Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как рибите да решат проблема с объркванетонови  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано26.10.15 20:21



Имам нужда от съвет, защото вече яко ми писна да се обърква всичко - обикновено защото или аз не съм разбрала или мен не са ме разбрали или нещо съвсем друго, но объркване трябва да има. Чудя се има ли отърване и ако да дайте съвет. Най-гадното е, че объркването става по правило когато съзнателно се мъча да постигна някакъв ефект, да предотвратя нещо нещо неприятно или квото и да е. Но добрите ми намерения почти водят до обратен резултат заради неочаквано объркване. Когато реша да не плувам по течението, а да предприема нещо сама и обезатено ще сгафя. Дали да не се пусна по течението и да оставя нещата да се случват от самосебе си поне да не ме яд, че съм положила усилия и накрая се оказва, че съм сбъркала. Докато ако си плувам по течението като че ли нещата се нареждат от самосебе си. Аз съм активна натура, но зодията зорлям ме натиска са дъм пасивна.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.10.15 23:13



объркването става по правило когато съзнателно се мъча да постигна някакъв ефект.... - По сичко изглежда, че това е някакъв природно явление-феномен... Някакви други белези дали има, например да потъмнява небето или да падат гръмотезици...


- Начи кат усетиш, че се появява, спираш, всичко спираш и започваш наум да броиш до десет. Кат преброиш продължи може да си продължиш от там до където си стигнала.
Пробвай го и кажи.



Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано30.10.15 10:58



Не разбрах пошегува ли се или сериозно го каза.
Да добавя, че ако сама трябва да свърша нещо и не зависи от други хора, а само от мен нещата се получават, но когато има намесени други хора стават гафове.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: OldWitch]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано01.11.15 11:43



Да добавя, че ако сама трябва да свърша нещо и не зависи от други хора, а само от мен нещата се получават, но когато има намесени други хора стават гафове.


За какви други хора говориш? 7-ми дом отговаря за съпружеските отношения, 5-ти за децата, 11-ти за приятелите, 10-ти за шефове, началници... виждаш, че в астрологията всичко е разграфено по отделни сфери от живота.

За настъпването на някаква криза в живота ти ли говориш или напротив става въпрос, че винаги си имала подобен проблем? Защото Рибите се славят с това, че винаги или са изоставени или напротив, че около тях се навъртали само досадници...

Редактирано от filmfest на 01.11.15 11:45.



Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: filmfest]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.11.15 11:14



Мерси за интереса към темата ми.
Не, няма криза в живота ми - винаги е било така. Объркването важи за всички домове, но за децата и брака ми е малко трудно да преценя, защото там не знам кое да приемам за нормално и кое не. Освен това и мъжът ми е риба и той също много обърква - все нещо не разбрал или ще каже каквото не трябва когато не трябва. Но за 11ти и за 10 дом определено доста често се объркват нещата - объркват се планове, уговорки и то най-често защото другите не са разбрали какво имам предвид. Искам да помогна на някой примерно, но в крайна сметка той ми се разсърди, защото е преценил, че ще му навредя и е решил освен това, че умишлено искам да му навредя. Реално на никой не съм навредила до сега, но не знам защо оставям друго впечатление. Като цяло колкотоповече се мъча да помогна и да съм полезна толкова повече лайна изяждам накрая. Или пък ще объркам нещо с погрешно решение взето в момент на афект. С шефове и началници е същото положението - или не ми вярват, че мога да свърша нещо или ако случайно не мога и им кажа защо те не ми вярват, че е затова, а решават че е друго и си изграждат погрешно мнение за мен. Излишно е да давам конкретни примери защото объркването всеки път се дължи на различна причина, която понякога е в мен, но като че ли по-често е защото другите не са ме разбрали или нещо съвсем различно, като времето примерно.
А за изоставянето и досадниците не съм се замисляла, но като погледна назад действително май така ще излезе. Но за това имам обяснение и знам как да го променя ако поискам. Проблемът ми е с объркването, което колкото повече се мъча да предотвратя толкова повече го предизвиквам. И както казах причината винаги е различна и поради това няма как да си взема поука. Реално не зависи от моето желание и усилия, а като че ли е точно поради хаотичността на знака Риби.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: OldWitch]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано02.11.15 15:04



Хм, интересно, а не си си помисляла, че ако всичко беше окей може би щяхме да сме богове. Не мислиш ли, че и при другите хора ситуацията е сходна с твоята? Между другото имаш ли си някакъв примерен идеал от ежедневието си-човек, който да се справя перфектно по-отношение на себе си. То може и да не познаваш лично такъв екземпляр, но поне да го имаш, като пример. Та имаш ли такъв примерен вариант-някой, който така да ти служи, като пример за извършването на идеални отношения спрямо самия себе си?

