Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Leo again - to disrespectful  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.09.13 12:17



Заради проклетия си лъвски асцедент явно много привличам лъвовете, а като риба в последствие се превръщам в тяхна жертва.
По принцип съм мила и уважавам всички хора. На лъвовете това явно много им харесва, но не знам защо вместо да отвърнат подобаващо, започват да ми изпробват границите и лека полека да ми се качват на главата. Освен това като че ли приемат любезността ми като нещо повече от любезност - едва ли не си мислят, че щом съм толкова добра с тях значи не мога да живея без тях и от тук натам могат да си ме връткат как си искат. Добре им е тях да ги почитат и уважават, но те самите имам чувство, че изобщо не изпитват никакво уважение към хората. Това че са усмихнати, мили и любезни и правят някои непоискани им жестове предполагам с цел заблуда на противника, че им е много ценен, някак си е не достатъчно да замаскира усещането ми, че се мислят за по-висши от останалите хора и смятат че са в правото си, да си позволяват неща до степен гавра с тях.
Защо трбва да се държат по този начин не разбирам. Не усещат ли, че така губят ценни хора от живота си. Освен това понеже е ясно, че и аз имам вина за това отношение и се чудя дали с добротата и толерантността си ги предраполагам да се пуснат по инерция с пробването на границите ми и да не се усещат когато вече прекаляват. Или пък има нещо, което в мен ги дразни, може би ми завиждат за нещо или ме мразят лееекинко дори и това е начинът им да ме наказват. И то не защото съм им направила нещо лошо, а защото примерно имам по-добър живот от техния, койте те явно смятат, че не съм заслужила или съм получила прекалено лесно и затова си намират начини да ме дразнят и да ми доказват, че може и да съм по-голяма късметлийка, но това няма да ми донесе тяхното благоволение.
Накраткко - чудя се дали това неуважително отношение към хората си е просто тяхна природа или конкретно аз го подклаждам с нещо. Защото като се замисля как моята приятелка Лъв (която не знам дали изобщо заслужава квалификацията приятелка) се отнася към другата си приятелка, оставам с впечатление, че към нея е доста по уважителна и не би си позволила да и държи тон, да и затваря телефона, да я трие от скаипа и т.н. неща, които с мен непрекъснато си позволява. Но пък онази е доста изстрадала и може би я усеща като сродна душа, защото непрекъснато ми говори за нея, колко нещастно се е стекъл животът и как тя сама се бори с живота с 3 деца и т.н. А на мен все намира начин да ми каже подигравателно и с упрек, че даже ми се кара: "Ти изобщо не си в час с живота щото всичко ти е уредено и живееш като принцеса."
Та... завист и наказание ли е от тяхна страна това отношение или просто са си такива непочтителни и смятат хората за долнопробна маса, с която могат да си експериментират както им душа воли.
И не е само тя, и др лъвове в живота ми са абсолютно същите.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема и по-конкретен случайнови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.09.13 13:18



Дружката оня ден предложи заедно да идем някъде на почивка с децата за да сме се видели и най-вече децата да се видели, щото сега е все заета с работа и не сме се виждали над 3 месеца. Това, което предложих и е скъпо и си намерила нещо доста евтино УЖ съобразено с моите претенции да е на топло и слънчево местенце. Та намерила в Сицилия някакво евтино Бед енд Брекфаст с изглед към вулкана щото синът и искал да види вулкан. Та обажда се и казва: "Намерих за еди колко си пари с изглед към вулкана. Заминаваме, вие ако искате идвайте."
Значи уж да сме заедно да сме се видели, а после Детето иска да види вулкан - заминаваме, ако искате идвайте.
Обадих и се снощи по телефона да и напомня да ми прати линк към тази оферта да я видя каква е и междувременно и казах, че не разбирам поведението и един път така друг път иначе, и че се съмнявам да държи такъв тон на Естел (др и приятелка) и тя се ядоса, че под вола съм търсила теле, каза, че не може да ми угоди и нямало смисъл и затвори телефона. И не ми прати линк. Днес не ми вдигна като и звънях и след 2 часа ми пише. "Мила, на баскет сме, после ще ти звънна".
Аз съм човек на логиката ама нейната определено не я хващам.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема и поредното неуважение към хоратанови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.09.13 10:07



въпросната Лъвица върте, сука, нави ме на найното. И като и казах, че трябва да резервираме почивката поне 2 седмици предварително, защото аз трябва 2 седмици предварително на я обява в една организация и освен това в Дания е нормано и всички си уреждат почивките месеци предварително и тя най-безцеремонно ми отговри.
"Ивелина, богатите планират. Не всички сме като теб. И изчезна"
Деа и тъпата злобна лъвица. Усети благоволението ми и пак почна да ме прави на маймуна. За пореден път.И всеки път като и еба майката решавам, че ще е за последно и всеки път ми минава и омеквам и и давам шанс. Кога ли ще се науча от грешките си. Като я гледам колко е надута и безпардонна към хората се убеждавам,отново, че зодиите са си много верни.
Ма сама съм си виновна, да. Не е луд тоя дето яде баницата.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Редактирано от OldWitch на 24.09.13 10:49.



Тема Re: и поредното неуважение към хоратанови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.09.13 19:27




-
Според мен, искаш да я промениш според твоите изисквания и представи. Човек не се променя лесно, безболезнено, спокойно и веднага. Това което искаш е невъзможно. И или трябва да я приемеш такава каквато си е (със всичките + и - , които според теб има), или пък въобще не контактувай повече с нея.

Не е случайно, че промените и трансформациите са по Скорпион. Без съпротива, драматизъм, загуби и много енергия под някаква форма, не може да мине истинска промяна. Та ако мислиш, човек се променя така: Някой или ти кзваш, а другия усмихнат веднага става чисто нов човек, ми това е илюзия. Па и една камара хора и институции, включително и поправителни щяха да останат без работа.



Тема Re: и поредното неуважение към хоратанови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.09.13 23:48



Ако тя може да е отговорна към други хора, значи не става дума за промяна на природата и, а по-скоро да се научи да уважава хората, които я уважават (в случая аз). Мисля, че това се учи и не е невъзможно. Но от друга страна ми се отщя изобщо да се занимавам с нея - явно просто е много проста. Избрала е така да се държи към мен и многото шансове, които и дадох и тя се усираше всеки път го доказват. Просто за мен явно наистина е най добре прекратя комуникацията с нея. Нема да го бъде както се казва. А все ми се струваше, че има шанс да се осъзнае....

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.