Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Свободна воля и Его  
Автор won (cool)
Публикувано04.11.14 17:07



Реших да си поразсъждавам по темата, провокирана от тази тема

и екстремното предизвикателство на Ник Валенда, с което той се справи успешно.
Във форумът на astro.com за мунданна и политическа астрология също има тема, чието развитие ще следя с интерес. И там засега няма данни за точният час на раждане на Валенда, та реших да си направя моя имнерпретация и предположение=23:45ч.


No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 04.11.14 19:05.



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано04.11.14 17:52



Използвала съм отново Huber style за изготвяне на наталната карта и транзитите за 2.11.2014г.
Часът на раждане не е достоверен, така че позицята на Луната и на домовете си е мое предположение.
Но да обърнем внимание на валидното за тази дата на раждане 24.01.1979г. - изгореният Марс в опозиця на Юпитер!
По принцип Слънцето е в заточение във Водолей и изгарянето на Марс води до неконтролирана енергия, идентификация чрез действията си . Опозицията към Юпитер води до траен проблем на индивида с контролирането, податлив е на внушения и самовнушения, несигурност.
Опозицията е като една опъната струна -може да я опъва притежателят й, могат "другите",а могат и външни събития. Особенно екстремна е ситуацията, когато аспектът опозиция няма връзка, отделен е, от другите аспекти в картата.
Аспектите между Слънце, Марс и Юпитер в дадена карта според психологическата астрология и метода на Хубер показват свободната воля на индивида, обаче Его-то се описва от аспектите Слънце, Луна, Сатурн.
В картите на родените на тази дата, Луна и Сатурн са в друга група аспекти и нямт, механизъм, "предавател" на енергията и полезен ход. Демек тези индивиди "притежават Силата", но не знаят накъде да я насочат. Вероятно със Слънце във Водолей, те биха се идентифицирали първоначално с някаква група, даже биха започнали първоначално с подражание на лидера на групата.
Положението на СЛВ И ЮЛВ за тази дата също е ключово, дори съдбовно, заради квадратурите към съвпада Венера/Луна/Нептун -някаква свръх-сензитивност (за добро или лошо), стига да може да се овладее (квадратурата на Венера/Нептун със Сатурн).
Според мен, за Ник Валента групата е семейството му, родословието му и техният "занаят", които той с подкрепа им, усъвършенстване и лични умения довежда до съвършенство. Според мен Плутон е на Асцедента му и на 2.11.2014 транзитен СЛВ съвпада с АЦ и Плутон.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 04.11.14 20:14.



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано04.11.14 18:24



Потърсих в базата данни AstroData Bank astro.com за други хора, родени на тази дата. Открих двама с известни часове на раждане, съответно с точен АЦ и позиция на натална Луна.
Открих един терорист с натален Юпитер на АЦ и Марс и Слънце на ДЦ!



И едно дете с трагична съдба...
При нея натален Сатурн е на АЦ й, квадратура към Венера и Луна. В деня на отвличането транзитен СЛВ (според Ефемеридите) е бил на 11градуса в Риби, т.е. на Десцедентът й. ЮЛВ съвпад с АЦ и Сатурн.


No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.[/blue

Редактирано от won на 04.11.14 18:31.



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано19.11.14 17:30



Интересен анализ си направила. Нещо повече и на мен ми е интересен, кой е асцендента на Валенда. Тъй като въпросът опира и до това, дали тази негова постъпка го описва, като цяло, като персонаж или не. Защото виж това-ти например само по транзита на Северен възел над Плутон съдиш за неговия асцендент. Но въпросът тук е ние всъщност познаваме ли съдбата на Ник Валенда или не. Та според мен, тъй като той е все още жив ние не можем да съдим за неговата съдба само по това, което той направи публично пред всички. Но това, защото Плутон е такава дълбочинна планета и за това ми се струва, че само по този транзит на Северния възел над Плутон, ние не бихме могли да изградим стабилна аргументация за неговия асцендент. Та той има стелиум в Стрелец между Луна, Венера и Нептун, което от своя страна може да означава именно това, че Стрелецът, като знак не обича да стои в сянка и по-скоро би искал да се отбележи по някакъв начин при което и оттам желанието на Валенда за публичност по един или друг начин-не знам. Така или иначе интересен е неговия асцендент най-вече за това да знаем, кое влияние го тласка напред, за да бъде неотразим в публичния си аспект по асцендент.

При което от своя страна пък аз мисля, че асцендент Везни не е толкова вироглав, за да върши такива небивалици да прескача между сгради по въжета. Асцендент Везни е по-сдържан, като характер. Той се мотае в областта на взаимоотношенията, а не в постигането на едни или други собствени преимущества-така смятам за асцендент Везни. А с Плутон там още повече и тъй като тук предполагаме асцендент Везни-аз лично го смятам за изключен пред вид това, което извърши Валенда. И имайки на в предвид неговия лик с това изразено чело го намирам по-скоро за асцендент Стрелец.