Между другото в основния си пост казваш, че зодията ти Риби била пасивна. Всъщност обаче Рибите са четвъртия подвижен знак от четирите подвижни в зодиака съответно Близнаци, Дева и Стрелец. Другите осем, четири от които са кардинални и останалите четири са фиксирани, неподвижни. Защо казваш, че зодията ти била пасивна? На какво се дължи подобно заключение, защото Рибите са един от подвижните знаци.

Нещо повече понякога счита се, че пред нас има пречки или препятствия в живота да го наречем, които са за това, за да ни развиват по един или друг начин. В този смисъл това объркване за което говориш и което явно не би могла да го възприемеш по философски начин, защото те мъчи е може би мисля подобна неприятност, която съществува с цел постоянно да се самоусъвършенстваш. Е вярно, че на чужд гръб и сто тояги са малко, но така или иначе без да навлизаме в подробности за твоето объркване за което говориш, не знам може би и най-вероятно да ти е трудно. Но от друга страна имаш ли и такъв пример в живота си, който също, като при теб все да не му се подреждат работите точно, като при теб?

Редактирано от filmfest на 02.11.15 15:12.



Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано02.11.15 20:26



Не разбрах пошегува ли се или сериозно го каза. - И двете.



Според мен неосъзнат проблем с желанието за контрол и управление. - Искаш да контролираш и управляваш, но не ти се получава...
Така мисля.



Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: filmfest]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.11.15 22:51



Не, нямам такъв пример от моя живот. Никой от близките ми не съм забелязала да е така. Но това, че не съм забелязала аз не значи че няма разбира се. Но имам хора, на които нещата като цяло вървят по план. При някои се получава лесно и естествено, при други с голям труд но като цяло се случват нещата. А при мен не че не се нареждат, но си следват своя си път и никога моя план - той почти винаги се скапва колкото и добре обмислен да е и колкото и усилия да съм положила. И да - смятам че това се случва поради някаква причина и се опитвам да гледам философски на него и че трябва да науча урок от всичко това. Проблемът е че не мога да разбера какъв точно урок да си взема. Единственото логично заключение което ми хрумва е просто да оставя нещата в живота ми да се случват от самосебе или други хора да ги решават и да престана да изразходвам излишна енергия за неща, които така или иначе се объркват.
Според теб какъв урок трябвa да си взема от това?
А за пасивните риби не исках да кажа, че са пасивни - аз поне не съм пасивна, по-скоро не съм агресивно настоятелна и се оставям лесно да бъда убедена, че това, което си мисля че искам всъщност не е правилно и не трябва да го искам. Но с времето пак се връщам в изходна позиция, и пак може да ме откажат и така много пъти но в един момент, след много години все пак си правя квото съм си наумила. Имах предвид, че животът като че ли зорлям ме кара да съм пасивна, да се пусна по течение и единственото, което трябва да направя е да дам шанс на нещата да ми се случат (да не изпусна птиченцето), защото като че ли някъде е заложено кога и как точно да се случат и аз просто трябва да изчакам търпеливо този момент. Оказва се че наистина големите и важни неща в живота ми се случват почти без мое участие и без почти никакви усилия. А нещата, които съм постигнала с много усилия и едва ли не се гордея с тях се оказва, че всъщност са били безсмислени и не водят до никъде. По-скоро водят до съсипано здрае и нерви - демек - взела съм грешно решение че съм се блъскала и всичко е било направно и вредно за мен

