Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Раци помогнете ми  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 19:24



Моля списващите тук раци, ако изобщо има такива, защото рак май не си падат много по зодии както и спецове на тема раци да споделят мнение по следния въпрос.
Имам голям проблем със сина ми рак. Не го разбирам - трябва някой да ми помогне, защото положението е наистина сериозно и дори страшно.
Основният проблем с това дете е (на 7 год е, но винаги си е бил такъв), че изведнъж, както се е държал нормално и логично, без видима причина става много лош. Започва да обижда, да предизвиква,да заплашва и по всякакъв начин те кара да се чувстваш зле.
Най-пресната случка от преди малко за да добиете по-ясна представа е следната:
Разбрахме се с него като го заведох на училище сутринта, че ще го взема много рано на обяд, защото е много студено навън, а планът беше след обяд да ги водят в гората класа и да си готвят супа. Синът ми каза, че иска с мен да си прекара следобяда, не иска в гората. Малко закъснах да го прибера и те вече го бяха завели в гората. Отидох в гората, намерих ги и го питах: Тук ли предпочиташ да останеш или идваш с мен. Той много щастлив каза: Идвам с теб, гушна ме и тръгнахме. Ходихме на сервиз за колата, после той каза, че иска да яде в любимото си заведения. Заведох го. Разбрахме се да не казва на брат си сестра си че е ял в ИКЕА щото те ще реват. После отидохме да напазаруваме подаръци за рождения ден на едно дете от неговия клас. Той искаше да му купя и на него костюм на Тор, но му казах, че ще е за рождения ден. Видях, че му стана криво. Попита ме: Сега какво ще кравим. Казах му: Ще пазаруваме от супера. Той явно хареса идеята, защото очаква да му купя бонбонки и дъвки. Държа се нормално, в супера си избра квото си иска и си излязохме. На път за колата той започна без никаква причина: Трябваше да си остана, да ям супа. Аз ще кажа на Ева и Теди, че съм ял в ИКЕА. Ще кажа на Есбен какво си му купила за подарък. Ще кажа в училище, че ме биеш щото искам друга майка, теб те мразя, ти си идиот .... И т.н. приказки очевидно целящи да ме натъжат и накарат да съжалявам, че съм му ходила цял ден по гъза. Проблемът е, че той не само заплашва, че ще ги направи тези неща, ами после наистина ги прави. Веднага каза на брат си и сестра си къде сме били.
Това му поведение е нормално - след като си постигне целите и усети, че всички са доволни и да развали всичко накрая. Не знам дали реагира така за да отмъсти, че не си получи костюма на Тор, но предвид, че всичко станало получи поведението му минава всякакви граници и е нелогично. Не може да получиш всичко, което искаш и само защото едно нещо не си получил да се държиш така отмъстително и наказателно. Затова не ми се вярва съвсем, че е с цел отмъщение заради единия отказ. Имам чувство, че това дете просто иска да развали всичко и изпитва удоволствие да разваля щастието на хората и да ги гледа как страдат.
Аз му казах: Съжалявам, че направих всичко това за теб и добре че не ти купих костюма щото щеше да ме е яд още повече. Тази вечер си наказан в стаята си.
Както обикновено се надува известно време и после идва да се извинява. Сега ми вися на рамото, извинява се, не го извиних, ревна и каза, ч еизлиза навън да си търси друга майка.
Винаги го извинявам, но сега ми се струва, че трябва да променя този стреотип, защото виждам, че няма промяна в поведението му, продължава да се държи отвратително на моменти.
Кажете ми, защо според вас се държи така и как да постъпвам спрямо него? И в училище имат същите проблеми, не го разбират, имат го за луд, пратиха го на психолог и казаха, че се отказват и че не могат да се оправят с него.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.01.13 19:45



Ако искаш някой да се пробва да ти каже нещо, най-добре постни наталната карта на детето. Иначе, каквото и да ти кажем за раците, няма да е вярно. Слънцето му е в рак, но всички други планети също му влияят.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 20:18



Ето я астралната карта



Сега ми се извинява. Казах му че съм обидена и го попитах защо след като съм била добра с него вместо да каже Благодаря ти мамо той почва да ме обижда. И той отговаря: Не знам защо, исках да ти кажа благодаря ама от усата ми излезе друго. Нещо ме накара да се държа гадно, не знам какво

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Редактирано от OldWitch на 16.01.13 21:37.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.01.13 20:29



Не се отваря.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано16.01.13 21:36



ето



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано17.01.13 07:05



Ще пиша довечера. Сега тръгвам на работа.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 14:12



Би ли дала и твоите данни, за да може да се направи синастрия и композит между двете карти?
Това ще покаже къде са конфликтите между вас и къде пък е хармонията.

Иначе картата на Давид (аз си направих в астро. ком по метода на Хубер и тя се различава в разпределението на домовете от тази, която ти си пуснала) показва един много тежък характер - много чувствителен, емоционален но и много инатлив. Направо това дете няма спирачки в емоциите си.
Луна е в заточение в сатурновият знак Козирог, а това е и в първи дом - някак си непрекъснато иска да е център на вниманието, да е закрилян, разбиран, приеман "такъв, какъвто е" - ама абсолютно винаги. Сатурн пък е в падение в знака на Слънцето (Лъв) и в съвпад със Слънцето- инат; "аз искам" - но без усилия да се положат за това, в 8-ми дом - директно го искаш от другите и смяташ, че ти се полага.
Слънцето е в знака на Луната (Рак) - изява, доказване, самозащита - чрез изявяване на емоции.
Слънце, Луна и Сатурн са его-планетите, а те при него показват върховенство на емоциите. Има аспект 150 градуса между Луна-Сатурн - безпокойство, постоянно тестване на околните дали го приемат, дали им е приоритет, дали го обичат...и това с всякакви средства.
Има и Слънце квадратура Марс - невъздържан, понякога агресивен. Марс е в 3 дом - домът на братята и сестрите, началното образование.
Марс има и аспект към Венера и Меркурий - тригони, които показват, че той е контактен, решителен, забавен, чаровен, артистичен, обича интелектуалните предизвикателства, хитър, ловък.
Меркурий е в опозиция на Нептун - това показва, че той не винаги показва действителната си емоция, която го подтиква да прави едно или друго. Не може да я изрази правилно, изразните средства бърка. Вероятно и на него не му е ясно какво и защо го прави - това е, защото първо изразява някави емоции, а после премисля (и то по начин и с опита си, който има до момента).
Юпитер опозиция на Северен Лунен възел - като че ли житейският му урок е да научи границите, правилата на обществото. Трябва с много търпение и любов да му се обясняват правилата. Да знае кое причина и следствие, чче има награди и наказания. Няма начин, трябва да се направи - за всички ще е по-добре.

Трябва ти много търпение с него. Трябва да обсъждате твоите действия и неговите действия. След като е разбрал и съжалява за дадена своя постъпка, то ти му кажи, че ще му повярвш ако повече не я прави.
Ако може да брои, то му кажи да брои до 30 (или 3 по 10, да свива по едно пръсче за всяко 10) все ки път, когато реши да изкрещи, нагруби или удари.
Ако не се успокои, докато брои и извърши лоша постъпка - веднага наказание. (Сега ще ти дам пример от "Бавачки 911" , макар че ти не ги одобряваш. Там използваха едни кухненски таймерчета - нагласят ги на 5 минути и наказаното дете седи на определеното за наказание място (но не и гледайки телевизия, играейки си или ядейки; без ти да му говориш или обясняваш нещо през това време) и така, докато таймерът зазвъни. Така и на детето му става ясно, че за всяка неправилна постъпка следва точно определено наказание. Баща му също да го прави, а и към всички деца трябва да е еднакво отношението.
Освен това го хвали всеки път, когато е мил, вежлив, сръчен, реши правилно някаква задача, загадка. Възлагай му задачи - да ти помогне с нещо, да почете на близнаците, да им помогне да съберат играчките, да им нарисува нещо и т.н. - ако го свърши добре, похвали го.

