Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 28.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за мощносттанови  
АвторAUDl fan (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 20:22



Здравейте всички!
Отскоро имам Ауди 80, 1.8, тип на мотора RU, карбуратор. Та именно за типа на мотора ще питам. Гледах значи разни книжки и научих, че този мотор бил 55 кВт. Имам едни приятелчета със същите Аудита, ама с други типове мотори - съответно 65 и 66 кВт. Та въпроса ми е: на какво се дължи по-малката мощност на моя мотор /какво го спъва/ и може ли да се направи така, че да се отстрани туй нещо? И ако може как?
Благодаря Ви!




Тема Re: Въпрос за мощносттанови [re: AUDl fan]  
АвторSTAXamp;POPA (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 21:15



Mislia che, moshnostta idva ot razlichnite vidove karburatori!
Ako ti e PIERBURG karboratora zatova e 75 konski sili- karboratorite KEIHIN sa 90 konski sili.



Тема Re: за карбураторанови [re: STAXamp;POPA]  
АвторAUDl fan (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 00:59



Абе май не е тъй щото моя като че ли е Кейхин 2 или поне тъй пише в книгата.



Тема Re: Въпрос за мощносттанови [re: AUDl fan]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано01.06.01 10:35



Teoretichno moshtnostta na DVG ne zavisi edinstveno ot kubaturata, a oshte ot tipa karburator, kolichestvoto vusduh, kakto i ot konstrukciqta na dvigatelq (maksimalen vurtqsht moment pri kakvi oboroti, stepen na sgustqvane ...).

PS: povishavaneto na moshtnostta chrez smqna na karburator ili specialni promeni i regulirovki na originalniq vodi do povishavane na razhoda!



Тема Re: Въпрос за мощността [re: AUDl fan]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.06.01 10:55



Znachi pich, shte ti kaja samo che moshnostta na dwigatelia zawisi ot mnogo raboti i 1 ot tiah e wazdushniat filtyr.

Obshto wzeto, niakoi koli narochno gi spywat s cel ikonomichnost. Ili pyk gi osakatiawat, s cel po-malki danaci w stranata kadeto gi iznasiat.
Inache si praw. Moje bi seriata 1.8 na Audi 80 e prosto nai-raznowidnata s tozi dwigatel.
Ta pak za moshnostta. Goliamo znachenie imat i klapanite+razpredelitelniat wal. Daje, mislia che towa e edno ot osnownite neshta za moshnostta.
Estestweno, karburatora syshto okazwa goliamo wlianie, praweiki goriwnata smes.

Dali moje da go oprawish ? Sigurno ima nachini, no ne se zahwashtai s tiah.
Shtom horata sa go naprawili taka - znachi taka triabwa da e.
Wsichki podobrenia koito mojesh da naprawish, biha skasili jivota na kolata.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Въпрос за мощносттанови [re: AUDl fan]  
АвторMr.Overclock (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 14:30



Pitch. Pone na men sa mi izvstbi 3 versi na Audi 80 1.8
1. 1.8 75k.s. (55kw) pri 4500 o/m tova e tvoiat dvigatel. Karburator. Deforsetka.
2. 1.8 90k.s. (66kw) pri 5500 o/m e sushtia no "normalen" (kazvam normalen zashtoto za men e po-normalno ot 1.8 da se izvadiat 90k.s. a ne 75k.s.)
i tretia variant
3. 1.8 90k.s. (66kw) pri 5500 o/m samo che injektzion.

taka che ne vijdam po kakuv nachin shte mojesh da go izduesh.

Pozdravi



Тема Re: Въпрос за мощносттанови [re: The One]  
Автор stax (zaпознат)
Публикувано01.06.01 14:50



Tva s vazdushnia filter(VF) mi haresa.

