Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Раци помогнете минови  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 19:24



Моля списващите тук раци, ако изобщо има такива, защото рак май не си падат много по зодии както и спецове на тема раци да споделят мнение по следния въпрос.
Имам голям проблем със сина ми рак. Не го разбирам - трябва някой да ми помогне, защото положението е наистина сериозно и дори страшно.
Основният проблем с това дете е (на 7 год е, но винаги си е бил такъв), че изведнъж, както се е държал нормално и логично, без видима причина става много лош. Започва да обижда, да предизвиква,да заплашва и по всякакъв начин те кара да се чувстваш зле.
Най-пресната случка от преди малко за да добиете по-ясна представа е следната:
Разбрахме се с него като го заведох на училище сутринта, че ще го взема много рано на обяд, защото е много студено навън, а планът беше след обяд да ги водят в гората класа и да си готвят супа. Синът ми каза, че иска с мен да си прекара следобяда, не иска в гората. Малко закъснах да го прибера и те вече го бяха завели в гората. Отидох в гората, намерих ги и го питах: Тук ли предпочиташ да останеш или идваш с мен. Той много щастлив каза: Идвам с теб, гушна ме и тръгнахме. Ходихме на сервиз за колата, после той каза, че иска да яде в любимото си заведения. Заведох го. Разбрахме се да не казва на брат си сестра си че е ял в ИКЕА щото те ще реват. После отидохме да напазаруваме подаръци за рождения ден на едно дете от неговия клас. Той искаше да му купя и на него костюм на Тор, но му казах, че ще е за рождения ден. Видях, че му стана криво. Попита ме: Сега какво ще кравим. Казах му: Ще пазаруваме от супера. Той явно хареса идеята, защото очаква да му купя бонбонки и дъвки. Държа се нормално, в супера си избра квото си иска и си излязохме. На път за колата той започна без никаква причина: Трябваше да си остана, да ям супа. Аз ще кажа на Ева и Теди, че съм ял в ИКЕА. Ще кажа на Есбен какво си му купила за подарък. Ще кажа в училище, че ме биеш щото искам друга майка, теб те мразя, ти си идиот .... И т.н. приказки очевидно целящи да ме натъжат и накарат да съжалявам, че съм му ходила цял ден по гъза. Проблемът е, че той не само заплашва, че ще ги направи тези неща, ами после наистина ги прави. Веднага каза на брат си и сестра си къде сме били.
Това му поведение е нормално - след като си постигне целите и усети, че всички са доволни и да развали всичко накрая. Не знам дали реагира така за да отмъсти, че не си получи костюма на Тор, но предвид, че всичко станало получи поведението му минава всякакви граници и е нелогично. Не може да получиш всичко, което искаш и само защото едно нещо не си получил да се държиш така отмъстително и наказателно. Затова не ми се вярва съвсем, че е с цел отмъщение заради единия отказ. Имам чувство, че това дете просто иска да развали всичко и изпитва удоволствие да разваля щастието на хората и да ги гледа как страдат.
Аз му казах: Съжалявам, че направих всичко това за теб и добре че не ти купих костюма щото щеше да ме е яд още повече. Тази вечер си наказан в стаята си.
Както обикновено се надува известно време и после идва да се извинява. Сега ми вися на рамото, извинява се, не го извиних, ревна и каза, ч еизлиза навън да си търси друга майка.
Винаги го извинявам, но сега ми се струва, че трябва да променя този стреотип, защото виждам, че няма промяна в поведението му, продължава да се държи отвратително на моменти.
Кажете ми, защо според вас се държи така и как да постъпвам спрямо него? И в училище имат същите проблеми, не го разбират, имат го за луд, пратиха го на психолог и казаха, че се отказват и че не могат да се оправят с него.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.01.13 19:45



Ако искаш някой да се пробва да ти каже нещо, най-добре постни наталната карта на детето. Иначе, каквото и да ти кажем за раците, няма да е вярно. Слънцето му е в рак, но всички други планети също му влияят.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 20:18



Ето я астралната карта



Сега ми се извинява. Казах му че съм обидена и го попитах защо след като съм била добра с него вместо да каже Благодаря ти мамо той почва да ме обижда. И той отговаря: Не знам защо, исках да ти кажа благодаря ама от усата ми излезе друго. Нещо ме накара да се държа гадно, не знам какво

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Редактирано от OldWitch на 16.01.13 21:37.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.01.13 20:29



Не се отваря.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 21:36



ето



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано17.01.13 07:05



Ще пиша довечера. Сега тръгвам на работа.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 14:12



Би ли дала и твоите данни, за да може да се направи синастрия и композит между двете карти?
Това ще покаже къде са конфликтите между вас и къде пък е хармонията.