Успех! Ти и баща му трябва да овладеете това - няма от кой да научи правилата. Докато го учиш, ще вземат и по-малките да ги разберат и научат, така че ще отхвърлиш доста работа по възпитанието. После ще ти е по-лесно с всичките.
Успех!



No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 15:27.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано17.01.13 15:25



Не мога да повярвам - това, което си написал е абсолютната истина за сина ми. По-точно дори аз не мога да го формулиам. Емоционален, агресивен, сприхав, особняк, непонятен и непредсказуем, предизвикателен и отмъстителен, манипулативен, артистичен, чаровен.

Ето я моята карта



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 15:42



Наталната карта си показва предпоставките в характера, обаче това не показва, че не търпи промени през житейският ни път. Освен това си взаимодействаме с други хора - в първите години от живота си нямаме много възможности за избор - родители, братя, роднини, училище, съседи. После привличаме определени хора съзнателно (или поне се опитваме), искаме да ни приемат в обществото или определени групи хора и т.н.
Да си с такъв характер, когато си на 7 години не е проблем за обществото - само за родителите, но да си такъв като пълнолетен - тогава е проблем. Но и обществото си има начини да се защитава.
В момента Давид учи поведение - тества какво се приема и какво не. Та затова ти и баща му трябва да сте единни в стратегията си с него. Трябва да сте наясно кога постъпката е за наказание и кога за награда - разлика в методите ви не трябва да има.
Ще те заболи устата да му обясняваш на Дейвид защо и как се правят нещата - ама, и ти ако имаш система в действията, ще стане.
Време си трябва, а и ти да си по-спокойна и търпелива. Баща му също трябва да ти помага - поне веднъж в уикенда за по няколко часа да се занимава изцяло той с децата или поне с Давид.

Сега ще разгледам твоята карта.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 15:54.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 16:37



Сега няма да се спирам подробно на твоята карта, ама бих те определила с една дума -Миротворецът. (Луна и Венера в марсовият знак; Слънце и Юпитер в Риби; Меркурий и Марс във Водолей и 2 дом; Северен Лунен възел в Стрелец и 11 дом; Сатурн в знака на Луна (Рак) и 6 дом - загрижена, отговорна в ежедневните, рутинни задачи)
Искаш навсякъде да цари мир, спокойствие, любов, хармония, разбирателство, братство, всичко да е "точно така" и без сътресения - особено там където "по дифолт" се предполага, че трябва да е така - дом, брак, взаимоотношения с роднини,с родители, с деца ...
Обаче в повечето случаи в риалитито не е така и трябва да поставяш свои граници, да съблюдаваш чужди, да "заработиш" дадено отношение - а не е "по дифолт".
Помисли над това.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 16:45.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 17:16



Сега, ако имаш въведени данните и на Давид в астро.ком изпълни следните операции:
1. отиваш на страницата Free Horoscopes
2. намираш групичката Relationship, а после в нея Astroclick Partner, кликни там
3. избери картата да е между: тебе и синчето (може между теб и съпругът ти, теб и сестра ти и т.н. - само данните да са въведени предварително)
4. Като отвориш готовата карта можеш да кликаш върху всяка от планетите - чети отстрани текста за всеки аспект

Все пак това са го писали професионални астролози, така че го прочети като информация. Е, все пак това е непълно разчитане на картата, а и не се отчита кой участва във връзката (дете-родител, сестра-брат и т.н.)
Тази карта показва общите (партньорски) цели и взаимоотношения, и то в началото на връзката ви. (Тази карта, както и взаимоотношенията ви търпят развитие и промени с течение на времето, но това на тази карта не се вижда.)

Аз ще пусна карта на синастрията ви и ще я разгледам ( по моя си непрофесионален начин).

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 21:27.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано17.01.13 17:23



Той е дете. Може Луната да е и майката, Сатурн - бащата... Може би от гледна точка на това къде е "ранен", кое в средата го провокира... такива неща.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 17:46



Да, това е натална карта, и тя търпи развитие, както и взаимодействие с околните (или с други карти, така да се каже). Непроменени ще останат само аспектите му между тежки планети в рамките на живота му - всичко друго се променя и в картата му ( вижда се в прогресивните карти или в Ефемеридите за 60-70дни ( = години) от раждането му - но пак не е пълната картинка).

А и моето тълкуване на картата сигурно не пълното, така че всяко друго мнение ще е ценно за нея.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 20:22.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано17.01.13 18:28





Синастрията е наслагване на наталните ви карти, тя показва съпоставка "характер срещу характер". Но това са характерите в най- чистият ви вид. Все пак става дума за дете(вътрешният кръг и сините означения на планети са на Давид) и за зрял човек (външният кръг и червените планети са твоите), така че всичко търпи развитие.
Сега ето моят опит за тълкуване - има нежност и доброта от твоя страна към него, има силна връзка, но и отговорност - твоят Северен Лунен възел (СЛВ) (полусекстил -къса зелена линия) към неговата Луна и неговият СЛВ съвпад с твоя Луна; твоята Венера съвпад с неговият Марс; твоят съвпад Слънце/Юпитер с аспект 150 градуса (зелена линия) към неговта Венера и полусекстил с Марс - този синьо-зелен триъгълник означава упорито търсене: на решение, на подход, на истината за ситуацията - с една дума опити ще има.
Но имате опозиция между твоя Меркурий и неговата Венера, както и аспект 150 градуса между твоят Меркурий и неговото Слънце.
Обичайният ти начин на комуникация (най-приемливият за теб, т.е. с добро и отстъпчивост) в този случай не е най-добрият, даже е проблем. С натиск да действаш - пак не е решение - само повече отпор ще има от негова страна(твоят Марс тригон (синя линия) към неговият Юпитер, твоят Сатурн квадратура (червена линия) към неговият Юпитер).
Както ти казах за неговата карта и за Северен Лунен Възел - житейският му урок е да научи правилата на обществото, трябва да му помогнеш за това (твоята Луна съвпад с неговият СЛВ). Търси помощ и съюзници отвсякъде - баща му, психолози, учители, роднини, ти се обучавай повече и си създай система, правила, подход към него.

Астрологията и астрологичните съвети не са решение, а само информация и то непълна.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 17.01.13 20:28.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано17.01.13 19:13



И аз съм напълно съгласен с Вон, но и ти самата добре си го видяла и без астрология…. Твоят Сатурн е в Рак, та добре му виждаш кусурите.

Кажете ми, защо според вас се държи така? -Ами просто това е той, приеми го като даденост. Иначе нали щеше да е друго дете и с друг хороскоп все едно…

И как да постъпвам спрямо него? Е тука е сложнотията. Щото като същност ще си е такъв както и да постъпваш. Човек се променя страшно бавно и то по-скоро не си променя същността, а променя начина по който я изразява и възприема… Шлифова се все едно, разбира се. Сатурн кат се движи и махне от тук, махне от там и шлифова… Та с усилия но внимателно, постепенно, с търпение щото става бавно и много важно - с последователност… Принципно това е генералната посока и средствата.
Но практически начина на осъществяване – с кухненски таймерчета ли ще е, нямам си никаква представа или идея. Питай психолози за конкретни идеи и какви неща.

Иначе, никога не прави така: Разбрахме се да не казва на брат си сестра си че е ял в ИКЕА щото те ще реват. Това ти е грешно.
Първо: натоварваш го с отговорност да пази тайна – да се пържи вътрешно.
Второ: На момента това ще хване декиш, но като почне да смила информацията, има вероятност да го налегнат съмнения: Дали ти, когато извеждаш другите деца, не ги водиш по същия начин насам натам и после и тях да ги караш да мълчат и да не му казват. - Избие ли съмнение, или ако разбере че така правиш, директно падаш надолу в класацията му на авторитетите... И не само, че може да не те не те слуша, ами може да почне да те възприема като проблем/пречка.

