Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 27.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Яко ме наплашиха....нови  
Автор Дpyrия (Вечерегистриран)
Публикувано05.08.01 19:23



Купих си ауди 80 карборатор. Бе, значи, чувам нещо лошо откъм предницата - викам ще ходя "на майстор", зер досега не съм карал ауди. Отивам, р-ш ли, и к'во/ Качи се оня, покара я, отиваме в сервиза и я качи на крика... Като завъртя предните колелета и от вътре все едно, че мелница се чува! Не, че е много силно ама си го има. И като почна майстора да ми говори се хванах за главата. Слаба предница, слаба задница, слаба скоростна кутия и т.н. Само двигателят бил добър защото е на WV. Колата е 90-та г. и си вдига 180 на "Тракия". Той ми обясни че с тая кутия може да изкарам още 100 000км, но може и на ъгъла да спре. Е, аз няма да вадя 1300 ДМ за нова кутия и реших да я карам докато върви. Кажете вие имали ли сте проблеми със скоростните кутий? Верно ли е, че по два пъти в годината ще трябва да сменям тампони? Въобще - здрава кола ли е ауди 80?

Това е само форум!


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Дpyrия]  
Автор stax (zaпознат)
Публикувано05.08.01 19:43



Tozi "majstor" sigurno cial jivot e pravil ladi :))))))))

eto tuk e kazano vsichko ili pone vsichkko:

http://www2.zr.ru/zr-online/txt/garage/resurs/audi80.htm

pochti niama kakvo da se dobavi.

QUATTRO Rulez


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Дpyrия]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано05.08.01 20:43



Майсторът ти е дървен философ. Слабо му е познанието за Audi. Качи се на някое такси Ауди 80 и питай бакшиша слабо ли е окачването. А за скоростната кутия също да ме извинява много. А дето двигателите били на VW и затова са здрави е върха на тъпотията. Audi разработва и произвежда двигатели за VW. Има VW и дори Porsche с двигатели на Audi, а за обратното не съм чул. Също така ръжда по тая кола няма.

Ако обаче твоя екземпляр е бил по разни т.н. майстори може и двигателя да ти падне

Vorsprung durch Technik


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Дpyrия]  
Автор The One (избраният)
Публикувано06.08.01 10:53



Виж, тук всички сме фенове на Ауди, така че вероятно няма да чуеш лоша приказка за тези коли. Но все пак, разрови се из руските сайтове или погледни и другите теми. Там ще намериш информация затова кой какви проблеми е имал.
Но "майсторът" е прав само в 1. Наистина, B3-ите има проблем със задното окачван. Получава се едно тропане откъм задният моста на почти всички такива. Това го четох на някакъв руски сайт. Нещо слабо за измайсторени там. Моята също го има това тропане, вече 30 000.
Ще ти кажа само, че за тези 30 000 за 1 година, по колата съм правил само поддържащи ремонти. Не са евтини, но не са сериозни ремонти вследствие от некачествена изработка.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Дpyrия]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано06.08.01 11:44



Predai mu da ide da se zastrelia ot mene na toia maistor :)

WWell BE COOL
HITMAN


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Дpyrия]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 14:59



"майсторите" обикновено са големи "разбирачи". Аз по едно време бях решил да пробвам Аudi 80, понеже бях чул добри неща за него. Мисля, че е добър автомобил. Като всяка стара кола все нещо има за ремонт, но това не значи, че е боклук. Сега ми харесва B3. Вие кажете дали си струва 7-8000DM



Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Twin Spark]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано08.08.01 15:57



Zavisi kolko godini i KM e .. dai malko poveche info, no po princip za AUDI KM-tata ne sa tolkova vazhni osven ako niakoi ne e pilil gumi neprekusnato godini nared i ne ia e bluskal. Kato cialo kolata si zasluzhava vseki LEV

WWell BE COOL
HITMAN


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Twin Spark]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано08.08.01 16:45



За 7-8000 лв си заслужава само Audi 90 B3 с екстри или Coupe B3.
Ако е 80 B3, то трябва да е в МНОГО добро състояние и 90 или 91 г.

Vorsprung durch Technik


Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Spidercho]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 18:34



а каква е разликата между А80 и А90?



Тема Re: Яко ме наплашиха....нови [re: Twin Spark]  
Автор SpiderchoМодератор (Audi Entusiast)
Публикувано08.08.01 19:09



Основната разлика е, че 90 е с 5 цилиндровите двигатели.
Стандартно има серво, централно, ел. огледала, почти всички B3 са с ABS.
По-пипната изработка е. Има 80-ки дето вътре са като камион

Vorsprung durch Technik



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.