Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови  
Автор won (cool)
Публикувано17.03.15 13:49



За нас ще е частично затъмнение, ама пак ще ефектно.



Ето и линк към темата Solar Eclipse 20th March 2015 във форума за мунданна астрология на astro.comМ
Има полезни линкове.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.03.15 14:44



Луната ще бъде и в най-близкото си положение до Земята (Супер-Луна, го наричали още) , така че...много емоции ще донесе.

Ето и моите разсъждения по темата, разглеждайки Ефемеридите:
Слънчевото затъмнение попада на 29 градус в Риби, така че всички с лични планети в последните 3 градуса на Риби и първите 2 градуса на Овен ще го усетят лично - според планетата, с която е съвпада.
Също така и тези, имащи в тези градуси:
-Хирон: родени 1967, 1968, 1969 година - ключов период (щото символът на Хирон е ключ

). Някакви събития с терапевтичен ефект- емоционален/ ментален/ материален.

-Северен Лунен възел/СЛВ в първите градуси на Овен и последните на Риби: родените през 1969 г.
-ЮЛВ - родените в началото на 1960 или в края на 1978 година.

Действието на ефектите на Слънчевото затъмнение са до следващото такова - 13 септември 2015 г., което ще е в Дева.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.03.15 14:46.



Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.15 16:22



Хм!
Открих, че в наталната карта на ко-пилота на катастрофиралият самолет (Лубиц) оста СЛВ/ЮЛВ е в съвпад с градуса на затъмнението! Освен това затъмнението образува квадтура към наталните му Слънце, Меркурий, Сатурн, Уран, които се намират от 23 до 27 градус в Стрелец!
Данните за карта са от базата данни на astro.com. Използвала съм отново Huber style за изготвяне на карта, добавила съм и аспектите към Хирон. Транзитите са за 20 март но за 00ч (Гринуич) - така ги дава astro.com.



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.15 17:07



В картата му Луна е в падение в Скорпион. Меркурий е в заточение в Стрелец, изгорен от Слънцето.

Това, според мен, е проблем в обработката на информация: там, където трябва да видиш информацията като цяло и с взаимовръзките й (Стрелец), ти действаш "на парче" и "на момента" (така действа Меркурий в Близнаци). Емоционална нестабилност (положение на нат. Луна) и неумение да обработваш емоции.
Его-планетите (според метода на Хубер) Слънце/Луна/Сатурн в карта му участват в един зелено=син триъгълник (два аспекта 30 градуса и един 60 градуса). Тази фигура (триъгълник) се нарича "Еye"-"Око". Показва фокусиране в дадена област в конкретният случай - 11 дом. Групите по интереси - лични и професионални, известност, стойност, място в тази група. 30 градусовите аспекти (още наричани -Меркуриеви) показват непрекъсната обработка и фокусиране върху темите на групата ( общността, клуба, съсловие, гилдия).
Обаче в тази фигура на върха и имаме Слънце/Меркурий/Сатурн/Уран - не много стабилна комбинация - от желание да спазваш правила (Сатурн) и да нарушаваш правила (Уран).
Наталната Луна, освен че участва в това "Око" (фокус) е в съвпад с Марс, който пък е съвпад с Плутон (Марс и Плутон са управители на Скорпион). Някаква скрита мощна енергия, чийто "превключвател" е Луната в картата.
Наталната му Венера е в знака на кариерата, успех. Дори е на критичният градус на Марс (26 гр. Козирог).

Според мен при скорошен медицински преглед са му казали, че е под наблюдение за определен период, след което ще бъде взето решение дали може да остане пилот. От страх от загуба на професионален престиж, кариера и дори релизация на мечтата си (дори бих казала- детска си мечта-Венера на АЦ, Луна сектил Венера) - да бъде отличен пилот, той е претърпял емоционален срив.
Решил е, ако не може да бъде запомнен като един от най-добрите в пилотската гилдия...то да бъде запомнен като най-лошият.

Не знам дали това не е предумишлено убийство...
Това е моята версия (втриса ме като го пиша, ужасена съм...)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 28.03.15 17:41.



Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор RoseNova ()
Публикувано28.03.15 18:12



"Слънчевото затъмнение попада на 29 градус в Риби, така че всички с лични планети в последните 3 градуса на Риби и първите 2 градуса на Овен ще го усетят лично - според планетата, с която е съвпада."

Моят асцендент е в риби 27.40 обаче нищо не се случи



\"There is a crack in everything
That\'s how the light gets in.\"

Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.15 18:23



Всъщност Слънчевото затъмнение стана на 29 градус на Риби, който е всъщност anaretic degree.


Май с това трябваше да започна темата. Освен това е границата между подвижен, воден знак (Риби) и кардинален, огнен (Овен). Луната е в най-близкото си положение до Земята при това затъмнение - емоциите са в своя апогей. Или се обработват и продължаваш, та дори и с ново начало (Овен) или си "оставш" при "Рибите".
А и освен това Лунната фаза - Новолуние е "времето да сееш", докато лунната фаза "Пълнолуние" е "времето да жънеш".

Луната е била "без курс" за времето 11.37 ч. – 12.29 ч. - точно времето на пикът на затъмнението! (информацията е от тук: )

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: RoseNova]  
Автор won (cool)
Публикувано28.03.15 18:48



Върховете на домовете, ако попадат на този градус и около него, също са "място на действие". АЦ/ДЦ/ИЦ/МЦ са основни точки в картата.
В твоят случай вероятно ще откриеш мястото, където искаш да живееш, или ще си намериш мястото. Абе най-чистите и съкровенни планове им се дава шанс за реализация. Открий потенциалът си. Тествай се в различни условия, места (сама, целенасочено го направи).
Или пък събитията ще те поставят в такава ситуация - да смениш мястото на обитаване, действие. Акцентът върху АЦ в карта ти (посочен от затъмнението) може да се опише с прераждането на птицата Феникс.


Дерзай!
И не е казано, че това става на деня на затъмнението. Най-често първите признаци за започващо събитие/период са до края на тази фаза на Луната (Новолуние) - две седмици, а иначе събитието ще се развие в период до 6 месеца ( до следващото слънчево затъмнение).

Ама ти искаш рецепти, предписания за действия - не се наемам да ги давам аз. Не ги и разбирам/разчитам планетарните събития напълно и в детайли.
Това, че съм пуснала темата, не значи, че знам всичко. Казвам каквото и докъдето го разбирам.
Ще се радвам на всеки принос по темата.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 28.03.15 18:52.



Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.03.15 22:22



Браво Уони, че си го открила и го постна! Аз снощи дълго го търсих, но не го открих.





Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнениенови [re: won]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано28.03.15 22:36



А изключваш ли възможността самолетът да е бил

във въздуха, затова да няма никакви признаци къде е паднал самолетът и да няма нито едно по-голямо парче? Вярваш ли на тази версия, която се лансира, без резерви?



Тема Re: 20-ти март 2015- Слънчево затъмнение [re: won]  
Автор RoseNova ()
Публикувано29.03.15 15:23



"В твоят случай вероятно ще откриеш мястото, където искаш да живееш, или ще си намериш мястото. Абе най-чистите и съкровенни планове им се дава шанс за реализация. Открий потенциалът си. Тествай се в различни условия, места (сама, целенасочено го направи).
Или пък събитията ще те поставят в такава ситуация - да смениш мястото на обитаване, действие. Акцентът върху АЦ в карта ти (посочен от затъмнението) може да се опише с прераждането на птицата Феникс. "
От твоята уста / в Божиите уши, че ще избухна от това, че нищо не става. Нито работа, нито гадже, а не съм спряла да търся работа, за гаджето не се натискам толкова за сега... ако има новини ще споделя мигновенно. Само от вътре ме гризе категоричен бяс, че май трябва да изчезвам към Барселона, но пък сега сестра ми ще си идва, та не мога, пфффффуууу

Само исках да попитам / в натала ми МЦ е на 28.52, това брои ли се за 29ти градус, че като четох посоченото от теб в Кафеастролъджи/то не е най/хубавото на света да имаш ъгъл там


\"There is a crack in everything
That\'s how the light gets in.\"

Редактирано от RoseNova на 29.03.15 16:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.