Редактирано от lvony333 на 17.01.13 19:14.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано17.01.13 19:26



И аз съм на същото мнение. Авторитетът ти пред детето трябва да е безапелационен. И да не му даваш поводи да те манипулира. Никакви уговорки с него. Просто му показваш авторитет.
Неговата луна е неаспектирана и в козирог. Това значи, че емоциите му се проявяват в чист вид, а именно всичките му емоции са доста практично насочени, в негова полза. Егото му е рачешко, но емоциите са му в козирог, обича да извлича ползи за себе си. Има и силен марс, за да го постига. Слънце в рак подсилва капризите му. Аспектите са му такива, че да постига това с лекота. Не си мисли, че като идва да ти се извинява е искрено. По-скоро това е продиктувано от интерес. Пак ти казвам, трябва да си уверена в действията си и да изградиш авторитет пред него, но не с лошо, защото може подсъзнателно да те намрази и вбъдеще да си имаш доста проблеми.

Иначе, другите преди мене, доста добре са описали нещата.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: *Eвa*]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано18.01.13 11:11



"Не си мисли, че като идва да ти се извинява е искрено. По-скоро това е продиктувано от интерес. "

И аз мисля така. Както тя го описва, ми прилича на дете,което умее да използва чуждите чувства в своя полза...много добре се преструва

Дори се чудя как му се хваща на думите,повечето са преструвки,когато й се извинява,след като е нарекъл собствената си майка "идиот"!!! ...
Това все пак са артистични умения...може след време да изиграе Хамлет на някоя сцена

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 18.01.13 11:13.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано18.01.13 11:20



Струва ми се,че е свикнал да му задоволявате прищевките - да го заведеш на някое хубаво място,като той иска да криеш от другите си деца, той знае,че ще му купиш бонбони от магазина и т.н(ами,ако не му купиш бонбони?)...не иска да ходи на училище и да се занимава като другите деца,да не е министерски син?...Аз бих го оставила в гората да готви супа,колкото иска да реве


Купила си костюм на Тор за друго дете и той иска костюм...кажи му,че и аз искам и ще те отвлека и повече няма да види майка си, да си намери друга

Ако не го превъзпитате отрано, малко трудно ще се промени като порасне

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 18.01.13 11:21.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано18.01.13 15:05



Мисля, че всички правилно сте го надушили. Невроятно е как всичко, което аз виждам с очите си го виждате и вие само от картата му.
Даже преведох голяма част от постовете ви на датски и ги връчих на психолога му. Може да се засегне, че той губи толкова време с Давид да го опознае, а някои хора само от хороскопа му вече знаят всичко това за него. Бая се чудих дали няма да го унижа като специалист ама накрая реших да му го дам. Той каза, че му се струва много интересно и ще го прочете с любопитство.
После мен ме тества с една купчина тестове и откри много неща, които можеше да разбере само като ме попита. Поне видя че не лъжа. Най се изкефих, че все още нивото ми на интелигентност е доста над средното - чак той се шашна. Сигурно е мислел, че българите сме второ качество. А най ме адоса като обясни поведението, реакциите ми и начина ми на мислене с начинът, по който майка ми ме е възпитавала. И въпреки че му се обосновах, че не е прав, понеже сестра ми е тотално различна от мен, той явно много дълбоко си е втълпил някои неща и отказа да ми повярва. Абе чуди се човекът как да ме обвини за тоето е Давид. Щото ако природата е виновна за всичко е ясно, че той е безсилен да се бори с нея. Така че нека чете хороскопа му и да се замисли върху някои нещица.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано18.01.13 16:31



Друго. По мой наблюдение, хора с Луна на асцендента, а той е и Рак в последствие са много привързани към майка си и семейството като цяло. Привързани в смисъл, не е задължително постоянно да държат полата на майка си, но имат интензивни контакти - дали често ще се чуват по телефона и ще искат съвети, ще споделят или по някакъв такъв начин, но някак си личи, че дори да живеят далече и разделени, връзката е силна. Често, ако живеят на друго място, впоследствие се връщат или пък родтели им идват при тях...
Та затова мисля, че имаш достатъчно добра възможност да му повлияеш добре. Още си мисля и, че е много вероятно на теб, за това нещо да ти пречи в някаква степен Луната в Овен. Според мен такава луна е малко повече по военно му някак сурова в някой случай, когато не трябва да е такава.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.01.13 23:19



За мен поне не важи това с Луната на АС. Може би защото е в следващия знак... или знам ли.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано19.01.13 20:18



Аз за върху асцендента са ми наблюденията, твойта е делече от него.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Valaska (непознат )
Публикувано19.01.13 21:33



Ми ти поискай психологът му да ти покаже сертификиран резултат от тест за интелигентност и според неговото, на психолога, IQ прецени дали да повериш детето си на него. Ако е по-малко от твоето му дай пътя. Ама ха, от къде накъде ще те подлага за тест за интелигентност.
Иначе, това което ми прави впечатление в тази натална карта е липсата на аспект между Слънцето и Луната, рядко се среща. Да не би часът на раждане да не е точен? Все пак по знаци са в опозиция, затова е вътрешното му раздразнение, дже ярост, трудно ще се научи да се сдържа, но трябва, с времето ще стане. Детето има Grand Trine, всичко ще се оправи. Ако Слънце и Луна са на 160 градуса, кето е равно на 4 Х 40 нонагон, който е кармичен аспект, раздразнението избухва внезапно и пак така бързо утихва.
Една натална карта не търпи развитие, константа е и всички прогресии, транзити и слънчеви революции се проектират върху нея.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Valaska]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано19.01.13 21:46



Ми ти поискай психологът му да ти покаже сертификиран резултат от тест за интелигентност и според неговото, на психолога, IQ прецени дали да повериш детето си на него. Ако е по-малко от твоето му дай пътя.

подозирам, че му е по-малко от моето. Единствената причина, която може да има да ми тества IQ то е, че IQ тестът на Давид е показал много лоши резултати. Сигурно иска да разбере дали не е наследствено. Ама то кога човек се жени требе да мисли - и да не гледа само интелекта на мъжа си ами на цялата му рода



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: Valaska]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.01.13 22:10



Нормална стандартна процедура е да й направи тест за интелигентност.

И освен това понякога хора с високо IQ имат сериозни психични проблеми и нужда от психолог - бил пък той и такъв с по-ниско IQ, но с други полезни умения.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано20.01.13 10:19



Според мен нужда от психолог имат слабите и неуверени в себе си хора както и тези с ниско IQ, защото мисловните им способности са ограничени, не могат да вземат правилни решения за живота си и това води до всякакви проблеми включително психични. А тези със сериозни психични проблеми обикновено имат нужда от психиатър и хапчета.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано20.01.13 11:15




Сега ти какво искаш да докажеш на всички? Че детето е лошо и непоправимо и че ти си толкова добра и търпелива с него.
Вместо да се опитваш да докажеш това, разказваш на психолога случките през този ден, така както ни ги разказа на нас, и питаш какво да правиш. Също питаш къде грешиш в действията си. Даже си записваш отговорите. После изпълняваш.
Да не мислиш, че ти и Давид сте прецедент за психолозите? Само Давид бил лош - други лоши деца никъде няма!
Трябва да намерите начин да се справите с проблемите на детето - сега му е времето.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.01.13 12:03



Има различен вид сериозни проблеми. Някои са за психотерапевт (дали психолог или психиатър по образование е без значение).
А за нуждата от психолог не е така. Консултират се интелигентни хора общо взето, които са дорасли за това да се свържат с професионалист, да си сверят часовника, ако почувстват, че нещо не е наред и дълго време сами са си блъскали главата - да опитам по друг начин.
По принцип може да си лекар, може да си хирург, но трудно ще си направиш сам операция, защото е свързана с много физическа болка най-малкото. Така е и с психичната болка. Може не просто да си интелигентен. Може ти самият да си психотерапевт, но понякога ни се случват такива неща, до които сами не можем да се докоснем, защото боли.
Както и човек, когато е сам, има едни модели на справяне, но те го заковават в това да се справя сам, особено ако е наранен от другите. И тогава има нужда друг да му помогне, за да реабилитира останалите хора и да не се превърне в интелигентен самотник...
И изобшо много, много случаи... Млади умни успешни хора търсят без причина за консултация психолог, защото искат да имат дете, не са убедени, че са били отгледани по най-добрия начин и искат да се научат как... В някои страни задължително се минава през такава консултация, но в България не - обаче вече има хора, които сами търсят. И това е признак на висок интелект - да ти пука какъв родител ще си, да те е грижа за детето ти и да предположиш, че може би не знаеш всичко и имаш какво да научиш. Това последното особено на много малко хора им се удава. Повечето мислят, че те знаят най-добре всичко. Което ако се отделим от собствената си личност в световен мащаб, ще видим, че е абсурдно. Напротив - колкото повече научава човек, колкото по-голям житейски и друг опит има, толкова повече му се открива колко много не знае.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано20.01.13 15:59



