Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Съвпад на транзитен Северен възелнови  
Автор lnfinite (social type)
Публикувано18.10.14 19:49



Здравейте, как сте



От известно време търся съществена информация за транзитите на възлите и най-вече до какви състояния и евентуално събития води съвпадът на северния възел с натална планета.
В крайна сметка така и до момента не открих нищо, което да ми даде яснота всъщност този съвпад само с определена вътрешна промяна ли е свързан или и със събитие?
Основната информация, която намирам, е че активира аспектираната планета така, че тя да изпълни ролята си в развитието на човека или в динамиката на наталната карта, докато тече транзитът вероятно... Много мъглява ми е цялата история с тези съвпади. А и по собствените си транзити не успявам да съдя. Дори и да има промени, всичко става много плавно и незапомнящо се.

Та ще съм ви благодарна, ако споделите нещо, което сте отчели по време на такъв транзит, и отразява ли се той върху дома, който аспектираната планета управлява?



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: lnfinite]  
Автор RoseNova ()
Публикувано18.10.14 20:04



на мен скоро ми мина през луната в седми / нищо, сега ще мине през плутон и натален СЛВ, но като гледам пак нищо

всички лични планети дето се вика са ми в седми / пак нищо...

честно казано не знам, или астрологията или натала ми нещо не работят


П.С. аз чета за СЛВ в http://www.cafeastrology.com
\"There is a crack in everything
That\'s how the light gets in.\"

Редактирано от RoseNova на 18.10.14 20:05.



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възел [re: lnfinite]  
Автор won (cool)
Публикувано18.10.14 20:23



Първо да ти обърна внимание, че възлите са два и в опозиция един на друг, та единят ще е в съвпад с наталната планета, ама другият ще е в опозиция. Кой къде е в конкретния случай? Два противоположни знака, два дома-кои?
Ако ЮЛВ е подбуда, минало, заряд, то СЛВ е резултат, сегашна ситуация, настоящ етап в жизнения цикъл. (за тези значения се сещам сега на "прима виста")
Освен това, ако в наталната карта има Т-квадратура и лунен възел съвпадне с върха й, то конфигурацията от натал и транзит ще е Гранд Крос.
Пък и само възлите ли са единственият аспект?
Според мен възлите показват на кое му е дошло времето сега - два дома, два знака, т.е. да съвместиш в живота си две житейски теми (домове), две енергии и качества(знаци), а в каква житейска ситуация ще попаднеш, за да решиш дилемата и научиш/ или не нещо - за това гледай и другите аспекти и развитието им.
Гледам цикъла на Лунните възли и си мисля, че на всеки приблизително 19 години от нас се очаква достигането на някаква зрялост, разбиране на живота и живеенето...
Е, значи има смисъл...


Ето нещо за тайминга на възлите

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от won на 18.10.14 20:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от won на 18.10.14 20:48.



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: won]  
Автор lnfinite (social type)
Публикувано19.10.14 01:18



Благодаря за идеите



Нямах предвид конкретен дом, а принципа на тълкуването и най-вече при съвпад, тъй като тогава би следвало (поне по пътя на логиката) да има най-осезаеми промени. Тъй като в хода на живота тези възли, освен че минават през домове, те засягат и планети, постоянно. И понеже транзитиращите планети си имат собствена енергия, чието влияние е по-лесно за наблюдение и тълкуване, а възлите не действат по този начин...на този етап изобщо не мога да изчистя за себе си принципа на тълкуване.

Редактирано от lnfinite на 19.10.14 01:19.



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: lnfinite]  
Автор won (cool)
Публикувано19.10.14 12:38







Съвпад на СЛВ с планета е все едно да й е дошло времето на планета да си изиграе ролята. Имам предвид това може да е например Венера в заточение, в Т-квадратура с Юпитер, или Луна в падение, или с други качества, т.е. планетата , с конкретните си (индивидиуални) възможности, както са записани в картата, действа на сцената. А сцената и темата в пиесата са: двата противоположни знака, двата противоположни дома, които са посочени от възлите.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: lnfinite]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.10.14 20:46



Охо. Привет!
Отдавна катчели не си писала в клуба.


Иначе ако е само вътрешна промяна, то пак не е е ли събитие това?



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: lvony333]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано22.10.14 11:06



Иначе ако е само вътрешна промяна, то пак не е е ли събитие това?

Това е, че най-често, когато има събитие хората започват да се ядосват, тъй като явно искат да се отърват от това негово влияние вероятно залегнало над тях с което искат и да го разберат и осъзнаят, за да се отскубнат от него. А като няма събитие тогава пък гледам, че те хората отново се тръшкат и тропат с крак, че все едно нещо е станало без те да са го отбелязали, видели и почувствали-нещо, като нищо сякаш им идва и тогава говорят, че не са имали вихрушки и за тях това пак е повод за скърби и чупки в кръста. Но ние знаем, че естествено, че вътрешната промяна е събитие и това, което ти казваш. Според мен това е влияние над нагласата и убежденията на човека, които са вкоренени в него. Понякога една такава промяна витае във въздуха и се долавя в атмосферата с което човек се променя, като например, той може да се почувства, че все едно е на курорт и почивка докато си работи в работата и си изпълнява своите задължения. Но в един такъв смисъл, че нещо вътре в него се е пречупило, като убеждения и нагласи и за това да не се напъва много, много, тъй като машината си върви сама и без него и без да е нужно той постоянно да я настройва. И другия вид събитие това, което най-често се обсъжда е, което ни връхлита, като дошло от вън и ние изправени пред него, като обречени да сме във фрустрация спрямо него се опитваме да го преодолеем, като проучваме неговите причините поради които ни заставя да му бъдем жертви.