VF ne e ot takova znachenie.
Stava duma za saotnoshenieto vuzduh/benzin koeto triabva da e 14.7:1.
Vdigash vuzduha pada moshnosta, namaliava razzhoda na gorivo, otdelia poveche toplina i obratno.
A otnosno High flow filtrite osiguriavat po bruz dostap na vuzduh do smesitelia(karburator ili injekcion), no prirasta ot tova e 2-3 konski sili, koeto si e nishto, sravnenie s po goliam po vmestimost karburator ili direktno vpruskvane na gorivoto.
primer: dvigatel s 2,0l e mehanicheski injekcion e 90 i sashtia s electronno reapredeliane na vruskvaneto e 115 konia.
Ako nekoi go interesuva poveche ima hiladi neshta izpisani v i'net.

QUATTRO Rulez


Тема Re: Въпрос за мощносттанови [re: stax]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.06.01 15:54



Ne si me razbral.
;)
Choweka pitashe otkyde moje da se wdignat konskite sili.
Az mu kazah che dori i ot wazdushnia filter moje. Da... okolo 2-3 konski sili se wdigat, no wse pak - towa e samo edin wazdushen filtar nali ?
Imah predwid che i ot towa moje da se namaliawa moshtnostta.
Moje da e ot wsiaka edna drebna pishka, towa mi beshe ideiata.

Wipe them out! All of them!


Тема Wyzdushen filtyr!!!нови [re: stax]  
Автор Land Shark (ентусиаст)
Публикувано01.06.01 19:03



Smqtam che ne si praw. Wij ponachalo az jiweq w BMW sweta, no tam principite sa syshtite. Wyzdushnia filtar e ot znachenie! Ne tolkowa za max moshnostta, kolkoto za podobrqwane na moshnostta pri niski oboroti na dwigatelq. I tam uwelichenieto na moshnostta e znachitelno, moje da stigne poweche ot 10 konq. Inache taka narechenata "peak power" ne se izmenq. Taka che da imash "perfomance filter" si e preimushtestwo, osobeno tam kydeto chesto trqbwa da spirash i da trygwash - t.e. pri gradsko karane;
Eto ti i "nauchno dokazatelstwo" - dyno resultati ot izmerwaneto na moshnostta na '89 BMW 325i (e i az se iawqwam sobstwenik na edno takowa jiwotno) sys standartnia i s K&N perfomance air filter (lichno az ne hareswam K&N filtrite i nikoga ne bih si slojil, no towa e druga tema). Eto ti linka:



High flow filtrite ne osigurqwat po-byrz dostyp, a po-golqm wyzdushen potok. BMW-to mi meri imenno wyzdushnia potok i w zawisimost ot nego (e i ot dosta drugi faktori) opredelq neobhodimo kolichestwo goriwo za injektirane. Ne wqrwam pri audi da e razlichno.

Razberi me, ne se zaqjdam s teb, prosto smqtam che ne si nikak praw za wyzdushnite filtri, i se opitwam da go dokaja nauchno.

Land Shark
BMW: The ultimate driving machine

Редактирано от Land Shark на 01.06.01 19:04.



Тема МНЕНИЕнови [re: AUDl fan]  
Автор Vento (VW специалист)
Публикувано02.06.01 11:07



Разликата в мощностите на двата двигателя идва от различния ход на буталата им (съответно различни валове), различните горивни камери и НАЙ-ВЕЧЕ от различната степен на сгъстяване на горивната смес!!! Твоя е с доста по-ниска степен на сгъстяване. Така че не можеш да промениш твоя 75к.с. двигател така, че да стане 90к.с. като другия, защото това са принципно съвсем различни двигатели... Все едно от мотор на ЛАДА да искаш да направиш БМВ мото - просто не става конструктивно...
Аз лично съм имал и от двата мотора и мога да ти кажа, че 75к.с. въобще не е лош мотор, тъй като нарочно е дефорсиран и има МНОГО ДЪЛЪГ ЖИВОТ в км!!! Този мотор просто не можеш да го умориш и да искаш - много добре е пресметнат. Гори по-малко от 90к.с., а разликата във вървенето никак не е голяма.
Така че, моят съвет е: НЕ ПИПАЙ НИЩО ПО ТОЯ МОТОР!!! Той си е измислен доста добре!








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.