Разказах на психолога тукашната случка с Давид. Той уж слуша внимателно и си записва, но в крайна сметка не изказа никакво мнение и още по-малко даде съвет. Мисля, че тази среща беше само с цел да добие впечатления, да ме опознае и да си води записки, които предполагам ще анализира в последствие, ще си извади заключения и ще състави план как да се действа от тук натам.
Не мисля, че Давид е непоправим в никакъв случай. Аз се оправям с него до колкото мога и не търся помощ. Училището обаче не може да се оправи и търси помощ. И то е защото техните методи, по които са принудени да работят не дават очаквания от тях резултат. Аз лично мисля, че методите са си много ОК просто Давид е много мъчен за обработка и всичко при него става мноооого бавно защото е голям инат, щото много обича да е на чомпир, да предизвиква, експериментира и щото си схваща бавно някои неща по начало. А те явно са свикнали на по-бързи резултати и сега вдигат ръце.
Уважавам хората, с природна дарба да са добри психолози, които в университета само са се доошлайфали. Но като гледам как напоследък е по-скоро мода да си психолог и освен това явно е една от най-лесните за приемане и завършване специалности, хит сред фолк-певици и сред хора, които много обичат да дават акъл на другите, ама иначе хем не могат нищо друго да правят хем и яко ги мързи да се потрудят да произведат нещо с ума си или с ръцете си и психологията е точно това, което им е нужно.... признавам си, че им нямам особено доверие. Освен това не само те мен ме тестват, ами и аз за тях си вадя изводи наблюдавайки мисленето им. Принципно давам шанс на всеки да се докаже. Но не мисля, че когато общувам с психолог трябва да забравя себе си, да се оставя напълно в ръцете му, да вярвам на всяка негова дума, нищо че очите ми и разумът ми виждат друго и тотално да изключа мисленето и съзнанието си. Това бих го направила само ако общувам с перфектно безгрешно същество. А психологът си е съвсем обикновен човек и нямам причина да му се доверя на 100%.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано20.01.13 16:37



Е, сега поне го изслушай. Вероятно ще ти даде някакви съвети какво да правиш и да не правиш. Сигурно няма да ви е последната среща, така че ще има с кого да обсъждаш резултата от прилагането на съветите му.
Той не те оцени при първата среща, ама ти заключи , че може и да е от недобрите професионалисти. Е как така?!
Поискай и второ мнение - посъветвай се и с друг психолог. Не всички да са някави бутикови психолози - все има и добри професионалисти.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.01.13 18:15



В България в Софийския Университет Психологията е една от най-трудните за приемане специалности. Най-желана и с много висок бал.

Но има много университети и те имат всякакви специалности. В този смисъл НБУ има нелошо обучение по психология, между другото, но приемът е както във всяка друга специалност в университета - с общообразователен тест. Частен е и таксите са високи и общо взето, който може да си ги позволи, влиза.

Но за да практикува, един психолог трябва да е завършил и магистратура - обикновено клинична психология. Да е карал стаж. Да е карал личен опит в група. Лична терапия. Базови и основи умения за терапевтиране към някоя школа. Работа под супервизия. 100 неща са, до които тези, които не стават, не стигат обикновено. Цедката е много сериозна. Друг е въпросът, че ако човек не се поинтересува каква диплома и квалификации има човекът, при когото отиде, може да попадне на просто завършил образователна степен "консултант". Но за това професионалистите не са виновни.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано20.01.13 21:50



Да де, най-желана щото е модерна, щото е лесна и щото практикуващите психолозите си щракат с пръсти - няма нито тежък физически, нито тежък умствен труд, нито кой знае ква отговорност. Същевременно интересна щото си пъхаш носа в чуждия живот и задоволяваш нуждата си да даваш акъл (нищо че обикновено и за себе си немаш

). Това не е работа за работници, а за мързели .
На мен психолог не ми трябва - социалните решиха да ни се назначи и те го избраха. Ние само приехме (щото немахме друг избор не за друго) и сега си ни ползват като опитни мишки. Ама кво да се праи - имаме си шашаво дете и ще си носим последствията. Всичко стана заради глупостите, които говори, че го бием. И го каза нарочно, защото много пъти сме говорили по този въпрос и знае, че не трябва да го прави - затова го направи. И честно казано ме е яд, че не сме го били щото с бой щеше сигурно да се научи и нямаше да си позволява всичко това. И щеше да има основание да го каже, щото сега откровено си лъже, а тука само чакат една дума да се хванат за нея и да направят от мухата слон.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано20.01.13 21:52



До сега не е дал нито един съвет - още си изгражда мнение. Разбира се, че ще го изслушам - най-малкото съм любопитна

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.01.13 22:06



Как ще е лесна? Как ще си щракат с пръсти? Това е една от най-стресовите професии, почти наравно с лекарите. Говоря за клиничните психолози и психотерапевтите. Срещаш се с най-болните - задължително има опит в клиника с тежки умствени изоставания, тежък алкохолизъм и деградация, с шизофрениите и упадъка на личността, с депресии, които и от ЕКТ не се влияят.... С деца с изоставане, аутисти, с родителите им, които отказват да приемат, че нещо им има. С хора с онкологични заболявания, с консултиране на чакащи трансплантация.... С жертви на насилие - деца!!! и жени.... След това в групата на "здравите" и техните проблеми, които не са по-леки.... И при които единственото положително от другите изброени по-горе е, че те поне имат шанс за подобрение и развитие..... а не е така тежко да гледаш как някой гасне. Но в работата и с тях ти отдаваш от своята психична енергия. Един добър практикуващ терапевт има по 10 клиента/пациента на ден. Това колко часа е? Как става превключването от един на друг? Защо мислиш се водят записки - не за да анализираш в последствие, а и за да си припомниш за кого става въпрос.
Също така ходят на пикови места - природни бедствия, атентати, войни.... правят кризисни интервенции. Има клиенти със суицидни мисли.

И най-вече огромна грешка правиш, напротив - носят отговорност. В риск са да си загубят професията, да бъдат осъдени. Непрекъснато. Ако не успеят да вентилират от работата, това се отразява на личния им живот. Професията е желана, защото в днешно време много хора се усещат, че така, както вървят нещата - не бива. И че има и друг начин. И се опитват да го потърсят, да преобразят себе си на първо място, а след това да бъдат от полза и за другите, имат такава потребност.... Защото обществото е болно и има нужда от психическа култура. Както има нужда от образование, спорт и изкуство.

Говориш ми за мързели... в тази професия непрекъснато се налага да импровизираш, непрекъснато се срещаш с нови хора, котио един с един не си приличат и никъде не пише по книжките с кого как да се действа. Знанията са само за някакъв бекграунд. Опитът е важен, но никога не е всичко. Трябва много труд, много работа над себе си постоянна, постоянен контакт с колеги, семинари, обсъждане, супервизии.... и обучението продължава с години, в които човек няма как да се храни от тази работа. Заплатите в клиниките са ниски, а работата е най-черната.
По време на обучението, ако човек има някаква предразположеност, понеже то е изключително интензивно и болезнено, понеже вадиш от себе си, има опасност да направят психична криза, вкл. психоза.... вкл. да се отключи шизофрения.

Така че провери си източниците. Това че 2 певици решили ей така да походят на лекции, не означава, че ще изминат целия път в тази професия, който е минимум 10 години квалификации, обучения, лична терапия, супервизия.
Много наивна представа имаш - медийна.

