Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 05.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема От къде да започна  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано23.05.14 16:01



Искам да изуча астрологията, но не знам от къде да започна. Бихте ли ми препоръчали литература за начинаещи. Искам да хвана основите, а не отгоре отгоре.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: От къде да започнанови [re: OldWitch]  
Автор Baldrian ()
Публикувано23.05.14 16:55



Няма да я изучиш...Никой не я е изучил



За първоначални основи, някакъв курс би ти помогнал...Има и он-лайн...И след това май е малко като пъзел...



Тема Re: От къде да започнанови [re: Baldrian]  
Автор Canopus australis (Speechless)
Публикувано23.05.14 16:58



В отговор на:

И след това май е малко като пъзел...




Това пък защо?



Тема Re: От къде да започнанови [re: Canopus australis]  
Автор Baldrian ()
Публикувано23.05.14 17:07



Защото винаги нещо досглобяваш...запълваш, избираш някаква част според собствените си търсения...Поне аз съм така...



Тема Re: От къде да започнанови [re: OldWitch]  
Автор Canopus australis (Speechless)
Публикувано23.05.14 17:26



Това е хубав въпрос. Даже преди години бях се задълбочил над него, питах се ако сега започвам, как бих подходил. Според мен реда е следния:

1. Първо трябва да знаеш що за човек си и какви качества имаш. Чувала си сентенцията, че не от всяко дърво става свирка.
2. Трябва да си наясно какво искаш да постигнеш. Какъв ти е мотива. Например, аз нямам никакви заложби да бъда поет, но се възхищавам от Иля Велчев. И бих искал да поизуча изкуството на мерената реч. Не за да бъда професионалист, а така, от любопитство, като предварително знам, че няма да влагам много време в обучението си. Аз си знам летвата и ще се концентрирам върху краткото базово обучение. И ще съм доволен. Обратно, ако се прицеля на високо, вложа доста време, сили и средства, реша съществено да надхвърля възможностите си (което не може очевидно да стане) рискувам просто да си загубя времето, да си причиня страдания и разочарования. Човек, ако е слаб математик например, колкото й да му наливаш в главата, той ще достигне до горното ниво на възможностите си край. Ни сантиметър на горе.
3. Оттук нататък следва да се действа след като си отговориш на горните два въпроса, но непредубедено. Ако ще се занимаваш с поп-астрология, книги на пазара бол. Ако не можеш да се самообразоваш (това пак ще го научиш от т.1), тогава се записваш на някакъв курс и се оставяш на учител да те води. Ако си надарена и имаш предразположение да станеш добър астролог, тогава почваш подготовката по друга методика, по издълбоко.

Така че, най-важното е да знаеш какво можеш и какво искаш да постигнеш.



Тема Re: От къде да започнанови [re: Canopus australis]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано23.05.14 23:32



За съжаление нямам идея колко ме бива. Какви по-специални способности се искат за да си добър aстролог?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема и азнови [re: OldWitch]  
Автор RoseNova ()
Публикувано24.05.14 00:04



и аз искам от основата

Let go and let God.


Тема Re: От къде да започнанови [re: Canopus australis]  
Автор RoseNova ()
Публикувано24.05.14 00:07



аз не искам да съм добър астролог, а да ги разбирам нещата



Let go and let God.

Тема Re: От къде да започнанови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано25.05.14 17:46



Важното е да намериш книгата, която теб ще поведе в астрологията. Трябва да ти е интересно, да допада на твоят начин за възприемане на информация, разбиране и ритъм.
Иначе бих препоръчакла тази книга за начинаещи на български: Астрология: Енциклопедия стъпка по стъпка/ Мадлин Геруик-Бродьор, Лиза Ленард


Има я и в Амазон на английски The Complete Idiot's Guide to Astrology: 4th Edition by Madeline Gerwick-Brodeur (Author), Lisa Lenard (Author)

В Амазон може да се разгледа съдържанието и част от текста.

След това може и тази:
на български: Аспектите в астрологията, Сю Томпкинс. Има я и в Амазон: Aspects in Astrology: A Guide to Understanding Planetary Relationships in the Horoscope. Там може да се види съдържанието и част от текста.

Ако имате библиотека, която да има такъв раздел, опитай и с други автори. Може да ти допадне техният стил на обяснение.
Например: Identifying Planetary Triggers: Astrological Techniques for Prediction by Celeste Teal.

Успех! Ще стигнеш толкова далече, колкото поискаш!

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: От къде да започнанови [re: OldWitch]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано26.05.14 14:12



Трябва да си избереш школа, за да ти бъде по-лесно. В астрологията има различни направления: класическа, окултна, психологична и прочие. Аз лично за първи път се запознах със сериозната астрологична теория с книгата на българския астролог Апостол Апостолов „Как да си направим хороскоп.” По книжарниците я няма, но тогава, когато я четох я открих в народната библиотека. Преснимах я и взех копието да си го чета в къщи. В книгата има освен обяснения за това, как да се построи хороскоп, но има и научна характеристика за всеки от 12-те знака. Има разчет на планетите по дом и знак и разчет на всички аспект, плюс аспекти на Северния възел, което почти го няма по другите книги. В тази книга на астролога Апостол Апостолов е застъпена класическата астрология такава, каквато е позната от древността до наши дни. Ходил съм на една лекция на астроложката Красимира Кирчева, чиято школа е психологична. Така, ако ти например си навътре в психологията ще ти бъде много лесно да навлезеш в курса на Красимира. А, ако си човек, който вярва в преражданията може да опиташ от окултната астрология и така. Зависи, какво те интересува в астрологията-място от което да започнеш, което е любителския манталитет, като моя. От друга страна дефиниция за добър астролог има над 200. За това ти не трябва да се плашиш, а да започнеш оттам от където ти е любопитно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.