Иначе картата на Давид (аз си направих в астро. ком по метода на Хубер и тя се различава в разпределението на домовете от тази, която ти си пуснала) показва един много тежък характер - много чувствителен, емоционален но и много инатлив. Направо това дете няма спирачки в емоциите си.
Луна е в заточение в сатурновият знак Козирог, а това е и в първи дом - някак си непрекъснато иска да е център на вниманието, да е закрилян, разбиран, приеман "такъв, какъвто е" - ама абсолютно винаги. Сатурн пък е в падение в знака на Слънцето (Лъв) и в съвпад със Слънцето- инат; "аз искам" - но без усилия да се положат за това, в 8-ми дом - директно го искаш от другите и смяташ, че ти се полага.
Слънцето е в знака на Луната (Рак) - изява, доказване, самозащита - чрез изявяване на емоции.
Слънце, Луна и Сатурн са его-планетите, а те при него показват върховенство на емоциите. Има аспект 150 градуса между Луна-Сатурн - безпокойство, постоянно тестване на околните дали го приемат, дали им е приоритет, дали го обичат...и това с всякакви средства.
Има и Слънце квадратура Марс - невъздържан, понякога агресивен. Марс е в 3 дом - домът на братята и сестрите, началното образование.
Марс има и аспект към Венера и Меркурий - тригони, които показват, че той е контактен, решителен, забавен, чаровен, артистичен, обича интелектуалните предизвикателства, хитър, ловък.
Меркурий е в опозиция на Нептун - това показва, че той не винаги показва действителната си емоция, която го подтиква да прави едно или друго. Не може да я изрази правилно, изразните средства бърка. Вероятно и на него не му е ясно какво и защо го прави - това е, защото първо изразява някави емоции, а после премисля (и то по начин и с опита си, който има до момента).
Юпитер опозиция на Северен Лунен възел - като че ли житейският му урок е да научи границите, правилата на обществото. Трябва с много търпение и любов да му се обясняват правилата. Да знае кое причина и следствие, чче има награди и наказания. Няма начин, трябва да се направи - за всички ще е по-добре.

Трябва ти много търпение с него. Трябва да обсъждате твоите действия и неговите действия. След като е разбрал и съжалява за дадена своя постъпка, то ти му кажи, че ще му повярвш ако повече не я прави.
Ако може да брои, то му кажи да брои до 30 (или 3 по 10, да свива по едно пръсче за всяко 10) все ки път, когато реши да изкрещи, нагруби или удари.
Ако не се успокои, докато брои и извърши лоша постъпка - веднага наказание. (Сега ще ти дам пример от "Бавачки 911" , макар че ти не ги одобряваш. Там използваха едни кухненски таймерчета - нагласят ги на 5 минути и наказаното дете седи на определеното за наказание място (но не и гледайки телевизия, играейки си или ядейки; без ти да му говориш или обясняваш нещо през това време) и така, докато таймерът зазвъни. Така и на детето му става ясно, че за всяка неправилна постъпка следва точно определено наказание. Баща му също да го прави, а и към всички деца трябва да е еднакво отношението.
Освен това го хвали всеки път, когато е мил, вежлив, сръчен, реши правилно някаква задача, загадка. Възлагай му задачи - да ти помогне с нещо, да почете на близнаците, да им помогне да съберат играчките, да им нарисува нещо и т.н. - ако го свърши добре, похвали го.

Успех! Ти и баща му трябва да овладеете това - няма от кой да научи правилата. Докато го учиш, ще вземат и по-малките да ги разберат и научат, така че ще отхвърлиш доста работа по възпитанието. После ще ти е по-лесно с всичките.
Успех!



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 15:27.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано17.01.13 15:25



Не мога да повярвам - това, което си написал е абсолютната истина за сина ми. По-точно дори аз не мога да го формулиам. Емоционален, агресивен, сприхав, особняк, непонятен и непредсказуем, предизвикателен и отмъстителен, манипулативен, артистичен, чаровен.

Ето я моята карта



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 15:42



Наталната карта си показва предпоставките в характера, обаче това не показва, че не търпи промени през житейският ни път. Освен това си взаимодействаме с други хора - в първите години от живота си нямаме много възможности за избор - родители, братя, роднини, училище, съседи. После привличаме определени хора съзнателно (или поне се опитваме), искаме да ни приемат в обществото или определени групи хора и т.н.
Да си с такъв характер, когато си на 7 години не е проблем за обществото - само за родителите, но да си такъв като пълнолетен - тогава е проблем. Но и обществото си има начини да се защитава.
В момента Давид учи поведение - тества какво се приема и какво не. Та затова ти и баща му трябва да сте единни в стратегията си с него. Трябва да сте наясно кога постъпката е за наказание и кога за награда - разлика в методите ви не трябва да има.
Ще те заболи устата да му обясняваш на Дейвид защо и как се правят нещата - ама, и ти ако имаш система в действията, ще стане.
Време си трябва, а и ти да си по-спокойна и търпелива. Баща му също трябва да ти помага - поне веднъж в уикенда за по няколко часа да се занимава изцяло той с децата или поне с Давид.

Сега ще разгледам твоята карта.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 15:54.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 16:37



Сега няма да се спирам подробно на твоята карта, ама бих те определила с една дума -Миротворецът. (Луна и Венера в марсовият знак; Слънце и Юпитер в Риби; Меркурий и Марс във Водолей и 2 дом; Северен Лунен възел в Стрелец и 11 дом; Сатурн в знака на Луна (Рак) и 6 дом - загрижена, отговорна в ежедневните, рутинни задачи)
Искаш навсякъде да цари мир, спокойствие, любов, хармония, разбирателство, братство, всичко да е "точно така" и без сътресения - особено там където "по дифолт" се предполага, че трябва да е така - дом, брак, взаимоотношения с роднини,с родители, с деца ...
Обаче в повечето случаи в риалитито не е така и трябва да поставяш свои граници, да съблюдаваш чужди, да "заработиш" дадено отношение - а не е "по дифолт".
Помисли над това.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 16:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.