И на всичко отгоре - това не е дори занаят, а изкуство. Защото е като да свириш на струните на нечия душа. А за да го можеш - преди да се научиш, първо трябва да свириш на своята. А за да го можеш, трябва да имаш и талант поне откъм това да имаш по-голям диапазон. За да усещаш и у другите. Защото ако ти го нямаш, не можеш да се докоснеш до него. Трябва да го развиваш в себе си. А това е болезнен процес. Трябва да си изпитал силна болка, за да можеш да я видиш. Трябва да можеш и да я понесеш. И това е доста трудно, повярвай ми. Да стоиш стабилен, каквото и да видиш, каквото и да чуеш. Истории за насилие, смърт, катастрофи, чернилката на човешката душа. Да я приемеш и да останеш чист.



- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 20.01.13 22:11.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.01.13 22:49



Първите години, до 7 са най-важни за възпитанието по мое мнение. То после пак се възпитава човек, дори цял живот се възпитава ако питаш мен, но после е по-скоро направляващо, генералните промени са по-трудни.
Та той би трябвало да е проявил това още много преди училището, не сте ли забелязали взели мерки тогава?



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано20.01.13 22:52



Много стресиращо и натоварващо звучи описанието ти. Не е за всеки.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.01.13 23:12



Естествено, че не е. И ако човек няма приятели, семейство, личен живот + подкрепяща професионална среда, той постепенно, но сигурно почва да се изкривява. Рисковете и проф. увреди могат да бъдат много сериозни. Като се започне оттам, че може да ти посече някои по-красиви вярвания за живота, дотам, че ти самият може накрая да се маргинализираш и да не е ясно от коя страна на терапевтичното бюро си или зад или пред решетката в психиатрията.

Остави, че е изключително отговорно и става въпрос за човешки живот, а понякога и на цяло семейство.
А бързи резултати ти няма как да видиш от това, което правиш. Т.е. присъства и вечното съмнение на правия път ли си в това, което провеждаш. И тук вече идва и етиката, според която ти не помагаш директно. Твоята роля е друга. И е свързана с много смирение. На фона на цялата отговорност и на доброто ти желание, разбира се, да си свършиш добре работата.



- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 20.01.13 23:16.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 10:26



Да, такива трябва да бъдат психолозите. Но реално не са. Масата, със сигурност има и свестни (или поне се надявам да има). Както казах за мен психологията е дарба и призвание, а не най-лесно завършващата се и клюкарска специалност в университета както със сигурност я приемат повечето кандидатстващи психология. Покрай Давид съм се срещала с известен брой психолози и като ги гледам какви клишета ми дъвчат и как им куца логическото мислене... как пък един не ми направи впечатления на мислещ и кадърен човек. Така че аз си правя изводи от моя си опит. А ти ми говориш пожелателно.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 10:27



Всичко е стресиращо ако си съвестен и се стараеш да си добър специалист и да си вършиш перфектно работата. Днешно време повечето отбиват номера, а психолозите като че ли най-много го отбиват

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 10:31



Само дето психологията е измилена наука (не точна), има измислени много и различни теории и няма правилна, а има която си избереш да следваш. Но която и да си избереш ще сбъркаш, защото всеки човек си е различен и не може да подхождаш към всички по един начин, който си решил, че е най-правилен. Психологър трябва за всеки поотделно да намери подхода. А опитът ми показва, че това реално не се случва, а се следват тактики измислени и наложени пак от хора - демек - дефектни

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 10:37



Забелязах го като беше на година и половина и го заведох в специализирана детска клиника за такива точно проблемни деца. Но ми казаха Не забелязваме нищо и освен това е рано да се прецени. Чак като тръгне на училище се поставят диагнози.
Казах за притесненията си на всичките си близки и на всички в яслата и детската, но ми казаха, че детето си е нормално, а аз съм лудата. После в детската взеха да се усещат, почна работа по въпроса, идваха в нас, наблюдаваха, снимаха - нищо не откриха и случаят беше приключен безславно за тях.

Но сега пак хоп - Имаме проблем. Ами имайте си го - аз проблем нямам - оправям се с детето си, колкото и да ми е трудно си нося кръста и не мрънкам. Само не виждам защо трябва да е моя вината, че спецовете не могат да се оправят.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.01.13 11:37



Че на година и половина какви проблеми създава?



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 11:41



почти същите като на 7. Но явно само съм имала очи да ги видя

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.01.13 11:48



Е ти некоя фатка от каратето т.е психологическа не се ли опита да му приложиш или?



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 12:01



На синчето ли? То с фатки ако се променяше това що Господ е сътворил щях да съм втори Господ.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.01.13 14:14



Ако си ме чела добре, ще видиш, че говоря точно и за това, че един с един еднакъв клиент и случай няма. И няма алгоритъм, който да следваш и да работи - затова развиваш в себе си качества да опознаваш, хипотезираш, проверяваш хипотезите, да изпровизираш и разбира се - интуицията.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.01.13 14:15



О, да. Най-много. Повече от държавната администрация даже. Нищо, че един клиент като "отбиеш номера" повече няма да се върне и ще разкаже и на други, че не ставаш.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.01.13 14:18



Не говоря пожелателно, а от моя опит. Аз съм се срещала все пак с най-добрите специалисти в България и става въпрос за хора, които постоянно се развиват, в чиято компания ти веднага преминаваш на едно по-друго ниво. Хора, на които годините не им личат, интересни, атрактивни, мъдри, забавни... изключително ерудирани... Просто не знам за кои ми говориш. Винаги има такива, които просто учат в някой си университет. Винаги масата в дадена професия е на средно ниво. Най-добрите обаче са критерият, защото когато човек търси специалист, особено психотерапевт, редно е да отиде при най-добрите.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор rigel3 ()
Публикувано21.01.13 15:15



И какви точно ти бяха тогава притесненията на година и половина?? Какво забеляза? Не че няма проблеми, ама чак пък на година и половина, че и при деца с проблеми да ходи на тази възраст.

"Само не виждам защо трябва да е моя вината, че спецовете не могат да се оправят."
Има един единствен, който не е виновен, и това е детето, което всички по-рано изкараха виновно! Което очаква майка му да го подкрепя, особено пък пред останалите. Впрочен не те е излъгал.

Редактирано от rigel3 на 21.01.13 15:48.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.01.13 16:29



"Фатка"- имах в предвид усилие да потърсиш и намериш най-правилния подход...

... ако се променяше това що Господ е сътворил щях да съм втори Господ Не е баш така хич... Според мен си била длъжна да се постараеш, но аз не съм запознат всъщност дали си или не си, просто казвам.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано21.01.13 16:40



чиято компания ти веднага преминаваш на едно по-друго ниво Какви са тези нива на които преминаваш?

Какво пречи без тяхна компания да минеш на друго такова ниво? Това дет го разправяш ми прилича на псохо-интелектуална дъвка.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор won (cool)
Публикувано21.01.13 18:25



Ти разказа ли на баща му как е протекъл злополучният ти ден с Давид? (така както го разказа на нас) Той как реагира?
Баща му има ли проблем с държането на Давид? Как се държи Давид с баща си? Какъв подход има той към детето?
Разкажи някоя случка между тях двамата и развръзката.
Съпругът ти дава ли ти някакви съвети как да действате с Давид или ти казва да изпълнявате, каквото каже психолога? Психологът разговарял ли е и с него или само с теб?

Сега тука можем да ти дадем някакви съвети, ама ти търсиш астрологични оправдания за действията си и бездействията си. С това проблемът няма да се разреши - трябва си реална подкрепа, съвети, избори, решения. Първо признай пред съпругът ти какъв е проблема и заедно да му мислите как да се справяте. Ако ти сама не можеш да се справиш с детето - кажи му го в прав текст и търсете помощ.
Ако трябва баща му да ходи на консултация с психолог, да отделя повече време да е с детето. Другият вариант е професионална детегледачка, но с опит с проблемни деца. Или пък може варианта да е пансион, в който да учи Давид. (?) За мен това са само варианти и не знам кой е работещия.

No esperes que te olvide, ni olvides que te espero.

