Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде виждате бунтаря  
Автор won (cool)
Публикувано01.07.13 20:34



в двете карти? Или идеалиста?

Понеже ще ръждясаме тука от стоене в клуба без да астро-дуднем, пускам две карти на две личности "от новините":
Едуард Сноудън (данните за картата са публикувани от БД на astro.com)

За Едвин Сугарев данните са от Уикипедия, но не на български, а на немски. (чсът на раждане ми е неизвестен, сложила съм -12:00)
Картите са Huber style ( ползва се домова ситема Кох) и транзити за днес.





No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано01.07.13 21:26



За картата на Сноудън:
Меркурий и Юпитер са в знаците, които управляват - интелект, способност за анализ и синтез на информация. Сатурн е в екзалтация във Везни и съвпад с Плутон- отговорен, работещ за другите . Луна е в падение в Скорпион - емоционален, сменящи се настроения.
Слънце съвпад с Марс и СЛВ, и опозиция на Нептун - ту силен, ту слаб; колеблив, съмняващ се, самозаблуждаващ се, непрактичен, идеалист. Но съвпада с Марс го прави и човек, който проверява предположенията и съмненията си, това е предизвикателство за него, амбицира го. Сатурн също е в благоприятен аспект (тригон) към Слънце, Мерк и СЛВ. Той просто така ги прави нещата - проверява ги.
Венера в Лъв с квадратура към Луна - наивен, "Аз искам...!" (вместо точките може да се сложи - честност, доброта и т.н.)
Меркурий опозиция на Уран - странно, оригинално мислене, бунтарско, извън рамки и матрици всякакви. Високите технологии го предизвикват да ги разучи, дори подобри.

Всички фигури и линии са в долната част на картата, затворента фигура (червено-син триъгълник) е само една, другите аспекти са линейни (между две планети; зелени, червени аспекти - безпокойство, напрежение). Нещата при него са лични - той вярва в нещо и го защитава, той вътрешно гори за това, в което вярва.
Но е много емоционално, това което прави - няма план за собствената си защита, няма план въобще. Емоционално не е издръжлив, а и изолацията допълнително усложнява ситуацията. Според мен, дори вече се страхува.



И аз се страхувам за него, надявам се да се намери някой, или някоя организация, да го защити...Това, с което се е зхванал не му е по силите, трябва му помощ.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 01.07.13 21:30.



Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано01.07.13 22:05



За картата на Сугарев:
Меркурий и Юпитер са в заточение - интересна комбинация, това е сигурно един от показателните аспекти в картите на философите. (Сигурно Диоген е имал такъв аспект- чиста философия, екзистенциално познание, връзка със социума - тц, прагматичност- също.

)
Меркурий и Венера съвпад, а и опозиция на Юпитер - жажда за знания, познания, опитности. Оптимист, идеалист.
Уран е в съвпад с ЮЛВ - вероятно някаво влечение или дори знание за окултно, езотерично, древно, или сега определено се интересува и изучава това.
Марс е в знака, който управлява и е в съвпад със Сатурн. Слънцето е в секстил с тях- - определено притежава някаква вътрешна сила и устойчивост.

Между другото той в момента е в периода на второто завръщане на Сатурн - време да покажеш в какво вярваш и върху какво си градил в живота си.

Извод:
Това е - всеки си носи кръста. С помощ (по-леко е така), без помощ, но вървиш някак си.
И двамата са достойни личности, всеки по своя път. Сноудън не толкова силен, но също вярващ в каузата си и правотата, Сугарев - той си е такъв - философ-бунтар.
(Не знам сега да се радвам ли или да заплача за тях, като видях картите им, защото в момента и двамата са в критична ситуация.)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 01.07.13 22:33.



Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: won]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано01.07.13 22:38



Съжалявам,но без поне приблизително точен час на Сугарев няма как да дадеш точна интерпретация.Картата може да се обърне с главата надолу,а и луната може да промени позиция най-малкото.



Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано01.07.13 22:54



Според мен всеки бунтар, /революционно настроен имам в предвид/ е едновременно и идеалист в много голяма степен, но зависи какъв точно му е идеала или заблудата, в какво се изразява.... Но в противен случай, ако му липсва силен идеал, би бил просто обикновен бандит или престъпник….

Иначе, от двата хороскопа, Сугарев е сравнително по-тежкия случай (ако може така да се определи въобще), докато Едуард Сноудън е по-лековатия в решенията, но и по-гъвкав и интелигентен в ситуациите, което не пречи да е поначало и по-заблудения.



Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: caryb]  
Автор won (cool)
Публикувано01.07.13 23:20



Луната за този ден е била от 20 гр. на Дева до 2 градус на Везни.
Права си за домовте не може да се каже нищо, но аспектите, освен тези на Луната, са си точни.
По метода на Хубер толеранса на аспектите на Луната са от 3 до 9 градуса от точния аспект ( в зависимост от аспекта): (това е от книгата "Астрологичните домове" на Бруно и Луиз Хубер)



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 01.07.13 23:31.



Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано01.07.13 23:24



Вероятно наистина да е АС Риби... или Водолей.... Риби по западна, Водолей по сидерал




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Къде виждате бунтарянови [re: Amelia Pond]  
Автор won (cool)
Публикувано02.07.13 00:02



Гледах, че на изборите за ВНС, които са се провели на 10 юни 1990 (това пак според Уики-то), та в картата му транзитен Сатурн е бил върху СЛВ, а Слънцето върху нат. Юпитер.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: това бешенови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано02.07.13 22:44



моето мнение по темата, ако искате давайте примери и вие.
Сега аз да си кажа, че тоя месец е интересен откъм небесни движения, а как ще се отразят мунданно и персонално нямам идея. Трябва да потърся информация из нета какво ще кажат професионалните астролози и въобще тези, които имат какво да кажат.
Меркурий, както сега е ретрограден, от 21 юли от 13 градус на Рак ще поттръгне напред. Така ще е до 21 октомври.
Сатурн- също, от ретрограден от 8 юли и 4 градус 49 в Скороион тръгва напред.
Преговорът свърши, следват изпитите на Сатурн. Лично аз бих се притеснила повече от опозиции към лични планети, ама споделете и вие как е по-труден за понасяне транзитен Сатурн.
Уран пък тръгва ретроградно от 18 юли и до 18 декември ще си върви така. Транс-сатрурновите планети (дебеланчовците) ще си вървят всички ретроградно до 21 септември, когато Плутон пръв ще тръгне директно. Не знам какво значение мунданно има в това, ама все пак се намират 2 кардинални знака и един подвижен знак. Плутон и Нептун са си в домовете, които управляват (по модерно му

). Може би трябва да държим под око съуправителите на знаците, като по-пъргави от тях и те да са инциаторите на събитията? Марс и Сатурн?
Нещо сеизмично могат да сътворят - вулкан някой или мощно земетресение... (?)

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 02.07.13 22:50.



Тема Re: това бешенови [re: won]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано03.07.13 12:31



Еее браво! Ако така от време на време някой уведомява какво става на небето ще е супер.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.