Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Особен периоднови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано28.08.13 22:09



Хей, клубчето, къде сте?
Усещате ли, че е настъпил някакъв особен период откакто уран навлезе в овен и плутон е в козирог? Сякаш духовното е в колапс, но пък настъпват драстични промени в обществените нагласи, тоталната глобализация, интернет, социалните мрежи, цялата тази "духовна" колективизация тотално обезличи индивидуалното, то потъна в общите нагласи, джипиеси, чипове, видеовръзки, предавания от сорта на випбрадър в прозрачни къщи и пр. Човечеството върви към прозрачност, но това е манипулативност. Зная, че повечето велики открития досега са осъщестествени от учени-индивидуалисти като Нютон, Айнщайн, Юнг и безброй други. Забелязвам, че дори групите по интереси се разпадат, заляти от вълната на клюки относно Златки, Николети и други подобни "интересни новини". Коментарите под анонси за "бележитите" им биографии са в пъти повече, отколкото под тези за някой научен експеримент.

Гледах снимки на Майли Сайръс при представянето й на шоуто по раздаването на видео музикалните награди на MTV за 2013 г., включих някакъв канал по ТВ - насилие, друг - пак насилие. Насилие, малоумие и разврат заливат медиите. Няма нито един канал за култура, нито един канал за дискусии на духовни или философски теми. Как да "храним" душите си, как да ги опазим? Опитвам се да чета философски прозрения, но дълбоко в себе си знам, че не съм в крак с модата днес. И ми е тъжно, защото усещам днешната мода като абсолютен кич. Не трябваше ли напредването на технологиите да доведе до извисяване на душите? А тя доведе до деградация, понеже всичко е лесно достъпно за всеки.

Тъжно е, но се питам докога така. Днес развъртях планетките и за съжаление прогнозите за окончателно измъкване от тази ситуация, се очертава чак през далечната 2026 г. Тогава плутон и уран, както и сатурн ще разчупят рамките си и ще застанат в по-благоприятни аспекти.

Не искам да съм права! Кажете нещо окуражаващо.

Редактирано от *Eвa* на 28.08.13 22:25.



Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано29.08.13 12:22



Тоталната глобализация, изкривяването на истинските подбуди на богатите олигарси чрез медиите, масова манипулация но огромни маси от хора може да доведе до страховити последици. Чета в един съседен форум за конфликта, свързан със Сирия:


Чудя се дали може да се избегне световен военен конфликт?
Интересно ми е какво позитивно мислите, че би донесъл уран в овен? Кои противоречия може да разреши квадратът с плутон? Къде виждате позитивното, което ще донесат тези аспекти? "Медалът винаги има две страни."



Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор 3aek (mom on the go)
Публикувано29.08.13 14:58



За себе си мога да кажа, че съм в някакъв духовен подем, пу-пу (не ми се случва често)

Привличам хора, които ми влияят изключително благотворно, а онези, които ме ядосват и потискат от самосебе си намаляват влиянието си.

Колкото до Златки, Николетки и тн., мисля, че светът наближава някакъв пик на суетата и егото като цяло, което в български вариант може би са именно тези долнопробни имена.

Лошото е, че в глобален мащаб май си вървим към сериозни безредици и войни.



Тема Re: Особен периоднови [re: 3aek]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано29.08.13 18:36



Това е много добре.

Има периоди в живота, когато човек напредва много бързо в духовен план. Сатурн минава през скорпион, а той понякога е добър и мъдър. Не си спомням къде ти е меркурий в натала.



Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор 3aek (mom on the go)
Публикувано30.08.13 14:50



Не си спомням къде ти е меркурий в натала.

В Скорпи





Тема Re: Особен периоднови [re: 3aek]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано31.08.13 10:28



Познавам добре този меркурий. Имам близък човек с такъв меркурий. Сега ви е време за равносметка и макар, че не винаги всичко ви върви гладко, научавате много в духовен план.





Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано31.08.13 20:33



Къде я търсиш? Културата и духовността имам предвид. Защото аз тази седмица се сдобих с две прекрасни книги, и то написани от хора, които познавам. Ако искаш духовност - влез в ХуЛите, в Спиралата и т.н.





Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор won (cool)
Публикувано31.08.13 21:16



Понеже обещах в съседната тема да пусна карта на Башар Асад, та да го изпълня. Часът на раждане не е известен и това е мое предположение за час на раждане (опитах с някои важни за него дати и намествх часа, та да попаднат транзитите в точни аспекти с планети или оси). Приемам възражения и корекции.



Според мен той изпълнява роля на държавник, наследник на баща си, пионка, назначена да продължи определена политика. Т-квадратурата между Меркурий и лунните възли - думи, идеология, политика, на която е проводник, приемник.
Не е много силна личност - той просто се облагодетелства от властта, но не е е той "мозъкът".
Според мен през ноември месец, когато тр. Марс минава през наталните Меркурий и Слънце (а може би и МЦ), както и тр. Стурн през нат. Марс ще се тестват методите му, инструментите му в политиката, до колко може да запази властта си.

Според мен в края на май 2014г. ще абдикира или ще бъде свален от власт - абе няма да се занимава повече с политика. (В картата му има един голям трицветен триъгълник между Венера-Луна-Юпитер и когато тр. СЛВ мине през нат. Венера то той ще се отегли от политиката и натрапената му роля.) Поне аз си мисля така.
Трябва да се види картата на Сирия, за да се разбере каква всъщност политика ще се рализира занапред.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Особен периоднови [re: *Eвa*]  
Автор won (cool)
Публикувано31.08.13 21:56



За астрологичното време, в което живеем, мога да кажа, че е време на избори и на търсене на нови решения на стари трупани и затрупвани глобални проблеми - Плутон в Козирог, Уран в Овен, Нептун в Риби (в собствения си знак).
Климатични промени, замърсяване на въздух и води, пренаселеност, проблеми с намаляване на ресурси, храни - по-глобално от това няма накъде.
Едновременно с това една част от света става зависима и от възможностите на Интернет и въобще IT-технологиите (сателитна навигация, обмена на данни, съхранение на информация). Не ми се мисли, ако някое природно бедствие ни върне един век назад технологично - светът ще истеряса (с изключение на някои държави, които и сега са си един век назад и в кайна бедност.)
Революциите, които се почнаха и най-често противопоставят религия (дори фундаментализъм) на светска власт и демократини принципи (Плутон срещу Уран). Старо срещу ново - в схватка за надмощие.
Войни за ресурси- вместо разпределение на излишъците, пестене на ресурси и рестриктивни политики за икономии.
Или ще се научм да си помагаме глобално, или няма да има здравословна околна среда дори за внуците ни.

Сатурн в Козирог означава отговорност - тогава ще се тестват държави (държавни устройства и политики), както и личната отговорност и зрялост. От края на 2017 година Сатурн ще е там заедно с Плутон. Юпитер ще в Скорпион.
Абе няка си в сгъстено време ще живеем - или ще учим бързо и ще се променяме към по-добро, или Земята ще намери начин да се отърве от нас.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 31.08.13 22:01.



Тема Re: Особен периоднови [re: won]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано31.08.13 22:41



Картата на Сирия е различна в различните сайтове. В руски сайтове се приема дата 17.04.1946 г. В астротема е приета 1941 г. В други сайтове има други дати.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.