Редактирано от won на 21.01.13 18:36.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 21:17



Говоря си от личен опит. Радвам се, че твоят е друг - аз все пак не съм в среда на психолози. Срещала съм има няма около 5 и всичките бяха голя вода по моята скромна преценка. Сигурно ако бях срещнала свестен щях да гледам по-оптимистично на тези хора. Но опитът ми говори друго, а някак си ми е трудно да се осланям на чужд опит.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 21:19



Предвид, че съм майка по-вероятно е да съм се постарала отколкото да не съм. Ама и ти не очакваш да кажа: Аааа, ами аз хич не се опитах да му помогна щото не ми се занимаваше.



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: won]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 21:25



Баща му знае всичко, но не изказва много мнение. Според мен не смее да си признае, че и той не може да се оправи баш с тях и не смее да си признае, че ми вижда проблема, но е безсилен да ми помогне. Но определено повече го слушат. Примерно ако той им вземе игрите те не реват. Аз ако ги взема реват и не спират. Както виждаш на баща им му е много по-лесно от на мен защото не му създават същите проблеми. А защо е така - защото не му пука и те го знаят. Както и знаят, че на мен ми пука и съм милостива. Нормално е да има разлика между мама и тати - на бащите винаги им е по-лесно ако не си забелязала - изключение правят много властните майки. Ама аз не съм такава и дори да се правя на такава децата си усещат че не съм и си ме действат. Но аз съм яко магаре и много нося - няма така лесно да ме унищожат.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: rigel3]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 21:32



Знам - детето не е виновно, че е такова. Всъщност много ми е жал за него, че трябва да мине през всичко това и да научи неща , които другите с лекота учат по най-трудния начин.
На година и половина както и от как се роди изобщо беше тотално неподатлив на контрол, всички деца на неговата възраст се държат горе долу еднакво, а той е извън всякакви рамки. Не чува като му се говори, не реагира, вилнее и си прави квото си иска и никой и нищо не го интересува. Не мога да ти описвам всичко, но моят начин да разбера, че нещо не е наред беше като непрекъснато го сравнявах с другите деца - наблюдавах и тях и него. Ако не го сравнявах с връстниците му щях да си мисля, че е съвсем нормален и че просто явно е много трудно да се гледа дете.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема както и очаквахнови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано21.01.13 22:16



нито един рак се не изказа. Абе забелязали ли сте, че на тези хора не им пука за никой и за нищо, освен за себе си и семейството им (и то пак с много уговорки - трябва да отговарят на определени условия и ако сгафят биват моментално оте...ани). Човек може да умира до тях и няма да се трогнат изобщо. Обикновено се измъкват с клише от сорта Аз съм над нещата, но това преведено на достъпен език значи Не ми пука за никой и за нищо. Виж - сеир биха погледали, не ами дори и биха го предизвикали и после само ще потриват доволно ръце отстрани ни лук яли ни лук мирисали.
Айде да не развалям темата ама....



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.01.13 22:49



Знаех, че ще се хванеш за тези думи още докато ги писах. Как да ти кажа - разбираш смисъла на това, което казвам. Как съм се изразила - ноу метър. И да, нищо не ти пречи. Въпросът е, че става въпрос за ниво на общуване, ниво на настоение, на отношение, ниво на взаимодействието. Ето това сам да си взаимодействаш.... както и да е. И то може, нали. Ама да не си хващаме за думите, че губим така ценно време.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано21.01.13 22:51



Ако дойдеш в България, кажи и ще ти препоръчам няколко.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: както и очаквахнови [re: OldWitch]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано22.01.13 11:25



За какво ти е Рак? Всичко е индивидуално,не всички Раци са като Давид. Има и доста примерни...
Преди време живях с една жена Рак,съквартирантка ми беше,но по-възрастна от мен с 10-12 години...почти всички мои познати жени са по-големи от мен най-малко с 10 години,някои дори са колкото майка ми...Много рядко дружа с хора на моята възраст.
Нашето съжителство прерасна в приятелство,все пак съм Риби...но и нейната луна е в Дева,като моята.Много добре се разбирахме Тя ми казваше,че в мен й харесва това,че не ми пука от почти нищо и никой...аз мисля,че на човек не му пука,когато не се страхува от нещо или някой,тоест не зависи от еди-какво си. Тя пък ме учудваше,когато изведнъж започваше да плаче,ако нещо не вървеше както трябва...после започваше да се самообвинява в греховност и че Бог я наказвал за лошите й постъпки(?)...тя никога не говореше за Бог,дори не знаех,че е вярваща,после се оказа,че е евангелистка,искаше и мен да ме заведе,но тогава не бях на такава вълна и отказах. Странното е,че смятах тази единствена черта в нея - набожността,за недостатък и пречка за нещо в нея Иначе рядко съм срещала човек,с който да съм се държала толкова естествено...без да се притеснявам,че няма да ме разбере. Тя ме намираше за малко смешна и странна,може би поради възрастта ми спрямо нея,но нещо я привличаше,може би тази свобода, която тя не си позволяваше. Накрая тя настояваше да се преместим в друга квартира без хазяи,но аз нямах възможност...тя се премести с една друга наша позната - Скорпион и досега живеят заедно
Аз тръгнах по друг път и мисля, че все още ми харесва...

Видя ли,не всички Раци са толкова лоши Ако Давид още не е гледал "Алиса в страната на чудесата" на Тим Бъртън, можеш да им го пуснеш на него и другите си деца да го гледат. Скоро го гледах и пак се накефих

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 22.01.13 11:30.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор rigel3 ()
Публикувано22.01.13 14:28



Проблемите при него са главно 2: адски много дисхармоничен Сатурн (-7,87), а и в с.Съдбата не е много слаб(0,38). И като вземеш, че държи Луната, която е на Асц, в съвпад е със Слънцето в Рак в 7. дом, при това Слънцето е слабо и също дисхармонично (-1,86; 0,046) и сама можеш да си представиш какво му е. Добре че съвпада е в различни знаци. Най-силни са му Уран (-2,489; 0,893) и Юпитер (-0,1999; 0,869), и двете дисхармонични, особено Уран. И като добавим, че Уран е 2-ри управител на Козирог, става още по-весело. Факта, че Луната му е леко хармонична (0,26; 0,17), малко помага, но е слаба по с. Съдбата.

И въпреки това общия му статус е доста +. Дължи се на Меркурий (+7,8; 0,0357), Марс (4,59; 0,13) и Нептун (2,61; 0,24). Обаче както виждаш и трите са слаби по с. Съдбата. Венера също е хармонична. Само Плутон (1,26; 0,7357) е от хармоничните и силен (3-ти). Хубавото е, че е на Асц в неговия знак, ама е откъм 12. дом.

Би трябвало да се разбира с по-малките. И затова не е добре да искаш от него да крие неща за тях. Трябва да му обясниш нещата без да го лъжеш и той да не ги лъже. Иначе отива към Сатурна-а си и оттам не отива на зле. Абе по-възрастните не са много за него.

С кой от двама ви се разбира по-добре - с теб или с баща си?

Редактирано от rigel3 на 22.01.13 14:45.



Тема Re: както и очаквахнови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.01.13 17:26



Ядосваш се, че не е точно така, както искаш да е..


Ето ти един Рак






Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано22.01.13 17:56



Въпросът е, че става въпрос за ниво на общуване, ниво на настоение, на отношение, ниво на взаимодействието. Аз знам за какво говориш, но точно затова те провокирам, да помислиш, дали така трябва да е, дали това е добре това... Не е ли малко като зомбиране това което казваш.





Тема Re: Раци помогнете минови [re: rigel3]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано22.01.13 21:50



Честно да ти кажа нищо не разбрах от написаното.
Не знам с кой се разбира по-добре - май с баща си ама това е по-скоро защото и двамата говорят на датски. С мен трудно комуникра защото не говори български и не разбира баш всичко което му говоря. Направо избягва да комуникира с мен заради езика. С баща си прави едни неща, с мен други. Мен основно ме изнудва да му купувам разни неща, гушкаме се, днеска ми вика Толкова си добра мамо, какво щяхме да правим без теб


Освен това много общува с възрастни възпитатели и по-големи ученици. За него възрастта като че ли няма значение - предпочита хора, които се държат добре с него, а обикновено това са големите. Съучениците си май не обича много, не че не си играе с тях ама те го виждат, че е особен и май често го игнорират. С близнаците много си играят особено с брат си - малкия му помага с електронните игри щото е факир. Ева предимно ги дразни - ама тя така си дразни всички - закачка голяма е.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: както и очаквахнови [re: lvony333]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано22.01.13 21:56



Ти ли си рака?
А кой не се ядосва, че нещата не стоят така както той ги иска?

