Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Синтетичният знак в хороскопанови  
Автор Baldrian ()
Публикувано28.01.13 17:29





Какво значение му отделяте като интерпретация? При изчислението му се взимат предвид планети, но би ми било интересно асцендента и възлите какво значение имат според вас? Изобщо каквото и да напишете по въпроса ще представлява интерес за мен...

Редактирано от Baldrian на 28.01.13 17:29.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано28.01.13 18:44



Не гледай в детайли.Чувствай интуитивно

.Ето аз като отворих статията ,знаеш ли кое ми ми се наби на очи?
"Скорпионът е най-силен от водните знаци, но когато изпада в криза, тя е много дълбока"Първо,не съм съгласна ста зи теза и второ,никъде по-надолу за друг от знаците по стихии не е изказано подобно мнение
Извод?



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор won (cool)
Публикувано28.01.13 19:19



Смятам, че Слънце, Луна и 5-те видими планети са и качества на характера и инструменти, с които си служим и проявяваме непрекъснато. Има значение в кой знак са, защото те се захранват от енергиите на съответният знак - оттам има значение планетата дали е в падение, заточение, екзалтация, в знака си или другаде- т.е. с какво и как се се храни, и подходящо ли е за нея.

(демек на подходящ хранителен режим ли е или е сбъркана диетата за нея)
Има значение колко точни са взаимодействията между планетите, тук не бих пренебрегнала и точни взаимодействия с тежките планети. Също и точните аспекти с Лунните възли - това наистина си е житейска задача за разрешаване - за овладяване на нещо, за проявяване на нещо.
Всичко това изброено до тук се проявява в определени житейски области - домове.
Да намеся пак Хубер за домовете - той пък ги разделя на домове на експанзия: 12-1, 3-4, 6-7, 9-10, и домове на контракцията (свиване, домове на сигурността, на валидиране на постигнатото) - 2-5-8-11. (1 дом, съответства на Овен и кардинална мотивация и т.н.)
От там и акцентите за реализацията и самореализацията според личностните потребности.
И това е само началото, но и основата, която развиваме нанякъде, докато си живеем с другите. Демек - всичко е лично!




No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 28.01.13 21:06.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: caryb]  
Автор Baldrian ()
Публикувано29.01.13 00:33



Да ти кажа в голямата част от случаите давам по интуиция, но все повече се убеждавам, че тази материя няма научаване...

Иначе на синтетичния зодиак ми обърна внимание приятел, който е доста аналитичен - авиоинженер е...Беше го намерил за много точен от предсказателна гледна точка...Разработка е на немската астрологична школа от началото на миналия век...Даже ми е изпратил и една книга, която още не съм започнала - руско издание...В нета намерих само това. И аз не съм съгласна с много неща в статията...Не за скорпиона, но част от другите характеристики са малко странни...

Редактирано от Baldrian на 29.01.13 01:02.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: won]  
Автор Baldrian ()
Публикувано29.01.13 00:48



Песента е в десятката

Мъжът, който я изпълнява също, въпреки че се бъгна малко с някои изяви...

Явно и ти не приемаш синтетичния знак...Все по-интересни ми стават тълкуванията на Хубер...



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.01.13 01:23



Иначе на синтетичния зодиак - Айде сега ново двайсет

-Това са си базови описания на качествата на стихиите и знаците, не нов зодиак или някаква нова астрология.

Статията е за синтетичен знак, не зодиак. Аз не съм запознат с показателя "синтетичен знак" , такъв показател не бях определял. Някой път ще пробвам с няколко хороскопа за да проверя твърдения в края на статията.

Повечето програми дават подобен род информация /за процентното разпределение по стихии и разни такива.../, но дали точно така ги изчисляват, незнам.

Иначе не мога да схвана кое ви се струва странно от написаното, конкретизирате с цитат точно това.

Не мисля, че само планети би трябвало да се взимат в предвид - абсурд само планети, при положение, че някой точки /като асц например/ са по-определящи и важни и от планетите.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: lvony333]  
Автор Baldrian ()
Публикувано29.01.13 02:12



Виж какво драги...статията е за синтетичния знак, но има и цял синтетичен зодиак

Някакви междинни междупланетни точки са. Всъщност изобщо не знам дали синтетичен знак и зодиак имат нещо общо, но като теория си съществуват и двете...Като прочета книгата за синтетичния зодиак, ще ти кажа какво мисля, а ти като направиш опита за синтетичния знак, дай обратна връзка

Иначе Caryb доколкото разбрах не е съгласна с описанията на скорпиона, а аз не съм съгласна с други описания- напр. с това, че водните са слонни към енергиен вампиризъм

Редактирано от Baldrian на 29.01.13 02:16.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано29.01.13 09:17



Човекът е един малък космос.Как си представяш с четене и програма всичко да стане ясно.И цял живот не е достатъчен

Може би след 5-10 нещата ще добият някакви очертания



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано29.01.13 11:16



Така гледам аз в наталната карта,като броя кои знаци са повече и кой елемент е в повече от другите,но не знаех,че това е изчисление на синтетичен знак...
Мисля,че има някакво влияние,но някъде пишеше,че дори Асцендента има по-голямо влияние от Слънцето и другите планети в хороскопа(взети заедно) - т.е той е истинската зодия на човека...не знам...
В моята карта имам 5 планети в Огън,от които 3 подвижен и 2 кардинален, което показва,че синтетичния знак е огнен подвижен - Стрелец.
Значи,имам опозиция на Синтетичния знак с Асцендента ...наистина всичко е дуално



СТРЕЛЕЦ – подвижен огън. Символизира подвижноста на духа, разширението на духовния хоризонт. Обладаване на знания, свързани с религия, философия, право. Огънят дава усещане за непрекъснат контакт с висшето “ Аз”, а подвижното качество желание за пътешествия, приключения и авантюри.

Идеално! Имам контакт с висшето "Аз"

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 29.01.13 11:19.



Тема Re: Синтетичният знак в хороскопанови [re: Baldrian]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.01.13 11:52



Това мисля го има обяснено в книгите на Марч§Еверс. Нещо подобно на ядрата е, само дето е по-опростено и не толкова точно. Ама като прочетеш книгата, пак пиши.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.