виж някъде на старо дали ще го намериш... Същия проблем си го имах вчера с едно Ауди 80 :(. А в магазините за авточасти ми казаха, че няма никакъв шанс да си намеря нова шайба - остава или на старо, или в Unitrade/Autotechnica...



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: drv]  
АвторSgromolenko (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 22:00



Wie ne mislite li kato gi kupuvate tija koli, che posle trjabva da se kupuvat i chasti. Kakto i da e - sha ja opraish. Ne te syvetvam da ja karash taka obache shtoto dvigatelja struva nad 10000 DM.



Тема Re: Диска на коляновия вал...нови [re: Sgromolenko]  
Автор drv (непознат)
Публикувано30.08.01 09:32



Мислим като ги купуваме, ама най-лошото е, че голяма част от повредите се получават от некадърни майстори - както най-вероятно е случая тука - когато са ми сменяли ангренажния ремък не са я сложили както трябва, а срещу това нищо не можеш да направиш, ако ще и трабантче да караш..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.