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: както и очаквахнови [re: Sapta Rishi Nadi]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано22.01.13 22:11



Познавам ги по-добре отколкото би ми се искало. И аз съм риба, но това нищо не значи - раците се разбират с всички зодии ако решат, че искат да разбират поради някаква си причина. Знаят как да се харесат на всеки ако им се наложи. С теб са защото имат някаква ползва теб - дори и тя да е просто да те придружат до магазина за компания. Когато вече не им трябваш те забравят - не ги интересуваш изобщо. Това не значи, че няма да са много мили като те срещнат следващия път - най-вероятно наистина се радват, че те виждат. Но не е като да си им липсвал много и да са били загрижени дали си добре. Тц - слушай мен. На тези хора не им пука за никой, нищо че интелигентните и възпитани екземпляри много добре се прикриват. Гледа ли Биг Брадър Ол Старс. Лилето - зодия рак. Никога нищо не я трогна (единствено се трогна леко, когато нея лично я засегна бившият и, понеже не и сложи името на джужето Хубавелко.), не се скара с никой, хем беше на страната на Стойка, хем не се скара с другата страна заради нея - никога не я защити публично. Много са хитри раците, което разбира се е хубаво качество, но при тях е на чужд гръб, защото ти се пишат приятели, а после те разочаровят. И най-лошото е, че не им пука, че са те разочаровали. Не ами даже като че ли се кефят от това.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано22.01.13 23:24



Защо да е зомбиране? Не казвам въздействие, а взаимодействие. Аз обичам да общувам с такива хора, но те не са мнозинство. И за мен е празник, когато се случва.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.01.13 00:23



Защото такова взаимодействие е ... абе такова взаимодействие отива към сексуалното.. Освен ако не е изкуство - театър, кино, там няма как да се случи. И на изкуството това му е добрето, щото там всеки сам си определя дозировката на въздействие, разбираш ли. Например гледаш една картина и повярвай, че ако мислиш за нещо друго в това време няма да се оплаче.
Взаимодействие, взаимодействие, ама пак си е въздействие, дори да е двустранно.... позволяваш въздействие щото ти харесва. Поне в началото така или поне до един момент, а може и по-нататък да е така.

И още това пак е свързано с емоциите. И така пак ще се върнем на спора дет беше кое е по.. емоциите или разума

Редактирано от lvony333 на 23.01.13 00:33.



Тема Re: както и очаквахнови [re: OldWitch]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.01.13 00:27



Рак аз, не съм. - Тити е.
Ама как да ти кажа

и аз познавам много добре некой раци - случайност неква..



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.01.13 02:45



С кой нюанс точно отива към сексуалното?
И ако отива - това е лошо, защото?

С тия хора разумът и емоциите ми са в пълна хармония. И обективно, и субективно оценявам присъствието им в живота ми като ползотворно.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано23.01.13 11:08



И ако отива - това е лошо, защото?
Ама няма добро и лошо нещо от само себе си бе хора. От де това желание все да отсъждате, дали нещо е добро или лошо и при това изваждайки го от всичко конкретно, и поставйки го в нищото....
И най-лошото може да е много-добро, както и най-доброто може да е лошо. Зависи от момента/контекста/ситуацията...
Ето например и един шамар да ти ударят, може за дадена ситуация да е много добро, полезно, навременно и точно действие, колкото и това да е уж лошо в болшинството случай...


Та ... само за себе си на никъде не отива и не е никакво. Зависи от момента, ситуацията, с кой е и тнт..


С кой нюанс точно отива към сексуалното? - Натам отива, но зависи до къде ще се стигне..
С тия хора разумът и емоциите ми са в пълна хармония. И обективно, и субективно оценявам присъствието им в живота ми като ползотворно. - Много добре, но ако не отива натам, защо не ти е така с всички хора. На другите хора има ли и им нещо?



Тема Re: както и очаквахнови [re: OldWitch]  
Автор Sapta Rishi Nadi (spaceman)
Публикувано23.01.13 11:26



Не съм гледала Лилето и Биг Брадър Ол старс...мисля,че такива предавания не са мярка за сравнение, там си имат предварителни сценарии на поведението,по-изопачено-изкривено е...и все пак е телевизионно риалити,всеки гледа да си покаже егото и да грабне наградата



Не знам...това е твоето мнение за всички Раци,доколкото разбирам...може би не си срещнала други видове или пък имаш някой аспект в картата,който те среща само с такива типове,астролозите ще кажат.
Наистина в Раците има една черта на себичност, но тя не липсва в който и да е друг знак...може би и аз съм такава с Марс в Овен,добре,че Рибите малко омекотяват удара Много хора мислят,че съм безчувствена,само защото не споделям чувствата си пред всеки,както правят повечето,между другото Също така си мислят,че като мълча,не мисля,само защото мисля за друго или медитирам
После,като си помислиш,че само заради всички тях няма да се променя,а дори нарочно си оставам такава,за да ги вкарвам в недоумение,докато не свикнат с това Това сигурно е егоистично,но всъщност ги тествам...да приемат различното. Имаме цялото време на света да се учим,да рушим представите си за хората,да разчупим предразсъдъците на света...хората са имали и ще имат милиони животи,докато станат човеци...и после богочовеци
Животът е една илюзия или игра и колкото повече се приема на сериозно,толкова по-зле става.

Така,че най-добре,почакай Давид да порасне и сам да се промени.

Редактирано от Sapta Rishi Nadi на 23.01.13 11:30.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: OldWitch]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.01.13 11:27



Хора, от една и съща зодия никога не могат да бъдат съвсем еднакви. Влияние оказват планетите, може би и декадата, в която са родени. Освен това съм чувала, че човек се проявява външно като асцендента си. Възможно е твоето дете да проявява тези черти. Мисля, че раците не са толкова лоши, колкото ги описваш.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.01.13 11:28



Аз не казвам, че е лошо, аз точно питам, защото не разбирам защо би било... а ти все пак в такъв контекст си го написал... като да не е много хубаво, че натам отива. Не ми се хващай за думите, а за смисъла и причината да ги пиша след твоето мнение, де.



Ами не всички хора са ми еднакво приятни и не с всички съм на една вълна. Как да ти го кажа... По-хубаво ми е, когато човекът срещу мен е интелигентен и с чувство за хумор. А ако имаме и сходно отношение към живота и смисъла му... още по-хубаво ми е. Понякога ми е интересно, когато имаме разминаване, но... има много хора, които най-малкото са ми безинтересни.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.01.13 00:52



а ти все пак в такъв контекст си го написал. - Не, в този контекст.
Ами не всички хора са ми еднакво приятни и не с всички съм на една вълна.
Нещо не разбирам, защо трябва с всички хората дето срещам и общувам да съм на една вълна? - Хич добре не ми звучи добре тази идея ... предстявям си хорта така като зомбита ...
И като си на някаква вълна, ми бъди си, но другите също имат право да са си на техните вълни... Харесва, нехарсва си е твой проблем, няма вина никой, че не ти е на вълната.

Ама пък и каприз!
Мен ми харесва когато всеки е себе си и е на собствената си вълна...



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.01.13 10:44



Мен ми харесва когато всеки е себе си и е на собствената си вълна...

Е, да, но при това условие като ви и съвпаднат в една съществена голяма част вълните, удоволствието от общуването е друго....



И аз не бих искала всички в никакъв случай.... то затова е ценно и изненада, когато се случи с един или двама.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.01.13 18:43



Абе асцендентите Дева големи общувчовци сте били!


Обикновенно нещо си кроите в главата, но някак си прагматично го осъществявате - не се палите и енергично, ами леко-леко, с умственни манитулациики някак.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.01.13 23:19



Не знам. Аз съм АС Дева в дистрес и съм доста енергична, палеща се и не особено прагматична.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.01.13 10:28



Знам го асцендента, но неточно се изразих- ми не съм по описанията.

