Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Знацитенови  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано08.04.15 05:30



Предполагам всеки привърженик на астрологията е чувал за Линда Гудман, както и за прословутите й описания на слънчевите знаци разгърнати в едни дебели томове. Напълно в противоречие на нея аз реших с по една дума да опиша всеки един знак, дума която ми помага на кратко да имам сведение за всеки знак.

Наред с това ние знаем, че и всеки знак си има строго установен девиз, изречение което го описва идеално с две думи. Докато това което аз съм дал, като описание изобщо няма връзка с девиза, макар и да е вид опит с ключова дума да се опише поведението на всеки един знак.

Наред с това ние знаем, че всеки знак се управлява от планета, която също сама по себе си си има управляващо описание, което помага за тълкуването, както на знака, но така също и на целия хороскоп. Аз съм се опитал да направя нещо подобно, като без да замесвам, каквито и да е планети съм обрисувал с по една думичка това, което владее всеки един знак.

Та както знаем знаците са в нас, т.е. всеки има Овен, Телец, Близнаци и останалите зодии в цялостния си хороскоп. С други думи, как ще се изразява нашия Близнак в рождената ни карта зависи от осите на дванайсете ни дома определени от часа на раждане.

Между другото тук искам да направя една вметка, че в миналото, както не се е обръщало особено внимание на аспектите между планетите също така не се е и построявал хороскоп заедно с домовете. Аз съм виждал такава карта по снимка в книга на Карл Густав Юнг-уникално изрисуван хороскоп с 12-те знака в който не са отбелязани, както аспектите, но също така и домовете в него. И това от една страна е обяснимо. Часа на раждане не знам от кога започва да се отбелязва, но положително акушерките от миналото изобщо не са го отбелязвали. Та те дори се съмнявали и в датата на самото раждане, информация вероятно, която се отбелязвала за по знатни личности от по-благороден произход.

Така или иначе казвам го това с цел да се проследи това, как астрологията, която навремето, ако е била в даден аспект на почит, като професия и чиято популярност, като занаят изчезва с настъпването на просвещението, то по нататък в историята тя очевидно възкръсва отново и с ново техническо разширение в случая по-подробно описание и тълкуване на хороскопа.

В този смисъл аз не знам, как точно астролозите от миналото са си вършели своята работа. Освен, че мога да си създам представа, че един хороскоп не само е трябвало да бъде начертан, но той е и трябвало да бъде и добре изрисуван. Докато в днешни времена повече се държи на точността на схемата отколкото на нейния облик. Та така искам да подчертая това, че на този етап хороскопа е много повече оптимизиран отколкото в миналото. При което не знам, дали хората, които са се занимавали с това са си давали сметка, че всичко на всичко цялостен хороскоп означава пълно разбиране на 12-те знака. Така мисля разбирането, че всеки има Близнак в себе си е по-скоро нова отколкото древна техника при което аз така съм се опитал да анализирам всеки знак, освен по силата на архетипа, който възнася в себе си, но и по психологически признак. Съответно аз за Близнаци съм казал, че е бърз. Което ще рече, че при хората със Слънце в Близнаци бързината на мисълта идва, като стихия на тяхното его. Като тук става въпрос за един неизчерпаем източник от енергия-Слънцето с което те поддържат постоянно фронта на това описание, тъй като това е черта с която те се опитват да блестят. По същия начин тези които не са със Слънце в Близнаци също имат бързина на мисълта, но тя се проявява в различен аспект от техния характер. Та, ако например човек е с асцендент Близнаци това ще рече, че той с тази бързина на мисълта държи да се опише, като личност. И ето той няма Слънце в Близнаци, но има асцендент Близнаци в хороскопа си, което ще рече, че и той има бързина на мисълта, но под друга роля. И така, като съм дал тези кратки обяснения на знаците съм се опитал да спомогна за разбирането на характеристиките от хороскопа с по една дума. Макар теорията ми да излезе малко дълга надявам се така теоретизирайки, ако някой има подобни думички на устата за описване на една зодия с по една дума да казва и да допълва описанията, които аз съм се опитал да напиша.

1. Овен-настойчив
2. Телец-сетивен
3. Близнаци-бърз
4. Рак-емоционален
5. Лъв-спокоен
6. Дева-подреден
7. Везни-приятел
8. Скорпион-страстен
9. Стрелец-предприемчив
10. Козирог-търпелив
11. Водолей-идеен
12. Риби-психичен



Тема Re: Знацитенови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано08.04.15 18:06



Асцендентът е начинът, по който ни възприемат останалите. Например, аз имам асцендент в дева, слънце в близнаци. Девите разнищнат нещо в дълбочина, а близнаците по повърхността. Как си представяш близнаци с асцендент в дева.

Според твоите определения съм "бърз" + "подреден", но аз не се определям като подредена, но може би така ме приемат хората. Не знам?





Тема Re: Знацитенови [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано09.04.15 00:14



Да, ти си всички знаци и трябва да дадеш плюс на останалите знаци в картата си, а не само, че си бърза в мисленето плюс подредена. Подредена е твоята личност, например грим, визия и не само това начина по който посрещаш човек до себе си е до известна степен във връзка с дадена взискателност от твоя страна не мислиш ли? Взискателност, която идва от девата, а именно това един или друг индивид да бъде на ниво, за да е с теб един вид.



Тема Re: Знацитенови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано09.04.15 23:43



Така е, като се замисля, си прав. Понякога имам 4-5 покани да изляза и ако преценя, че няма да ми е интересно, оставам сама, но не отивам някъде с цел да си приказвам нещо безинтересно и да загубя малко време.

Не бях се замисляла, че това идва от асцендент дева. Но, успявам да балансирам някакси заради марс във везни.