Тема Re: Свободна воля и егонови [re: filmfest]  
Автор won (cool)
Публикувано21.11.14 13:55



След като пуснах темата гледах по канал Discovery филмът за това което Валенда направи в Чикаго. Направиха ми впечатление следните неща: неговата вяра в Бог, неговата връзка с баща му и абсолютната липса на емоции след преминаване и на второто изпитание.
Каза, че това което прави е "изпълнение на Завет" към семейството му!
Много плутонова мотивация има в него (завет, религия, родословие), а и цялото това надиграване със смъртта - трябва Плутон да е на Асцедента или в 1-ви дом.
Ще чакам някъде да пуснат точен час на раждане, засега няма в сайтовете, които следя.
Ето и едно интервю с него:



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.11.14 21:05



Както е написано в тази астро статия:

, но пък ако беше Цезий137 човечеството щеше да бере още по-големи ядове и гама облъчване...



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: lvony333]  
Автор won (cool)
Публикувано27.11.14 18:45



Моля, кажи нещо по картата на Ник Валенда!



Какво показва в една карта, според теб, силен характер? Или друго качество. Опиши го чрез планетарна конфигурация, положение в дом, знак.
Благодаря!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано27.11.14 19:29



Попаднах и на още една статия,


в която Валенда казва:"You guys watching think I'm crazy, but this is what I'm made for,"
Чудя се за седем поколения дали Еволюцията не може да "кривне" и да се създаде един перфектен изпълнител в някаква област!Или просто имаш добри учители, които ти предават най-доброто от тяхното умение?
Може би някакви знания и умения се предават по наследство?
(Би трябвало да се намерят данни за занаятчийските касти в Индия - астрологични, а вероятно и генетични...Би мибило интересно да прочета за някакво такова изследване. )

Още
"Fear is a choice. It's funny, I say this all the time, 'fear is a choice but danger is real,'"
Страх=аспектите на Луна и Венера към Нептун (съвпад), както и Луна и Венера към Сатурн (квадратура). (Според мен опозиция би бил по-тежкият аспект, описващ "страх" - даже фобия. Така че Валенда е с по-леките уроци.)
Обаче Валенда има и секстил на Луна и Венера към Плутон. В този случай преодоляването на страха има някакво духовно измерение и израстване.
Валенда има и следните аспекти: Меркурий квадратура към Плутон и Меркурий секстил към Уран. Вероятно това, което учи("стъпка по стъпка") и надгражда чисто практически, отново му дава увереност и го издига над страховете му. Той просто отработва различните варианти и опасности предварително, многократно, методично- и това като че ли му е забавно, приятно(Меркурий секстил Уран).

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 27.11.14 19:40.



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.11.14 20:39





Силен характер е много …. такова понятие значи. Първо имаме характер…. И щом сме го видели в човека (тоз характер), значи сме го откроили/различили и можем да кажем какъв е… А точно силен какво би значело за характер не знам. Кое да му е силно на характера? - Да е силно изразен ли? Или що си мисля, че имаш в предвид силна воля, тоест волеви характер? Щото силно безволев характер пак е много силен характер според мен.

Страх=аспектите на Луна и Венера към Нептун (съвпад)...... (Според мен опозиция би бил по-тежкият аспект)

Някак си незнам, но нещо бъркаш... Значи, ако опозицията според теб дава страх, то няма как и съвпада пак да дава същото, някак си няма логика ако ме разбираш.... - За теб едно и също ли е съвпад и опозиция, па нали са противоположни все пак....
Ето Левски като е със съвпад на Луна Нептун, не изглежда да е от най-страхливите като, че ли ....



Тема Re: Свободна воля и егонови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.11.14 13:16



Чудя се за седем поколения дали Еволюцията не може да "кривне" и да се създаде един перфектен изпълнител в някаква област!
– А в останалите области пак ли да е перфектен или може да е кръгла нула?

Щото тя еволюцията си кривва често. но ако проследиш еволюцията на видовете до сега се оказва, че тясната специализация /„перфектните изпълнители“/ е нож с две остриета и доста често е пагубна. Тази специализация от един момент нататък често се оказва ненужна и се превръща от предимство в проблем и пречка.
Едни от най-силните машини за убиване сред сухоземните бозайници– съблезъбите тигри са били специализирани да се хранят с големи бозайници. Изчезването на големите бозайници е довело и до изчезването на тези котки. Подобни причина е довела до изчезването на гигантската акула – Мегалодон и хиляди други животински видове. Но виж, плъховете и мишките въобще не са заплашени от изчезване и могат да живеят както под земята, така и на земята а, и във водата, че дори могат и да летят (ако се приеме, че прилепите са мишки с крила), въпреки, че не са шампиони или съвършени в нито една от тези дисциплини.



При човека колкото и странно да звучи не е чак толкова много по-различно. Фактът, че всички развити древни цивилизации са изчезнали по една или друга причина го потвърждава в някаква степен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.