, а и тия термини. А асц. Дева /само за него ако става дума/ е идеален асцендент за докторска работа, лекуване грижа за здравето според мен. Не исках да кажа точно прагматични, но незнам как да се изразя. - Палят се, но понеже винаги мислят и следят още няколко неща едновременно с това, те самите повече горят в този огън, отколкото да запалят другите около тях така. Поне гледано от дистанция е така, иначе не е съвсем така... - Абе не мога да обясня, това е.
Какво е дистрес? Не и знам на психологията термините, а и в гугъла потърсих набързо, но не разбрах много добре какво е ?



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.01.13 12:28



Дистресът беше шега. Реално си значи стрес, само че не положителен, ами когато ти идва в повечко.



Иначе аз имам доста противоположни качества, като че ли... включително астрологически погледнато. Та АС може да ми дава едно, Луната друго, Стелиумът трето, за Марс да не говорим... и става една... ни рак, ни щука.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.01.13 17:43



Кога е положителен стреса според теб? От какво зависи? Аз после ще ти кажа какво мисля, кави са ми наблюденията - не какво пише в книгите, щото си немам на представа.





Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.01.13 18:04



Ама не ми е приятно така. Вси едно "Кажи ти какво пише, а аз ще ти кажа как съм го измислил 100 пъти по-добре!" Е с тая нагласа ме питаш...



А истината е, че това, че знам някой и друг термин, не значи че повтарям прочетени неща... Стресът по принцип е необходим и полезен, но има едно оптимално ниво, което ни държи бодри и ни предизвиква да се развиваме. Когато се натрупва, но нямаш печеливш ход, забоксуваш, а ако нямаш и подкрепа съвсем почва да те руши малко по малко... Това е моето мнение. Положителен е, когато има ход, предизвиква те и към развитие. Ако пък липсва... с една дума - влизащ в инфлация. Това поне не е псих. термин.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.01.13 22:21



Вси едно "Кажи ти какво пише, а аз ще ти кажа как съм го измислил 100 пъти по-добре!" Не. Така питам защото искам да ми отговориш на въпроса за да разбера ти какво мислиш, като човек който с това се занимава да изучава донякъде ...
А мнението ми съм си го формирал преди да кажеш твоето, но ако го кажа първи има вероятност да оспориш нещо в него и така не да отговориш.


Иначе по подобен начин мисля и аз, че стресът е необходим и полезен за да се развиваме - натоварване действащо подобно на фитнес тренировка. И подобно на него, като се прекали с тежестите или ни липсва концентрацията/отношението в тренировката, може да доведе до травми образно казано.
- Подобно е на твоето, но виждаш, че не съм го измислил 100 пъти по-добре или по-зле, просто си е формирано мое обяснение... Но ти си спеца по тези неща и затова пи исках мнението.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор rigel3 ()
Публикувано28.01.13 08:21



"Стресът по принцип е необходим и полезен, но има едно оптимално ниво, което ни държи бодри и ни предизвиква да се развиваме."

Всичко зависи от картата на човека. Стресът и динамиката е необходим за хора с Ански ядра в картата. За тези с Арски ядра той е по-скоро пречка и натоварване. Естествено има си оптимална граница на поносимост, както се изрази.





Тема Re: Раци помогнете минови [re: rigel3]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано28.01.13 11:54



Хахахахха. Сериозно ли? А аз знаеш ли от кои съм? Защото от една страна не му се давам и продължавам, колкото и да е трудно, не се отказвам докрай. Че и краят не го приемам за край, а за просто загубена битка. Но не ми е особено приятно да съм под напрежение




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано28.01.13 12:43



И според мен има нещо такова.
Ама то лафа, че нищо не е нито добро или лошо само по себе си, а може да е и двете в зависимост случая, не е виртуален философски израз.

Подобни и съвсем баш конкретни неща се имат в предвид …



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано28.01.13 17:08



Не дори в зависимост от случая, всичко съдържа дуалността в себе си. Цялата Вселена е такава.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.01.13 01:35



Не за дуалност....
Представи си, че имаш една зелка, също така един заек и един вълк. Ти без проблем можеш да нахраниш заека със зелката. Обаче опиташ ли да нахраниш вълка със зелето, ще го стресираш много яко ...


А зелето си е едно и също в двата случая ... - не е дуално , но въпреки това се отразява различно на заека от на вълка..
Та нещо такова е със стреса ...



Тема Re: Раци помогнете минови [re: Amelia Pond]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.01.13 11:39



Напълно сериозно. Вервай ми! Тебе не съм те гледал, че ми свърши боба. Кат зема ша фърля па тогаз ша та светна. Ма не много, да не земе напрежението ептен да те довърши.





Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.01.13 11:43



Въобще не си прав. Сигурно щото седнал пишеш.

Начи и трите са дуални. Само че зелката е обърната с + си към заека и с - си към вълка. Затова са различни. А хумореските, че + и - се привличалина друг ги разправяй.



Тема Re: Раци помогнете минови [re: rigel3]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.01.13 13:55



Въобще не си наясно по въпроса със зелката....

Всъщност, вълка много обича зеле, не много, а най-много от всичко зеле обича... Обаче както казваш, зелката все му се обръща с - към него и той горкия за да хапне малко зеленце е принуден да изчака първо заека да се нахрани със зеле, а той след това да изяде заека... И това го прави не щото обича зайци, въобще не ги обича, но заради капризите на зелето е принуден да ги яде... А имай предвид, че заека е един малък космос .... И какво се получава? Какъв е извода? - Заради капризната зелка, вълкът е принуден да изяде един космос! - Тъжна работа!
Ти какво мислиш по въпроса? Дали пък не е по-добре да се разреши марихуаната, а зелето да се забрани?
А за + и - какво съм казал?

Сериозно сега. Знаеш ли, че китайците не ядат никакъв зеленчук в сурово състояние. Те нямат нито една сурова салата като европейците? Лук, мук, тиквички, салати, абе всичко задължително първо през огън минава, тогава се яде. Така правели, щото суровите зеленчуци имали много от Ян в сравнение с Ин или обратното да беше? Абе едно от двете.... Та първо ги пържели, за да се балансират двете ...



Тема Re: Раци помогнете минови [re: lvony333]  
Автор rigel3 ()
Публикувано29.01.13 15:01



Начи глей ся. ТИ не си съвсем наясно.

Зелката е объурната към заека с единия край, заека към вълка с другия и затова става веригата.

Е как китайците да нямат плодове. Сичко ядат. Тине си ли ял китайска шопска салата?? Туй е шопска салата, ама правена от китаец.



Тема не по темата, но любопитнонови [re: OldWitch]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано29.01.13 20:38



Поредният сбъднат сън.
Днес бях на зъбарка. А през нощта сънувам, че чакам в чакалната на зъбарката и там идва едно момиче с руса дълга коса, което в съня си познавах, но не исках да говоря с нея не знам защо. Като я видях, че идва в чакалнята си помислих: Егати, баш тази ли и баш тук ли се довлече баш сега.
Събудих се, сетих се за съня и се зачудих кое е това момиче - в съня си го познавах, но като се събудих не можах да се сетя коя е - помнех само че е с руса дълга коса и че е българка.
Малко след това отивам аз на зъбар. И както си седя в чакалнята на един от много зърбарски кабинети в Дания изведнъж пристига русата дългокоса българка, която наистина познавам и с която не сме в много топли отношения и хич не си умирам да си говоря с нея.
Какво е обяснението на този феномен от астролог гледна точка и има ли го този вид ясновидство показан в картата по някакъв начин



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Тема Re: не по темата, но любопитнонови [re: OldWitch]  
Автор rigel3 ()
Публикувано30.01.13 11:15



Уран , Юпитер и Нептун са ти най-хармонични! Последната държи Слънце (също хармонично) и Юпитер. Луната пък ти е най-силна заедно с още 4 планети, съвсем леко дисхармонична (-0,035) и в тригон с Нептун! Повече от това за пророческите сънища здраве му кажи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.