Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Как избираме партньорнови  
Автор 3aek (mom on the go)
Публикувано12.03.13 10:46



Наскоро с един познат обсъждахме на какъв астрологичен принцип хората си избират партньори в живота. Той твърди, че жените избираме по Венера, а мъжете по Луна и даде няколко примера с общи познати, сред които и аз самата, при които това "правило" важи. Марс пък (според него) бил определящ за т.нар. любовници, тайни връзки.

Вие как мислите?





Тема Re: Как избираме партньорнови [re: 3aek]  
Автор Baldrian ()
Публикувано12.03.13 11:59



Бившия ми мъж...Моята Венера е до Слънцето му. Негова Венера ми е в 8ми.
Другата ми по-сериозна връзка, която съм имала- Мое Слънце на негов асцендент. Негова Венера в мой 5ти. Негово Слънце квинконкс към мое...

Не съм ги избирала така. Даже им погледнах хороскопите след приключване на взаимоотношенията





Тема Аз до скоро си мислехнови [re: Baldrian]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано12.03.13 14:34



че мъжете със слънце в дева ме привличат,защото са ми противоположен знак,но преди месец,два четох една статия по въпроса от Гали,според коята ние се привличаме от слънцата на хора ,съвпадащи с нашия 6-ти дом.Е,моят 6-ти дом е дева,а съм имала най-много връзки с мъже дева(всички трудни ).Никога не съм ги харесвала веднага и не са били мой тип,но.....





Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: caryb]  
Автор 3aek (mom on the go)
Публикувано12.03.13 14:46



Хм, моят 6-и дом в Лъв, но никога не съм си падала по тях. Даже никак


С противоположните на Слънцето ми имах едно залитане, но отдавна и за кратко, защото са големи пънове, макар някои от тях да са привлекателни.



Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: caryb]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано12.03.13 14:58



По 6 и 8 дом от Асцендента според нейната схема. А и много често, ако се отчете домификацията и планетните позиции по сидерал, се получава изместване в посока към 7 дом.

И една тънкост (по ведическа система) - много често може да видите в по-важните ви връзки лични планети на партньора да попадат в знака на Асцендента във вашата навамша (Д9) или в отсрещния.





Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: Lillie]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано12.03.13 15:11



Това последното много сложно ми се видя,би ли дала пример,защото аз незнам коя е моята навамша





Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: caryb]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано12.03.13 15:16



Пример с готови синастрии в момента не мога да дам.

Става въпрос за сравняване на раши (Д1) на единия партньор с навамша (Д9) на другия и обратно - много често има "засечки" по оста АС/ДС.

Първо се изчислява карта раши по система "дом-знак" и с отчетена прецесия, след това се смята навамша - има опция за изчисляване на производни карти в Джаганатха Хора и други програми за Джйотиш.



Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: 3aek]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано12.03.13 15:21



Да,аз съвсем скоро си правих мислена ревизия на връзките и това беше единствената астрологична прилика,която открих

>другата,че че всички са крайно неподходящи,но за нея гледам моята картаТази тема повече ме вълнува -кое в картата ни кара да "предпочитаме" такива партьори и кое ни прави "слепи" и идеалисти



Тема Re: Как избираме партньорнови [re: 3aek]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано12.03.13 15:26



Много е разтегливо това за предпочитания астрологичен тип.
Наистина може да има преобладаващ типаж (астрологична доминанта), но обикновено ни се явява в различни вариации.

Осите в хороскопа са много чувствително място, в трайни връзки и брачни отношения съм виждала да няма планети там, т.е. това не е задължително условие за трайна връзка, макар и да се среща в доста двойки.

Отношението между Слънцето и Луната също се взема под внимание.

Оттам нататък преминаваме към други детайли.



Тема Re: Аз до скоро си мислехнови [re: caryb]  
Автор Baldrian ()
Публикувано12.03.13 15:43



Гали винаги е интересна. Като се замисля аз не съм имала мъж по 6ти или 7ми...
Двамата, за които споменах са лъв-екс-мъжа ми- край на мой 8ми и 9ти и водолей- мой 3ти...
Моята Луна е в 5ти на първия и 3ти на втория...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.