Иначе, всеки сигурно многократно се е прераждал и е бил с разнообразни знаци и аспекти през различните си прераждания. По този начин, на някакво ниво е придобил различни знания и е научил разнообразни уроци. Кажи малко повече, какво е твоето виждане по въпроса.



Тема Re: Знацитенови [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано11.04.15 00:41



Според Долорес Дьо Кихмьон, една френска астроложка 12-ти дом показвал не последното прераждане, а последното значимо прераждане. С други думи човек може да се е прераждал хиляди или 1 пъти, но в неговата автобиография 12-ти дом показва не предишното прераждане, а последното значимо такова. И по отношение на една такава логика съм склонен да се съглася с нейното твърдение. Та за това аз например не следя какъв би могъл да ми бъде хороскопа след като се преродя и с какви аспекти. Аз гледам това, че настоящия хороскоп помага да се разбере това, което е от значение, т.е. като нещо което е залегнало и в самата астрология не да са гадае, какъв би бил някой си по аспекти бъдещи или минали, а да се види в 12-ти дом, за да е ясно за какво става на въпрос.



Тема Re: Знацитенови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано13.04.15 19:39



Има интересни тълкувания за това какви позиции могат да имат светилата и планетите, свързани с минали прераждания. Преди време разглеждах хороскопа на

.

"Въпреки че Едгар Кейси беше ясновидец, а не астролог, той е направил стотици анализи, в които астрологията се споменава. Обикновено темата за астрологията се появява във връзка с анализ на случаи, в които е включено и прераждане.
„Където падне дървото, там си остава" се споменава в Светото писание. Едгар Кейси казваше, че това означава - когато ние умрем, ние оставаме с цялото знание, таланти, добри и лоши черти насъбрани през въплъщенията в миналите си животи до настоящия момент на смъртта ни. Където падне дървото, там си остава. Когато ние се преродим в нашето ново тяло, ние просто продължаваме от там, от където сме били спрели и продължаваме напред с уроците си, които винаги са насочени към усъвършенстване на нашата душа, докато прераждането вече не ни е необходимо.
„Христос е примерът" казваше Кейси отново и отново.
Кейси казваше, че позицията, която заема Слънцето в предишен живот на човек, обикновено се превръща в позиция на Луната в следващото му прераждане, а лунната позиция в миналия живот става позиция на Слънцето в новото прераждане. Този модел е типичен за планетарното разположение, когато някой почине преди да е изживял пълен живот, какъвто е случаят на смърт при инцидент.
Иначе, когато животът е изживян напълно, когато смъртта на тялото се случи, там където са били позициите на Слънцето и Луната в деня на смъртта – стават Слънчев и Лунен знак в следващото прераждане."



Можеш да поразгледаш, има много изписано в нета във вразка с този случай.

Редактирано от Lucky Eva на 13.04.15 19:40.



Тема Re: Знацитенови [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано14.04.15 18:26



Любопитни статии наистина от друга страна Петър Дънов ли беше или някой друг твърдеше, че душата на човека се прераждала 600 години след смъртта си. Та аз при това положение не знам към коя теза да се придържам. Защото от друга страна защо е станало така че този Джеймс Ланингър се е преродил толкова бързо???

Между другото аз, като малък имам един опит с животни, та намерих един слепи котенца току що родени, слепи в парка, явно изхвърлени. Взех ги в къщи да ги гледам. Но те едно по едно измряха. После към 20 години по-късно втория мъж на майка ми донесе едно котенце от съседите току що родено да го гледаме. И почти съм сигурен, че това котенце е преродено, като именно едно от онези, които намерих преди време, когато бях малък в парка и което същото вероятно си е избрало да живее при нас. Почти съм сигурен в това. И пак се питам, защо това котенце е успяло да се прероди толкова рано, като на този етап си отговарям с това, че вероятно при животните въпросът стои по друг начин.

Ето го и героя, нарекохме я Роза:








Тема Re: Знацитенови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.15 19:33



Животните не светят с цветни аури, те са част от хранителната верига и запознати твърдят, че имат колективна аура, която се командва от Някого, защото те са индивиди, но не са личности.



А, от Дънов съм чела това за душите:

"Душите две по две са излезли от Бога.Това са сродни души.


Предполага се, че човек ще има 777 кардинални прераждания и от тях ще
има 12 епохални. Епохални прераждания са тези, когато две сродни души
се срещат на Земята."



Тема Re: Знацитенови [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано14.04.15 23:55



Чел съм го това за епохалните души, интересна извадка, но и не искам да навлизам в коментари за нея, защото съм с известни предубеждения за самия Петър Дънов. Като например защо единствено и само, когато се срещнат две сродни души тук на земята това се счита за епохално прераждане? Не мога да разбера, т.е. в основата на тези прераждания любовта ли стои? Или при другите си прераждания човек едва ли не, не е незадоволен от гледна точка на любов? Ей такива питанки ми се привиждат, като го чета това.

Колкото до животните те са с първични инстинкти и поради това се счита, че са много близо до природата дори много повече от човека и за това той е техен господар, освен което и те му помагат да е в час с нея много повече отколкото, ако тях ги нямаше. За това човек трябва много добре да внимава, когато решава да си отглежда домашен любимец, т.е. по отношение на това дали ще успее да му осигури контакт с природа, а не да го отдели от нея, за да не го увреди случайно така си мисля.

Иначе за аурите не знам аз само веднъж съм виждал аура на човек. Веднъж докато си бях в парка и си пушех цигарата видях един човек да разхожда с детето си и той беше със синя аура, която го обливаше, като светлина и се движеше със самия него... Това е единствения случай.



Тема Re: За меннови [re: Lucky Eva]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано18.04.15 08:38



ти си с АЦ Лъв и друго не ти подхожда






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.