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано03.11.15 23:07



определено не ми се получава. Но то не е щото другите са по-добри лидери от мен (понякога разбира се е и това), а просто заради някаква шибана случайност.
Ще ти дам пресен пример. Одеве бях на хелоин парти в училището на децата, което беше с родители. Принципно не обичам такива събирания щото все не знам кво да си приказвам с другите родители и не ми е в природата да се бутам и да завързвам разговори, а говоря само като ме заговорят. Както и не се бутам в камарата, а си седя настрани. И така си седях почти цяла вечер настрани и си джитках на телефона и никой и не забеляза, че съм там. И хоп - една майка на нова ученичка, с която никога не съм си говорила дойде да ме поздрави и ме заприказва и използвах момента да се осведомя за някои неща и да повдигна теми, които ме вълнуват и точно в разгара на разговора идва дъщеря ми (която до този момент си играеше и ме беше забравила) и идва да ми каже, че брат и паднал и реве да ходя да го успокоявам. Отидох и като се върнах майката беше си намерила друга компания и така и не успяхме да се доизкажем по темата.
Сега това е дребен ежедневен пример, който на всеки може да се случи разбира се и не е болка за умиране. Проблемът е, че такива подобни дразнещи ситуации при мен имам чувство че се случват непрекъснато и винаги когато е възможно нещо да се сговняса се сговнясва.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Как рибите да решат проблема с объркванетонови [re: OldWitch]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано04.11.15 23:43



Ти си, като жива нумерология за мен. Какво искам да кажа. Нали в нумерологията, както е известно всеки следващ ден е с различна вибрация. И ти така сякаш си подвластна на числата, които всеки ден, като имат едно ново, различно значение. като акцент съответно това предполага и разиграване на съвсем различна стратегия за настоящия момент за разлика от следващия. Като изкарването на един ден подвластен по дадена към момента вибрация, после ето, че не след дълго идва и следващия ден след това, като идващ с напълно нови и различни изисквания за прекарване на деня. Тоест това, което идва по вибрация на числото към даден ден например днешния, то ще ти бъде предложено да го изиграеш днес, но после, след това, утре вече всичко ще бъде вече на съвсем друг хал. И ти веднага трябва да имаш воля за ново пренастройване или поне знание за това, какво може да те очаква, за да може да го приемеш със сърцето си поне, ако ли не друго.

Аз за това мисля да си направиш един нумерологен хороскоп и да му изследващ указанията, като ти така в крайна сметка да видиш, дали няма да се прояви някаква цикличност. Те са общо 9 числа-девет ситуации и на теб ти трябва да видиш, дали нямат някаква циклична зависимост, например дали след всеки сбъркан твой ден, дали не отговаря числото 5 или пък защо не 7. И ако с времето откриеш, че в твоите проблеми, това объркване за което говориш е описано в някакъв цикъл тогава мисля, че би могла да видиш нещата в светлина. Като тук не става въпрос за това, че не е нужно нещо си да променяш да го въртиш на шиш да речем, а най-вече да се подготвиш за нещата с които можеш да се справиш сама и за тези неща с които не можеш да се справиш сама примерно.

Друго нещо, не ти познавам хороскопа, но според мен трябва да се обърне внимание на знака Телец в него, планети в този знак има ли, няма ли, кои оси от хороскопа го владеят и къде се намира управителя Венера как е поставена самата тя в хороскопа, аспекти и прочие изследвания специално за знака Телец в хороскопа. Защото Телец планира, а Скорпион срещуположния на Телец знак манипулира. И така накрая трябва да се види колаборацията между Телец и Скорпион в хороскопа, отношения между Плутон и Венера в хороскопа, какви са, има ли ги няма ли ги и въобще каква им е снимката в картата, като положения.

Сега има най-различни нумерологични хороскопи. Най-лесния от тях е, че ако аз съм роден на 11- Октомври, а днес е 4-ти Ноември, то събирам рождената си дата 11-ти плюс 4-ти и това прави 15. После събирам 1 и 5 и получавам 6. Съответно днес на 4-ти Ноември 2015-та година аз ще съм с вибрация 6 и съответно ще съм под влияние на Венера, защото 6 е числото на Венера. Съответно през този ден жените ще са центърът ми на внимание. Утрешния ден ще бъда с число 7 напълно различно в такъв ден човек по-скоро търси уединение, а е и добър ден за наливане с алкохол от друга страна и предполага бохемски истории.

И така ти, като знаеш характера на числата и ти може да очертаеш линиите на дните, която те следват до момент до който на стигнеш до някаква своя лична стратегия. Нумерологични хороскопи има много с най-различни системи. Ако те интересува можеш да си избереш система, която най-добре ще ти пасне на проблемите ти и съответно ще разиграваш нейната стратегия за справяне с хаоса си... И оттам вече мисля след направените, наблюдения и изследване можем да поговорим за приемането им на нещата по-философски начин и какви могат да бъдат уроците, които трябва да се вземат за усъвършенстване в личен план.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.