Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 01.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Внос на коли от чужбина  
АвторRacer (Нерегистриран)
Публикувано16.05.01 11:41



Гледам че в тоя клуб има хора (най-вече Vento), които се занимават с внос на коли и знаят какви са разходите по вноса на 1 кола от собствен опит. Можете ли да ми кажете горе-долу какви са разходите ако отида до Германия да си докарам едно Audi от там? За митата въпросът вече се изясни в другата тема, но нямам представа най-вече от нуждата от транзитни номера и колко струват, разходите за пътни такси в другите държави, за колко време човек може да си намери читава кола - абе ще съм ви много благодарен ако споделите всякаква информация по въпроса :))



Тема Re: Внос на коли от чужбинанови [re: Racer]  
АвторNasti (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 15:51



Okolo 1000DM izliza dokarwaneto prez Jugoslavia i 850DM prez Romania. Az obache sym minawal samo 1 pyt prez Romania i poweche i ne iskam da probwam.
Ako imash konkretni wyprosi pishi na maila sonic@pirch.com



Тема Re: Внос на коли от чужбинанови [re: Racer]  
АвторVento (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 19:33



Ste ti otgovorja naj-podrobne v sledvastite dni, zastoto sega njamam vreme.
DO SKORO!!!





Тема Re: Внос на коли от чужбинанови [re: Nasti]  
Автор boxer (познат)
Публикувано20.05.01 17:53



Какви са тея 1000 Дм през Югославия?
Само пътни разноски ли?
Ако да каква кола си докарал бе? Мерцедес S клас ли?
баси на мен винаги пътните през Югославия са ми излизали към 350 ДМ сега да излезе максимум 500 ДМ

боксер


Тема Za boxerнови [re: boxer]  
АвторNasti (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 09:07



Da samo pytni raznoski! Imash samo 400DM colowi nomera, oswen towa TUV i zastrahowki i t.n. a w syrbia ako neznaesh imash zadyljitelna zastrahovka 150DM BE!

Seshtash li se?! A tiq 350DM s colowite nomera li sa BE??! Basi! ;-)))))))))))

Ne se syrdi ama az do germania xoda pone po 1 pyt na mesec




Тема Разходинови [re: Vento]  
Автор Vento (VW специалист)
Публикувано04.06.01 14:53



Хора, работата не е толкова лесна, колкото си я мислите. Все пак - Германия си е там, където винаги си е била и всеки може да иде и да се пробва.
ОБАЧЕ аз му гарантирам, че ако ходи сам и за пръв път, колата ще му излезе просто ЗЛАТНА!!! Особено ако не знаете немски добре, нямате къде да спите и ядете там без пари (приятели, роднини) и нямате кола да обикаляте по частни обяви (защото ако купите от автосалон живи сте изгорели - първо е много скъпо и второ - салонджиите там са много по-големи мошенници, отколкото в България и може колата ви въобсте да не се добере до границата, та да излезете от Германия. И такъв случай съм имал с един Опел, ама...)

Та значи, разходите са горе-долу следните (дано не изпусна нещо):
1. Билет до Германия - 150 - 220ДМ (зависи докъде).

2. Ако спите на хотел (не ви облазявам) минимум по 45-50ДМ на човек на нощ.

3. Какво ще ядете, не се знае, ама не може от тук да си носите за 10 дни храна. И там има разходи. Поне в суперите храната не е скъпа - като тук са цените.

4. С нещо все пак трябва да обикаляте за коли - дано не е с такси, че е по 5ДМ на км. Не е като в София - евтино...

5. Можете да четете и обяви в интернет и по вестниците (ама са на немски да ви кажа).

6. Ако сте се преборили с всичко дотук и сте харесали кола, трябва да я регистрирате. Ама къде се регистрира - никой не ви казва. Собственикът си пребира парите и не ще да ви чува вече. Тръгвате да се оправяте сами и губите цял ден. А те работят до обяд...
И все пак номерата и застраховката за 15 дни са ви между 160-200ДМ + 80ДМ за някакво вписване и отписване.

7. Благополучно тръгвате да се прибирате - за бензин са ви нужни над 350ДМ (над 2ДМ е литъра), а за нафта - над 200ДМ.

8. Имате и такси по магистралите - 15ДМ в Австрия и около 100-150ДМ в Унгария и Югославия.

9. Да не говорим, че на всяка митница ви цакат за пари и съвсем открито си искат. Ама вече на 20ДМ се сърдят. И ако не сте оправен бая парички ще ви смъкнат...

