Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Uchenici na Dunoнови  
Авторpazitelja na praga (Нерегистриран)
Публикувано02.10.00 10:29



W njakolko ot temite widjah pozowawane na hora, koito narichat sebe si "uchenici na Dunow". Ne moga da wi kaza dali te naistina sa takiwa ili ne, no kato chowek kojto e zapochnal da se uchi tochno ot uchenik na Duno smeja da twardja che ne biwa da se dowerjawate na 100% dori kogato e sigurno che te sa uchenici.Da si uchenik wse oste ne znachi da si se nauchil.Naprimer mijata uchitelka beshe(leka i prast) naj-dobrata astrolozka w Bulgaria.No nikade njama da widite nejni publikacii i trudowe.Prosto zastoto tja ne smjatashe za redno towa znanie da se prawi masowo.Smjatashe che samo kojto naistina seriozno wjarwa w tezi nesta, ima prawo da bade prosweten.Towa ne precheshe na redica iztaknati astrolozi da idwat da se sawetwat s neja i da i iskat dopalnitelna informacija za razni nesta.
W sastoto wreme tja ne se zanimawashe i ne razbirashe ot Taro........znaeshe wsichko za duhowete,no ne beshe chela Kabala..........i mnogo mi se radwashe za Blawatska.Karashe me da i razjasnjawam kakwo e iskala da kaze i go shwastashe otlichno,daze ponjakoga kazwashe: ne moze da e towa ,bi trjabwalo da e edi kak si...i pri powtoren pregled se okazwashe prawa.
Da si uchenik na Duno znachi mnogo nesta.Moze da si ot tezi uchenici,koito sa dopuskani samo na lekciite i skazkite mu , koito se publikuwat dnes.A moze i da si ot onezi,koito sa se zanimawali i s " po - stranni i tajni raboti"......



Тема За ученицитенови [re: pazitelja na praga]  
АвторНачинаеща (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 09:37



Не си ме разбрал добре, затова можеш да се върнеш и да прочетеш отново какво съм написала. Казах, че съм посещавала курс по астрология при единствения останал жив (това беше в началото на 90те год.) ученик на Петър Дънов Николай Дойнов.
Сигурно ти е прозвучало като "Аз съм от класа на Стефан Данаилов", но изобщо не съм имала това предвид. Напротив, достатъчно ясно съм обяснила, че познанията ми са съвсем оскъдни, макар да имам желание да ги обогатя.
С дъновизма не съм свързана по никакъв начин, макар че ме каниха да се присъединя към тях, така че нямам причина да им правя реклама, или да парадирам с това, че съм посещавала техен курс. Просто като лектор г-н Дойнов беше много интересен за мен. Затова съм го споменала. Интересна ми е и книгата му "Науките на първата човешка раса".
Надявам се вече да си разбрал какво всъщност съм имала предвид. Сам разбираш, че колкото и сериозен да е бил този курс, той е бил само един курс, а за да се занимава човек сериозно с астрология и окултизъм това е съвсем недостатъчно. Между другото, това личи и от въпросите които поставям тук в този клуб.

Признавайки огромното си невежество в тази област, оставам с уважение:
Начинаеща





Тема Отг: За ученицитенови [re: Начинаеща]  
Авторpazitelja na praga (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 14:14



Milo,
wsashnost ti ne si me razbrala dobre.Az njamam w predwid teb konkretno,goworja po princip!
Ne se zasjagaj,prosto njama prichina.
A Nikolaj Dojnow e ot izwestnite uchenici na Duno.Mojata uchitelka pochina 1998 g........
Srestal sam i drugi ziwi no te ne sa aktiwni w izdawaneto na literatura.Izwestno li wi e kak e pochinal Duno i kakwo e stanalo tochno predi towa?



Тема Дъновнови [re: pazitelja na praga]  
АвторНачинаеща (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 08:32



По време на курса не е ставало на въпрос за това как е починал Дънов и какво е станало преди това. Между другото, бях много изненадана от начина, по който той се провеждаше. Аз разбрах, че това са дъновисти едва към края. Не е имало реклами или напразни позовавания на "Учителя" както наричат Дънов. Много приятно ме изненада и атмосферата и отношенията между членовете на братството, или както казват на това общество. Никой за никъде не бърза, отделят си достатъчно време един за друг,изслушват се внимателно, изобщо има какво да се научи от тях като стил на поведение. Разбира се, бях поканена да се присъединя към тях. Отказах, макар да ползвах по-късно тяхна литература за възпитанието на децата.
Много ми допаднаха идеите на Дънов в тази насока.
УЧението му обаче не познавам в детайли. Би ми било интересно да знам повече, но като страничен наблюдател.