В този смисъл на мен ми липсва поглед върху транзитите на възлите. Защото никога не съм ги следял. Но знам, че възлите са кармични, макар че от друга страна и цялата астрология е кармична, целият хороскоп е кармичен и вади роли от тъмното. Така аз си гледах, кога Северния възел е бил в съвпад с луната ми в хороскопа и единия път това е било през пролетта на 1985-та година, когато съм бил още малък. И след това през есента на 2003-та година-това е по-скоро. Та точно тогава през есента на 2003-та година си спомням, че исках да се изнеса от в къщи и да отида на квартира, далеч от майка ми. Но не отидох, останах си у нас нещо ме задържа.



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: filmfest]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.11.14 12:41



Интересно мислене/обяснение от много пасивна позиция.
Имам в предвид, например, за да обясня ще те цитирам частично: другия вид събитие това, което най-често се обсъжда е, което ни връхлита, като дошло от вън и ние изправени пред него, като обречени да сме във фрустрация спрямо него се опитваме да го преодолеем
Това е пасивна реакция, по-точно липса на такава, оставяне на течението.... Обаче може да има и активна позиция/рекция, изразяваща се перефразирайки те би звучало така: другия вид събитие е което ние връхлитаме и го обричаме на неизбежно унищожение...



Ако не разбираш какво казвам: Едно събитие е толкова голямо, колкото голямо смяташ, че е... тоест и най-дребното събитие може да е непреодолимо щом така смяташ.

И ако на едно голямо (според теб събитие) отговориш с много по-голямо, то несъмнено първото става малко и нищожно.

Редактирано от lvony333 на 03.11.14 12:42.



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: lvony333]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано03.11.14 16:09



Интересна логика, но няма, какво да я обсъждам, тъй като тя си има корени при анализ на да речем аспектите в астрологията, като например при едни квадратури у дадена карта може да има наличие на много повече действие за разлика от наличието на повече хармонични такива. Но, разбира се аз не говорех за това. Аз говорех конкретно за непреодолими препятствия, които човек може да срещне по пътя на следването на някоя своя цел, като при едно такова положение това, което ти подчертаваш, като например приемането на една позиция, активна и с намерение за минимизиране напълно на дразнителя в някои случаи не би ли могло да доведе и до фанатизъм, как мислиш?



Тема Re: Съвпад на транзитен Северен възелнови [re: filmfest]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.11.14 20:15



Аз говорех конкретно за непреодолими препятствия, които човек може да срещне по пътя на следването на някоя своя цел, като при едно такова положение това, което ти подчертаваш, като например приемането на една позиция, активна и с намерение за минимизиране напълно на дразнителя в някои случаи не би ли могло да доведе и до фанатизъм.
Би могло, но зависи от човека. То винаги съществува тази опасност и не само за това. Ами виж, всичко което прави един човек по-силен е възможно и би могло, /например ако се притежава от друг или с него се сдобие друг/ той да го използва неправилно, фанатично или тнт... по друг начин антихуманно....
Дори един обикновен и прост нож, който ти използваш в ежедневието си, ако ползването му улеснява твоя живот, то друг може да го използва антихуманно или най-малкото да затруднява други животи....

Твоята теза, че щом нещо би могло и така да се използва, значи го отписваш/изключваш като един вид неприемливо или лошо „условно казано“ изначало е вид фатален песимизъм..... Защото почти абсолютно всичко може да се използва и така и така, и значи всичко трябва да изключиш, въобще да изключиш всякаква реакция…. Е, те това ако не води директно води до фатализъм и обреченост, кое друго?
Кажи кой или кое е тава нещо което те кара да се съмняваш, че ще постъпиш по правилния начин, да съмняваш в себе си ? – Никое нещо отвън. Това нещо е в теб, ти самият се съмняваш в себе си, не си вярваш на себе си, нямаш доверие на себе си и това изначало е обричане...

ПП И тук става дума за спора, нямам в предвид, че нещо си се фатализирал лично ти, а това, че такава гледната точка защищаваш в момента /в този спор/ – песимистична/фаталистична… От този ъгъл представяш нещата, този ъгъл си избрал за свой… - Би могъл да се роди Петко, това значи и неминуемо ще умре някой ден... ми хайде да почнем да го оплакваме начи горкичкият страдалец Петко, за който съдбата е толкова лоша .....



- Анджък?

Редактирано от lvony333 на 03.11.14 20:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.