10. В Югославия не признават немската застраховка - искат тяхна - 150ДМ. И митничарите и полицаите - едни такива неподкупни... чак да ги ожали човек. Е, не са като румънските поне де - ония направо са си НАГЛИ. По 100ДМ ти искат през половин час каране и след 1 час разправии.

11. Такси екология, фериботи и други такива направо ти се струват без пари след това, което си платил вече...

12. Непредвидини разходи ВИНАГИ изникват и не се знае колко са (нали затова са непредвидини).

НЕДАЙ СИ БОЖЕ ДА ВИ СЕ НАЛОЖИ ДА ВАДИТЕ TUV, е тогава вече наистина не ми се мисли и говори, защото съм го правил. И при това не помня вече колко пъти съм карал коли оттам, обаче не искам вече да вадя TUV...

Общо-взето в най-добрия случаи имате над 1.000ДМ и през Румъния (там милиционерите си искат, пък как да им откаже човек...), и през Югославия (скъп бензин и застраховка от 150ДМ, пътни такси). И това е в най-добрия случаи, че може и до 1.500 да стигнат, че и нагоре...
И това е в случай, че ви е осигурен транспорта, спането, храната в Германия и има кой да ви развежда насам-натам и знае езика добре.

Така че, хора, не завиждайте, че някой е изкарал 500-700ДМ като ви е докарал кола. Той е живял като КУЧЕ 10 дни, спал е в колата, ял е само суха храна и каквото има, разправиите и нервите са за негова сметка, така че...

Но ако все пак ви влече - знаете къде е Германия, тя не се е преместила. Качвате се на автобуса и хоп, в Мюнхен (ама там колите са СКЪПИ и много лъжат продавачите...) Ако имате неверочтен късмет, може и да се приберете с кола (ако не са ви я взели на някоя граница, че чичо Ханс я обявил за открадната, а племенникът му Юрген ви я продал като добросъвестен собственик).

Айде, дерзайте, и успех - пожелавам го на всички, ще ви е нужен, повярвайте...

ОТ МЕН - ТОЛКОВА! Изчерпах се. Ако на някой още не му е ясно обаче- пак сте дискутираме.





Тема Re: Разходинови [re: Vento]  
АвторRacer (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 16:42



Благодаря много на всички, които са ми отговорили на въпроса. Значи Vento, така като те слушам все повече се разубеждавам да ходя до Германия сам за кола. :( Аз и преди знаех за повечето от тия неприятности, но ми се струваше, че хората, които внасят коли искат да печелят много за моя сметка, пък и много ми се искаше сам да харесам външния вид на колата, която ще си купя. Аз не съм запознат добре с печалбите на автотърговците, но ми казаха, че 700-1000ДМ искат само за да ти докарат колата с автовоз от там. Така или иначе обаче все повече се убеждавам, че ходенето до Германия не е за моята уста лъжица и ще трябва да прибягна до това да ми я докара някой друг. Ти някъде беше казал, че по принцип може да внесеш кола на някой по поръчка. Значи аз искам някъде към октомври да си купя Audi 80 2.0. Можеш ли да ми кажеш приблизително колко струват като крайна цена заедно с докарването съответно B3 и B4? Много ми се иска да си купя В4, но не знам дали ще ми стигнат парите... Мерси предварително за отговора. :))



Тема Re: Разходинови [re: Racer]  
Автор Vento (VW специалист)
Публикувано04.06.01 16:58



Прав си да се разубеждаваш - има защо и аз мисля, че ясно се аргументирах. Аз от 01.07 до 01.10. съм на работа в Мюнхен и мога да ти намеря кола, няма проблем. За прилично В3 ти трябват около 4.500-5.500ДМ (зависи година, мотор и т.н.), а В4 не ми се иска да карам, че там са скъпи а тук не вървят.

Можеш по всяко време да ми пишеш на маила dimiter78@hotmail.com



Тема Re: Разходинови [re: Vento]  
АвторRacer (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 19:41



Мерси много, ще го имам предвид! :)



Тема Re: Разходинови [re: Racer]  
АвторNasti (Нерегистриран)
Публикувано05.06.01 18:18



Hubawo e che tuk ima chovek kato Vento zashtoto nqkoi hora se chudat kak taka dokarwaneto izlizalo 1000DM. Dobre che se nameri chowek sys zdravi nervi da im kaje kak. Niamam opit kolkoto nego v toq taka narechen biznes no wse pak racer dyrja da ti kaja che sa takiwa cenite kakwito ti gi kaza toi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.