Не съм се засегнала от думите ти, напротив, стана ми приятно заради начина, по който ти отстрани недоразумението. Ето за какво може да послужи словото!




Тема Отг: Дъновнови [re: Начинаеща]  
АвторРалица (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 02:58



И аз не познавам в детайли учението и последователите му. Само съм ходила на концерти с негова музика. Наистина е много приятна атмосферата. Това, което пък мен ме изненада беше, че не се ръкопляска след отделните изпълнения. Така вибрацията остава непокътната и можеш да й се насладиш напълно... Така и не можах да видя на живо паневритмия, тя също си има своята логика. Изобщо май той е направил едно голямо "обобщение за българи" :)
Знам си аз, че не е случайно, че сме се родили в България :)



Тема Окултната музика нови [re: Ралица]  
АвторНначинаеща (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 21:26



И аз съм слушала техни концерти, наистина музиката им е божествена. Пренася те в един съвсем друг свят.

Ох, за раждането ни в България...като че ли е за друг клуб. Каква полза от огромният ни потенциал? От талантите ни, от всичко?

Такива надарени хора, а вечно да страдаме.
Няма ли край тази наша участ?



Тема Отг: Окултната музика нови [re: Нначинаеща]  
АвторMaat (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 21:53



e, vsi4ko e otnositelno, zavisi s koj se sravnjava6
tvoeto stradanie za drug e pesen






Тема Отг: Окултната музика нови [re: Maat]  
АвторНачинаеща (Нерегистриран)
Публикувано06.10.00 19:03



Тогава така ми подейства. Ако съм в дискотека или ресторант и чуя същата музика, разбираш, че няма да се получи, но тогава отидох с някаква настройка, слушах, достави ми удоволствие, подейства ми по особен начин. Нали това е изкуството - да ти въздейства някак.
Прав си, че зависи с какво сравнявам, но нали затова си има определени ситуации.
Една вулгарна дума, казана в съответна ситуация не звучи зле, просто защото такава е речевата ситуация.
Поздрави!



Тема Отг: Окултната музика нови [re: Нначинаеща]  
АвторРалица (Нерегистриран)
Публикувано06.10.00 23:53



Това за нашата участ може би наистина е за нова тема и на друго място.
Само искам да кажа, че както всеки човек, така и всеки народ си заслужава участта, политиците и историята! Няма нищо случайно.
Като излезеш извън България всичко изглежда по-различно. Там хората живеят лесно, но това ги прави много по-слаби психически и духовно от нас, които всяка минута трябва да се справяме с проблеми и то не малки.



Тема Участта ни нови [re: Ралица]  
АвторНачинаеща (Нерегистриран)
Публикувано07.10.00 11:26



Ралица, съвсем съм съгласна с твоето мнение, но каква полза от психическата и духовната ни сила, като сме затънали в немотия? Как да мисли човек за духовното, когато непрекъснато трябва да решава нелеки проблеми, свързани с материалното?
Дори ако приемем, че аз съм по-добре материално от своите съседи и от хората около мен, това не ме прави щастлива, защото другите няматл Или пък от чист егоизъм ако щеш - кагото си купя нещо ново няма с кого да споделя това и да се порадваме заедно. Как да седна да говоря за прераждане със съседката, като тя не си е платила парното и съвсем не и е до такива неща.
С какво толкова заслужихме тази наша участ не знам. Струва ми се несправедливо. И ние сме хора като останалите. Защо трябва за всяко нещо, дори и най-незначителната подробност да се блъскаме и да хабим толкова нерви и енергия, като някъде по-на запад това вече е разрешено. То е като да се изкачваш пеша по стълбите на 1 небостъргач, при положение, че хората са ти измислили и поставили асансьор. Нали това е смисълът на прогреса - да улеснява хората. Каква полза, че сме духовни?

В кухнята на видно място съм закачила 1 мисъл на Русо. "Всяка злина произлиза от слабост. Детето е лошо, защото е слабо; направете го силно, и то ще стане добро. Оня, който би могъл всичко да направи, никога не би сторил никакво зло."
Не си ли съгласна с това? Слабите хора са подли, подмолни, служат си с хитрост. Когато човек е слаб финансово, той става хитър, подозрителен, завистлив, прикрит, навъсен. Къде ти място за духовност? Колкото и да се опитваме да бъдем духовни, все пак ни трябват и материалните неща и няма как да живеем без тях. Не сме аскети.
Дано по-скоро се оправим!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.